Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

6 minutes ago, Milica said:

Meni najbolje ono jedrenje na duseku:lol_2:

A Iga mozda nije u ovom najgorem karantinu jer nije doputovala "zarazenim" avionom pa onda moze biti sa svojim timom dok trenira. 

ja sam inicijalno razumela da svako mora da ostane u svojoj sobi, nema medjusobnog "druzenja" tj. kontakata s trenerom/fitnes trenerom.

 

Koepfer rece u onom intervjuu da neki igraci imaju sobe koje su spojene sa susednom sobom (vrata izmedju), a u njima su im treneri, sto znaci da mogu da se "druze" tj. da organizuju neke treninge kao sto je Iga uradila. Ono, ne izlaze na hodnik pa odatle u susednu sobu, pa vlajda ke krse pravila. :wink2: 

Koepferov trener je takodje u susednoj sobi, samo sto te dve sobe nisu spojene vratima i on ne moze da se "druzi" s svojim trenerom.

 

(i tako mi stigosmo do 12. strane a do pocetka AO jos 3 sedmice :lol_2: )

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Quote

A kako će sad sa onim grupama za treninge kad je ovaj dvonedeljni karantin sve to već poremetio?

 

bog sveti zna .

nasla sam samo ovo 

 

Quote

The top players and their practice partners are spending two weeks in semi-quarantine in Adelaide and then playing an exhibition at the end of the month. That group includes Djokovic, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Naomi Osaka, Simona Halep and Serena Williams. 

 

 

evo ga i ovaj se zahvaljuje i trenira 

 

Quote

Jonny O'Mara

 

·

33mUnder an hour till first practice here in Australia! Grateful to be in this beautiful country with a chance to compete Thanks to

@ausopen

and Melbourne for all the hard work and giving us this opportunity

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Obaramo rekord sigurno:lol_2:

 Ovi u Adelaide su svoj privilegovani status stekli rezultatima na terenu, a sta je sa australijskim teniserima, karantin 0 dana i kod mame na rinflajš za rucak:classic_smile:

Evo i Beretininev otac se buni, top 10 igrac a smestili ga u Melburn u neki budzak:wicked:

Ja vise ne znam sta da mislim, ako im je tamo toliko lose zasto krecu novi avioni? Zasto i u tim novim letovima nisu podeljeni na grupe. Mada.. Ima li smisla ikakvo deljenje u avionu u kome kruzi isti vazduh dok ne slete, prolazi on kroz neke filtere ali koliko su isti u stanju da 100% ociste vazduh:smiley33:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ovi što nisu u Melburnu svakako nemaju taj problem, to je jasno.

U svemu ovome najbolje su prošli australijski teniseri koji nisu mrdali od kuće, da vidimo hoće li to moći da iskoriste.

 

Edit: evo me preteče Milica :classic_laugh:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Milica said:

Obaramo rekord sigurno:lol_2:

 Ovi u Adelaide su svoj privilegovani status stekli rezultatima na terenu, a sta je sa australijskim teniserima, karantin 0 dana i kod mame na rinflajš za rucak:classic_smile:

Evo i Beretininev otac se buni, top 10 igrac a smestili ga u Melburn u neki budzak:wicked:

Ja vise ne znam sta da mislim, ako im je tamo toliko lose zasto krecu novi avioni? Zasto i u tim novim letovima nisu podeljeni na grupe. Mada.. Ima li smisla ikakvo deljenje u avionu u kome kruzi isti vazduh dok ne slete, prolazi on kroz neke filtere ali koliko su isti u stanju da 100% ociste vazduh:smiley33:

ne krecu novi avioni, svi su do sad morali da stignu (valjda u 2 dana svih 17 charter letova). sad je samo valjda pitanje kad koji rezultati stizu.

sto se tice aviona, trebalo bi da u modernim avionima dobar deo vazduha se osvezava (dakle, ne muljaju samo vazduh okolo, vec ga sve vreme u odredjenom procentu osvezavaju novim). Takodje, vazduh ide odozdo na gore u kabini, a ugradjeni su i odgovarajuci filteri koji bi trebalo da to sve dobro preciste.

Do sada je bilo par studija o slucajevima inficiranih na nekom letu, par puta su nasli neke koji su sedeli neposredno uz inficirane da su posle odredjenog vremena bili pozitivni, ali ne i one koji su sedeli na velikom rastojanju od inficiranog.

NIje da je bas sasvim bezbedno leteti avionom sto se tice corona virusa, ali nije bas ni da se svi zaraze koji su na letu. Bas toliko virus nije zarazan.

 

24 minutes ago, alcesta said:

Ma ovi što nisu u Melburnu svakako nemaju taj problem, to je jasno.

U svemu ovome najbolje su prošli australijski teniseri koji nisu mrdali od kuće, da vidimo hoće li to moći da iskoriste.

 

Edit: evo me preteče Milica :classic_laugh:

 

12 minutes ago, Boxy said:

 

 

U Adelaidu je fitnes trener Krajinovica bio pozitivan, ali on je u decembru vec prelezao coronu, pa su mu uzeli krv i nasli da ima antitela i nema aktivnu infekciju, pa su ga pustili. Znaci, ono sto se desilo s Perom u Hamburgu, a sto RG nije uzeo u obzir za Verdaska i Dzumhurovog trenera.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, wwww said:

ne krecu novi avioni, svi su do sad morali da stignu (valjda u 2 dana svih 17 charter letova). sad je samo valjda pitanje kad koji rezultati stizu.

Znaci oni su svi sleteli i zive u onom labavijem karantinu dok ne dobiju rezultate, a onda ako je neko u avionu bio zarazen sve putnike u iste sobe zakljucavaju? Jos uvek nisu svi rezultati stigli? Meni sve to nema bas puno logike. 

Gori su od naseg kriznog staba:lol_2:

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milica said:

Znaci oni su svi sleteli i zive u onom labavijem karantinu dok ne dobiju rezultate, a onda ako je neko u avionu bio zarazen sve putnike u iste sobe zakljucavaju? Jos uvek nisu svi rezultati stigli? Meni sve to nema bas puno logike. 

Gori su od naseg kriznog staba:lol_2:

 

Ne zive u labavijem karantinu, nego su u sobi dok ne dodju svi rezultati, ako u avionu ima i jednog zarazenog, onda ostaju u sobi 14 dana.

Tek nocas po nasem vremenu krecu prvi treninzi ovih koji su imali srece...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

 

 

Nema šta tu Noksa da postavlja zahteve, ATP (i WTF) kao (po)krovna organizacija treba da pregovara da se teniserkama i teniserima omogući nekakva priprema pred, većini najbitnije takmičenje koje imaju, ko pobedi prvo kolo zaradiće brdo love. Ovako će biti topovsko meso Australijancima i onim drugima koji su trenirali i TRČALI svaki dan. Nek' ima bar donesu bickle i trake za trčanje u sobe ako već neće da ih puste napolje.

 

Kinezi, jedini uporedivi sa AUS po (malom ili nikakvom) broju pozitivnih ispali pošteni, otkazali svoje turnire, OK, uleteo im i RG u termine.

 

Ovakvo funjarsko ponašanje na vrlo visokom nivou mi mnogo kvari sliku o AUS, mamac u vidu 50+K zelenih šuški, al' sad kad ste došli, e ko vam je kriv, niko vas nije terao, ima da sedite zaključani u sobi, ista pravila za sve, ALO, vi ste ih zvali da dođu na vaš turnir na kome HOĆETE DA ZARADITE (obavezna publika, IW otkazao, nije hteo da radi na pozitivnoj nuli ili minusu samo sa TV prenosom), vi ste organizovali prevoz avionima u kojima su neteniska lica bila pozitivna. Sve teniserke i teniseri koji su bili pozitivni nisu ni krenuli.

 

Bar nek' pomere za nedelju dana početak turnira (uz ogromno izvinjenje za maltretiranje).

 

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Dobice bicikle u sobu ovi zakljucani, a svi redom po 100$ dnevno da naruce hranu gde hoce. 

 

Djokovid ê l'unico che può alzare la voce e ha le palle per ottenere qualcosa per gli altri poveracci (per le condizioni di stress, non economiche sia ben chiaro).



E rischia tantissimo, essendo gli AO per lui ciò che ê il RG per Nadal ovvero il recordman per vittorie e finali vinte il 100%. Ed ê pure fonte di stress che mina la preparazione visto che deve dividersi fra campo e scrivania, un pò come accadde al MASTERS.

Però giusto ci metta la faccia, aiuta pure a rendere più simpatica la PTPA presso i giocatori, potrebbe ottenere 2 piccioni con una fava, facendo capire come il Player Council dell'ATP ora ê del tutto irrilevante e bisogna trattare con gli organizzatori che poi però gestiscono pure i tornei sotto egida ATP come l'ATPcup.

Notizie di Nadal e Federer membri del Player Council? N.P.
Giustamente si fanno un pacco di ca..nguri loro.

Nole vada avanti con l'organizzazione a trattare, visto che vogliono lo SLAM ed allora mettano tutti in condizioni di giocarselo alla pari.

Altrimenti, come dissi, boicottare pesante.

 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Ne brinem se za Djokovica, samo prenosim reakcije ostalih igraca i postavim izvor, a ne napisem kao ti: ljudi misle da nisu dosli porodicno, pa su se zabrinuli :yawn2:

 

A Djokovic je licemer i nista drugo, postavio zahteve sa svoje terase, pa je onda otisao da trenira, mnogo se potresao sto ce ovi ostati 14 dana u sobi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...