Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Solidna utakmica u Hali sportova na Novom Beogradu... Na kraju, sasvim zasluženo dobila Futura iako je završnicu i produžetke igrala bez startne 4ke i 5ce ...

 

Ne znam, ja se nekako ne slažem da je Budućnost izbalansirana ekipa, večeras kad stane Cobs prilično se muče da organizuju napad i postignu poene...  Ejim, koji je btw izbačen sa prestrogo dosudjenim 4 i 5 faulovima, dosta dobro odigrao i pogodio neke važne poene....

 

KKP , ogroman disbalans između spoljne i unutrašnje linije večeras, tim koji ima mnogo veći plafon ( ali Vlada nema šanse da izvuče više od ovih igrača)..

Jare odličan... Jbg, igrač koji je uvek rešavao ove i ovakve utakmice što u KKP, što u Futuri, ostavljen na klupi...

 

I da, mnogo je ovo bezveze bez publike 😴

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne svidjaju mi se ekipe kao futura, koje su u stanju 38 minuta da igraju odlicno i onda sjebu sve za 2 minuta.. al to je vec njihov problem..

partizan usao u ovu sezonu malo opustenije, nakon sto su se prosle prosetali do trofeja u abi i ec-u.. sve je to normalno..:default_coffee:

 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.30ead2279c8c41b95f87f46d0af1e37c.png

 

Kakva partija Danila Nikolica - 5/5, 2/2, 5/5, 21 poen, 26 indeks korisnosti!

 

Buducnost igra fakticki stalno sa 7 igraca - 2 pleja Cobbs i Ivanovic igraju zajedno, na 3 je Sehovic, na 3 i 4 je Ejim, na 4 je Danilo Nikolic i na 5 su Reed i Apic. Ovde je samo pozicija 5 dobro popunjena, na ostale 4 pozicije samo 5 igraca daju doprinos.

 

Popovic, Vaughn, Z.Nikolic i mladi Zugic nista. Zajedno indeks korisnosti - 0.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čvarkov said:

Kakav raspored Borca u prva 4 kola: Partizan, Zvezda, Budućnost pa Mornar.

Teško da može gore. 

 

Odlican raspored taman će imati vremena da se uigraju sa jakim protivnicima od kojih bi svejedno izgubili i onda kad im dodju ekipe sličnog kvaliteta biće mnogo spremniji. 

U prvom kolu su uspeli čak i brejk da naprave protiv Partizana. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, propolis said:

 

Odlican raspored taman će imati vremena da se uigraju sa jakim protivnicima od kojih bi svejedno izgubili i onda kad im dodju ekipe sličnog kvaliteta biće mnogo spremniji. 

U prvom kolu su uspeli čak i brejk da naprave protiv Partizana. 

 

Na njihovu sreću napravili su brejk. A kako utiče na samopouzdanje kad ekipa veže 3, 4 poraza?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čvarkov said:

 

Na njihovu sreću napravili su brejk. A kako utiče na samopouzdanje kad ekipa veže 3, 4 poraza?

 

To ne možemo znati ni ti ni ja. Nije isto kad Zvezda, Partizan vezu te poraze ili Mega, Borac...opet zavisi i od koga se gubi, a nije isključeno da Borac nece do kraja sezone vezati 4 poraza i to možda i 2 puta. 

U principu je i za očekivati da imaju neki niz poraza. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, propolis said:

 

To ne možemo znati ni ti ni ja. Nije isto kad Zvezda, Partizan vezu te poraze ili Mega, Borac...opet zavisi i od koga se gubi, a nije isključeno da Borac nece do kraja sezone vezati 4 poraza i to možda i 2 puta. 

U principu je i za očekivati da imaju neki niz poraza. 

 

Složićemo se da se ne slažemo. 🙂 U principu nije ni bitna tema. Jedino je dobro kad se sretneš sa jakom ekipom na startu dok još nisu uigrani pa možda i napraviš iznenađenje kao oni protiv kkp. U svakom slučaju smatram da je za debitanta ovo užasan raspored, što je najgore i u drugom delu će imati takve 4 vezane utakmice.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

image.thumb.png.30ead2279c8c41b95f87f46d0af1e37c.png

 

Kakva partija Danila Nikolica - 5/5, 2/2, 5/5, 21 poen, 26 indeks korisnosti!

 

Buducnost igra fakticki stalno sa 7 igraca - 2 pleja Cobbs i Ivanovic igraju zajedno, na 3 je Sehovic, na 3 i 4 je Ejim, na 4 je Danilo Nikolic i na 5 su Reed i Apic. Ovde je samo pozicija 5 dobro popunjena, na ostale 4 pozicije samo 5 igraca daju doprinos.

 

Popovic, Vaughn, Z.Nikolic i mladi Zugic nista. Zajedno indeks korisnosti - 0.

Von ce dobiti jos par meceva i onda leti. Mislim da im fali i jedno krilo....Da imaju nekog dobrog skorera na dva, mogli bi dosta i u EC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, John Dies at the End said:

Borac i KKP su baš za porediti.

 

Porede se klubovi koji su imali tezak raspored na pocetku.

 

Kakve veze ima koji klub je u pitanju? Partizan je jurio prvo mesto, da su startovali sa 1-3 ili 0-4 bilo bi im jako nezgodno. Borac i da startuje sa 1-3 ili 0-4 ima Zadar, Cibonu, Krku, Megu, FMP, Primorsku kod kuce i to su mecevi koje moraju da pobede imali oni 2-2 ili 0-4 na pocetku sezone. Slicno vazi i za Partizan.

 

Otkud pretpostavka da igraci Partizana imaju jak mentalitet, a da su u Borcu mlakonje koje ce dici ruke nakon 4 poraza?

 

15 minutes ago, LosmiSK said:

Von ce dobiti jos par meceva i onda leti. Mislim da im fali i jedno krilo....Da imaju nekog dobrog skorera na dva, mogli bi dosta i u EC.

 

Ne fali im krilo. Tu su Ejim i Sehovic.

 

Fali zamena za Aleksu Ilica i bek umesto Vaughna.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LosmiSK said:

Von ce dobiti jos par meceva i onda leti. Mislim da im fali i jedno krilo....Da imaju nekog dobrog skorera na dva, mogli bi dosta i u EC.

 

Ocekivao sam više od Vona, ali ispodprosecan učinak u Budućnosti. 

Von I Popović su bas bas tanki, Kobs i Ivanovic nemaju adekvatne zamene mada i posle povrede Ilica nema ni druge cetvorke. 

 

U principu ukoliko Von bude ovako mlohav imaće potrebe za novim bekom i back up opcijom za Nikolica. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Porede se klubovi koji su imali tezak raspored na pocetku.

 

Kakve veze ima koji klub je u pitanju? Partizan je jurio prvo mesto, da su startovali sa 1-3 ili 0-4 bilo bi im jako nezgodno. Borac i da startuje sa 1-3 ili 0-4 ima Zadar, Cibonu, Krku, Megu, FMP, Primorsku kod kuce i to su mecevi koje moraju da pobede imali oni 2-2 ili 0-4 na pocetku sezone. Slicno vazi i za Partizan.

 

Otkud pretpostavka da igraci Partizana imaju jak mentalitet, a da su u Borcu mlakonje koje ce dici ruke nakon 4 poraza?

 

 

Ne fali im krilo. Tu su Ejim i Sehovic.

 

Fali zamena za Aleksu Ilica i bek umesto Vaughna.

Ejim je mnogo vise cetvorka nego Ilic, pre svega po snazi...treba im i malo kreacije sa krila..malo previse ocekuju od Kobsa i Ivanovica, treba neko da im pomogne.

 

Moze i kombinacija neki dobar skorer na dva i neka jaka cetvorka, ali Ejim moze lagano braniti svaku cetvorku u ABA a imaju i odlicnog Nikolica...jbm li ga..zavisi sta trener hoce...i mali Popovic kasljuca dosta ..

1 hour ago, propolis said:

 

Ocekivao sam više od Vona, ali ispodprosecan učinak u Budućnosti. 

Von I Popović su bas bas tanki, Kobs i Ivanovic nemaju adekvatne zamene mada i posle povrede Ilica nema ni druge cetvorke. 

 

U principu ukoliko Von bude ovako mlohav imaće potrebe za novim bekom i back up opcijom za Nikolica. 

 

 

Da bas slicno napisah..Von bas slabo izgleda i sumnjam da se moze vratiti..a i ja sam ocekivao vise od njega...Popovic je uzasno los, a i bez samopuzdanja...

 

Malo im fali za fin tim i napad na EC koji i nije ne znam koliko jak za sad..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Porede se klubovi koji su imali tezak raspored na pocetku.

 

Kakve veze ima koji klub je u pitanju? Partizan je jurio prvo mesto, da su startovali sa 1-3 ili 0-4 bilo bi im jako nezgodno. Borac i da startuje sa 1-3 ili 0-4 ima Zadar, Cibonu, Krku, Megu, FMP, Primorsku kod kuce i to su mecevi koje moraju da pobede imali oni 2-2 ili 0-4 na pocetku sezone. Slicno vazi i za Partizan.

 

Otkud pretpostavka da igraci Partizana imaju jak mentalitet, a da su u Borcu mlakonje koje ce dici ruke nakon 4 poraza?

 

 

Ne fali im krilo. Tu su Ejim i Sehovic.

 

Fali zamena za Aleksu Ilica i bek umesto Vaughna.

 

Naravno da ima veze koji je klub u pitanju kao i protivnici u prva 4 kola...

 

Sa jedne strane imaš prošlogodišnji Partizan, klub sa možda i najvećim budžetom  u poslednjih 10ak godina ( odnosi se samo na KKP), tim koji je bio jedan od 3 favorita za osvajanje lige, odličan tim sa dobrim trenerom... 

 

Borac , debitant u ABA, sa trenerom debitantom ( koga bih u budućnosti voleo da vidim na klupi Cz) o imenima igrača, budzetu i ciljevima Borca ( i KKP) mislim da nema potrebe da diskutujemo... Kao i kvalitetu protnika u prva četiri kola ( nadam se da se slažemo da Borac ima daleko jače protivnike ).. Da se razumemo, meni se Borceva priča jako svidja, i svim srcem sam uz njih...

 

Ja nigde nisam napisao da su igrači Borca mlakonje ( a Partizana jak mentalitet ( pre bih napisao da je trenutno suprotno),  tako da si to očigledno izmislio ( ili slagao, kako god )...

 

I naravno da niti jedan klub, koji želi da ostvari zacrtane ciljeve ne treba da digne ruke posle 4 kola.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Popović je sasvim pristojna opcija iza Cobbsa i Ivabovića, dobar je defanzivac i srčan igrač. Nema sad Budućnost ne znam kakav budžet da i tu imaju neko jako ime. Vaughn je baš tanak, dobro bi im došao šuter kao onaj Bamfort što je bio. Ejim je top pojačanje. 

Mozda da Vaughn-a posalju u SC, a Magee da krene u suprotnom smeru, sumnjam da bi bio losiji

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, LosmiSK said:

Ejim je mnogo vise cetvorka nego Ilic, pre svega po snazi...treba im i malo kreacije sa krila..malo previse ocekuju od Kobsa i Ivanovica, treba neko da im pomogne.

 

Moze i kombinacija neki dobar skorer na dva i neka jaka cetvorka, ali Ejim moze lagano braniti svaku cetvorku u ABA a imaju i odlicnog Nikolica...jbm li ga..zavisi sta trener hoce...i mali Popovic kasljuca dosta ..

Da bas slicno napisah..Von bas slabo izgleda i sumnjam da se moze vratiti..a i ja sam ocekivao vise od njega...Popovic je uzasno los, a i bez samopuzdanja...

 

Malo im fali za fin tim i napad na EC koji i nije ne znam koliko jak za sad..

 

Ne bi rekao da Popović nema samopouzdanje već jednostavno nema kvalitet. Igra na istom nivou zadnjih par sezona i ni u jednom segmentu igre nije napredovao, a igra u jakom timu i u jakim takmičenjima. 

 

EC je za nijansu slabiji nego li prošle sezone, a ukoliko bi doveli ta dva igrača sigurno bi bili u krugu prvih favorita za osvajanje. 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Čvarkov said:

Kakav raspored Borca u prva 4 kola: Partizan, Zvezda, Budućnost pa Mornar.

Teško da može gore. 

 

12 hours ago, propolis said:

Odlican raspored taman će imati vremena da se uigraju sa jakim protivnicima od kojih bi svejedno izgubili i onda kad im dodju ekipe sličnog kvaliteta biće mnogo spremniji. 

U prvom kolu su uspeli čak i brejk da naprave protiv Partizana. 

 

11 hours ago, Čvarkov said:

Na njihovu sreću napravili su brejk. A kako utiče na samopouzdanje kad ekipa veže 3, 4 poraza?

 

11 hours ago, propolis said:

To ne možemo znati ni ti ni ja. Nije isto kad Zvezda, Partizan vezu te poraze ili Mega, Borac...opet zavisi i od koga se gubi, a nije isključeno da Borac nece do kraja sezone vezati 4 poraza i to možda i 2 puta. 

U principu je i za očekivati da imaju neki niz poraza. 

 

11 hours ago, Čvarkov said:

Složićemo se da se ne slažemo. 🙂 U principu nije ni bitna tema. Jedino je dobro kad se sretneš sa jakom ekipom na startu dok još nisu uigrani pa možda i napraviš iznenađenje kao oni protiv kkp. U svakom slučaju smatram da je za debitanta ovo užasan raspored, što je najgore i u drugom delu će imati takve 4 vezane utakmice.

 

11 hours ago, goldberg said:

Partizan je prosle sezone startovao sa 4 vezana gostovanja Mornaru, Cedeviti, Primorskoj i Igokei i na kraju su bili ubedljivo prvi.

 

11 hours ago, John Dies at the End said:

Borac i KKP su baš za porediti.

 

10 hours ago, goldberg said:

Porede se klubovi koji su imali tezak raspored na pocetku.

 

Kakve veze ima koji klub je u pitanju? Partizan je jurio prvo mesto, da su startovali sa 1-3 ili 0-4 bilo bi im jako nezgodno. Borac i da startuje sa 1-3 ili 0-4 ima Zadar, Cibonu, Krku, Megu, FMP, Primorsku kod kuce i to su mecevi koje moraju da pobede imali oni 2-2 ili 0-4 na pocetku sezone. Slicno vazi i za Partizan.

 

Otkud pretpostavka da igraci Partizana imaju jak mentalitet, a da su u Borcu mlakonje koje ce dici ruke nakon 4 poraza?

 

8 hours ago, John Dies at the End said:

Naravno da ima veze koji je klub u pitanju kao i protivnici u prva 4 kola...

 

Sa jedne strane imaš prošlogodišnji Partizan, klub sa možda i najvećim budžetom  u poslednjih 10ak godina ( odnosi se samo na KKP), tim koji je bio jedan od 3 favorita za osvajanje lige, odličan tim sa dobrim trenerom... 

 

Borac , debitant u ABA, sa trenerom debitantom ( koga bih u budućnosti voleo da vidim na klupi Cz) o imenima igrača, budzetu i ciljevima Borca ( i KKP) mislim da nema potrebe da diskutujemo... Kao i kvalitetu protnika u prva četiri kola ( nadam se da se slažemo da Borac ima daleko jače protivnike ).. Da se razumemo, meni se Borceva priča jako svidja, i svim srcem sam uz njih...

 

Ja nigde nisam napisao da su igrači Borca mlakonje ( a Partizana jak mentalitet ( pre bih napisao da je trenutno suprotno),  tako da si to očigledno izmislio ( ili slagao, kako god )...

 

I naravno da niti jedan klub, koji želi da ostvari zacrtane ciljeve ne treba da digne ruke posle 4 kola.

 

 

Ermmm... tezak raspored za debitanta? Koper Primorska u prosloj sezoni?

image.thumb.png.d894061527131137eda1cbbbf05ef930.png

 

Imali u rasporedu u prvih 6 kola cak 5 od TOP5 ekipa te sezone, dobili su Partizan, Mornar i Buducnost u CG.

 

A ne vidim kako moze lose da utice na Borac i da su sve 4 izgubili sa 20-30 razlike jer su debitanti, ocekivano je da izgube, vazno je samo da daju sve od sebe i bili bi zadovoljno, a oni vec imaju jedan skinut skalp. Dakle vec je iznad ocekivanja. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Popović je sasvim pristojna opcija iza Cobbsa i Ivabovića, dobar je defanzivac i srčan igrač. Nema sad Budućnost ne znam kakav budžet da i tu imaju neko jako ime. Vaughn je baš tanak, dobro bi im došao šuter kao onaj Bamfort što je bio. Ejim je top pojačanje. 

Popovic blage veze nema, ne smije decko da pogleda na kos cijelu utakmicu.

 

Buducnosti treba jos jedan bek. Sehovic i Ejim su vrh tandem na 3, a ovaj drugi moze i na 4 komotno.

Link to comment
Share on other sites

Meni je čudan Popović, kad je došao u Megu, negde iz Grčke, bio je okarakterisan kao šuter, i zaista, nije to izgledalo loše. Sada izgleda kao light verzija Branka Lazića. 

 

Momirov me oduševio, ima potencijal da bude vrlo koristan igrač i na višem nivou od ABA lige. Konstantan šut, prilično robusno telo za beka, ume da spusti loptu na parket, prosto mi je neverovatno da ga je FMP pustio lako da bi dao priliku Nenadiću ili Nemanji Jaramazu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...