Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Znao sam da ce se potegnuti "stvani pvacenici i domaci izdajnici", a i ocekivanja da neki zapadni Zirinovski donese neko svemirsko oruzje koje ce satrti mrskog neprijatelja.

Daj, bre, ova balavurdija ce se pobiti izmedju sebe zbog lajka na tviteru, fejsu, instagramu...., a dali im jos i oruzje u ruke.:krstipd4:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Liska Manjina said:

Na kraju vest o "herojskoj pogibiji" uz poruku "jebite se" posade s Ostrva Zmija nije tacna. Ljudi se predali, eno ih zivi i zdravi na Krimu.

Iskreno se nadam da je ovo istina, a ne ruska propagandna operacija.

Rusi kažu da ih je osamdeset, meni infrastruktura na snimcima tog ostrvca ne izgleda kao da tu može da se smjesti 80 ljudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cyrus Smith said:

Da li je ovo na bilo koji način potvrđeno?

Koliko znam nije potvrđeno. Meni je lično i jučerašnja vest sa "Fuck off Russian ship" delovala propagandno pogotovo aftermath sa "svi su mrtvi" jer nikad u živuto nije sve uvek ima izuzetaka. Ali i ovo mi deluje kao propaganda verovatno je istina između.
Recimo da je fuck off tačno i da se razvila neka borba i da se na kraju predali.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Daj, bre, ova balavurdija ce se pobiti izmedju sebe zbog lajka na tviteru, fejsu, instagramu...., a dali im jos i oruzje u ruke.

Nadajmo se da je u pitanju propaganda i da su im posle slikanja uzeli naoružanje. Ako nisu jadno i bedno. Takođe, zanimljivo koliko podrške da izginu dobijaju sa svih strana sa bezbedne daljine.

Edited by Cyrus Smith
slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Pa Rusi svakako ne napreduju. Mi ovde ocigledno ne mozemo znati nista.

 

Genijalno. Daj obuzdaj se molim te, imao si juče ulogu specijalnog izveštača ali mislim da je danas već malo dégoûté. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyrus Smith said:

Nadajmo se da je u pitanju propaganda i da su im posle slikanja uzeli naoružanje. Ako nisu jadno i bedno. Takođe, zanimljivo kaoliko podrškr da izginu dobijaju sa svih strana sa bezbedne daljine.

Oni sto su im dali oruzje sigurno nece ici ispred njih da im svojim primerom pokazu rodoljublje.

Vec vidjeno u svim takvim ratovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li stvarno neko od vas očekuje pravu istinu u saopštenjima zaraćenih strana? Rat je a tu istine nema već se udara propaganda kako jebemo kevu drugoj strani. Proslo je vise od 20 godina od rata na Kosovu a ni jedna strana ne izlazi i dalje sa stvarnim podacima o svojim gubicima. A ovde svi za dva dana već znaju šta je ko izgubio i ko je trenutno u vođstvu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tamo sigurno ne može 80 i kusur vojnika da stane osim ako to nije neki super savremeni podzemni bunker. Praktično jedna kuća. Biće da je Ruski snimak propaganda, verovatno ukrajinci zarobljeni na pravcu od Krima koje transportuju brodom negde u pozadinu u kampove. Da su ih zarobili na ostvrvu snimili bi ih tamo, brodovi imaju gomile kamera i ta cela akcija je sigurno snimljena. Dok ne vidimo taj snimak teško ću poverovati da je Ukrajinski snimak lažan.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:

 

Genijalno. Daj obuzdaj se molim te, imao si juče ulogu specijalnog izveštača ali mislim da je danas već malo dégoûté. 

Pa ja saljem dokaze tih stvari, ti samo gledas nesto negativno da napises. To negativno ne mislim na slike i sadrzaj teksta, nego kod tebe u duhu nesto ne valja generalno. Naravno da pravo stanj na terenu nisu samo slike koje kruze internetom, zatoi kazem da u principu nista ne znamo,jos manje pozdinu svega ovog i sta ce se tek desiti.

 

Unesi malo vedrine brale i ako te nerviram imas onaj blok i bice ti lakse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Tamo sigurno ne može 80 i kusur vojnika da stane osim ako to nije neki super savremeni podzemni bunker. Praktično jedna kuća. Biće da je Ruski snimak propaganda, verovatno ukrajinci zarobljeni na pravcu od Krima koje transportuju brodom negde u pozadinu u kampove. Da su ih zarobili na ostvrvu snimili bi ih tamo, brodovi imaju gomile kamera i ta cela akcija je sigurno snimljena. Dok ne vidimo taj snimak teško ću poverovati da je Ukrajinski snimak lažan.

Istini za volju, ja nisam vidio ni nešto što crno na bijelo pokazuje da ostrvo jeste bombardovano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa ja saljem dokaze tih stvari, ti samo gledas nesto negativno da napises. To negativno ne mislim na slike i sadrzaj teksta, nego kod tebe u duhu nesto ne valja generalno. Naravno da pravo stanj na terenu nisu samo slike koje kruze internetom, zatoi kazem da u principu nista ne znamo,jos manje pozdinu svega ovog i sta ce se tek desiti.

 

Unesi malo vedrine brale i ako te nerviram imas onaj blok i bice ti lakse.

Taman posla da me nerviraš, bio bi mi na IL. Dobar si lik, zato kažem da se obuzdaš, sa previše žara pratiš sve ovo, ne proveravaš uopšte šta kačiš, ginu ljudi jbt. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mozda su im rekli jebite se pa ih uhapsili.

Pretpostavljam da lik kojem neka mornarica povjeri komandovanje raketnom krstaricom od 100+ miliona nekih ozbiljnih para - što ne uključuje rublje - nije lik koji na jedno odlučno "ruski brodE, nataknem te na kurac" doživi nervni slom, tako da to samo po sebi i dalje nije dokaz.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, K.Dot said:

Taman posla da me nerviraš, bio bi mi na IL. Dobar si lik, zato kažem da se obuzdaš, sa previše žara pratiš sve ovo, ne proveravaš uopšte šta kačiš, ginu ljudi jbt. 

Dobro ima i toga, pa nisam ja vojni strucnjak. Hvala

 

Samo da dodam da izgleda imaju neku odbranu, ovde se vidi kako obaraju reketu

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evidentno je da ćemo validne vesti saznavati sa zakašnjenjem. Vidim da se i evropski i američki mediji koncentrišu na ono što je moguće verifikovati, a da su detalji u drugom planu. BBC trenutno ima naslov Kyiv under attack as missiles hit city, vesti koje se dalje mogu čitati uglavnom prenose saopštenja, analize i slično, a prenos konkretnih događaja u realnom vremenu se ne može očekivati. Možda publika previše očekuje jer rat nije reality show, nije saobraćajna nezgoda niti koncert pa da se može prenositi uživo. Mi trenutno možemo da saznamo uglavnom opšte stvari, tipa eksplozija u X, dim iznad Y, ali tamo je teško doći i saznati šta je eksplodiralo i kako, od čega konkretno potiče dim i slično.

 

Upravo zato je teško i predvideti dalji tok rata, a vidim i da analitičari daju oprečna mišljenja. Naravno, ovde ne mislim na propagandiste koji se tako predstavljaju, već naprosto nemaju mnogo informacija ili one kasne, pa u sagledavanju situacije ima dosta ćorsokaka.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Perkos2 said:

Da li stvarno neko od vas očekuje pravu istinu u saopštenjima zaraćenih strana? Rat je a tu istine nema već se udara propaganda kako jebemo kevu drugoj strani. Proslo je vise od 20 godina od rata na Kosovu a ni jedna strana ne izlazi i dalje sa stvarnim podacima o svojim gubicima. A ovde svi za dva dana već znaju šta je ko izgubio i ko je trenutno u vođstvu.

I to znaju svi forumasi..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Pretpostavljam da lik kojem neka mornarica povjeri komandovanje raketnom krstaricom od 100+ miliona nekih ozbiljnih para - što ne uključuje rublje - nije lik koji na jedno odlučno "ruski brodE, nataknem te na kurac" doživi nervni slom, tako da to samo po sebi i dalje nije dokaz.

 

.

 

Ono sto se pouzdano zna...Jeste, da su jos tog jutra vodjeni pregovori o predaji...Prve informacije da su svi poginuli dobili smo tek uvece...imamo i ovaj video, to nije video ministarstva, tamo su bile pozvane sve medijske kuce koje rade tamo...

Lica ljudi u principu mogu da se vide, pogotovu njihovi rodjaci, ako je video feik, sto ostaje kao mogucnost, onda su vise sebe zajaebali s njim...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...