Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

12 minutes ago, shonke said:

Budalastina. Direktan sukob nato-cccp ili Rusija se nije desio niti će. Ako se to desi to je ww3 i kraj.
Po tebi nato je trebalo da podigne bombardere i direktno gađa vojsku Rusije?
I onda bi putin uradio šta? Podvio rep i rekao, he he samo sam se šalio?
Totalno suprotno, gađao bi bazu odakle su poleteli ti avioni, dakle neka poljska npr. Što je onda napad na članicu nato, član 5 sporazuma bla bla, dakle direktan sukob nato Rusija. Mi sad ne bi pisali ovo.

Mnogo si ratoborna za zdravstvenog radnika.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Po svemu sudeci sukob ce biti prvo indirektan - Bjelorusija i Poljska. Medvedev je izdao pamflet o Poljskoj kao sto je Putin trtljao o Ukrajini. Nesto se kuha, ali mislim da ce za to koristiti Bjelorusiju i ruske snage sa bjeloruskim oznakama...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, shonke said:

A zašto npr Staljin nije rekao Hitleru: evo, uzmi ceo cccp, nemoj više da nam ubijas narod i rusis gradove, nego su se borili i dalje.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Možda, samo možda jer je SSSR imao više vojnika i stanovnika od Nemačke plus se Nemačka borila na više frontova u istom trenutku i držala pod okupacijom još pola Evrope?

 

Kakva su ovo poređenja...

 

Jel očekuješ i da Ukrajinci počnu kontraofanzivu i uđu u Moskvu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

https://t.me/uniannet/40323

 

Telegram kanal, jedan od najvecih ukrajinskih...oficijalni snimak sluzbe drzavne bezbednosti Ukrajine. Njima verujes ?

U tekstu ispod se navodi ce istraga pokazati da li je tiktoker koji je objavio snimak svesno ili nesvesno odigrao ulogu u navodjenju ruskog raketiranja TC...

 

Snimak tiktokera, prenet nekim..srbinom...i link na TC  gde se vidi tacno mesto ispred TC kuda prolazi samohodna haubica sa snimka..

 

https://riola.com.ua/project/trts-retroville/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kao što sam ti rekao ta dva snimka ne dovode u vezu verziju RMO sa istinom. Ni jedan od ta dva snimka nema veze sa njihovom pričom niti je potvrđuje. Na jednom snimku je neki od sistema MLRS a na drugom je "Akatsiya" , potpuno različita oružja. Taj ko je sklepao ta dva snimka u celinu je očigledno amater. To doduše liči na laži tipa "Išli su u Solsberi jer su ljubitelji arhitekture" 🙂 .

 

Tik toker video je iz februara. Uhapšen je da bi bio primer da drugi ne snimaju Ukr vojsku što je potpuno na mestu. Da su Rusi radili to zbog tik tokera pa valjda bi udarili u februaru kada je taj video bio akutelan a ne bi pustili 3 nedelje da im nanosi gubitke ta artiljerija ?

 

Rusi nadgledaju grad 24/7, u tom objektu se verovatno nalazi ili neka intendantska jedinica ili neka komanda. Pošto to nije dovoljan razlog da rasturiš tako veliki objekat blizu centra grada izmisili su tu priču da bi imali bolji alibi što su je slupali. Artiljerija ako je koristila taj objekat koristila ga je možda samo da izbegne kontrabatiranje posle čega je verovatno išla u svoju pravu bazu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna podela u Srba, ko navija za Rusiju, ko za Ukrajinu. 

Ovaj prvi deo stalno pominje taj Azov, pa naciste, fašiste... U startu ne gledaju svoj dvoriste. Kao sto su Makabi i Zalgiris jedni od simbola Izraela i Litvanije, tako je i Zvezda jedan od simbola Srbije. U Zvezdi danas ne mogu da igraju Hrvati i Bosnjaci islamske veroispovesti. U klubu koji volim najvise na svetu je takva situacija. Ne pise nigde da je zabranjeno, ali je to fakticko stanje. Naravno, to ne umanjuje horor tog Azova.

Druga strana ispravno oseca empatiju prema Ukrajincima, dok je primetno odsustvo ikakve empatije prema sttahotama koje su zadesile Srbe na ovim prostorima. Apsolutno nikakve. Maltene da su to zasluzili, trazili su to sto su dobili. Znaju svaku cosak Odese, ali zato pojma nemaju sta se desili u to Šumatovackoj, sta je bilo u Surdulici, Grdelici, Alelsincu...Niti znaju, niti bi da guglaju. Zaboga, to je bilo odavno. Pa bilo je mnogo sta odavno.

Ovo sto Putin radi nema opravdanja nikakvog. Za to ce morati da odgovara. Tu nema ali!

Ukrajina je pravila gluposti, izbacivanje jezika kao ogroman korak ka asimilizaciji uz postojanje zivotinja iz Azova je strašno. Spaljivanje zivih ljudi, sikaniranje, prebijanje... Samo sto to ne moze i ne sme da bude razlog i opravdanje ove agresije i ovih zlocina.

Naravno, neko trlja ruke zbog razvoja situacije. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, shonke said:

Budalastina. Direktan sukob nato-cccp ili Rusija se nije desio niti će. Ako se to desi to je ww3 i kraj.
Po tebi nato je trebalo da podigne bombardere i direktno gađa vojsku Rusije?
I onda bi putin uradio šta? Podvio rep i rekao, he he samo sam se šalio?
Totalno suprotno, gađao bi bazu odakle su poleteli ti avioni, dakle neka poljska npr. Što je onda napad na članicu nato, član 5 sporazuma bla bla, dakle direktan sukob nato Rusija. Mi sad ne bi pisali ovo.

Mnogo si ratoborna za zdravstvenog radnika.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Onda Putin nije lud,,,A ja nisam sigurna da li tebi smeta što sam ja ratoborna(?) ili što pišem da je NATO ugovnjen.Zar nisu pisali razni forumaši kako je ruska vojska slaba?

 

U svakom slučaju, sad su sva vrata otvorena i sve se može pravdati nekakvim sakatim dokazima, svaka agresija, invazija, bombardovanje etc

 

A što se tiče moje ratobornosti, po tom scenariju koji sam ja želela, svakako bi izginulo manje ljudi i Ukrajina ne bi bila uništena...

 

Trivija ( a možda i ne)-pročitajte par prvih strana ovog topika, vrlo je zanimljivo ko je šta prognozirao pre skoro godinu dana...

 

Trivija II- na sajtu CNN-a stoji slika jedne nedovršene banje u Srbiji koja je označena kao boimbardovana od Rusa-ne znam kako se banja zove, niti od kad je vest...

Link to comment
Share on other sites

Helena, putin jeste lud i Rusija je prejaka z Ukrajnu jos se i nalaze pored njih. Za USA i Kinu su slabi,ali niko ne zeli globalni rat i Rusi idu na tu kartu jer imaju nuklearno oruzje. Sve njih veze da mrze u principu Evropu svako verovatno iz razlicitih razloga. Sve tri drzave su svet za sebe, ali relativno sve jedinstvene a Evropa je vecno u zavadi kao i mi Srbi izmedju sebe.

 

Nivo cinizma i mrznje medju Srba je ogroman,pa cak porodicno,drugarstvo i sve ostalo je nasa istorijska odlika. Gledam i citam bolesti koje pisu Srbi za Ukrajince ono je jezivo. Ruska propaganda  je mozda i jedna od najjacih na svetu. Od njih su i nastali tkz botovi,cak imaju i svoje centre za njih odakle salju komentare ko zna gde sve.

 

Rusi su veoma hladni ljudi i na nas gledaju kao slabe ali razvijene, tu mislimna Evropu i vrv hoce da dokazu da mi ne mozemo bez njih i da svoj uticaj pojacaju. Nemci veckukaju,Reno je ucenjivacki vratio prozivodnju,neki nisu ni otisli jer ovo vide kao veliku sansu zanjihovo trziste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Jos jedna podela u Srba, ko navija za Rusiju, ko za Ukrajinu. 

Ovaj prvi deo stalno pominje taj Azov, pa naciste, fašiste... U startu ne gledaju svoj dvoriste. Kao sto su Makabi i Zalgiris jedni od simbola Izraela i Litvanije, tako je i Zvezda jedan od simbola Srbije. U Zvezdi danas ne mogu da igraju Hrvati i Bosnjaci islamske veroispovesti. U klubu koji volim najvise na svetu je takva situacija. Ne pise nigde da je zabranjeno, ali je to fakticko stanje. Naravno, to ne umanjuje horor tog Azova.

Druga strana ispravno oseca empatiju prema Ukrajincima, dok je primetno odsustvo ikakve empatije prema sttahotama koje su zadesile Srbe na ovim prostorima. Apsolutno nikakve. Maltene da su to zasluzili, trazili su to sto su dobili. Znaju svaku cosak Odese, ali zato pojma nemaju sta se desili u to Šumatovackoj, sta je bilo u Surdulici, Grdelici, Alelsincu...Niti znaju, niti bi da guglaju. Zaboga, to je bilo odavno. Pa bilo je mnogo sta odavno.

Ovo sto Putin radi nema opravdanja nikakvog. Za to ce morati da odgovara. Tu nema ali!

Ukrajina je pravila gluposti, izbacivanje jezika kao ogroman korak ka asimilizaciji uz postojanje zivotinja iz Azova je strašno. Spaljivanje zivih ljudi, sikaniranje, prebijanje... Samo sto to ne moze i ne sme da bude razlog i opravdanje ove agresije i ovih zlocina.

Naravno, neko trlja ruke zbog razvoja situacije. 

 

Berti, zašto toliko potenciraš srpske žrtve i Surdulicu/Grdelicu/...? Tebi kao da je 1999. bila smak srpskog sveta na kvadrat. A pre 1999. svet nije ni postojao.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VladimirB said:

 

Berti, zašto toliko potenciraš srpske žrtve i Surdulicu/Grdelicu/...? Tebi kao da je 1999. bila smak srpskog sveta na kvadrat. A pre 1999. svet nije ni postojao.

Srbi su kroz istoriju mnogo vise stradali nego te 99. Tu godinu uzimam zbog svezine i dostupnosti informacija. Tu se ogledaju dvostruki arsini svih strana. Prvo nasih kuknjava dok nas zabole kita za tragedije drugih. Eto, i danas. Idioti navijaju za Ruse pod izgovorom da su i nas rokali a niko se nije bunio. Idiotizam.

Sa druge strane odsustvo empatije za to sto se nama desavalo,  ma koliko bilo neuopredivo sa ukrajinskom tragedijom.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VladimirB said:

 

Berti, zašto toliko potenciraš srpske žrtve i Surdulicu/Grdelicu/...? Tebi kao da je 1999. bila smak srpskog sveta na kvadrat. A pre 1999. svet nije ni postojao.

zašto ti prebrojavaš krvna zrnca kod žrtava?

čim neko pomene barem jednog stradalog civila srpske nacionalnosti skočiš ko da te zmija ujela

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Vajistinu hvala boKu, zamisli da je taj procenat manji pa da aca žvalavi do kraja života ostane opozicionar, ili možda bude unapređen u osobu kojoj država obezbjeđuje smještaj, hranu i odijelo zbog svog opusa iz devedesetih.

Ovako hvala boKu odrođena drugosrbijanska izdajnička elita može samo da kevće po forumu sa arbajta, u pauzi između pranja javnih WC-a i primanja para od sorošbajdena, dokleN 99% uživa u zlatnom dobu i bombardovanju bespomoćnih ukrajinskih civila.

Hvala boKu bismilah aleluja!


Nisam uopšte očekivao od tebe Beo ovakvo ismevanje vernika pa neka si i ateista. Iskreno sam razočaran. Moj upis nema nikakve veze sa politikom, niti acom žvalavim, ja sam prvi protiv Snsa, već sa jednim novonastalim trendom gde je sada moderno i kul ako pljujes po Srbiji i srpskom narodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, AgroLaki said:

 

Ali posto se Ukrajinci brane, zasto je uopste bitno koliko oni tenkova imaju, kada nece ici u ofanzivu? Njima je najbitnije da imaju dovoljno onih bazuka sto mogu da probiju tenk i to ti je to. 

Da sam na mestu Kosovske vlade, ja bih odma pokusao da nabavim te sprave sto unistavaju tenkove i helikoptere i obucio dovoljno ljudi da ih koriste, pa ''the helikopterskoj sili regiona'' nece biti svejedno da napadne u bilo kom scenariju. 

Javelini (at) i Stingeri (pvo) su u pitanju, ali postoji problem pravne prirode da se to isporuči Kosovu. Treba i adekvatna radarska podrška za efektivno korištenje Stingera, ali de facto se radi o pogodnom oružju za gerilsko ratovanje.

14 hours ago, shonke said:

Ako bi Belorusija ušla, koliko je realno da se vrši udar na njihove snage spolja? U smislu da to nisu rusi, nema tu direktnog sudara nato-Rusija.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Belorusija je članica ODKB pa bi po sporazumu Rusi morali intervenisati, kao i sve ostale države potpisnice.

13 hours ago, Eddard said:


Koji su izvršili agresiju na Kosovo 🤔?

Nisu vršeni upadi i bombardovanje pozicija VJ sa teritorije Albanije? Nemojmo se praviti mutavi i vrtiti neki narativ o apsolutnom dobru i apsolutnom zlu, kao pokvarenu ploču. Ne znam šta je po tebi artiljerijska podrška po teritoriji druge države, ako ne usrana AGRESIJA!

Edited by Liska Manjina
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Perkos2 said:

zašto ti prebrojavaš krvna zrnca kod žrtava?

čim neko pomene barem jednog stradalog civila srpske nacionalnosti skočiš ko da te zmija ujela

 

 

Ne, nego kažem da narativ da je 1999. bila svemirska ničim izazvana tragedija dovela do toga da se otvoreno navija (nešto manje ovih dana, istina) u medijima za temeljno sravnjivanje Ukrajine sa zemljom.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, K.Dot said:


Nisam uopšte očekivao od tebe Beo ovakvo ismevanje vernika pa neka si i ateista. Iskreno sam razočaran. Moj upis nema nikakve veze sa politikom, niti acom žvalavim, ja sam prvi protiv Snsa, već sa jednim novonastalim trendom gde je sada moderno i kul ako pljujes po Srbiji i srpskom narodu.

Nisam ja ateista, ja sam antireligiozan i antilerikalan (ovo drugo na kvadrat).

A što se tiče ismijavanja, nisam te ja tjerao da koristiš putinovske analogije o 99% ispravnih (i 1% nas za pročišćavanje), tako da ismijavanje možeš da smatraš za blagu korektivnu mjeru totalno neproporcionalnu ozbiljnosti svega što tvoje pisanije povlači i podrazumijeva.

Edited by Beonegro
  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Javelini (at) i Stingeri (pvo) su u pitanju, ali postoji problem pravne prirode da se to isporuči Kosovu. Treba i adekvatna radarska podrška za efektivno korištenje Stingera, ali de facto se radi o pogodnom oružju za gerilsko ratovanje.

Belorusija je članica ODKB pa bi po sporazumu Rusi morali intervenisati, kao i sve ostale države potpisnice.

Nisu vršeni upadi i bombardovanje pozicija VJ sa teritorije Albanije? Nemojmo se praviti mutavi i vrtiti neki narativ o apsolutnom dobru i apsolutnom zlu, kao pokvarenu ploču. Ne znam šta je po tebi artiljerijska podrška po teritoriji druge države, ako ne usrana AGRESIJA!

dovoljno je samo proguglati i videti da je general armije Republike Albanije Dilaver Goxhaj bio načelnik štaba UQK osd početka 1999 godine  

Link to comment
Share on other sites

Quote

RUSKE snage počinju imati "problema s inventarom preciznih projektila", rekao je novinarima visoki američki obrambeni dužnosnik. Radi se o projektilima koji ciljaju određenu lokaciju za razliku od tzv. glupih bombi koje nemaju tehnologiju za takvo nešto.

Neka od njihovih precizno navođenih streljiva "ne uspijevaju se lansirati, ili ne uspijevaju pogoditi metu, ili ne uspijevaju eksplodirati pri kontaktu", rekao je dužnosnik. 

"Iskoristili su skoro sve zalihe krstarećih raketa za lansiranje iz zraka", dodao je.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/americki-duznosnik-rusi-imaju-velik-problem-s-preciznim-projektilima/2349309.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_vezane_vijesti_d

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Nisam ja ateista, ja sam antireligiozan i antilerikalan (ovo drugo na kvadrat).

A što se tiče ismijavanja, nisam te ja tjerao da koristiš putinovske analogije o 99% ispravnih (i 1% nas za pročišćavanje), tako da ismijavanje možeš da smatraš za blagu korektivnu mjeru totalno neproporcionalnu ozbiljnosti svega što tvoje pisanije povlači i podrazumijeva.

Nije bilo nikakve reči o pročišćavanju i sličnim glupostima, meni je samo drago da 99% voli svoju zemlju nevezano za to ko je trenutno na vlasti. Ja npr. volim Srbiju i srpski narod i religiozan sam, a protiv Snsa sam, ako je to za ismejavanje, neka tako bude. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto rece Andjus, "javljaju se pajaci, mediokriteti" iz EU da nam objasne da embargo na uvoz gasa i nafte ne bi naskodio Rusiji, vec Evropi. U prevodu, dzaba nam deklaracije kad nemamo stvarnu alternativu.

 

https://m.dw.com/sr/koliko-dugo-putin-može-da-finansira-rat/a-61199158

 

Ne, nije to licemerje, pa i Makron onomad rece "nismo mi u ratu sa Rusijom".

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
Link to comment
Share on other sites

Nije bilo nikakve reči o pročišćavanju i sličnim glupostima, meni je samo drago da 99% voli svoju zemlju nevezano za to ko je trenutno na vlasti. Ja npr. volim Srbiju i srpski narod i religiozan sam, a protiv Snsa sam, ako je to za ismejavanje, neka tako bude. 

Volem Srbiju sa sigurne udaljenosti.
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ras kass said:

Ne bih baš kupovao tu priču tek tako, sinoć je na jednom ovdašnjem kanalu bio prilog sa pričom francuskog dobrovoljca koji je bio u bazi u Javorivu kad su je Rusi bombardovali, reče da je od 20+ raketa jedna zalutala u šumu na oko kilometar od kasarne, a da su sve ostale pogodile krug kasarne, uz nekoliko direktnih pogodaka kasarni i oružarnice.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...