Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

20 minutes ago, Drakaris said:

Gde vidite Jokica na vecnoj listi za desetak godina? Imace sigurno 10 ol starova, ol NBA postava, plus raznih timskih uspeha. Jokic ako nastavi ovako, apsolutno zasluzuje da bude u prvom ol NBA timu.

Sve zavisi od zdravlja, statsa, , priznanja i naravno titula ali ako ovako nastavi samo nebo je granica. Ovo bi mogla biti neka istorijska sezona

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Drakaris said:

Upravo zbog toga sto Jokic nije igrac koji se povredjuje mogao bi da ostavi dubok trag u NBA, a ima stil igre sa kojim moze u mozda slabijem ritmu da melje i sa 35-36 godina. Covek ne zavisi puno od svojih fizikalija.

Ne znam, meni djeluje kao neko ko ce sa 35-36 vec biti u penziji i neko ko ce da uziva u zivotu. Sto si stariji potrebno je sve vise i vise odricanja od nekih stvari da bi ostao u odlicnom fizickom stanju, sve je tezi oporavak a Nikola mi ne djeluje kao neko ko ce sve da podredi tome i ko ce da juri statse kao Lebron recimo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

 Na Denverovoj upravi je bilo da nadograde tim i da gledaju borbu za titulu. 

 

 

nuggetsi upravo to i rade na načine koji su dostupni ovoj franšizi: draftuju dosta dobro, kada nekoga zabodu daju mu dobar ugovor, kada nalete na retkog FA koji hoće da dođe u denver a može da radi pos'o, oni ga dovedu.

 

ne mogu svi da dovode igrače ispod cene i da imaju izbor od 15 relevantnih free agenta

 

jedino još od njih nismo videli neki ozbiljan trejd ali nikada ni ove jako dobre igrače nisi čuo da su rekli kako im je denver jedna od destinacija na listi, so there's that.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, đubrivo. said:

 

nuggetsi upravo to i rade na načine koji su dostupni ovoj franšizi: draftuju dosta dobro, kada nekoga zabodu daju mu dobar ugovor, kada nalete na retkog FA koji hoće da dođe u denver a može da radi pos'o, oni ga dovedu.

 

ne mogu svi da dovode igrače ispod cene i da imaju izbor od 15 relevantnih free agenta

 

jedino još od njih nismo videli neki ozbiljan trejd ali nikada ni ove jako dobre igrače nisi čuo da su rekli kako im je denver jedna od destinacija na listi, so there's that.

Granta nisu smjeli da puste, po meni pa koliko god da kosta. On je napravio iskorak prosle sezone a vidi se i ove sezone da nastavlja da napreduje. 

Losiji su nego prosle sezone, jedino da MPJ napravi ogroman iskorak mada je realnije da to bude sledece sezone.

Barton i Harris nista, stagniraju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Granta nisu smjeli da puste, po meni pa koliko god da kosta. On je napravio iskorak prosle sezone a vidi se i ove sezone da nastavlja da napreduje. 

 

 

potpisao je za 20 miliona x 3 godine da bude high-usage igrač, mal'te ne glavni (zapravo i jeste, pošto je griffin sada nešto drugo);

 

pošto u denveru može da bude 3. ili realnije 4. igrač na duže staze, koliko bi mu ti love dao a da misliš da on kaže, "okej, ostajem"?

ja mislim da 25 x 3 ne bi bilo dosta, jer nije ovde samo pitanje par milki više, već i reputacije koju može izgraditi kao glavni baja u detroitu, što će biti važno i za naredni ugovor.

 

27-30 miliona x 3-4 godine? verujem da bi se ti i ja prvi smejali tom potezu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Nudili su mu oni iste pare kao u pistonsima nije to problem vec uloga, hteo da bude 1 opcija i za sada fino gura kao 1 opcija.

Nisam to nesto ispratio ali onda razumljivo. Ne moze on biti 1 opcija u nekoj granicnoj plejof ekipi. 2 u najboljem slucaju i to da nastavi napredak

Link to comment
Share on other sites

Pa sta moze Siakam, da ne moze Grent? Siakam je dobio max ugovor bez problema, moze i Grent da gadja maksimalu. Jos Siakam ima dosta bolje saigrace i skor od 1-5. Dzerami ima bolji sut, bolju odbranu, pokazao da moze da trpa u ok procentima. Igra na obe strane terena, jos ce ispasti da je ovo i dobar ugovor, imajuci u vidu kakvi panjevi vuku ugovore u ligi.

 

Paskal je dobio maksimalan ugovor na lepe oci.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Nudili su mu oni iste pare kao u pistonsima nije to problem vec uloga, hteo da bude 1 opcija i za sada fino gura kao 1 opcija.

Čini mi se da je bilo kontradiktornih vesti - po nekima nisu mogli da isprate finansijske zahteve. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drakaris said:

Pa sta moze Siakam, da ne moze Grent? Siakam je dobio max ugovor bez problema, moze i Grent da gadja maksimalu. Jos Siakam ima dosta bolje saigrace i skor od 1-5. Dzerami ima bolji sut, bolju odbranu, pokazao da moze da trpa u ok procentima. Igra na obe strane terena, jos ce ispasti da je ovo i dobar ugovor, imajuci u vidu kakvi panjevi vuku ugovore u ligi.

 

Paskal je dobio maksimalan ugovor na lepe oci.

Siakam je na racun odlicne sampionske sezone i odlaska Kawhija zabo brutalan ugovor ali jbg, otkriven je u poslednjem plejofu. Vidjecemo dal je nesto izvukao iz toga ali sad to djeluje mnogo novca za njega.

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drakaris said:

Pa sta moze Siakam, da ne moze Grent? Siakam je dobio max ugovor bez problema, moze i Grent da gadja maksimalu. Jos Siakam ima dosta bolje saigrace i skor od 1-5. Dzerami ima bolji sut, bolju odbranu, pokazao da moze da trpa u ok procentima. Igra na obe strane terena, jos ce ispasti da je ovo i dobar ugovor, imajuci u vidu kakvi panjevi vuku ugovore u ligi.

 

Paskal je dobio maksimalan ugovor na lepe oci.

 

polako grofe, siakamu je ovo treća sezona na takvom nekom nivou i u ozbiljnoj ekipi a grant je odigrao 7 utakmica

1 minute ago, Miki28 said:

Siakam je na racun odlicne sampionske sezone i odlaska Kawhija zabo brutalan ugovor ali jbg, otkriven je u poslednjem plejofu. Vidjecemo dal je nesto izvukao iz toga ali sad to djeluje mnogo novca za njega.

 

taman i da je tako (moguće da jeste), grant tek treba da pokaže i dokaže da može biti na nivou tog precenjenog siakama a kamo nešto više

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, đubrivo. said:

 

nuggetsi upravo to i rade na načine koji su dostupni ovoj franšizi: draftuju dosta dobro, kada nekoga zabodu daju mu dobar ugovor, kada nalete na retkog FA koji hoće da dođe u denver a može da radi pos'o, oni ga dovedu.

 

ne mogu svi da dovode igrače ispod cene i da imaju izbor od 15 relevantnih free agenta

 

jedino još od njih nismo videli neki ozbiljan trejd ali nikada ni ove jako dobre igrače nisi čuo da su rekli kako im je denver jedna od destinacija na listi, so there's that.

 

Uprava Denvera odlicno draftuje. 

Van drafta pravi ocajne poteze. Generalno se slazem sa tvojom logikom da mi ne znamo mnogo i samim tim da je tesko prosuditi o radu nekog GM. Ali za Denver je bas ocigledno i to vec nekoliko godina, od failova sa Nurkicem, Faridom, do ugovora Milsapu, pustanju Granta (morao je da ostane, nek mu daju mnogo suteva i bitnu ulogu u toku regularne sezone, plus da su podigli na 25 mil, verujem da bi bile vece sanse da ostane), Craiga, nepravljenju nijednog veceg trejda kako bi nadogradili ekipu vec godinama, a uz Nikolu ti trebaju samo dobri 3 i D igraci sto verujem da nije toliko tesko dovesti. 

Ove godine su recimo propustili i Covingtona koji je otisao za sicu u Portland i jos gomila takvih primera godinama unazad.

Kapiram da Denver nije destinacija, ali nemoguce je da godinama ne uspevaju da dovedu neke bolje igrace kad vec igraju polufinale, pa finale konferencije.

Na kraju ove godine ce im i Barton otici ni za sta, kad vec bude potpuno nezadovoljan, trazice trejd..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni Denver deluje okej za sada. Igraju trenutno bez MPJa, a Marej je propustio jednu tekmu, i tek polako hvata zalet. Oni su za sad glat mogli da budu na 6 1, ili barem 5 2. Imaju 2 bas nesrecna poraza od Sakramenta, pogotovo onaj prvi, a mogli su da tuku i Finiks. Kampaco takodje tek hvata zalet, a Dzamajkl Grin je odigrao tek 2 utakmice. Najvise ih trenutno muci odbrana, sto se da srediti, jer deluje da imaju previse dobrih defanzivaca da bi igrali ovako lom odbranu, tako da verujem da ce lagano opet uhvatiti top 3 na zapadu.

Sent from my SM-A505GN using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Granta nisu mogli da zadrže jer je on sebe video kao tenk komandira, što i jeste u Pistonsima. Zajebali su se imho što nisu produžili barem Craiga koji je otišao za siću u Buckse a značio bi im za odbranu na velikim swingmanima kada ovi počnu da urnišu Portera. Ja bih rekao čak i da Plumi nedostaje po malo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

 

polako grofe, siakamu je ovo treća sezona na takvom nekom nivou i u ozbiljnoj ekipi a grant je odigrao 7 utakmica

Siakam je na racun ozbiljne ekipe dobio maksimalan ugovor. Mnogo je lakse igrati i funkcionisati u ozbiljnoj ekipi sa prekaljenim plejevima poput Laurija i FVV i solidan frontcourt Gasol i Ibaka, nego kada ti je prvi plej neko ko zna da tapka samo levom rukom i ciglari gore od Adre Robersona.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, filip998 said:

Meni Denver deluje okej za sada. Igraju trenutno bez MPJa, a Marej je propustio jednu tekmu, i tek polako hvata zalet. Oni su za sad glat mogli da budu na 6 1, ili barem 5 2. Imaju 2 bas nesrecna poraza od Sakramenta, pogotovo onaj prvi, a mogli su da tuku i Finiks. Kampaco takodje tek hvata zalet, a Dzamajkl Grin je odigrao tek 2 utakmice. Najvise ih trenutno muci odbrana, sto se da srediti, jer deluje da imaju previse dobrih defanzivaca da bi igrali ovako lom odbranu, tako da verujem da ce lagano opet uhvatiti top 3 na zapadu.

Sent from my SM-A505GN using Tapatalk
 

Ma ne brinem se ja za njih dal ce uci u plejof nego nakon onakve prosle sezone bi se ocekivalo da naprave iskorak vise ali jednostavno i da sve klikne u ovom timu sad sto imaju po meni nemaju kvaliteta da prodju zapad. 

Link to comment
Share on other sites

@Magia

 

sve 5, jedino i dalje ne mogu da se složim sa

 

"pustanju Granta (morao je da ostane, nek mu daju mnogo suteva i bitnu ulogu u toku regularne sezone, plus da su podigli na 25 mil, verujem da bi bile vece sanse da ostane)" 

 

- ne možeš da mu daš neku ulogu veću od 3-4 opcije u regulareu, pa onda u plej ofu da ga vratiš na tog hustlera koji sve radi dobro a ništa sjajno (osim odbrane koja se podrazumeva) 

- već sam pomenuo da mislim da 25milki ne bi bilo dovoljno. on je otišao u jednu od 5-6 najlošijih ekipa upravo da bi izgradio reputaciju za naredni ugovor. to u denveru pored jokića, murraya i emerging MPJa, koji je jbga dead-eye egzekutor, pa ima mogućnost da dobije veći usage u sezoni i da se to isplati ekipi za plej of - > ne može imati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...