Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Just now, Satan said:

Slazem se, ali kljucna rec je ranije. Ranije nismo imali rat na teritoriji Evrope, ranije su se mnogi lizali i sa Putinom, najvise Merkelova i Makron, a vec danas Putin je Hitler a ruske oruzane snage su Vermaht u okupaciji Ukrajine. 

 

Videces, malo ce tu da mu seru, mozda provuku tu pricu jos kroz neku rezoluciju, a posle toga dolaze Makron, Šulc i Bajden i pruzaju mu blowjob dok on urinira po njima.

 

Ne brinem za zvalavog ni najmanje.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Zapadni mediji su kad tacno Ruse predstavljali barbarskim koljacima bez ikakve kulture i manira, genetskim otpadom i slicnim terminima kojim su ruski mediji predstavljali Ukrajince? 

 

.

 

Mogu da procitam negde...ovo iz bolda...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

Kljucna rijec. 

 

 

Mozes li mi molim te pojasniti ovo? Markale bi trebale predstavljati sta tacno? 

 

Da me pogresno ne shvatis, ali ako ne znas, zaista ne bih objasnjavao... Niti je mesto za to, niti imam vremena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, momohyoideus said:

@erwin Hvala. I nisam ja nedokazan nego ne mozemo selektivno uzimati vesti od nepouzdanih izvora samo ako nam se one svidjaju.

 

Režimski poltronski portal Srbija danas je savršeno pouzdan izvor kad su u pitanju izjave njihovog šefa. Skinuli bi za 15 minuta na telefonski poziv da nije tačno, svakako ne bi stajalo 3 i po sata.

Edited by erwin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brian Setzer said:

Samo da otkucam da ja nemam ništa protiv da se Šizoje predstavlja kao Putinov saveznik.

 

Ja imam. On ne moze javno da se predstavlja u licno ime vec kao predsednik, sto znaci da cemo konsekvence osecati svi mi. 

 

Po ustavu je Srbija neutralna i on ima mandat da samo tako postupa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

Al Džazira Balkan, upravo, prenosi vest da Beloruske trupe ulaze na teritoriju Ukrajine, a pozivaju se na ukrajinsku Radu...

 

edit: tražim neku proveru.....primite ovo s rezervom...

 

 

Od jutros se to javlja na raznim mestima, uz zadrsku. Vidis da i tvoji izvori objavljuju sa rezervom. 

  • "Belarusian troops are said to be advancing across the border and intervening in fighting."
  • nach Angaben des Parlaments in Kiew” => prema navodima parlamenta u Kijevu
  • ”Belarussische Truppen rücken angeblich über Grenze vor” => Beloruske trupe navodno napreduju preko granice

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Ja imam. On ne moze javno da se predstavlja u licno ime vec kao predsednik, sto znaci da cemo konsekvence osecati svi mi. 

 

Po ustavu je Srbija neutralna i on ima mandat da samo tako postupa. 

 

.

 

Mada, sto rece lik na drugom forumu:

 

 

"Mislim da bi bilo najbolje da napadnemo Rusiju vazdusnim udarima i bicemo odmah primljeni u EU bez ikakvih pregovora,poglavlja i ostalih govana koje nam prodaju zadnjih 20god.Eto Ukr ce po hitnom postupku biti primljena."

 

.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, erwin said:

A što se tiče originalnog slajda na engleskom sa logom RT-a, on je iz njihovog Instagram storija (poslednji u nizu).

 

https://www.instagram.com/stories/rt/2784391317574205034/

 

I jel smo dosli do zakljucka? 

Jel ti ovo mozda lici na propagandu na osnovu koje traze svaku mogucu izjavu koju mogu da izvuku iz konteksta i da je iskoriste kako bi skrenuli vodenicu na svoju stranu? A jos kad si spojio sa onom prvom slikom, lici kao da si im se u tome pridruzio. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyber said:

 

Od jutros se to javlja na raznim mestima, uz zadrsku. Vidis da i tvoji izvori objavljuju sa rezervom. 

  • "Belarusian troops are said to be advancing across the border and intervening in fighting."
  • nach Angaben des Parlaments in Kiew” => prema navodima parlamenta u Kijevu
  • ”Belarussische Truppen rücken angeblich über Grenze vor” => Beloruske trupe navodno napreduju preko granice

 

Zato i ja napisah s rezervom....svakako je vest, opet, ukoliko je tačna, dala novu dimenziju agresije na Ukrajinu....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

Jel ti ovo mozda lici na propagandu

 

Po čemu je propaganda, pa SNS se na portalu koji je potpuno pod njihovom kontrolom hvališe time što je Vučić na RT-ovom Instagramu, apsolunto nigde se ne spominje nikakva istrgnutost iz konteksta.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, erwin said:

 

Po čemu je propaganda, pa SNS se na portalu koji je potpuno pod njihovom kontrolom hvališe time što je Vučić na RT-ovom Instagramu, apsolunto nigde se ne spominje nikakva istrgnutost iz konteksta.

 

Taj SNS portal sluzi iskljucivo za unutrasnju politiku i ima za ciljnu grupu jedan deo njihovih krezavih biraca gde je popularno kad veliki vodja lupi sakom o sto. Ako mislis da ovaj forum predstavlja tu ciljnu grupu onda nastavi da kacis i ostale izvore iz svinjoida kao relevantne a ne samo po neki koji ti iz nekog razloga odgovara. 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Da li iko moze da se upita sta ce biti na kraju ovog rata, koji traje evo vec 8 godina, kako ce proci Ukrajina, a i Rusija.

Obadvije drzave ce da pretrpe strahovitu stetu koju ce da osjete decenijama. Drustvo u obadvije zemlje ce postati jos korumpiranije i siromasnije.

Vladece opskurni likovi, kao sto vladaju i dan danas, dakle imamo spijuna, glumca, boksera, tajkune koji nemilice trose pokradeni novac od svojih sugradjan koji glasaju za njih (nesto mi poznato) itd itd.

Ko ne vjeruje, eto mu Bosne kao primjera, gdje se kralo i za vrijeme rata, a jos vise poslije rata i gdje ogromna vecina bivsih boraca ce reci, ja se nisam za ovo borio, a jos nekada davno je Laza Lazarevic napisao Sve ce to narod pozlatiti.

Ja ne vidim da ce bilo sta pozitivno da se desi i ocigledno je da je sva politika u vezi Ukrajine bila pogresna i da je jedinu korist od svega imala vojna industrija.

U ovom trenutku jedino ispravno rjesenje, pogotovu za Ukrajince je da se prekinu sva ratna dejstva, da cuvaju svoje ljude i materijalna bogatstva. Jebe se Klicka, on se malo slika u uniformi i sigurno je da nece ici nigdje gdje je opasno, a kada se sve zavrsi, on je svakako pun para i njemu nece nista faliti.

Po onome sto vidim, od toga nema nista, strasno tupava politika.

Sto se tice NATO, kad su vec odlucili da nece da brane Ukrajinu, onda bolje da se nisu nikako mijesali. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...