Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Da ne spamujemo dalje Zvezdinu temu. 

@Tunji Awojobi 'ajde posto se ti ne pravis lud daj neki zvanicni izvor u kome je saopstena plata Radonjica ili Obradovica, Lojda, Markusova plata... Ili gde je predstavljena struktura budzeta. 
To sto se neki od vas opterecuju sta lupaju Vujosevic, Kuper i ko zna koji ostali smehotresni "izvori" je vas problem.

Sa daljom pricom da ti dam informacije vezano za ono sto tebe mnogo kopka, koliko para kome koji sponzor ili drzava daju nema svrhe da idemo jer mene takve informacije nikad nisu puno interesovale tako da i kad imam priliku da pitam nekog ne uradim to. Nije da kazem da me bas briga sto Partizan ima 15ak miliona ove godine vec da me ne interesuje da li je drzava obezbedila 10m, 12m ili 14m, da li od sponzora dolazi 1m ili 5m itd. Ulazenje u te detalje mi je gubljenje vremena. 
Slazem se da bi trebalo sve da se zna i da bude transparentno posebno za parazitske klubove kao sto su JSD Partizan i SD Crvena Zvezda, ali to nikada nije bilo niti ce biti jer onda raznorazni Terzici, Djurici, Vesici, Zecevici, Mijailovici nece moci da iznose, sto za sebe sto za svoje politicke patrone, pa i stranke. 
 

 

2 hours ago, Tunji Awojobi said:

A ti samo nastavi da povlaćiš lažne paralele. Evo jedan sveži primer iz Mocarta:

 

*origalni naslov nije pominjao da je na dve godine, nego samo platu od 850K.

 

Koje to lazne paralele? 
Koje sam uopste paralele povlacio? Komentar u kome kazem da se na ovim prostorima zvanicno neznaju ni plate ni budzeti drzavnih klubova nije nikakva paralela

 

2 hours ago, Šarac said:

Pa nije da ni nisu se objavljivale plate preko ljudi na mrezama koji imaju te informacije . U 90 % te plate koje su se objavljivale su u 10% +/- bile i tacne, koje su opet kada dodju do BATA ispostave kao tacne.

Primer MEKELA< Quincy Milera, Milka Bjelice. 
 

Ali zato je sa druge strane uvek bila javna tajna da igraju za minimalac i bus blus karticu dok se ne pojavi BAT MILUTINOVA, KLOBUCARA, VUJOSEVICA, i od skoro Parahouskog.

 

Sijaset primera, ali nazalost niko nece objaviti na instagramu ili u medijama kopiju ugovora sa sve potpisima, ali koliko toliko je KKCZ izlazio sa pribliznim ugovorima jer ti podaci se saopstavaju javno na svakoj skupstini kluba pa te informacije "procure".

 

Ako nadjes neki primer suprotno ove moje tvrdnje  slobodno napisi.

 

Isto i oko budzeta, barem ja sam na raznim mestima pisao koliko je koji sponzor bio tezak, koliki su dugovi i koliki je minus bio svake godine.


Lepo si rekao, "na mrezama" preko ljudi koji imaju neke informacije ili od onih koji vole da se igraju insajdera. 
Poenta je da nikada necemo zvanicno znati tacne informacije, iako to ne bi smelo/trebalo da bude nekakva tajna. Zvezda je kao nesto u pocetku sa Covicem pokusavala da bude transparenta za budzet ali kratko je to trajalo. 
Za plate NC kao kaze povremeno nesto ali ni to nije nikakva garancija, a sto se tice bus plus kartica, menze i sl to valjda niko sa vise od 15-16 godina nikad nije poverovao a da nije bas budala. 

bold: Bas tako, i sve dok to traje jedna strana ce uvek da bira da ne veruje drugoj ili da svesno pokusava da protura nerealne i nebulozne price. 
Sto na kraju krajeva i odgovara onima koji sede u klubovima. Sa te strane nisu neprijatelji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alex_Serbia said:

Al je gazda Čova smrsao. Da ga nesto ne muci ovih dana, osim vrucine?

 

"Odmah da kažem nisam ni neiskusan ni naivan da diskutujem o Partizanu. Neka javnost procenjuje. Svako vodi svoj tim. Imao sam prilike da uđem u te polemike, da budem alibi za razne svinjarije. Te svinjarije sam platio lično, zdravstveno stanje mi je ugroženo. Moju porodicu, sina, suprugu niko nije zaštitio. U februaru sam rekao da već tada razmišljam, ističe mi mandat u Zvezdi, da na kraju sezone donesem konačnu odluku. Nisam je još doneo. Jednostavno, gde ja treba da se dokazujem više. Postoje ambicije i ka nečemu drugom."

 

E sad ako se treba sprdati sa bolesnim ljudima, daj kazite lepo da je to ok pa da pocnemo, mojne ovako perfidno.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Ridji said:

Da ne spamujemo dalje Zvezdinu temu. 

@Tunji Awojobi 'ajde posto se ti ne pravis lud daj neki zvanicni izvor u kome je saopstena plata Radonjica ili Obradovica, Lojda, Markusova plata... Ili gde je predstavljena struktura budzeta. 
To sto se neki od vas opterecuju sta lupaju Vujosevic, Kuper i ko zna koji ostali smehotresni "izvori" je vas problem.

 

Struktura budžeta je saopštavana i te kako. Svake godine. Koliki je ukupan budžet i koliko odlazi na tim. Možemo da polemišemo o tome koliko je to verodostojno ili nije, ali da su se igrači koje smo imali u svakom trenutku uklapali u taj budžet, nije da nisu. I ako je bio veći, nije bio značajno veći. 

 

A da se praviš lud, kao i opozicioni mediji, praviš se jbg. Partizan je u nedelju dana oborio dvaput rekord po godišnjoj plati za igrača, računajući sve sportove u Srbiji. Duplirao rekord, ako računamo samo košarku. A tek treba da dovede igrače na najvažnijim pozicijama.

 

Pa sam samo, s obzirom koliko se Zvezda provlači kroz blato već godinama zbog pomoći države, očekivao da će i Partizan da dobije svoj deo blaćenja, ali izgleda da nije bio problem to što se pare nenamenski daju klubovima, već samo to kom klubu se daju. 

 

Quote

Sa daljom pricom da ti dam informacije vezano za ono sto tebe mnogo kopka, koliko para kome koji sponzor ili drzava daju nema svrhe da idemo jer mene takve informacije nikad nisu puno interesovale tako da i kad imam priliku da pitam nekog ne uradim to. Nije da kazem da me bas briga sto Partizan ima 15ak miliona ove godine vec da me ne interesuje da li je drzava obezbedila 10m, 12m ili 14m, da li od sponzora dolazi 1m ili 5m itd. Ulazenje u te detalje mi je gubljenje vremena. 

 

Pa zašto onda spekulišeš o tome ako je gubljenje vremena? Moja poenta je da to što ti i neki drugi pišete kako "nije sve od države", "ima i novca sa strane", i sl. političarske formulacije, obične poluinformacije koje svako može da tumači onako kako želi. Klasično bacanje prašine u oči, pa makar bilo i nesvesno. 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jakob Aman said:

Procenjeno je da Bjelica nije trenutno na nivou Partizana.

Mozda ipak dodje u Zvezdu.

Jeste Bjelica u padu, ali mislim da je jos uvek dobar za nivo kluba sa sedmog mesta Aba lige i za cipiripi kup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

"Odmah da kažem nisam ni neiskusan ni naivan da diskutujem o Partizanu. Neka javnost procenjuje. Svako vodi svoj tim. Imao sam prilike da uđem u te polemike, da budem alibi za razne svinjarije. Te svinjarije sam platio lično, zdravstveno stanje mi je ugroženo. Moju porodicu, sina, suprugu niko nije zaštitio. U februaru sam rekao da već tada razmišljam, ističe mi mandat u Zvezdi, da na kraju sezone donesem konačnu odluku. Nisam je još doneo. Jednostavno, gde ja treba da se dokazujem više. Postoje ambicije i ka nečemu drugom."

 

E sad ako se treba sprdati sa bolesnim ljudima, daj kazite lepo da je to ok pa da pocnemo, mojne ovako perfidno.

 

Videcemo hoce li se povuci. Ako ne, znaci da mu nista ne fali i da malo patetiše.

 

Ako se povuce, licno cu se ovde izviniti, iako se nisam ni sprdao sa zdravljem (nije da pratim njegov zivot pa da znam zasto je sada mrsav).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex_Serbia said:

 

Videcemo hoce li se povuci. Ako ne, znaci da mu nista ne fali i da malo patetiše.

 

Ako se povuce, licno cu se ovde izviniti, iako se nisam ni sprdao sa zdravljem (nije da pratim njegov zivot pa da znam zasto je sada mrsav).

 

Vidis, ni ovo prvo ti nije bas korektno. Sta sad neko treba da te pita, da li se svi bolesni povlace iz sporta, da li to su ostali u sportu znaci da im nista ne fali, i da li je patetisanje ako pricaju o tome? Nemoj da idemo tim putem, ja Tatu vidim kao sprdnju, a to su ozbiljne stvari. Ne treba se igrati ni sa cijom bolescu ili clanovima porodice, to vec prevazilazi sportsku zajebanciju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poslednji primer kog se secam da je direktno iz NBA dosao u neki nas klub je Quincy, ispravite me ako gresim. Quincy je doduse dosta manje igrao u NBA nego Kurucs.

Cisto zbog ovih maltene smorenih komentara komsija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manu said:

Poslednji primer kog se secam da je direktno iz NBA dosao u neki nas klub je Quincy, ispravite me ako gresim. Quincy je doduse dosta manje igrao u NBA nego Kurucs.

Cisto zbog ovih maltene smorenih komentara komsija.

 

Ne prate NBA ti sto su smoreni, fenomenalno pojacanje. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alex_Serbia said:

Da nije i on skup? Ili makar iole pristojan igrac? Think not.

 

Onako. U odnosu na ono sto ste doveli prije njega i sto cete tek dovesti reklo bi se miskov kusur.

 

U Zvezdi bi bio glavni igrac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdinho said:

Naravno da je skup, on je legit EL igrac. Imao je dobre role pre par sezona. Plus dobar kradljivac lopti, plus igrao i 5.u Bruklinu. Prakticno on umesto Bjelice dolazi.

 

Ma, da je dosao bilo gde drugde, igrao bi za 500k max. Ali posto je ovo KKP, rekli mu da trazi milion.

 

Legit EL igrac je igrac koji se dokazao u EL. Cime se on dokazao?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...