Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

20 minutes ago, Amigo said:

 

Nije se trebao Zelenski predati, nego kada je stiglo upozorenje o gomilanju ruskih trupa, tebao je sve da ucini u njegovoj moci da sprijeci rat.

Najprostije trebao je da pregovara direktno sa Rusima, pa ako treba da se natezu godinama, nije problem.

Evo sada govori da pristaje na neutralnost, zar to nije mogao da uradi u nekakvim pregovorima i da sacuva vlastitu zemlju?

 

Rusi jesu ispali siledzije, i s obzirom na tu cinjenicu, Zelenski nije pokazao nikakvu mudrost, nego se ponasao kao najobicnija budala.

Glumio je nekakvog heroja, vidi se da uziva u ovoj ulozi, ali krajnji rezultat je katastrofalan upravo za njegovu zemlju.

Ne znam uopste sta je bio njegov plan, poslije svih informacija koje je morao imati. Po onome kako su se razvijali dogadjaji, nesumnjivo je da je mislio da ce moci vojno da se suprostavi ruskoj agresiji.

Jednostavno nije dorastao ovom trenutku, kao i Slobo sto je podvio rep 1999, poslije 78 dana, umjesto da sprijeci da se to desi, kada je vec znao da ce NATO da udari.

Znaci bolje podviti rep i spreciti rt, nego podviti rep kad te neko razbije i sacuvati narod i materijalna dobra. Velike sile ne placaju ratnu odstetu, ali dzaba i odsteta kada se narod raseli.

 

Sa ovim se slazem u vecini. 

Link to comment
Share on other sites

Porediti Milosevica i Zelenskog je ono...ajde da napisem neverovatno. Sto da mu se podvije, rat se desava, bore se,kozna sta ce se desiti. Vidim da Rusima ide bas super,doduse,sad su oni postali Tviter ratnici i imaju sad strucnjake i za ekonomiju. Saltaju se saekologije,covida sad na ekonomiju mislim tu na nase rusofile.

 

Niko ne zna sta donosi sutra.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

 

Da skratim post - trebalo je da se naguzi Putku da ga kara. 

 

Pardon my French. 

na kraju ce se svakako naguziti, kad postignu zajednicki cilj...

stotine hiljada mrtvih, milione izbeglica, svetska ekonomska kriza i pola sravljene ukrajine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Amigo said:

 

Nije se trebao Zelenski predati, nego kada je stiglo upozorenje o gomilanju ruskih trupa, tebao je sve da ucini u njegovoj moci da sprijeci rat.

Najprostije trebao je da pregovara direktno sa Rusima, pa ako treba da se natezu godinama, nije problem.

Evo sada govori da pristaje na neutralnost, zar to nije mogao da uradi u nekakvim pregovorima i da sacuva vlastitu zemlju?

 

Rusi jesu ispali siledzije, i s obzirom na tu cinjenicu, Zelenski nije pokazao nikakvu mudrost, nego se ponasao kao najobicnija budala.

Glumio je nekakvog heroja, vidi se da uziva u ovoj ulozi, ali krajnji rezultat je katastrofalan upravo za njegovu zemlju.

Ne znam uopste sta je bio njegov plan, poslije svih informacija koje je morao imati. Po onome kako su se razvijali dogadjaji, nesumnjivo je da je mislio da ce moci vojno da se suprostavi ruskoj agresiji.

Jednostavno nije dorastao ovom trenutku, kao i Slobo sto je podvio rep 1999, poslije 78 dana, umjesto da sprijeci da se to desi, kada je vec znao da ce NATO da udari.

Znaci bolje podviti rep i spreciti rt, nego podviti rep kad te neko razbije i sacuvati narod i materijalna dobra. Velike sile ne placaju ratnu odstetu, ali dzaba i odsteta kada se narod raseli.

 

Ukrajinci nece rusku cizmu za vratom, za razliku od srbendica. Utuvi to u glavu jednom...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Amigo said:

 

Nije se trebao Zelenski predati, nego kada je stiglo upozorenje o gomilanju ruskih trupa, tebao je sve da ucini u njegovoj moci da sprijeci rat.

Najprostije trebao je da pregovara direktno sa Rusima, pa ako treba da se natezu godinama, nije problem.

Evo sada govori da pristaje na neutralnost, zar to nije mogao da uradi u nekakvim pregovorima i da sacuva vlastitu zemlju?

 

Rusi jesu ispali siledzije, i s obzirom na tu cinjenicu, Zelenski nije pokazao nikakvu mudrost, nego se ponasao kao najobicnija budala.

Glumio je nekakvog heroja, vidi se da uziva u ovoj ulozi, ali krajnji rezultat je katastrofalan upravo za njegovu zemlju.

Ne znam uopste sta je bio njegov plan, poslije svih informacija koje je morao imati. Po onome kako su se razvijali dogadjaji, nesumnjivo je da je mislio da ce moci vojno da se suprostavi ruskoj agresiji.

Jednostavno nije dorastao ovom trenutku, kao i Slobo sto je podvio rep 1999, poslije 78 dana, umjesto da sprijeci da se to desi, kada je vec znao da ce NATO da udari.

Znaci bolje podviti rep i spreciti rt, nego podviti rep kad te neko razbije i sacuvati narod i materijalna dobra. Velike sile ne placaju ratnu odstetu, ali dzaba i odsteta kada se narod raseli.

 

Prvo je isla odluka o invaziji, pa potom gomilanje trupa za istu. Dakle kada je pocelo gomilanje trupa, vec je bilo kasno za pregovore. Uostalom, da bi sa nekim pregovarao, potrebno je da druga strana demonstrira da je spremna postovati ono sto je prethodno dogovoreno - Ukrajina ima garancije Rusije da priznaje nezavisnost i granice Ukrajine iz 1994. sto ih nije sprijecilo da otmu Krim i dio Donbasa.

Rusija je pokazala da joj rezultati pregovora ne znace NISTA.  

 

 

Edited by ters
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 
Po meni je ovo jos poraznije jer to znaci da postoji vise od jedne "snajperasice" sa ovih prostora  (moje sigurno nisu, a rekao bih ni "nase") koje su - jedna u proteklih par godina, i jedna trenutno bavile sijanjem smrti po Ukrajini.
Hm, ja ne mogu da izvučem takav zaključak. Nemam na osnovu čega, ne znam šta je tebe nateralo na takav zaključak. Gledao sam intervju sa jednim likom iz Srbije, koji kaže, vratio bih se, ali je u medjuvremenu promenjen zakon i kači ga krivična odgovornost. S obzirom da je višestruko odlikovan, izmedju ostalog, ostaće tamo negde u Donbasu, kao njihov gradjanin.
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:
1 hour ago, ters said:
 
Po meni je ovo jos poraznije jer to znaci da postoji vise od jedne "snajperasice" sa ovih prostora  (moje sigurno nisu, a rekao bih ni "nase") koje su - jedna u proteklih par godina, i jedna trenutno bavile sijanjem smrti po Ukrajini.

Hm, ja ne mogu da izvučem takav zaključak. Nemam na osnovu čega, ne znam šta je tebe nateralo na takav zaključak. Gledao sam intervju sa jednim likom iz Srbije, koji kaže, vratio bih se, ali je u medjuvremenu promenjen zakon i kači ga krivična odgovornost. S obzirom da je višestruko odlikovan, izmedju ostalog, ostaće tamo negde u Donbasu, kao njihov gradjanin.

Izgleda da ova zarobljena snajperasica nije Danijela Lazovic, ali se u svim izvorima pominje da jeste iz Srbije, a Danijela Lazovic JESTE bila u Donbasu i borila se na strani pobunjenika - imas nesto slika DL  sa Bericem koji je isto tako dobrovoljac. No nebitno - - igumanija se vratila u Srbiju, u zatvoru je, i pitanje je dana kada ce se pojaviti kod Marica na TV a  potom i na nekoj izbornoj listi (cim odlezi kaznu).  

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

koliko mogu da zakljucim iz dijagonalnog citanja, nie da nema nacizma u ukrajini?
na stranu sto ih putin nie napao zbog toga, al otkud to da se nacizam zapatio u ukrajini?
 
To je već nešto što psihijatrija samo može da objasni. Nije samo Ukrajina. Zapatilo se to, rekao bih najviše u Poljskoj, Rusiji, i mnogim istočnoevropskim državama, koje su ponajviše propatile zbog nacizma. Kod nas, kod Hrvata, možda nešto manje, kod Madjara....za to je možda posebna tema prikladnija, ovde bi samo zagušili....i onako je pretrpana političko literatnim uradcima....
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ova zarobljena snajperasica nije Danijela Lazovic, ali se u svim izvorima pominje da jeste iz Srbije, a Danijela Lazovic JESTE bila u Donbasu i borila se na strani pobunjenika - imas nesto slika DL  sa Bericem koji je isto tako dobrovoljac. No nebitno - - igumanija se vratila u Srbiju, u zatvoru je, i pitanje je dana kada ce se pojaviti kod Marica na TV a  potom i na nekoj izbornoj listi (cim odlezi kaznu).  
 
 
Nemoj samo da se pojavi slika Bate Živojinovića sa M-53, umešaće se Kinezi odmah u rat...[emoji847]
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Nemoj samo da se pojavi slika Bate Živojinovića sa M-53, umešaće se Kinezi odmah u rat...emoji847.png

 

.

 

Podseti me...par dana pre nego sto je poceo rat, video sam reportazu kineske tv feniks, o ruskoj vojsci...jebes reportazu...Kao podloga ide muzika iz Valter brani Sarajevo😂...

 

.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Nemoj samo da se pojavi slika Bate Živojinovića sa M-53, umešaće se Kinezi odmah u rat...emoji847.png

Dovoljno je Bata doprinio mijesanju u ratove i bez slika sa M-53, kao poslanik SPS-a i predsjednicki kandidat...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ters said:

 

Prvo je isla odluka o invaziji, pa potom gomilanje trupa za istu. Dakle kada je pocelo gomilanje trupa, vec je bilo kasno za pregovore. Uostalom, da bi sa nekim pregovarao, potrebno je da druga strana demonstrira da je spremna postovati ono sto je prethodno dogovoreno - Ukrajina ima garancije Rusije da priznaje nezavisnost i granice Ukrajine iz 1994. sto ih nije sprijecilo da otmu Krim i dio Donbasa.

Rusija je pokazala da joj rezultati pregovora ne znace NISTA.  

 

 

Pa mogu granice i da se menjaju, tako su Alzas i Loren bivala malo francuske malo nemacke. I granice Srbije se menjaju, kamo srece da se kosovo podelilo svojevremeno na juzno i severno kao koreja i sve bi bilo bolje kao i ovde sto bi bilo bolje da su rusi dobili donbas i lugansk i krim sto im i pripada po nacionalnosti i svi mirni i zadovoljni. Moje vidjenje tj resenje da nema ratova - ratovi su naravno najgori

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Pa mogu granice i da se menjaju, tako su Alzas i Loren bivala malo francuske malo nemacke. I granice Srbije se menjaju, kamo srece da se kosovo podelilo svojevremeno na juzno i severno kao koreja i sve bi bilo bolje kao i ovde sto bi bilo bolje da su rusi dobili donbas i lugansk i krim sto im i pripada po nacionalnosti i svi mirni i zadovoljni. Moje vidjenje tj resenje da nema ratova - ratovi su naravno najgori

 

Naravno da mogu, i to se moze uraditi na jedan od dva nacina: silom ili pregovorima. Onaj ko to uradi silom ti je pokazao da se njemu ne moze vjerovati u pregovorima. Silu je izabrao Putin 2014 kada je uzeo Krim i Donbas.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Mi smo  svedoci sukoba  imperije u opadanju i imperije u nastanku.To što je bojno polje  geografski u našoj blizini ne menja suštinu.

Dobro, pretpostavimo da si u pravu, a zasto bi za to bilo koga trebalo da bude briga, kad ce dok se ta imperija u nastanku ne ustolici, i unuci ovih sad generacija biti odavno mrtvi, i vaznije, ta imperija ce biti zasnovana na ovoj, tj i dalje ce najvazniji biti razvoj nauke i tehnologije i te stvari. Kakve to uopste veze ima sa time sto Hitler 21 veka terorise svet, a horde zla mu aplaudiraju, gde ih ima?

 

BTW juce je negde gosn precednik konacno izjavio (priznao) ono sto nisam hteo da napisem, kakva bi veza mogla da postoji između onoga i ovoga. Izjavio je kako u Evropi vec 35 godina postoji samo jedno pleme koje rovari, huska i daje los primer raznima, npr Putleru. Nije bas tim recima, u stvari je hteo da bude duhovit govoreci o Asteriksu pred ramapitekusima koji ne znaju ni kako se zovu, a taman posla da su uopste culi za Asteriksa, ali svejedno je lepo sto je priznao.

Link to comment
Share on other sites

Nazivanje ove agresije i invazije nacizmom i poredjenje Putina sa Hitlerom je po meni pogresno.

Ne zbog toga sto je manje strasno nego sto se nacizam i Hitler time relativizuju. Namerno ili slucajno stvara se narativ da nacizam nije bio jedinstven slucaj nego da se to ponovo desava.

A nacizam jeste bio jedinstven ako po nicem drugom onda po svojoj industriji smrti da ne idemo u druge detalje.

Ovaj Putinov rat treba da se pripisuje samo njemu i drzavi Rusiji i da se koriste termini samo za njega. 

Nacizam ostaviti u istoriji onakav kakav jeste bio, jedinstveno zlo koje je napravilo sve te uzase.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Nazivanje ove agresije i invazije nacizmom i poredjenje Putina sa Hitlerom je po meni pogresno.

Ne zbog toga sto je manje strasno nego sto se nacizam i Hitler time relativizuju. Namerno ili slucajno stvara se narativ da nacizam nije bio jedinstven slucaj nego da se to ponovo desava.

A nacizam jeste bio jedinstven ako po nicem drugom onda po svojoj industriji smrti da ne idemo u druge detalje.

Ovaj Putinov rat treba da se pripisuje samo njemu i drzavi Rusiji i da se koriste termini samo za njega. 

Nacizam ostaviti u istoriji onakav kakav jeste bio, jedinstveno zlo koje je napravilo sve te uzase.

Čuo sam da ga zovu rašizam...

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...