Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 minutes ago, Klotzen said:

 

Kad se odričeš državljanstva odričeš se u korist nekog drugog državljanstva. Kad jednom dobiješ državljanstvo ne može ti se oduzeti.

 

 

A ako se odrekneš državljanstva Rusije  i uzmeš npr. UK a podržavaš Putina šta onda?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

A ako se odrekneš državljanstva Rusije  i uzmeš npr. UK a podržavaš Putina šta onda?

 

Ne može ti niko ništa. Eto ako je Meda veliki fan Putina na taj način može najviše da mu pomogne 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Međutim, ukoliko uzmemo malo otklona od individualnih priča, uvidjećemo da su ove stvari neophodne da putin i njegova mašinerija ne mogu da održavaju privid normalnosti pred prosječnim Rusom konzumentom državne televizije. Znači nema Medvedeva u Londonu i Parizu, nema ruskog baleta u Milanu ili NY, nema ničega što ruska propaganda može da upakuje u poruku ma sve je normalno samo američki zlikovci tu nešto.

 

 

Ne, neophodno je odmah (a trebalo je jos i juce) uvesti embargo na uvoz ruske nafte i gasa. To bi najvise zabolelo Putina i njegovu ratnu masineriju, a ako hoces i te konzumente drzavne televizije. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

 

A što si stao na pola puta? Ciklon-B i završi posao. Nemaš petlju da ideš do kraja?

 

Kakve veze imaju sankcije tog tipa - zabranjen pristup ovde ili onde, izolacija zemlje, davljenje ekonomije itd. itd. itd. - sa gasom za ubijanje u koncentracionim logorima? Koja veza, koji skok postoje izmedju modernih sankcija i Holokausta?

 

Tipično srpsko mahnitanje.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, sreta-steta said:

 

Shvatio sam o cemu si govorio. Medjutim poenta je da je cela ova stvar otisla predaleko: vise ne postoji dobar i los Rus, vec samo Rus a Rus = zlo. Apsolutno je nebitan ruski rezim u ovom slucaju i kaznjavanje istog, poenta je kazniti Ruse. 

Ja to ne vidim ovdje gdje živim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ja podržavam izbacivanje svih sa ruskim državljanstvom. Ko želi neka promeni državljanstvo i neka nastavi karijeru. 

Ja se moram vratiti na ovo jer zaista ne razumem. 

Odrekneš se državljanstva da bi nastavio karijeru?

Radi Putina, kojeg ne podržavaš, čiju politiku ne podržavaš, a imaš osećaj nacionalne i kulturne pripadnosti tom prostoru i toj državi? 

I ko je onda tu pobedio? Naravno Putin. Jer teranjem na odricanje ostavljaš Rusiju njemu.

Može li se zlo pobediti zlom? 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VladimirB said:

 

Kakve veze imaju sankcije tog tipa - zabranjen pristup ovde ili onde, izolacija zemlje, davljenje ekonomije itd. itd. itd. - sa gasom za ubijanje u koncentracionim logorima? Koja veza, koji skok postoje izmedju modernih sankcija i Holokausta?

 

Tipično srpsko mahnitanje.

 

 

Zaobiđi mene sa tim seljačkim tonom. Ili piši konkretno ako znaš o čemu pišeš ili se mani tastature ako ti je namera da budeš novinar Informera na ovom Forumu.

 

Hamilton je napisao "Strogo izolovati SVE sto ima bilo kakve veze sa dzamahirijom." Stroga izolacija nisu ekonomske sankcije državi, stroga izolacija nije "Medvedev ne može da igra Vimbldon", stroga izolacija je upravo to, koncentracioni logori. A od njih do genocida nije dugačak korak, eno i tebi i meni Srebrenice pod prozorom.

 

Jevrejima je zalepljena stigma "ubili su Hrista" i zbog toga su istrebljivani vekovima u ovoj istoj Evropi. Iz Britanije su prognani kraljevskim ediktom Edvarda Prvog od 18. jula 1290., iz Španije Kraljevskim dekretom iz Alhambre 31. marta 1492, u Rusiji su čak smislili posebnu reč za čerečenje Jevreja, "pogrom", najkrvaviji se odigrao od 1917. do 1921. a sve je kulminiralo Holokaustom.

 

S druge strane, Rusija i Evropa su sasvim solidno sarađivali sve do Prvog svetskog rata i Oktobarske revolucije, posle koje je Sovjetski savez praktično stavljen u izolaciju. A od početka Hladnog rata Rusi su i za SAD i za zapadnu Evropu bili (samo i jedino) zlo. Naravno sa razlogom, sovjetska vlast jeste bila zlo. Ali za razliku od Japanaca u SAD koji jesu zatvarani u konc logore tokom Drugog svetskog rata (https://en.wikipedia.org/wiki/Internment_of_Japanese_Americans) Rusi koji su živeli u SAD i zapadnoj Evropi su živeli kao sav normalan svet, dok god su poštovali zakone zemlje domaćina. Podsećam te, Hladni rat je bio baš to, rat, gde je bilo perioda kad smo na nokat bili od potpunog uništenja čovečanstva.

 

A onda na Forumu neko napiše "Stroga izolacija SVIH". E pa to mene podseća na nešto što ne želim nikome i nikada. Državu Rusiju raskantati ekonomskim sankcijama zbog agresije na Ukrajinu? Može. Sadašnji državni vrh Rusije terati do Sudnjeg dana da plate za sve zločine počinjene u agresiji? No problemo. Iživljavati se na nekoj random Ani Ivanovnoj iz Holandije kaširajući je sa posla samo zato što je Ruskinja rodom ili poreklom? E to već ne može. Strogo izolovati SVE Ruse (tj. strpati ih iza bodljikave žice samo zato što su Rusi)? Protiv takvih stvari ću se boriti dok sam živ.

  • Like 15
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Izolacija svih koji imaju veze sa zlocinackim rezimom u Moskvi svakako. Kaznjavanje obicnih Rusa koji nemaju nikakve veze da ludjakom u Kremlju niti podrzavaju agresiju ni u ludilu. Ovo sa Wimbledonom mi je malo bezveze. Razumijem sta zele postici ali je glupo kaznjavati te igrace ako nisu dio rezimske masinerije. Opet ostaje problem sto bi se potencijalni uspjesi tih sportista u Londonu, kao simbolu svega sto razni suverenisti i protivnici civilizacije iskonski mrze, od strane rezima iskoristio za dodatno pojacavanje psihoze kompletnog drustva. Ban ruskim klubovima i reprezentacijama iza kojih nesumnjivo stoji rezim i ljudi bliski rezimu svakako podrzavam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Clash said:

Ja se moram vratiti na ovo jer zaista ne razumem. 

Odrekneš se državljanstva da bi nastavio karijeru?

Radi Putina, kojeg ne podržavaš, čiju politiku ne podržavaš, a imaš osećaj nacionalne i kulturne pripadnosti tom prostoru i toj državi? 

I ko je onda tu pobedio? Naravno Putin. Jer teranjem na odricanje ostavljaš Rusiju njemu.

Može li se zlo pobediti zlom? 

 

Ako ga ne podržavaju treba lepo to da kažu. Ili makar da kažu da osuđuju agresiju na Ukrajinu i onda ne bi bilo problema oko igranja sa ukrajincima. Mislim da bi u tom slučaju mogli svi da igraju samo bez zastave da se ne bi indirektno promovisao Putin.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Pa, eto, kažeš da je od agresije prošlo 60 dana, a nije prošlo, agresija traje. I, otprilike svaki drugi tvoj post na ovoj temi je sprdnja, možda tebi to nije namera, ali efekat je to.

Za tebe efekat moze biti svakakav. Postujem iskljucivo kvalitetne tviter naloge, broj mrtvih Rusa nisam ja zeleo vec to kaze UA vlada, to sto se ne svidja nekim ljudima je drugi par opanaka..izvor je validan.

 

Proslo u smislu da je proslo vreme...valjda je proslo 60dana u tom kontekstu, a ne da je stala agresija. U principu gresija traje od 2014gi oduzimanje Krima.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

 

Ako ga ne podržavaju treba lepo to da kažu. Ili makar da kažu da osuđuju agresiju na Ukrajinu i onda ne bi bilo problema oko igranja sa ukrajincima. Mislim da bi u tom slučaju mogli svi da igraju samo bez zastave da se ne bi indirektno promovisao Putin.

Ovo nema veze sa tim što si napisao da treba da se odreknu državljanstva.

A  očito da ne mogu da igraju  jer su svi iz Belorusije i Rusije banovani za Vimbldon bez obzira na politički stav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Ovo nema veze sa tim što si napisao da treba da se odreknu državljanstva.

A  očito da ne mogu da igraju  jer su svi iz Belorusije i Rusije banovani za Vimbldon bez obzira na politički stav.

 

Ja sam napisao kako je u ovom trenutku. Ovaj rat traje dva meseca. Gde su ti "veliki protivnici Putina" da osude agresiju u ta dva meseca ? Dosad smo videli jedva par javnih ličnosti i njima kapa dole. Nije se ovo desilo preko noći pa da su iznenađeni i eto nisu mogli da reaguju. Naravno da sada kada su okasneli, ili da se ne lažemo oni u stvari ne žele da osude agresiju, da je sada jedino moguće rešenje promena državljanstva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Stiletto said:

Hamilton je napisao "Strogo izolovati SVE sto ima bilo kakve veze sa dzamahirijom." Stroga izolacija nisu ekonomske sankcije državi, stroga izolacija nije "Medvedev ne može da igra Vimbldon", stroga izolacija je upravo to, koncentracioni logori. A od njih do genocida nije dugačak korak, eno i tebi i meni Srebrenice pod prozorom.

 

Moje pitanje je bilo prosto - ko sada priziva Ciklon B i kakve veze ima Holokaust sa sankcijama Rusiji 2022. godine? Ostanimo u ovom veku i u ovoj godini, ne moramo baš daleko u prošlost.

 

Vidiš, dok se ti kao i većina Srba bavite time šta će biti sa jadnim Rusima i kako će "patiti" i "stradati" zbog sankcija, kako je "nehumano" zabraniti učestvovanje na sportskim takmičenjima... sasvim stvarni Ukrajinci ginu u ratu, ili umiru zbog posledica rata. Na hiljade do sada, ali je važnije baviti se nehumanim sankcijama Rusiji???

 

Vidiš li na šta liči Mariupolj? Nisu te zgrade bile kulise pa se neko igrao rata i rušio ih. Tu su živeli neki sasvim stvarni Ukrajinci i više ih nema među živima.

 

Ima nešto što prećutkuješ. Većina u Rusiji podržava Putina i te kako podržava ovaj rat. Možemo da pričamo šta hoćemo o pojedincima, ali - kolektiv glatko podržava ovaj napad na Ukrajinu. I kolektiv zaslužuje kaznu, koliko god to bilo surovo da se kaže. Ipak je to kazna koja ih neće lišiti života, zar ne?

 

A gluposti tipa kažnjavanje Rusa koji već žive i rade u nekom inostranstvu su samo to - gluposti. Besmislica, koja je za svaku osudu.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To i jeste problem: stvar je previse uzela maha da moze da se stavi glupost sa jedne i targetirano sankcionisanje sa druge strane. Onda je jasno koga i za sta kaznjavas. E pocele su gluposti da se desavaju i to postaje normalno... pisao sam pre nekog vremena da sam imao Ukrajince i Ruse na projektu kad je poceo rat... Ukrajinci su napustali sastanke zato sto su Rusi tu... nista uvijeno, nego necemo da sedimo za stolom sa ljudima koji nam napadaju zemlju. Otkazali su mi projekat jos prve nedelje (jer sam radio ko za baksuz UKR i RUS), a bas me zanima kako bi se to razvijalo dalje. Inace bas me zanima za jednog Ukrajinca koji mi se predstavio kao Rus sta sada kaze posto su mu rodjaci srusili pola zemlje.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VladimirB said:

Ima nešto što prećutkuješ. Većina u Rusiji podržava Putina i te kako podržava ovaj rat. Možemo da pričamo šta hoćemo o pojedincima, ali - kolektiv glatko podržava ovaj napad na Ukrajinu. I kolektiv zaslužuje kaznu, koliko god to bilo surovo da se kaže. Ipak je to kazna koja ih neće lišiti života, zar ne?

 

A gluposti tipa kažnjavanje Rusa koji već žive i rade u nekom inostranstvu su samo to - gluposti. Besmislica, koja je za svaku osudu.

Tu je negde suština. 80% Rujkana podržava Putlera, i možemo da se okrećemo i obrćemo kako hoćemo, do nekih informacija su mogli da dođu da su se iole potrudili i želeli. Ali situacije tipa da otac Ruskinje, koja živi u Ukrajini i koja mu saopštava realnu stuaciju, rođenoj ćerci ne veruje ni reč već recituje Putlerovu mantru, govori o tome da su izmanipulisani u smeru u kojem im odgovara da budu izmanipulisani. Ili majka ruskog sina, koji je poginuo u Ukrajini, kako je ponosna na svog heroja, koji je u Ukrajini oslobađao decu iz podruma. Pri tome su oko sahrane pokazali ženu, kuću, kola, nije neka slabo obrazovana sirotinja već dobra srednja klasa, koja itekako ume da koristi internet - ako želi. Imali smo mi ovde sličnu situaciju i morale su bombe da padaju i po Srbiji, a ne samo po Hrvatskoj i BiH, da bi se razvio kod nas "demokratski potencijal" za smenu SMrada. Uostalom, ovde mu je malo ko prebacivao što je uopšte vodio ratove već što ih je gubio. Da se ne lažemo.

 

Na nivou pojedinca ekstremni vid sankcija može izgledati nepravedan, pogotovo ako taj pojedinac živi u inostranstvu i sa Rusijom nema nikakvog posla, ali sankcije, koje gađaju samo vladajuću kastu teško će završiti posao. Vladajuća kasta za sebe može da obezbedi relativno normalan nastavak života pod maltene bilo kojim uslovima. Treba narod da se pogodi što jače da se digne sa svoje komotne fotelje i malo porazmisli o tome, šta se dešava, i, ako ne već zbog pravde, ono bar zbog sopstvenog opstanka krene aktivno protiv Putina. Da se malo razne frustracije i kompleksi ostave po strani kao i vlažni snovi o sopstvenoj veličini, koji valjda treba da nadomeste prazan frižider, i da se sagleda surova realnost. Bolje i to nego alternativa sveopšteg rata. A valjda ćemo se složiti da ne sme da se dopusti Putleru da mu ovo prođe, jer to može samo veće apetite da probudi.

 

Lično nisam pristalica takvih mera kakve sprovodi Wimbledon, još manje da krene progon Rusa i svega ruskog po svetu, ali ne vidim ni neku alternativu da se postigne dovoljno jak pritisak na samu Rusiju. U prvoj fazi pritisak sankcija će da probudi samo otpor i inat, ako su iole slične budale nama, tek kada se pređe neki prag će se razmišljanje iz dupeta preseliti u glavu.

 

E sad, oko samog Wimbledona i zašto su se baš oni prvi setili toga na blago rečeno iznenađenje ATP-a kao i mnogo čega vezanog za UK, ima i šira priča, koja nije za ovu temu. Recimo da sam zadovoljan da su izašli iz EU. Evropom treba da upravlja osovina Berlin-Pariz bez učešća Londona. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Otvorili ste jednu temu koju nisam znao da li da pominjem ali evo - vec sam pricao o tome da sam saradjivao i sa Rusima i sa Ukrajincima. Naravno, Rusi do kojih sam ja dolazio nisu reprezentativni primerci, jer su oni po digitalnoj pismenosti, otvorenosti i uopste "bazdarenju" slicni nama, sa kojima opet nemamo dodira pa se posle cudimo kako toliko ljudi glasa za Vucica, slicno je i kod ovih, od kojih nijedan ne podrzava Putina.

 

E sad, takodje sam pratio i jednu rusku youtuberku ponekad i ona je u jednom videu lepo objasnila o cemu se radi.

 

Video je predug, necu ga postovati, samo cu parafrazirati, uz objasnjenje pozadine. Devojka je na dalekom istoku Rusije, tu rodjena, preci su joj doseljenici sa svih strana, kada su Sovjeti naseljavali Sibir oni su dosli kao gradjevinci, zanatlije i tako dalje i tako blize, koreni iz Ukrajine, Belorusije, evropskog dela Rusija.

 

E sad, kako ona sama kaze, to je sve nebitno ovde gde je ona odrasla. Svi su tehnicki doseljenici, ali te veze ne postoje jer pricamo o hiljadama kilometara, oni su sada autohtoni Rusi zaboravljeni od svih osim kad im se salje poruka da treba stati na branik otadzbine. Zive u kompletnoj bedi, sve se raspada, ali oni nemaju drugog nego Putina.

 

Slicna prica kao ovde o Vucicu, jednu je Crni pricao o vojvodjanskim selima i njihovim glasanjem za Vucica.

 

Sto se tice propagande, oni i dalje mogu da pristupe odredjenim medijima online, ali ne zele ili su digitalno nepismeni. Stvar je u citavom stanju svesti, duha, zivotu. Ta devojka kaze da je oduvek imala mentalne probleme zbog zivota tamo (iako zivi u Kabarovsku, sto je solidno veliki grad bas blizu Japana i Kine), a u poslednja dva meseca je to postalo jos jace i samo razmislja kako da ode iz Rusije, nema prijatelje, svi prijatelji su joj online/stranci.

 

Veruje da ima dosta ljudi kao ona cak i u okolini ali je nemoguce to saznati u drustvu gde imas hipoteku na stan koji se raspada i placaces je do smrti, gde ni drzavni posao ne daje neku perspektivu osim pukog prezivljavanja, da ljudi kada se nasmejes te gledaju kao da si poludeo, jer nema zbog cega da se smejes, sve je sivo, sve se raspada i stanje opste depresije izjada stanovnistvo.

 

Takvo stanje je jednostavno plodno tle za bilo koga ko je stekao odredjeni autoritet da ga oblikuje po svojoj volji, jer je Rus navikao da sedi, cuti i trpi i slusa "starijeg".

 

Sto me iskreno podseca na srpsku provinciju.

 

Zatim se to, u vezi "specijalne operacije", manifestuje kao odredjeni rijaliti sou koji je kompenzacija za prazan frizider i prebacivanje krivice za sopstveno bedno stanje na nekog drugog, nekog ko je daleko, nekoga ko nije "tvoj" i istovremeno smatras da te mrzi, pa je lakse da ti opravdas svoju mrznju koju osecas i tako je personifikujes. A kako ona kaze generacija mojih roditelja, a pogotovo babe i dede kada ustanu mrze prvo sebe, a onda citav svet.

 

I kada im objektivizujes ta snazna osecanja, dobijemo ovo i to uopste nije iznenadjujuce.

 

Sto se otpora tice, takodje je rekla neke interesantne stvari. Otpor je nemoguc. Ja sa svojim roditeljima ne mogu da razgovaram. Kada bih otisla na neki protest, u tom trenutku bi me se odrekli, iako mi pricaju da me vole i da hoce da me zastite, da ne idem jer ce me uhapsiti.

 

Neizdrzivo je i samo hocu da odem.

 

Verujem da vecina tako razmislja.

 

E sad, koliko ce trebati da dodjemo do kriticne mase koja ce eksplodirati medju onima koji nemaju gde da odu - vrlo je pipavo pitanje i mislim da nazalost nismo blizu toga, iako sam se nadao da cemo bar u tim urbanim sredinama, Moskvi i St. Petersburgu biti blizu. Nismo, jer ce oni najlakse otici.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, VladimirB said:

 

Moje pitanje je bilo prosto - ko sada priziva Ciklon B i kakve veze ima Holokaust sa sankcijama Rusiji 2022. godine? Ostanimo u ovom veku i u ovoj godini, ne moramo baš daleko u prošlost.

 

Vidiš, dok se ti kao i većina Srba bavite time šta će biti sa jadnim Rusima i kako će "patiti" i "stradati" zbog sankcija, kako je "nehumano" zabraniti učestvovanje na sportskim takmičenjima... sasvim stvarni Ukrajinci ginu u ratu, ili umiru zbog posledica rata. Na hiljade do sada, ali je važnije baviti se nehumanim sankcijama Rusiji???

 

Vidiš li na šta liči Mariupolj? Nisu te zgrade bile kulise pa se neko igrao rata i rušio ih. Tu su živeli neki sasvim stvarni Ukrajinci i više ih nema među živima.

 

Ima nešto što prećutkuješ. Većina u Rusiji podržava Putina i te kako podržava ovaj rat. Možemo da pričamo šta hoćemo o pojedincima, ali - kolektiv glatko podržava ovaj napad na Ukrajinu. I kolektiv zaslužuje kaznu, koliko god to bilo surovo da se kaže. Ipak je to kazna koja ih neće lišiti života, zar ne?

 

A gluposti tipa kažnjavanje Rusa koji već žive i rade u nekom inostranstvu su samo to - gluposti. Besmislica, koja je za svaku osudu.

 

U Marijupolju su skubi počeli još 2014. Grad su naizmenično preuzimali UA i DNR. Do dolaska ruskih trupa "Azovci" su se pitali za sve.

U Marijupolju su Ukajinci činili 48 % stanovništva, Rusi 44% ostali...Grci, Bugari, Jermeni, Belorusi....preostalih 8 %....

 

Svako normalan će se zabrinuti, što neki Medvedev ne može da  učestvuje u nečemu, sasvim daleko od ratnih sukoba i nema veze sa istim, zato što je Rus.

Svako normalan će se zabrinuti da se iz istih razloga diskriminiše neki Ukrajinac.

Svakom normalnom čoveku, bilo gde na zemaljskoj kugli je žao bilo koje žrtve u bilo kom ratu.

 

Samo debili, mazohisti i umno poremećeni ljudi prave razliku i zalažu se za suprotno.

Dok je u nama demagoga volontera nema zime. Opravdaćemo sve za našu ideju. Svaki zločin.....

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam odakle tebi zivci da ovo citas....

 

@McLeod i ja sam saradjivao dosta sa tom digitalno pismenom generacijom, dosta do neke 2016, posle redje... prvo sto medjusobom ja nisam video da se pravi neka razlika. Ali meni je licno bilo mnogo teze da napravim kontakt sa Rusima nego Ukrajincima... UKRi su bili nekako pristupacniji (da nekazem normalniji), humaniji. Rusi sa druge strane su imali taj stav mi smo nadljudi. I cisto da se ogradim, pricam o Kiev/Moskva, prica je da su stvari dosta drugacije van tih gradova. Imao sam par Rusa gde je posle nekoliko vidjanja prica morala da se okrene na avione/rakete/atomske bombe. Isto tako primetio sam kod njih tu potrebu da se ucine normalnim ljudima sa zapada, ali opet uz dozu arogancije. Jako, jako cudan svet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...