Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

2 hours ago, Volter said:

Vidim da 10. marta igramo protiv komšija u ABA ligi. Verovatno će Ostoja povećati cene ulaznica zbog Kampaca, većina će doći da bi njega videla. Opariše se svi u ABA ligi zbog Kampaca, ni cene ulaznica koje su duplo veće nego što bi bile da nije Kampaca, nisu sprečile da budu pune dvorane.

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Instinkt said:

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

Smejes se a plako bi kako Zvezda razbija i igra 🙂 Nastavi grohotom da se smejes...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

 

Pa takav je komšiluk, da im nije precednik iskeširao trenera koji je osvajao Endesu pre 2 godine i doveo gaučose i palio grejalice Polonarama i Singltonovima, ostali bi na onih 4.5-5k kada je EL i 700 u ABA. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Instinkt said:

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

 

30% tih sto su kupili sezonske bi je vratili ili preprodali (samo kome?). 

Mi sada imamo trebovanja za 300% onoliko koliko je sezonskih prodato do sada.

 

Do the math. 😉

 

 

 

 

 

Spoiler

Salim se, nalupao sam brojke, tatisanje 🙂 ili sto bi neki rekli guglaj sarkazam 😄 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

 

Sada imamo izmedju 3 i 4(kao i godinama unazad izuzev 19/20), tako da nije tacno da je to misaona imenica, uzgred u 19/20 smo imali preko 5000. Na ispusene el mustikle u vidu Gista i Derik Brauna, nijedno vrhunsko el pojacanje nismo doveli niti smo imali evroligaskog vrhunskog trenera vec pocetnika u takmicenju-Tomica.

 

Sto se tice posecenosti, u prvoj el sezoni u ovom veku smo imali 14 500 gledalaca prosecno sa 0 dovedenih top el pojacanja i trenerom pocetnikom u istom-Radonjica.

 

57 minutes ago, kendrick said:

Pa takav je komšiluk, da im nije precednik iskeširao trenera koji je osvajao Endesu pre 2 godine i doveo gaučose i palio grejalice Polonarama i Singltonovima, ostali bi na onih 4.5-5k kada je EL i 700 u ABA.

 

Tako je. Al ne bi bar kao Partizan u sezoni 17/18 imali 1800 i kusur gledalaca prosecno u Evrokupu na 10 odigranih meceva, toliko malo bas nikada nismo imali.

 

U sezoni 18/19 kada smo igrali ek i vi i mi ste imali svega 1000 gledalaca vise prosecno iako ste imali Trinkijeria od 700k na garantovan dvogodisnji na primer, vrhunskog trenera za taj nivo takmicenja koji je zavrsio 12. u el pre toga sa drugim najskromnijim rosterom posle Zvezde. Zvezda je imala Tomica pocetnika. Rosteri poprilicno ujedneceni i ako je Zvezda igrala Evroligu 4 godine pre toga, zaradila vise stotoina hiljada evra al stvarnih (ne kao za Glasa) da ne kazem dosta preko sto mozes i sam sabrati za broj pobeda i koliko se tada placalo. Oko 4-5 miliona na sezonske+ulaznice i oko 4 500 000 na obestecenja do tada. Partizan sve nista od toga i dosli do ujednacenog rostera bez ikakvih rezultata. Sad mi ti kazes da pa i mi smo bili dosta jaci pre 10 godina a Zvezda nije imala nista pa smo dosli do toga da imamo izjednacene budzete i rostere kao u sezoni 14/15 (gle cuda jedina dva puta kad smo imali pribliznoslicne uslove te sezone i prosle vas pobedili, s tim da je prosle nije bilo bas ni tolko priblizno al neka). Da ali, Zvezda je imala rezutat u vidu polufinale Evrokupa, Partizan nije. Zvezda je prodala igraca u visemilionskom iznosima i sama obezbedila poprilican deo budzeta, Partizan nije. Zvezdi je ova vlast samo vratila drzavna sponzortsva (dok ste ih vi imali sve vreme) koja je oduvek imala dok ih je prethodna vlast ukinula na 4 godine. I dalje ne mogu da se odlucim dal je prosla vlast bila gora po kkcz ukidajuci drzavnom klubu drzavnog sponzora a davajuci 2 preko puta ili ova vlast sto je resila ne samo da izjednaci Partizan i Zvezdu vec da prvima da neuporedivo veci novac kad se saberu prethodnih 10 godina, narocito u prethodnih 5. Ipak je ova gora jer je ovo nezapamceno. Dosli do toga da imam slican novac ove sezone a Zvezda zaradila preko 5 miliona eura u tom periodu od El, Partizan nista. Zaradili preko 5 miliona na obestecenja igraca, Partizan nista. Samo u tome je sunuto 10 miliona da se izjednacimo da ne idemo u sezonske i ulaznice do ove sezone ili porez na primer. Bas nezapamceno bahacanje.

 

Kvout poput bumeranga-"Takav je komsiluk", da im predsednik nije iskesirao licencu, Exuma, Nanelija, Papapetrua i Andjusica ostali bi na 4800 sezonskih koliko ste imali prosle sezone, toliko bar kaze pbg.news kad su poceli da mere sa onom epruvetom pa su je kasnije izbrisali ne znam sto.

Da nije sezonu pre bilo Zeljka, Ledeja i Pantera ne bi bilo ni upola toliko kao sto nije pre toga.

Da je komsiluk ostao na rosterima iz sezone 17/18 na primer (a tad je pet petina bio prihod od drzave i preziveli zahvaljujuci drzavi-nisu i mts) i vi bi ste imali nekoliko hiljada gledalaca. Poprilicno ste slicni navijaci rezultata u tom pogledu, nesto malo bolje procentualno nego mi. S tim da kkp ima dosta vise iskljucivo kosarkaskih navijaca dok je kod nas u tom pogledu dosta veci balans da ne kazem da imamo dosta vise iskljucivo fudbalskih, al da ne ulazimo sad u to.

 

Sezonu 19/20 (neracunajuci kovid sezonu a i tu smo prodali 1500 sezonskih bespovratnih dok je kkp vracao pare za ono malo sto je prodao) smo prodali skoro duplo vise sezonskih(5 i nesto hiljada u odnosu na oko 3000) a imali vise gledalaca prosecno, logicno, s obzirom na el i ek. Partizan je imao prosecno 8 900 a Zvezda 11 700, a ukupno smo imali 2 ipo puta vise gladalaca(izguglaj da vidis za koliko desetina hiljada vise, ali bas dosta vise) zbog broja meceva u el i sistema oba takmicenja pa je tu tek neuporediv prihod od karata jos su nase bile skuplje.

 

Pogledaj prosek gledalaca Partizana u sezonama 16/17 i 17/18, sezonskih ni 1000(pricao Mica Beric o tome) plus besplatne redovno deljene navijackoj grupi sto je Ostoja potvrdio vise puta.

 

Da su nama dali arenu (skoro besplatno) i da smo imali na leto vrhunskog trenera i 5 top ovako nekih evroligaskih igraca (Exum, Panter, Naneli, Ledej i Papapetru) i mi bi punili arenu. I u ovom trenutku bi je napunili s obzirom da su potrazivanja za Barsu, Real i Monako bila oko 18 000 za sve 3 pojedinacno na i ticketu bez sezonaca. Ovako smo imali jedno el vrhunsko pojacanje i trenera pocetnika. Vildoza i Kampaco su dosli u toku sezone a sezonske se prodaju do starta sezone.

 

Oba upisa su paradoksalna ili one vase omiljene reci poput relativizacije i spinovanja.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Instinkt said:

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

Što 2015. ne kupiste tolike sezonske da Dulo ima da isplati stipendiju Magdevskom?

 

  • Like 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Instinkt said:

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

Jel' istina da je oko 3,000 kupljeno od strane firmi koje su to zelele (citaj morale)? Mislim, i 8,000 je odlicno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Inbox said:

Jel' istina da je oko 3,000 kupljeno od strane firmi koje su to zelele (citaj morale)? Mislim, i 8,000 je odlicno. 

 

A jel istina da je oko 2.000 vaših sezonskih podeljeno kao podsticaj za glasanje na izborima? Mislim, i ovih 1000 što ste kupili je odlično. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Instinkt said:

 

A jel istina da je oko 2.000 vaših sezonskih podeljeno kao podsticaj za glasanje na izborima? Mislim, i ovih 1000 što ste kupili je odlično. 

 

Sto bi nama delili ikakve podsticaje kad smo njegovi? Valjda se podsticaji dele kod vas, vi ste ta opozicija diktatoru, sve s Ostojom na celu kolone. Kad padne vlast, videcemo preko cijih njiva oko Cacka je morala da predje obilaznica, samo polako. Onda ce biti jasno sto neko radi bez ugovora.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Instinkt said:

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

 

Ma ja sam mislio na Arenu, a ona prima 20 hiljada ljudi. Skoro polovina će morati platiti skupocenu kartu zbog Kampaca ali neće žaliti novac jer će imati šta videti. Ogroman broj će poželeti da se slika sa njim posle utakmice, samo možda čovek bude umoran pa neće moći svima ispuniti želju. Izvinjavam se zbog ovog većina, nek bude polovina. 

Link to comment
Share on other sites

Ove godine bi mogli da promenimo uloge kod faraona ... mi da zadrzimo sta nam odgovara i na vreme dovedemo sta nam treba, nebitno koliko to kosta. 

A vama pare tamo negde u Novembru, a do tada se snalazite. Pa onda lepo da brojimo sezonske, jel moze tako ?

A u medjuvremenu jos jedna metla + bezanija i Kalis u Junu, po navici ...

Edited by Plant
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Instinkt said:

 

Druže, imamo prodatih 11,12k sezonskih.. Za vas je i 3,4 misaona imenica. U Abi nam prosek maltene ko vama u EL. Ali da, zbog Kampaca 😂🤦‍♂️

Da,imate,svaka cast.Verovatno ima veze sa cinjenicom sto imate nikad skuplji tim,sto igrate EL posle 8,9 sezona,sto u fudbalu niste ni blizu titule zadnjih 5 godina-pa od njega nema vajde,sto ste mislili da cemo da se raspadnemo zato sto smo poceli sezonu sa Jovanovicem na klupi,itd.Koliko znam,dok vam je Ratkovica bio plej niste imali ni 50 posto prodatih sezonskih kao ove godine pa mislim da je vreme da prestanete da se lazete kako ste "najodanija kosarkaska publika ikada" i prihvatite cinjenicu da su razlozi prodatih sezonskih karata upravo gore navedene cinjenice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikeAir said:

sto u fudbalu niste ni blizu titule zadnjih 5 godina-pa od njega nema vajde

 

Glavni razlog postojanja "kosarkaske publike" , samo ga treba ubaciti u pravi vremenski okvir ... a to je nekih 70ak godina konstantnog kaskanja sa odsustvom bilo kakve nade o dostizanju mrskog komsije.

BTW, cuh negde da je ove godine jubilej - 40 god od poslednje pobede u LS ili kako vec i skoro 60 god od iste u gostima ... cestitamo, uz najlepse zelje da rekorde obarate i dalje

Edited by Plant
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Instinkt said:

 

A jel istina da je oko 2.000 vaših sezonskih podeljeno kao podsticaj za glasanje na izborima? Mislim, i ovih 1000 što ste kupili je odlično. 

 

A jebiga, kad smo svi od reda krezubi sendvicari,  intelektualno nedorasli Vama te svim srcem glasamo i podržavamo Prvorođenog.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Bez namere da provociram, jel mogu Partizanovi navijaci da kazu kakva je atmosfera uzivo u Areni? Meni na TV ne deluje i ne zvuci bas nesto posebno. 

 

To zavisi šta podrazumevaš pod atmosferom. Jer jedno su navijačke diskusije gde neke grupacije mere patke i diskutuju o brojnosti u kopu i trivijalnim stvarima.

 

Meni je prelepo, utoliko što 18000 ljudi jednostavno guta 'kop', te se neke navijačke gluposti spontano uguše bez problema. Samim tim, besmislene pesmice kao na traci se guše zvižducima, atmosfera prati igru, i ceo ambijent zavisi isključivo od raspoloženja prave publike, roditelja sa decom, starijih ljudi, itd.. Nije tajna da to većinski diktira rezultat, ali ume itekako lepo da se oseti trenutak da se atmosferom gura tim.

 

'Najverniji' bukvalno služe narodu kao sredstvo da se raduju, slave, i pevaju iz sveg glasa kada je pravi momenat za to, s obzirom da spontanost iz mase ne može uvek da prođe u Areni, na tu brojku. Već godinama postoji osetan animnozitet navijača prema ekipi sa Juga, i tu se nije mnogo promenilo. Ima i među tom publikom idiota (Čoviću umri i slični momenti), ali to je već životna matematika, mora da ih bude.

 

Jedina prednost Pionira je akustika, al' što više vreme prolazi, meni je lično zamenarljivo, jer se, za moj ukus, mnogo više dobilo, nego izgubilo. Najbitnije od svega, uticaj grupe je daleko manji.

 

Imao sam priliku da prisustvujem fudbalskoj utakmici u Engleskoj, i meni je ta atmosfera po ukusu. I ne govorim o navijačkom stilu, 'mi englezi, vi žabari' fazoni, nego su ljudi većinski simpatizeri, i ta igra na terenu je najbitnija i suština svega. Dodaj na to našu strast, i biće ti približno jasno.

 

Mislim da nema objektivne osobe koja bi posetila utakmicu u Areni i pomislila: Jbt, sranje atmosfera.

Kao što to ne može niko da kaže ni za utakmice KKCZ. Moje neko zapažanje na par utakmica koje sam pogledao je da kod vas i dalje previše dominira fudbalski stil navijanja, što je i logično, veća grupa-manja hala. 

 

Često se ovde potežu te teme o rušenju nekog sneška i iluzija da je to nešto posebno, kao da neko želi da se ubeđuje to.

 

Iz te ljudske iluzije, vere da su nešto posebno, često zapravo i nastanu neke posebne atmosfere. U svetu fudbala je recimo Liverpul primer toga, imali neke rezultate, a u suštini Englezi ko Englezi, malo istripovaniji da su nešto posebno, i gle čuda, vremenom ih većinski fudbalski svet tako i doživi.

 

Nije ta Partizanova atmosfera ništa što treba da se demistifikuje ili šta već, normalno je da će ljudi subjektivno da izromantizuju neke situacije, al u tome je valjda čar i lepota. 

 

Nema potreba tražiti tu nešto logično i racionalno, jer sam čin navijanja za neki random sportski kolektiv to nije.

 

Edited by fillam
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, za vreme Duleta ste imali najbolju atmosferu, kad je Alkatraz gospodario tribinom. Čak su i stranci dolazili na utakmice samo da bi videli tu atmosferu u Evroligi. A kad smo kod simpatizera tu ima raznoraznih. Čak i mogu da se kladim da su košarkaški klubovi više kazni platili zbog simpatizera nego zbog organizovanih. Evo protiv Barselone u drugom poluvremenu mi u naletu, vodimo, sve ide kako treba i neko od simpatizera ubaci rolnu papira na teren. Duško Ivanović gleda i ne veruje u kom trenutku čovek baca papir i izaziva prekid utakmice. Protiv Reala neko je bacio plastičnu čašu sa vodom kod klupe Reala. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Fat Zadd said:

 

A jebiga, kad smo svi od reda krezubi sendvicari,  intelektualno nedorasli Vama te svim srcem glasamo i podržavamo Prvorođenog.  

 

Ne zameram, u Srbiji se sada živi bolje, ne? Vi to zbog opšte dobrobiti, ne zbog Zvezde! 😄

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, СтелаРоса said:

Bez namere da provociram, jel mogu Partizanovi navijaci da kazu kakva je atmosfera uzivo u Areni? Meni na TV ne deluje i ne zvuci bas nesto posebno. 

Ma Pionir i Arena su nebo i zemlja. Jos pogotovo sad kako su dodatno udaljili dobar deo tribina od terena, pritisak je znatno manji. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...