Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

US je uvela praksu da njihovi zarobljeni vojnici   ne pruzaju otpor i saradjuju kada im se trazi da snime izjave na koje ih nateraju. To su poceli negde devedesetih da rade, pre je to bilo no-no.

Inace snimanje, slikanje i objavljivanje podataka zarobljenika je zabranjeno po Zenevskoj komvenciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

US je uvela praksu da njihovi zarobljeni vojnici   ne pruzaju otpor i saradjuju kada im se trazi da snime izjave na koje ih nateraju. To su poceli negde devedesetih da rade, pre je to bilo no-no.

Inace snimanje, slikanje i objavljivanje podataka zarobljenika je zabranjeno po Zenevskoj komvenciji.

Mogu li ovi piloti npr da se pozivaju na Ženevsku konvenciju? Oni nisu POW u klasičnom smislu te reči jer nema rata. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Mogu li ovi piloti npr da se pozivaju na Ženevsku konvenciju? Oni nisu POW u klasičnom smislu te reči jer nema rata. 

Ne znam bas detalje. U principu ideja Zenevske konvencije je da stiti, najbolje da tako kazem, sitnu raju u ratu.

Kako to mislis nema rata, sta je onda specijalna operacija kao sto Putin kaze?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, K.Dot said:

Ne znam da li je tačno ili ne, nisam ja okačio, pa ne mogu da tvrdim. U slučaju da jeste tačno napisao sam da je baš wtf momenat. Vidiš razliku, nema propagande, nema Ukrajinci, Rusi glupi, ovi drugi pametni kao što preovladava u tvojim postovima. Prema svemu se postavljam kao da je lažna vest u pitanju pa onda ako se dokaže suprotno.Nisam ga primećivao do sada, ne znam koliko je hendikepiran, vidim samo da zamuckuje dok priča.

Kakve veze sta ne pise neko na forumu sa informacijama sa Tvitera...Meni je neverovatno da se meni podsmevas sa bukvalno hiruski tacnim informacijama sem jedne sto je bila kad prosledim Tviter, stopricam o ratu su moje zelje i mastanja. Nadam se Dote da cu steci vremenom poverenje kod tebe i posebno mi je bitan forumas Clash

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Urose, posto imas traume iz detinjstva sto se tice avijacije:), znaci da si proglasen nasim izabranim analiticarem za Vazdusno kosmicki rat.

Jasno mi je da se svaki let prati od strane Nato i da se javlja jedinicama PVO na terenu koje jos nisu neutralisane. Medjutim malo sam iznenadjen da Rusi ne idu jis uvek na neku masovniju primenu avijacije. Mislio sam da ce vec poceti to da rade na pravcima gde im je zapeo prodor.

Misljenje?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Ne znam bas detalje. U principu ideja Zenevske konvencije je da stiti, najbolje da tako kazem, sitnu raju u ratu.

Kako to mislis nema rata, sta je onda specijalna operacija kao sto Putin kaze?

Ženevska konvencija pretpostavlja da postoji rat, zaražene strane - države, definiše vojnike i njihov status i civile i njhov status. Rusija nije objavila rat Ukrajini,miti obratno, te dve države nisu u stanju rata. Vidi nisam pravnik i nije mi pri ruci ćaletov bedeker sa Sinaja gde su obučavani oficiri u primeni konvencije, ali skoro pa sam siguran a nek pomogne neko ukoliko bolje zna.
 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Ženevska konvencija pretpostavlja da postoji rat, zaražene strane - države, definiše vojnike i njihov status i civile i njhov status. Rusija nije objavila rat Ukrajini,miti obratno, te dve države nisu u stanju rata. Vidi nisam pravnik i nije mi pri ruci ćaletov bedeker sa Sinaja gde su obučavani oficiri u primeni konvencije, ali skoro pa sam siguran a nek pomogne neko ukoliko bolje zna.
 

Ja mislim da zadnjih 30-40 godina niko nikome nije zvanicno objavio rat.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bukvalno ih Ukrajinci satiru, jos im treba Poljska da uleti i cao su..

Tolko ih tepaju da svakog časa mogu da krenu na Moskvu, samo da hoće…

Tamo ljudi ginu a tebi do navijanja i patkometrije

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je u jednoj od promena definicije ubačeno i neprijateljska dejstva ili tako nešto tako da su zaštićeni. Jedino nisam siguran za ove separatiste iz Donbasa pošto nisu priznate države da li i njih štiti konvencija. Pretpostavljam da su i oni obuhvaćeni jer ako je važilo za OVK ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kakve veze sta ne pise neko na forumu sa informacijama sa Tvitera...Meni je neverovatno da se meni podsmevas sa bukvalno hiruski tacnim informacijama sem jedne sto je bila kad prosledim Tviter, stopricam o ratu su moje zelje i mastanja. Nadam se Dote da cu steci vremenom poverenje kod tebe i posebno mi je bitan forumas Clash

Brate Devile, kolicina twitova koje ti stavis je tolika da nema sanse da je ti sam proveris pre postovanja. Sad manje ali u pocetku si nas blickrigovao.

Neki snimci pravljeni fiksnim telefonima nisu predstavljali nikakvu infomaciju, samo bodrenje Ukrajinaca.

To meni licno uopste ne smeta, jedino mi je malo bezze tvoje komentarisanje kao da je utakmica.

Mislim cak mi i to ne smeta ali mi je malo bezze.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ridji said:

Tolko ih tepaju da svakog časa mogu da krenu na Moskvu, samo da hoće…

Tamo ljudi ginu a tebi do navijanja i patkometrije

Naravno da mi je do prekida vatre, ali kad agresor ima gubitke, eto ja navijam ako ti je lakse. Zelim da Ukrajna bude slobodna zemlja, ako si primetio tamo se vodi rat pa kako mislis da se to ostvari sem da Ukrajna nenanese teske gubitke Rusiji. Malo ste dosadni sa tim navijanjem.

 

8 minutes ago, Don Radonja said:

Mogla bi moderacija da ogranici druga Devila.

I ovde me vijas, odem sa KKCZ teme i covek ddje do Ukrajnskog rata da tera moderatore na ban. Zamisljam Don Radonju, dolazi kuci sa posla, sav nervozan i pita ga mama, sta je sine? Opet si citao Devila na poslu...stavi ga na ignore i gotova prica,sto puta sam ti rekla.

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Kakve veze sta ne pise neko na forumu sa informacijama sa Tvitera...Meni je neverovatno da se meni podsmevas sa bukvalno hiruski tacnim informacijama sem jedne sto je bila kad prosledim Tviter, stopricam o ratu su moje zelje i mastanja. Nadam se Dote da cu steci vremenom poverenje kod tebe i posebno mi je bitan forumas Clash
Ne razumem bas šta si hteo da kažeš ali opet, prokomentarisao sam video koji je neko drugi okačio, znači ne mogu da tvrdim da li je autentičan ili ne, nisam istražio, samo mi je ono što sam video baš wtf, da nisu imali par minuta da sve dignu u vazduh, znači da je verovatno nečija propaganda. Inače, ja sam od početka ovog rata za njegov prekid i pregovore, da je bilo sreće da nije ni počeo, taman je delovalo da će ovo leto biti koliko toliko normalno, a sada moram da gledam kako gorivo skače na skoro 2€ a klincu mi u vrtiću drže predavanje o kaliumjodid tabletama.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, K.Dot said:
18 minutes ago, Devil In My Pants said:
Kakve veze sta ne pise neko na forumu sa informacijama sa Tvitera...Meni je neverovatno da se meni podsmevas sa bukvalno hiruski tacnim informacijama sem jedne sto je bila kad prosledim Tviter, stopricam o ratu su moje zelje i mastanja. Nadam se Dote da cu steci vremenom poverenje kod tebe i posebno mi je bitan forumas Clash

Ne razumem bas šta si hteo da kažeš ali opet, prokomentarisao sam video koji je neko drugi okačio, znači ne mogu da tvrdim da li je autentičan ili ne, nisam istražio, samo mi je ono što sam video baš wtf, da nisu imali par minuta da sve dignu u vazduh, znači da je verovatno nečija propaganda. Inače, ja sam od početka ovog rata za njegov prekid i pregovore, da je bilo sreće da nije ni počeo, taman je delovalo da će ovo leto biti koliko toliko normalno, a sada moram da gledam kako gorivo skače na skoro 2€ a klincu mi u vrtiću drže predavanje o kaliumjodid tabletama.

Quote

 

 K.Dot said:

Ne znam da li je tačno ili ne, nisam ja okačio, pa ne mogu da tvrdim. U slučaju da jeste tačno napisao sam da je baš wtf momenat. Vidiš razliku, nema propagande, nema Ukrajinci, Rusi glupi, ovi drugi pametni kao što preovladava u tvojim postovima. Prema svemu se postavljam kao da je lažna vest u pitanju pa onda ako se dokaže suprotno.Nisam ga primećivao do sada, ne znam koliko je hendikepiran, vidim samo da zamuckuje dok priča.

 

Treba da razumes boldovano, opet hocete da me oterate sa teme, a neki i sa foruma. Ako ovaj post bude imao 50 lajkova, oticu cu sa teme, sa 250 odlazim sa foruma.. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni je jos uvijek fascinantno da je onaj masni sto je uhvacen danas stvarno pilot ruske avijacije. Pa jbt kako ono stane u avion uopce? 

Ja sam mislio da piloti moraju da budu besprekorno zdravi i fizički spremni

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Constantin said:

 

Za ovo, plaćanje, pravo veliš...platiš i dobiješ ovako npr:

 

spacer.png

 

Ništa ovo nije strašno, ilustrovali pogrešnim fotkama članak.....ali malo narušava kredibilitet, CNN ipak nije bilo ko...

 

 

Ne vadi stvari iz konteksta i ne svrstavaj me na pogrešno stranu, kojoj po svoj prilici neki drugi pripadaju. Govorio sam o Tele 5. A CNN plaćam preko SBB-a. Samo mi se, nezavisno što smo na istoj strani medalje, ne slušaju večitp iste namenske patetićne žalopojke sa graničnih prelaza niti slušaju lupetanja pojedinih američkih kongresmena niti gledaju ukrajinski amaterski propagandni uradci. Zato cenim pomenute francuske vesti, daju informaciju bez da dave jeftinom propagandom i patetikom. Fazit ispod crte je svejedno isti. CNN svejedno smtram jednim od boljiih medija, ali mi se neke stvari ne sviđaju, koje Francuzi bolje rade. A meni za averziju prema Rujkanima ne treba ni njihov napad na Ukrajinu, u svakom slučaju im državu po defaultu ne podnosim i smatram je opašnošću za civilizovan svet.

 

Jeli, jel to neki hobi "objektivnih" da stvari vade iz konteksta i okreću u suprotnost rečenog? Stvarno si pogrešnog našao da podmećeš gore izneseno. Ako hoćeš da te neko uzme za ozbiljno, čitaj pažljivije i ne izvlači iz konteksta. Interesantno je baš koja tri lika su uznemirena time da se navede stanica sa objektivnim informacijama, kojoj upravo ne može da se prebaci emitovanje neproverenih ukrajinskih propagandnih uradaka, već koja se po*enja po Rusiji manje-više unbiased informacijom.  

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Naravno da mi je do prekida vatre, ali kad agresor ima gubitke, eto ja navijam ako ti je lakse. Zelim da Ukrajna bude slobodna zemlja, ako si primetio tamo se vodi rat pa kako mislis da se to ostvari sem da Ukrajna nenanese teske gubitke Rusiji. Malo ste dosadni sa tim navijanjem.

 

I ovde me vijas, odem sa KKCZ teme i covek ddje do Ukrajnskog rata da tera moderatore na ban. Zamisljam Don Radonju, dolazi kuci sa posla, sav nervozan i pita ga mama, sta je sine? Opet si citao Devila na poslu...stavi ga na ignore i gotova prica,sto puta sam ti rekla.

MOP.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ridji said:

Ja sam mislio da piloti moraju da budu besprekorno zdravi i fizički spremni

Negde sam procitao da je fizicka sprema kod pilota najbitnija zbog G sila koje telo trpi.

Ovog masni vise lici na aviomehanicara koji je ukrao avion.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kakve veze sta ne pise neko na forumu sa informacijama sa Tvitera...Meni je neverovatno da se meni podsmevas sa bukvalno hiruski tacnim informacijama sem jedne sto je bila kad prosledim Tviter, stopricam o ratu su moje zelje i mastanja. Nadam se Dote da cu steci vremenom poverenje kod tebe i posebno mi je bitan forumas Clash

 

Devile covece nije problem u tome sto ti prenosis vec je problem kad napises da je vec poginulo preko 7000 ruskih vojnika, pa majku mu toliko ne izginu ni u klanici zvanoj Cecenija 1994/95 e to je problem. Ili da su izgubili preko 100 helikoptera i preko 40aviona a mi znamo kako se kod nas lagalo samo tako.

 

Pa vidis da izgleda svaki avion koji bude oboren se lepo snimi pa sad bi trebalo da bude snimaka i snimaka jer tim tempom izgubise 200 letelica do sad zar ne?

 

Pri tome zvanicna Ukrajina trazi od zabranu letova, pa da stvarno su izgubili 200 letelice cemu zabrana? 

 

Dakle jasno je da je na delu ozbiljna propaganda pri tome ima ti jasno navijas i da zbog tog navijanja si od toga da Rusi muda nemaju da napadnu dosao do price da su prakticno porazeni. Sta ces pisati kad krene ozbiljan rat? Npr kad potpuno okruze u Donbas i krenu da seju termobaricne bombe i rakete?

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Akiro said:

Interesantno je baš koja tri lika su uznemirena time da se navede stanica sa objektivnim informacijama, kojoj upravo ne može da se prebaci emitovanje neproverenih ukrajinskih propagandnih uradaka, već koja se po*enja po Rusiji manje-više unbiased informacijom.  

Verovatno sam ja jedan od njih. 😄 Nisam ja uznemiren, samo sam ti skrenuo paznju da taj tv5mond bas i nema mnogo veze sto se tice izvestavanja sa originalnim tv5. Ti si verovatno mislio da je tv5mond ustvari francuski tv5. Samo sam ti na to skrenuo paznju, da nema bas mnogo dodirnih tacaka sa Francuskim tv5

Ovde u francuskoj nema TV5mond sto je i normalno, ali znam da kad je mirnodopsko stanje tv5mond uglavnom daje neke reprize sa tv5. 

Link to comment
Share on other sites



Ne vadi stvari iz konteksta i ne svrstavaj me na pogrešno stranu, kojoj po svoj prilici neki drugi pripadaju. Govorio sam o Tele 5. A CNN plaćam preko SBB-a. Samo mi se, nezavisno što smo na istoj strani medalje, ne slušaju večitp iste namenske patetićne žalopojke sa graničnih prelaza niti slušaju lupetanja pojedinih američkih kongresmena niti gledaju ukrajinski amaterski propagandni uradci. Zato cenim pomenute francuske vesti, daju informaciju bez da dave jeftinom propagandom i patetikom. Fazit ispod crte je svejedno isti. CNN svejedno smtram jednim od boljiih medija, ali mi se neke stvari ne sviđaju, koje Francuzi bolje rade. A meni za averziju prema Rujkanima ne treba ni njihov napad na Ukrajinu, u svakom slučaju im državu po defaultu ne podnosim i smatram je opašnošću za civilizovan svet.
 
Jeli, jel to neki hobi "objektivnih" da stvari vade iz konteksta i okreću u suprotnost rečenog? Stvarno si pogrešnog našao da podmećeš gore izneseno. Ako hoćeš da te neko uzme za ozbiljno, čitaj pažljivije i ne izvlači iz konteksta. Interesantno je baš koja tri lika su uznemirena time da se navede stanica sa objektivnim informacijama, kojoj upravo ne može da se prebaci emitovanje neproverenih ukrajinskih propagandnih uradaka, već koja se po*enja po Rusiji manje-više unbiased informacijom.  


A mogao sam ja i nečiji drugi fejk da postavim, ovaj mi dostupan ma telefonu. Nije nikakvo vadjenje iz konteksta, ali vidim da se oprezno držiš "prave strane"...ja nemam averziju prema Rujkanima, ali ni prema Amerima, Azerbejdžancima, a ni Albancima..pa da ne redjam sve članice UN, a svakako ni Ukrajincima,. Belorusima i Kinezima.....budi ti na liniji dečko, i obavezno pomeni dva-tri puta Putlera, da se vidi kog mrziš...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomiprunet said:

Verovatno sam ja jedan od njih. 😄 Nisam ja uznemiren, samo sam ti skrenuo paznju da taj tv5mond bas i nema mnogo veze sto se tice izvestavanja sa originalnim tv5. Ti si verovatno mislio da je tv5mond ustvari francuski tv5. Samo sam ti na to skrenuo paznju, da nema bas mnogo dodirnih tacaka sa Francuskim tv5

Ovde u francuskoj nema TV5mond sto je i normalno, ali znam da kad je mirnodopsko stanje tv5mond uglavnom daje neke reprize sa tv5. 

Hehe, pa znaš valjda da si dežurni. 😉 A nisam mislio da je TV5 Monde TV5, pošto potonji i ne poznajem. Supruga je frankofil, ona mi prevodi njihove vesti a za detalj vlasničke strukture je nisam ni pitao. Dok mi Erwin nije skrenuo pažnju da je to re-emitovanje državnih vesti pa sam je pitao, mislio sam da je TV5 Monde kanal za sebe. Mada sam njušio neki državni budžet obzirom na neubičajeno veliki broj reporterskih timova na terenu. I time da završimo temu. Samo ljudima ukazao na medij, koji ima fenomenalno terensko live pokrivanje i relativno objektivne vesti. Ni manje ni više.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...