Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

48 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ukoliko Zadar zadrzi Zorica,Bozica i Dasica, Mega postaje ozbiljan kandidat za ispadanje.

Tesko pored zivog Miska...

Ako zagusti dovesce na polusezoni neke svoje pulene...

Cibosi,Krka i FMP po sadasnjim sastavima....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da su samo za nijansu podigli nivo kvaliteta (pa cak i ako nisu) u odnosu na proslu godinu, mislim da nece imati nikakvih problema sa opstankom. Ne znam da li su se pojacali, ali gledao sam ih prosle godine par puta (jednom i uzivo) i utisak je da su bili daleko iznad te lige i da bi tukli Zadar, Cibonu i Krku i Olimpiju bez problema. Dosta mesa u reketu (Cakaruna i Jagodic Kuridzu pamtim) i zajeban Amer na 3.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

Pa nisu oni krivi za kvalitet te lige. Zgazili su ih kao sto ne bi ni Zadar ni Cibona ni Krka. Da je liga od 8 klubova moguce da bi bili medju kandidatima za ispadanje sa FMPom i Megom. Ali u ligi od 12 tu cast prepustice pomenutim Hrvatskim klubovima i Krki.

Link to comment
Share on other sites

Cekajte prvo da se zavrsi prelazni rok. Onda mozete suditi o kandidatima za ispadanje. Primorska je veoma stabilna finansijski,oni su prosle godine imali igrace na spisku od 10k za mesec dana. Veoma dobar i stabilan klub i tesko ce oni ispasti, sta vise mogu da budu veliko iznenadjenje. Sledece sezone ce sigurnovise uloziti, ovde im je bitna stabilizacija, ako zatreba na poluvremenu pojacace oni. Kandidati su svakako FMP, MEGA,CIBONA, KRKA I ZADAR. Prva dva znamo zasto imaju vise sansi za opstanak i to je problem regularnosti same lige.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

Iskomplikovalo se između Zadra i Vrotena... verovatno dobio još neku ponudu.

Anwil iz Poljske, ali izgleda da je potpisao za Zadar, ovi sigurno nisu na osnovu usmene potvrde objavili dolazak, pa sada traži izlaz iz ugovora :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2019 at 10:15 AM, Sharp said:

Izgleda da ništa od Wrotena u Zadru. Javlja Sportando da je ovaj pred potpisom za Anwil.

 

Prevideh ovaj post.

 

Da, potpisali su ugovor

 

Quote

S navedenim igračem nakon pregovora s vodstvom kluba preko službenog agenta koji ga zastupa u sklapanju ugovora i suradnji s profesionalnim sportskim kolektivima, 04. kolovoza 2019. godine potpisan je ugovor o suradnji za sezonu 2019./20. s Košarkaškim klubom Zadar.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Azazelkg said:

Jel beše OKK Mega 2? Miškovih ruku delo da skuplja olimpijce 🙂 u OKK...

 

Da, i u OKK ce oni koji su premladi cak i za Megu, a kako vidimo u ovom slucaju i mladi igraci drugih klubova kojima je Misko menadzer.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi naši klubovi da isprate tviter profil Cedevita Olimpije, da vide kako se to radi. Baš su profi i zanimljivo ispratili početak priprema. A Zvezdin profil služi za čestitanje rođendana bivšim igračima, a Partizanov ne služi ničemu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Haggard said:

Trebalo bi naši klubovi da isprate tviter profil Cedevita Olimpije, da vide kako se to radi. Baš su profi i zanimljivo ispratili početak priprema. A Zvezdin profil služi za čestitanje rođendana bivšim igračima, a Partizanov ne služi ničemu.

Ne znam ko radi grafike povodom dolaska igraca u Partizan, ali ono je bas neprijatno za videti. Dozivim transfer blama bez obzira sto navijam za suprotni tabor.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, pepe sancez said:

Sanon je za mene najtalentovaniji mladi igrac u ABA, bar u svom godistu, a plej bez dileme. Mislio sam da ce ostati u G ligi, pa sam se iznenadio kad sam ga vidio u sastavu.

 

Verujem da tako misliš, a i generalno nema mnogo mladih talentovanih igraca. 

Tih para utakmica što sam gledao bukvalno nista nisam primetio da ga izdvaja od ostalih mladih igrača. 

Recimo Uskokovic je bar za dve klase iznad za sada. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2019 at 11:50 AM, pepe sancez said:

Ako se ne promjene drasticno neki sastavi kandidati za ispadanje su Krka, Cibona, Mega i FMP.

 

Jaca je Krka od ovih, a zaboravio si da stavis Zadar.

 

Za sada je to Zadar<Cibona<Mega<FMP, videcemo sta ce biti do pocetka lige. Primorska nije u tom drustvu, ima igrace koji vec dugo igraju zajedno i samo zbog toga je za klasu ispred jednog Zadra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...