Jump to content

Mama - cijeg ljubimca jace boli


zoe Bg

Recommended Posts

50 minutes ago, stray_cat said:

 

U zadnje vreme, biti Fedov navijač je SM hobi, osim ako se očekivanja baš ne smanje do nivoa, samo neka igra, meni je lepo ako je njemu lepo, nema veze 6-0 i slično.

 

Mada, ko zna, 5 godina su Fedfanovi bili u fazonu bel18ve, pa su dočekali i 19. i 20.

 

Količina medijske pažnje koju čovek dobija (i sve što usput ide (a najbitnije su zelene novčanice)) je dovoljan razlog da on igra. Možda, možda se kockice poklope (samo što ih je sve više i više), pa i osvoji nešto.

Bukvalno su očekivanja na nivou "važno je učestvovati", što je meni nespojivo sa nekim kao što je Federer. No dobro - tko sam ja da (im) sudim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Laki21 said:

 

Ostariće i neće se blamirati.

 

To je ta razlika, neki navijamo uvek i zauvek, navijamo za igraca koliko god da je tesko i ako on misli da jos ima snage, neka igra, za razliku od navijaca kao sto si ti, koji su tu samo kad je sve sjajno i bajno, glory hunter.

Link to comment
Share on other sites

Dobro ako necete da sudite zasto onda sudite? Mislim da je stvarno smesno da navijaci Djokovica, koji su inace deo razloga zasto tako veliki sampion nije voljen, drze lekcije drugima. Koji pricaju da nikada vise nece uzeti slem posle jednog poraza, koji su ga terali u penziju pre cetiri godine a istovremeno kad mu ide dobro misle da osvaja narednih 15 slemova. Istovremeno krajnje nesnosni na svakoj vesti i portalu, bez ikakvog osecaja za realnost i samokritiku, pamte Rafin i Rodzerov prstic dok upiru svoj prst u druge svaki dan, ogledalo nemaju, znanje o tenisu na tragicnom nivou, a ne bi ga ni pratili da ga Nole ne igra. Tako da, niti treba da vas tice, niti da glumite laznu zabrinutost dok gledate igraca kojeg mrzite kako ispada u QF slema sa 40 godina.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A lepo bi bilo, Mek, i da prestaneš da trpaš sve Đokovićeve navijače u isti koš, što radiš stalno.

1 hour ago, DameTime said:

Sve i da je 100% spreman, ne ide mi uz Federera da igra i eto pobeđuje ako mu je dan, a ako nije onda izgubi/preda meč, pa tako ukrug kako bi što duže igrao. Ofc, ovo je samo moje mišljenje/učitavanje, moja procena je da on nikada više neće moći da bude na nivou od pre par godina

Pa to što je takvo tvoje i mišljenje dosta drugih ne znači da on to tako doživljava. Sasvim je moguće da misli i dalje da može da igra približno starom nivou. Da li je to realno ili ne to je drugo, ali ako hoće još da proba pre nego što odustane, zašto ne bi? Videćemo kad bude odigrao više mečeva i kad padne na listi pa bude imao teže žrebove kako će to izgledati, ali nema tu nikakve bruke. Ko danas pamti onaj Borgov povratak sa drvenim reketom i koliko mu je to umanjilo legacy?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Može Federer da bude najvoljeniji do sutra (zapravo je samo bio vrlo pogodan u datom trenutku za marketing u tenisu, i to je dosta uticalo), Novak će uvek biti bolji teniser od njega. Tako da mi koji više simpatišemo Novaka ćemo prihvatiti da nije voljen kao Fed, dok Fedovi navijači treba da prihvate da koliko god se koprcali, Rodžer nastavlja da igra uprkos lošim rezultatima samo zato što mu karakter i sujeta ne dopuštaju ni pomisao da se Novak povuče kao bolji. Ofc, sva trojica su zbog toga veliki šampioni, jer ih goni ta stalna glad da budu najbolji.

 

Kad smo već kod navijača, nisam zagrižen Noletov fan, ali Federerovi fanatici uspevaju da nadmaše i Novakove prosto jer su elitisti, a to mi je nešto najgore sa čim mogu da se susretnem i na netu i u RL. Svakako da obojica imaju skroz korektne fanove nego su ovi drugi nažalost uvek glasniji.

 

I da, što duže igra Federer - zapravo bolje po Novakov (i Nadalov) legacy...

6 minutes ago, alcesta said:

A lepo bi bilo, Mek, i da prestaneš da trpaš sve Đokovićeve navijače u isti koš, što radiš stalno.

Pa to što je takvo tvoje i mišljenje dosta drugih ne znači da on to tako doživljava. Sasvim je moguće da misli i dalje da može da igra približno starom nivou. Da li je to realno ili ne to je drugo, ali ako hoće još da proba pre nego što odustane, zašto ne bi? Videćemo kad bude odigrao više mečeva i kad padne na listi pa bude imao teže žrebove kako će to izgledati, ali nema tu nikakve bruke. Ko danas pamti onaj Borgov povratak sa drvenim reketom i koliko mu je to umanjilo legacy?

Naravno da govorim svoje mišljenje, sigurno ne znam šta je Federeru u glavi.

Edited by DameTime
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, alcesta said:

A lepo bi bilo, Mek, i da prestaneš da trpaš sve Đokovićeve navijače u isti koš, što radiš stalno.

 

 

Ja samo odgovaram na slicne teze iz drugog tabora. Ne bi bilo potrebe to raditi da navijaci Djokovica ne nastupaju svuda kao copor. Dok se to ne moze nikada videti za navijace Federera ili Nadala. Iako cemo cesto videti da se tvrdi suprotno, ali projekcija je jako zajebana stvar.


Cast izuzecima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Boxy said:

@DameTime

I ti uvredis sve  fanatične Fedove navijace jer ih nazoves elitistima, a na pocetku kazes kako se boris protiv toga i kako nisi neki zagrizen Djoko fan :classic_rolleyes:

Draga, nisi lepo pročitala. There, I fixed it for you. :)

 

Obojica, kao i svi sportisti, imaju fanatične fanove koji gledaju da uvrede drugu stranu, i korektne koji poštuju tu drugu stranu. Za moj ukus Federerovi fanatični fanovi su gori od Novakovih fanatičnih.

 

A što se tiče ovog poslednjeg - ne borim se ni protiv čega jer je ovo internet koji trpi sve, i ne poznaješ me pa da na osnovu par upisa tvrdiš čiji sam zagrižen fan...

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam šta znači nastupati kao čopor, ali ne vredi s tobom raspravljati, a i nemam ni volje ni vremena da tražim po netu ko kako nastupa. Samo su Đokovićevi navijači takvi, ostali su cveće. OK, nema problema, hvala, doviđenja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A inace, nemam licno problem ni sa cijim misljenjem, pa ni onim koje je izneto ovde, da se Federer bruka i da treba da se penzionise. Problem nastaje kada krene imputiranje od strane istih ljudi da oni koji misle da se on ne bruka i da moze da igra dokle god hoce da igra, nisu iskreni u tom misljenju.

 

Tu onda imamo klasican primer projekcije gde ti ljudi, koji inace nisu iskreni i glume laznu zabrinutost za igraca kojeg mrze i kojeg bi voleli da vide na dnu, vide te svoje osobine u drugima.

 

Sto mi daje puno pravo da kazem svoje misljenje o tome. Narocito sto je tacno.

 

Dakle, sve dok nema imputiranja i rasprave o iskrenosti drugih neka pise svako ko sta hoce, ali ako nesto ne podnosim to je kad neko ko je ocito bolno neiskren sumnja u iskrenost drugih.

1 minute ago, alcesta said:

Stvarno ne znam šta znači nastupati kao čopor, ali ne vredi s tobom raspravljati, a i nemam ni volje ni vremena da tražim po netu ko kako nastupa. Samo su Đokovićevi navijači takvi, ostali su cveće. OK, nema problema, hvala, doviđenja.

 

Pa ne moras da raspravljas niko te i ne tera. Ovo sto sam izneo je dokazano, ti i drugi mozete to da ignorisete, nikakav problem nije. Ignorisem i ja najcesce.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

Draga, nisi lepo pročitala. There, I fixed it for you. 🙂

 

Obojica, kao i svi sportisti, imaju fanatične fanove koji gledaju da uvrede drugu stranu, i korektne koji poštuju tu drugu stranu. Za moj ukus Federerovi fanatični fanovi su gori od Novakovih fanatičnih.

 

A što se tiče ovog poslednjeg - ne borim se ni protiv čega jer je ovo internet koji trpi sve, i ne poznaješ me pa da na osnovu par upisa tvrdiš čiji sam zagrižen fan...

 

Ovo mi govori vise nego dovoljno i znam da nisam pogresila u proceni...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

 

Ovo mi govori vise nego dovoljno i znam da nisam pogresila u proceni...

Zanimljivo je da (očigledno) nemaš argumente te raspravu svodiš sa sportista na mene lično, što opet govori o tebi. Ne bih dalje nastavljala jer je offtopic i potpuno besmisleno, pošto nisi u stanju da održiš diskusiju u okvirima već konstantno imaš potrebu da se baviš mnome kao sagovornikom.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Pa ne moras da raspravljas niko te i ne tera. Ovo sto sam izneo je dokazano, ti i drugi mozete to da ignorisete, nikakav problem nije. Ignorisem i ja najcesce.

U pravu si potpuno, ne znam šta mi bi, trebalo je da znam bolje.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Boxy said:

 

To je ta razlika, neki navijamo uvek i zauvek, navijamo za igraca koliko god da je tesko i ako on misli da jos ima snage, neka igra, za razliku od navijaca kao sto si ti, koji su tu samo kad je sve sjajno i bajno, glory hunter.

 

Hmmm... ukoliko me secanje ne vara, bila je neka ispovest da si na pocetku karijere navijala protiv Rogera :innocent: 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Zanimljivo je da (očigledno) nemaš argumente te raspravu svodiš sa sportista na mene lično, što opet govori o tebi. Ne bih dalje nastavljala jer je offtopic i potpuno besmisleno, pošto nisi u stanju da održiš diskusiju u okvirima već konstantno imaš potrebu da se baviš mnome kao sagovornikom.

 

Cekaj, stvarno? Rasprava je pocela jer si ti tvrdila da ne verujes ljudima koji kazu nema veze, neka igra dokle hoce. Prilicno eksplicitno. Uopste nije pocela zbog toga sto si rekla svoje misljenje da se Federer bruka. Tvoje misljenje, tvoja stvar, na njega pravo imas.

 

A ako si vec dala sebi slobodu da cenis iskrenost drugih, onda je sasvim normalno da se tvoji motivi i tvoja iskrenost stavi pod lupu.

 

Ako neces u tome da ucestvujes onda, draga, nemoj to da radis. Vrlo je jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

Meni je cast pisati sa Fed fanovima i generalno obitavati sa istima pod ovim Suncem. Kakvo demonstracija gospodstva,  prizemnosti i kulture. 

Pozdrav za moju bracu i sestre iz čopora. 

 

Ono sto mi najvise smeta je nasilno menjanje narativa da nije vise goat onaj koji ima najvise slemova.  Eto cisto da znate da je to onaj koji ima najvise fanova ( koji su pritom gospoda) i koji igra najelegantnije. 

 

Pre par godina kada je Novak bio daleko a pričalo se o njemu kao najkompletnijem teniseru ikada pisalo se da ne moze neko ko ima pet GS manje da bude uopšte  o prici o goatu. 

 

A vidi sada 😂😂

 

Samo neka im uzme sve.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Cekaj, stvarno? Rasprava je pocela jer si ti tvrdila da ne verujes ljudima koji kazu nema veze, neka igra dokle hoce. Prilicno eksplicitno. Uopste nije pocela zbog toga sto si rekla svoje misljenje da se Federer bruka. Tvoje misljenje, tvoja stvar, na njega pravo imas.

 

A ako si vec dala sebi slobodu da cenis iskrenost drugih, onda je sasvim normalno da se tvoji motivi i tvoja iskrenost stavi pod lupu.

 

Ako neces u tome da ucestvujes onda, draga, nemoj to da radis. Vrlo je jednostavno.

Upisi poput tvog me teraju da razmislim o tome da li smo kao nacija funkcionalno pismeni. 

 

1. Nisam nigde rekla da se Federer "bruka".

2. Nisam se bavila konkretno bilo kime na forumu, već Federerom i navijačima uopšteno - iznela sam tvrdnju da su navijači takvi, a ima ih stotine hiljada, čak par mliona. Dok Boxy raspravu želi da svede na lični nivo, i koliko čitam nije joj ovo prvi put.

3. Dragi, zaobiđi me. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Steva said:

 

Hmmm... ukoliko me secanje ne vara, bila je neka ispovest da si na pocetku karijere navijala protiv Rogera :innocent: 

 

Hahahahaah, navijala za Samprasa, a ne protiv Rogera, velika razlika :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Boxy said:

 

To je ta razlika, neki navijamo uvek i zauvek, navijamo za igraca koliko god da je tesko i ako on misli da jos ima snage, neka igra, za razliku od navijaca kao sto si ti, koji su tu samo kad je sve sjajno i bajno, glory hunter.

 

Džizs Bladi Krajst :79:

 

Gle, neki ljudi imaju samopoštovanja. Stavljam kuću na to da će Novak da se povuče kada oseti da više ne može, bio prvi ili sto prvi. Što opet nema apsolutno nikakve veze sa podrškom, podržavao sam ga i kad je bio down under.

 

18 minutes ago, McLeod said:

A inace, nemam licno problem ni sa cijim misljenjem, pa ni onim koje je izneto ovde, da se Federer bruka i da treba da se penzionise. Problem nastaje kada krene imputiranje od strane istih ljudi da oni koji misle da se on ne bruka i da moze da igra dokle god hoce da igra, nisu iskreni u tom misljenju.

 

Tu onda imamo klasican primer projekcije gde ti ljudi, koji inace nisu iskreni i glume laznu zabrinutost za igraca kojeg mrze i kojeg bi voleli da vide na dnu, vide te svoje osobine u drugima.

 

Sto mi daje puno pravo da kazem svoje misljenje o tome. Narocito sto je tacno.

 

Dakle, sve dok nema imputiranja i rasprave o iskrenosti drugih neka pise svako ko sta hoce, ali ako nesto ne podnosim to je kad neko ko je ocito bolno neiskren sumnja u iskrenost drugih.

 

Pa ne moras da raspravljas niko te i ne tera. Ovo sto sam izneo je dokazano, ti i drugi mozete to da ignorisete, nikakav problem nije. Ignorisem i ja najcesce.

 

Gle, ja ne glumim ništa, očima ne mogu da ga vidim, što se mene lično tiče navijam da igra do osamdesete, što se više bude blamirao, to bolje.

 

Samo primećujem da to što radi nije u skladu sa imidžom koji ima. 

 

No, samo nek tera dalje :smiley53:

 

VAP6o5s.jpeg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Upisi poput tvog me teraju da razmislim o tome da li smo kao nacija funkcionalno pismeni. 

 

1. Nisam nigde rekla da se Federer "bruka".

2. Nisam se bavila konkretno bilo kime na forumu, već Federerom i navijačima uopšteno - iznela sam tvrdnju da su navijači takvi, a ima ih stotine hiljada, čak par mliona. Dok Boxy raspravu želi da svede na lični nivo, i koliko čitam nije joj ovo prvi put.

3. Dragi, zaobiđi me. Hvala.

 

1 hour ago, DameTime said:

Bukvalno su očekivanja na nivou "važno je učestvovati", što je meni nespojivo sa nekim kao što je Federer. No dobro - tko sam ja da (im) sudim.

 

Pa ne znam ko je funkcionalno nepismen onda. Boxy, a i ja, smo poceli da se "bavimo tobom" posto si ti pocela da postavljas strucnu dijagnozu Federeru i njegovim navijacima. Ne vidim sta je pogresno da se prozbori malo o Djokovicevim navijacima generalno i uopsteno. I zasto te to vredja, ako ti vec ne smeta da ti sama pricas tako o drugima?

 

To mi nikada nece biti jasno.

 

I onda na kraju da te zaobidjemo, nije problem ni to, mada mi ni tu nije jasno zasto osoba koja namerno zapocinje diskusiju sa ciljem da isprovocira reakciju posle iste se pravi tosa i nece vise da diskutuje.

 

Meni ova diskusija izgleda potpuno uljudno i civilizovano, jedini problem je sto ti je inicijalna teza otisla dodjavola pa zato bi volela da te zaobidjem, a ne sto se neko bavi tobom i napada te. Niko tebe ne napada, nista licno nemam protiv tebe, niti te i poznajem u krajnjoj liniji, a ako smatras da je nekorektno sa moje, Boxyne ili bilo cije strane da ti ukaze na nedoslednost koju tvoje misljenje ispoljava, onda razmisli sledeci put pre nego sto kliknes Submit ako ne zelis da budes u takvoj situaciji.

 

I nemoj da radis drugima ono sto ne zelis da rade tebi, to je valjda jedno od osnovnih zivotnih pravila.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darth Steva said:

 

OK glory hunteru, definisi kako ti je lakse :classic_rolleyes:

 

Rekla sam da nikad nisam navijala za Samprasa kao za Feda, to je vise bilo nasledje, jer je sestra bas navijala za njega, a starija je i normalno je da cu ja kao mladja da je kopiram. :classic_smile:

takodje, kad god je bio ukljucen tenis u kuci i kad krenu da prebacuju do letnjeg dana u podne, komentari mojih roditelja je bio: amamn vise, prestani da prebacujes nego idi po taj poen :classic_biggrin:

tako da je tu sad sve mnogo jasnije :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Gle, neki ljudi imaju samopoštovanja. Stavljam kuću na to da će Novak da se povuče kada oseti da više ne može, bio prvi ili sto prvi. Što opet nema apsolutno nikakve veze sa podrškom, podržavao sam ga i kad je bio down under.

 

 

Gle, ja ne glumim ništa, očima ne mogu da ga vidim, što se mene lično tiče navijam da igra do osamdesete, što se više bude blamirao, to bolje.

 

Samo primećujem da to što radi nije u skladu sa imidžom koji ima. 

 

No, samo nek tera dalje :smiley53:

 

VAP6o5s.jpeg

 

Nisam se tebi ni obratio niti mi smeta to misljenje.

 

A to sto ti i jos neki ne mozete da pojmite da neki ljudi pa i on sam na to ne gleda tako je ekvivalent zabrinute tetke za 30ogodisnju rodjaku koja se mucenica jos nije udala i izradjala decu.

 

Ako ti ne mozes da pojmis neke stvari ne znaci da osoba koju opanjkavas ima iste nedostatke.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...