Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

U pravu si, 15 je manje od 17, nisam znao da tražiš tačno 17 pobeda. 

Našao sam primer, neverovatno kako se traži dlaka u jajetu, a što kaže @12Laki tih 15 pobeda u najjačoj ligi na svetu vrede bar kao 30 pobeda u našoj jadnoj ligi.

Edited by Čvarkov
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Martin Mystere said:

Ako je jača liga - e jebi ga, nije to taj niz, imaju jednu/dve pobede manje!

Ako je slabija liga - ma pustite tu beznačajnu ligu sa tim beznačajnim timovima u odnosu na ovu našu prejaku ligu, dajte nešto jače!

A vi se trudite da objasnite...

 

Nesto kao npr "portugalska" liga... "losija" liga od nase :wink2:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

 

 

 

Lepo pise serija pobeda.

 

Dva fudbalska kluba u jednoj zemlji na Balkanu redjaju pobede i niko ne moze da im uzme ni bod, to nije isto kao i dominacija koja se povremeno prekine remijem.

 

 

Nema potrebe da budes bezobrazan, kritikovao sam domacu fudbalsku ligu, ako ti to posmatras kao nesto svoje, vidi to sa samim sobom.

 

Takodje, za sva pitanja se moze otici na google pa ljudi pitaju sve i svasta - nesto nisam video da ih tada upucujes na www.google.com.

 

Prema svecu i tropar.

 

Da li nekada, kad je bilo moguce prisustvo gledaoca,  gledao uzivo neku od utakmica Linglong lige ili nizih liga?

 

Da li nekada, u poslednjih par godina, gledao neku od utakmica mladjih kategorija, uzivo naravno?

 

Da li mozda, nekada, prisustvovao treningu neke od selekcija mladjih kategorija??

 

Da li si nekada citao, na ovom ili proslom nam forumu, o problemima u srpskom fudbalu??

 

Ili samo po difoltu tvrdoglavo  nastavljas svoju pricu?

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno je, niko nema dozvolu da dobije zvezdu od čuvene utakmice na krovu. Ne sme!
Ili sudija pogura da prekrati muke, ili se skloni protivnik ili odmaraju glavne igrače.

Jedino Partizan prkosi...

Zato i toliko pobeda zvezde u ligi u prethodne 3 godine.

Više imamo dobitnika loto sedmice nego što je zvezda izgubila bodova.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cooper said:

Jednostavno je, niko nema dozvolu da dobije zvezdu od čuvene utakmice na krovu. Ne sme!
Ili sudija pogura da prekrati muke, ili se skloni protivnik ili odmaraju glavne igrače.

Jedino Partizan prkosi...

Zato i toliko pobeda zvezde u ligi u prethodne 3 godine.

Više imamo dobitnika loto sedmice nego što je zvezda izgubila bodova.

 

11 hours ago, X3M said:

Evo da probam ja iz drugog izvora....
Uh,uh, opet navuceno
Ali reakcije levog beka Metalca kroz celu utakmicu su za dublju istragu....b595c73e9eca671011d47986f2cd611a.jpg

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Jednostavno je, niko nema dozvolu da dobije zvezdu od čuvene utakmice na krovu. Ne sme!
Ili sudija pogura da prekrati muke, ili se skloni protivnik ili odmaraju glavne igrače.

Jedino Partizan prkosi...

Zato i toliko pobeda zvezde u ligi u prethodne 3 godine.

Više imamo dobitnika loto sedmice nego što je zvezda izgubila bodova.


U pravu si, eno Hofenhajm nije hteo da nas pusti i pod Vučkovim uticajem Angela ga zbog toga, od tog momenta lagano gura ka cvajti...

Zato ostali klubovi, predvođeni Milanom nisu hteli da rizikuju i nemaju tih problema...

Btw kad te mržnja toliko svlada da ti je apsolutno nemoguće ni da Zvezda napišeš sa velikim Z...
Ne boj se, ne bi tako priznao samom sebi da je Zvezda veći klub od tvog omiljenog kluba - mada ona to svakako jeste, pisao ti njeno ime malim ili velikim slovom.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa, sad, tu praksu pisanja imena večitog malim slovom na ovom forumu nije on izmislio. 

 

E ok onda 😄 abolirao si ga Barkli, svaka ti cast 😉 

 

Sta vam je ljudi, opustite se - prvo, Kupi po obicaju samo provocira, ali kad je u krizi onda to bude i ovako bljutavo. Drugo, ne vredi akati se sa njim, taj nikome ne odgovara.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kooineeperk said:

 

E ok onda 😄 abolirao si ga Barkli, svaka ti cast 😉 

 

Sta vam je ljudi, opustite se - prvo, Kupi po obicaju samo provocira, ali kad je u krizi onda to bude i ovako bljutavo. Drugo, ne vredi akati se sa njim, taj nikome ne odgovara.

Bože sačuvaj da ga aboliram, često mi se ne sviđaju gluposti koje piše kao npr. u postu iznad ovog. Samo ukazujem na to da ga neko proziva za nešto što se pojavilo ihaha, ali tad nije smetalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bože sačuvaj da ga aboliram, često mi se ne sviđaju gluposti koje piše kao npr. u postu iznad ovog. Samo ukazujem na to da ga neko proziva za nešto što se pojavilo ihaha, ali tad nije smetalo.
Pojavilo se odavno, korišćeno od strane radikalnih forumaša sa obe strane brda, koji odavno više nisu sa nama, ukazano na to od strane korektnih forumaša sa obe strane brda, poput tebe i dugo nije korišćeno.

Ako neko više puta u komentaru napiše Partizan ili Zvezda i jednom se potkrade sa malim slovom to ne računam (meni autokorekt prilikom korišćenja swipe opcije prvo ponudi oba sa malim slovom i uvek ispravim to prvo slovo), ali ako neko stalno koristi sa malim slovom i još se ponosi time, čega se pametni stide...

Uostalom, nađi da li je i kada je taj što ga je prozvao umesto Partizan napisao partizan i onda reci da li sam bar malo merodavan da prozovem ili sam svojim činjenjem iste stvari izgubio pravo da to pomenem.
Link to comment
Share on other sites

Terzin ortak Elvis sudi derbi.
Ima lepu statistiku...

"Crvenoj zvezdi je ove sezone u Superligi delio pravdu pet puta i na svih pet utakmica pokazivao na belu tačku, a na dve (protiv Spartaka i TSC-a) čak po dva puta je dosudio najstrože kazne u korist šampiona Srbije."

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Martin Mystere said:

Pojavilo se odavno, korišćeno od strane radikalnih forumaša sa obe strane brda, koji odavno više nisu sa nama, ukazano na to od strane korektnih forumaša sa obe strane brda, poput tebe i dugo nije korišćeno.

Nije baš ačno, koristi ga kolega Tamburinjo i sada, prozivan je zbog toga, ail je nastavio. Iskreno, meni je smešno, ali neka piše ko kako hoće, meni ne smeta.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dropkick Murphys said:

Eno Bajern prošle sezone osvojio LŠ sa svim pobedama i ove je imao samo jedan remi u 8 tekmi, a složićemo se da je veća razlika u kvalitetu između Zvezde i ostalih timova u LingLongu nego Bajerna i LŠ konkurencije : ) 

 

City je imao 20 vezanih pobeda u PL pre poraza od UTD

 

Liga Sampiona je miks takmicenja u grupama i kup takmicenja - mnogo teze je odrzati fokus na mecevima u kojima nema sta da se dobije, a moze mnogo da se izgubi, nego u takmicenju gde je svaki mec bitan (grupna faza + nokaut faza).

 

Uzmite bilo koje takmicenje u ligaskom formatu i videcete da se sve ekipe sapletu i to vise puta. Ne zato sto to zele nego se to prosto nekad desi - protivnik jeste slabiji, ali je po defniciji mnogo motivisaniji.

 

3 hours ago, John Dies at the End said:

Prema svecu i tropar.

 

Da li nekada, kad je bilo moguce prisustvo gledaoca,  gledao uzivo neku od utakmica Linglong lige ili nizih liga?

 

Da li nekada, u poslednjih par godina, gledao neku od utakmica mladjih kategorija, uzivo naravno?

 

Da li mozda, nekada, prisustvovao treningu neke od selekcija mladjih kategorija??

 

Da li si nekada citao, na ovom ili proslom nam forumu, o problemima u srpskom fudbalu??

 

Ili samo po difoltu tvrdoglavo  nastavljas svoju pricu?

 

Koliko vidim, ovde kod nekih vlada SNS mentalitet, samo sto kritiku vodje i stranke "pobijaju" tako sto kriticara nazivaju "potrckom onog tajkuna", a ovde se kritika kluba "pobija" tako sto se kriticar naziva smaracem, nemacem pojma, ma taj nije nikad gledao fudbal i slicno.

 

Ne radite u tom klubu da bi morali tako zdusno da ga branite kao da vam je naredjeno odozgo. Apsolutno ne postoji nigde primer fudbalske lige gde iz godine u godinu odredjeni fudbalski klubovi ne mogu ni da odigraju nereseno sa nekom ekipom - to bukvalno postoji samo u nasoj ligi.

 

Ono sto se u nasoj ligi smatra za normalno, u svim drugim ligama je anomalija - desi se da klub odigra odlicno od pocetka do kraja, ali u jednoj sezoni, a ne u svakoj u kojoj pozeli.

 

To sto neke ovde Cooper proziva - pa to je potpuno isto gledanje, "moj klub je svetinja i bezgresan je, a i ako je uvucen u mutne radnje, hajde to da ne pominjemo, a protivnik namesta, krade, otima, svi mu se sklanjaju".

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 12Laki said:

12 pobeda zaredom u PL je kao kod nas niz 20+...

 

4 hours ago, Čvarkov said:

U pravu si, 15 je manje od 17, nisam znao da tražiš tačno 17 pobeda. 

Našao sam primer, neverovatno kako se traži dlaka u jajetu, a što kaže @12Laki tih 15 pobeda u najjačoj ligi na svetu vrede bar kao 30 pobeda u našoj jadnoj ligi.

 

Ne znam sta vi gledate, ja u onom primeru koji sam okacio vidim samo 10 uzastopnih pobeda.

 

Uopste, cinjenica je da mora da se kopa po internetu, kopa, kopa i kopa dok se ne iskopa neki primer 17 uzastopnih pobeda znaci samo jednu stvar - da je to bas neobican slucaj u evropskom klupskom fudbalu. Jos kad se doda da to nije prvi put, nego se desava svaki put kada su Crvena zvezda i Partizan u trci za titulu govori dosta toga.

 

Cinjenice su cinjenice, brojke su brojke, to vazi podjednako za "obe strane brda". Mozemo se isto pretvarati da na nikad postenijim izborima SNS i partneri stalno ubedljivo pobedjuju, sam pogled na brojke znaci

 

1. Srbija je ubedljivo najmanje razvijena demokratija ili

 

2. U Srbiji se izbori kradu sakom i kapom i to zapravo i nisu izbori.

 

Naravno da ce dezuran SNS/RSB/grobarijug bot da baca blato na protivnika, jer protiv cinjenica i brojki apsolutno ne moze nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

 

Liga Sampiona je miks takmicenja u grupama i kup takmicenja - mnogo teze je odrzati fokus na mecevima u kojima nema sta da se dobije, a moze mnogo da se izgubi, nego u takmicenju gde je svaki mec bitan (grupna faza + nokaut faza).

 

Uzmite bilo koje takmicenje u ligaskom formatu i videcete da se sve ekipe sapletu i to vise puta. Ne zato sto to zele nego se to prosto nekad desi - protivnik jeste slabiji, ali je po defniciji mnogo motivisaniji.

 

 

Koliko vidim, ovde kod nekih vlada SNS mentalitet, samo sto kritiku vodje i stranke "pobijaju" tako sto kriticara nazivaju "potrckom onog tajkuna", a ovde se kritika kluba "pobija" tako sto se kriticar naziva smaracem, nemacem pojma, ma taj nije nikad gledao fudbal i slicno.

 

Ne radite u tom klubu da bi morali tako zdusno da ga branite kao da vam je naredjeno odozgo. Apsolutno ne postoji nigde primer fudbalske lige gde iz godine u godinu odredjeni fudbalski klubovi ne mogu ni da odigraju nereseno sa nekom ekipom - to bukvalno postoji u nasoj ligi.

 

Ono sto se u nasoj ligi smatra za normalno, u svim drugim ligama je anomalija - desi se da klub odigra odlicno od pocetka do kraja, ali u jednoj sezoni, a ne u svakoj u kojoj pozeli.

 

To sto neke ovde Cooper proziva - pa to je potpuno isto gledanje, "moj klub je svetinja i bezgresan je, a i ako je uvucen u mutne radnje, hajde to da ne pominjemo, a protivnik namesta, krade, otima, svi mu se sklanjaju".

 

Postavio sam ti konkretna pitanja ( sa razligom ),  na koja, naravno, nisi odgovorio, vec skreces sa teme I vrtis jednu istu pricu.

 

I da, jesi nemac pojma, tj bolje reci " Google intelektualac".

 

A za ova podmetanja SnS mentalitet, i da branim klub ,tj Terza & co ( pisali smo i na tu temu, ali avaj, neko treba isto  da procita I zapamti 😴 ), slobodan si da odjebes.

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

Naravno da imas SNS mentalitet, pa to si upravo dokazao u postu kojim si odgovorio.

 

Prvo si postavio pitanja tipa "a sta ste vi radili dok je padalo Kosovo", "a kakav je vas stav o milionima koje je vas sef ukrao", onda si u maniru nekog Palme porucio "ajde prestani da smaras, bavi se necim korisnim" i naravno, opsovao si na kraju.

 

Svako ko se malo udubi u tvoj post videce zapanjujucu slicnost sa podrzavateljima SNS rezima.

 

A oko pitanja koje si postavio - i ove i prosle sezone sam posle svakog kola postavljao tabele i analizirao sam forme klubova, pitao zasto nema vise prenosa, nisam mogao da gledam prenos jer Arena prenosi samo 2 meca i ono sto sam gledao je bilo uzasno i jadno. Na kraju sam prestao kad sam video da nema svrhe - Partizan je odlucio da ne sme da izgubi ni bod i vise nije izgubio ni bod, Crvena zvezda standardno dobija i kada navijaci pljuju igru i kada hvale - kakvog to smisla ima gledati?

 

A ovde nismo poceli temu o licnim preferencijama (evo, razumem, neko bi jos 30-40-50 godina gledao neverovatne nizove) nego o cinjenici i brojevima da takvi neverovatni nizovi ne postoje nigde u Evropi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

767506627_giphy(2).gif.60dabc1b91868655aa75c1172c5037a5.gif

 

 

Real i Barsa su vezivali po 16 pobeda u ligi.

...

Rumunija, 1988. Dinamo i Steaua imali niz od 17 pobeda u ligi (gle, isto kao i kod nas!?)

Italija, 06/07. Inter vezao 17 u ligi 

Grcka, 05/06. Olimpijakos vezao 17 u ligi

Holandija, 71/72. Ajaks vezao 19 (a mislim da je 26 u svim takmicenjima te sezone)

Nemacka, 13/14. Bajern vezao 19 (impozantnom gol razlikom od nekih +50 sto znaci da je pobedjivao sa vise od 2.5 gola razlike). 

Holandija, 87/88. PSV vezao 22 (nisam 100% siguran da je sve u ligi)

Svedska, 49/50. Malme vezao 23 (nisam 100% siguran da je sve u ligi)

Srbija, 15/16. Zvezda vezala 24 u ligi u jednoj sezoni (i ne, nije Partizan prekinuo niz).

Skotska, 03/04. Celtic vezao 25 pobeda u ligi...

...

Apsolutni rekorderi:

Madjarska, 31/33. Ferencvaros vezao 28 (u dve sezone)

Hrvatska, 06/07. Dinamo Zagreb vezao 28 (20 u jednoj + 8 u drugoj sezoni)

Portugal, 71/73. Benfika vezala 29 (dve sezone, samo Portugalska liga)

 

 

 

Eto ti pa biraj, verujem da svakom primeru mozes da nadjes neku zamerku, da ti pomognem sa par ideja: "Davno je bilo, drugi fudbal se tada igrao"; "Ah te sezone su se svi ostali klubovi u ligi raspali"; "Jebes tu zemlju, to nije ozbiljna liga"; 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

Eto ti pa biraj, verujem da svakom primeru mozes da nadjes neku zamerku, da ti pomognem sa par ideja: "Davno je bilo, drugi fudbal se tada igrao"; "Ah te sezone su se svi ostali klubovi u ligi raspali"; "Jebes tu zemlju, to nije ozbiljna liga"; 

 

Ti (a ni drugi sa istim idejama) uopste ne razumete sta je znacenje tih nizova od 17 pobeda.

 

Radi se o neuobicajenom dogadjaju, koji je presedan, a ne pravilo. Crvena zvezda (i Partizan ranije, a i sada su se povampirili) imaju takve nizove pobeda (koji su jos cesci ako ne racunamo medjusobne meceve) sezonama unazad.

 

To je kao da tvrdim da je u Sahari najtoplije, ti dodjes i iskopas neke ekstremne temperature u Evropi i Severnoj Americi i kazes "vidis, sta pricas gluposti da je u Sahari najtoplije", "sad ces da kazes da se to ne racuna jer je u pitanju Dolina Smrti", "aha, znaci kad iskopam primer Lisabona ti to odbacis jer je to ekstremna temperatura, ma i ja gubim vreme".

 

Srbija, fudbalska SL i FSS su Sahara, tu je stalno "toplo" (citaj: desavaju se nenormalni nizovi pobeda), to sto i u drugim oblastima zna da bude paklena temperatura, ne znaci da u Sahari ne vlada stalno pakao.

 

O tome se ovde radi, o stavu "nas klub je posten, jer smo mi izabrali da je tako" i onda se sve po tome tumaci. I takav stav je u redu, nemam nista protiv, ali ne bas kad su u pitanju nebitni fudbalski klubovi koji sluze za zabavu i razonodu.

 

Ti nizovi nisu nikakva novina, Partizan kada je imao te nizove verovatno se komentarisalo kako se sve stela za njih, sada kada Crvena zvezda ima nizove pobeda, navijaci Partizana u tome vide "svi se sklanjaju" situaciju.

 

Sustina je da to nije normalno, da je to devijacija (u smislu odstupanje od ocekivanog) i da je potpuno nebitno da li su svi ostali protivnici totalni amateri koji rade dva posla ili da tu ima opasnog stelovanja rezultata, to svako moze da tumaci kako mu je volja - to je nesto sto treba da se menja, a ne da se prihvata kao pozeljno, normalno ili sa stavom "pa sta sad, ne smeta".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...