Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Jedna od najjacih stvari koje sam ikad procitao na ovom forumu je da Bogdanu ne treba racunati te lose partije sa pocetka sezone. To je kao da uprava Washingtona kaze 'nismo bili kompletni na startu sezone, treba nam se racunati skor 50-20' 😁😃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je Randle i ranije znao da napravi štetu protivniku i imao je dobre brojke (a uostalom bio je lutrijski talenat), ja sam zaista iznenađen, da ne kažem frapiran koliko je unapredio razumevanje igre i nikako mi nije delovao kao neki potencijalni point forward igrač već kao klasičan finišer protiv fizički slabijih tzv. bizon. Unapredio je i šut i kreaciju značajno i imho je no brainer za MIP, posebno jer je kao alfa opcija uveo Knickse u PO.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

A što ne bi kvotovao post?

 

Verovatno je l ga nema. Naravno da Bogdan nije u priči jer njegov dobar period traje 2 meseca (za sada).

 

 

Po meni MIP je Grant. To je bukvalno dupliranje statsa iz prethodne godine.

Po meni, ako zaista ne izaberu Bogdana, su favoriti Zion ili Grant.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

Po meni MIP je Grant. To je bukvalno dupliranje statsa iz prethodne godine.

Trebalo bi voditi računa i o kontekstu - Grant je u pogledu tima otišao s konja na magarca, pa mu je i bilo lakše da napumpa brojke. Rendl je napredovao u timu koji je imao zvezdani uspon.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bas tako, Grant je potvrdio ono sto je postao u Denveru krajem sezonu i u Bablu zbog prostora, Randle je kontekstualno napredovao pa i igracki i zasluzeno dolazi do MIP nagrade. Nije mala stvar da navijaci u Gardenu ponovo gledaju jaku i kompetitivnu kosarku, zato mi je Tibs trener godine...  Uspeo je da opravi Rouza, Burksa, TajMahala.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, delgado said:

Evo kako bih ja glasao :

 

MVP - Nikola Jokic

MIP - Julius Randle

6th - Jordan Clarkson

ROY - Edwards

COY - Tom Tibodo

 

 1st :  Curry - Luka - Giannis - Jokic - Bid

 2st : Dame - PG - King - Leonard - Domantas

 3rd : Irving - CP3 - Simmons - Butler - Zion 



Embid hvalisavac 0 bambija dobio? 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki28 said:

Jedino da vrate KD i da se Klej oporavi pa onda da izbace LAL. Od 10 meceva da igraju u playinu 8 bi bilo demoliranje a 2 bi bila tijesna meca ali u sustini, 10 puta bi ih Lejkersi dobili.

Dobar je Steph, macka i sve ali bacice sve na njega a ekipa koja izgubi od Greena, Oubrea, Wigginsa i ostalih polutana treba da zavrsi sezonu odmah i da se ugasi.

 

Blago onoj ekipi koja dobije kao rivala GS u 1 rundi.

Taj nece biti dostupan za plej in. Jos nije sigurno da ce biti GS, mozda ce dosta odlucivati poslednji mec na kraju izmedju Memfisa i GS, trebalo bi napomenuti i da GS ima prednost u slucaju istog skora. Cini se da Memfis moze lagano napraviti iznenadjenje na kraju, jer Kingsi u ovom trenutku imaju ocajnu ekipu neigranjem Foksa, Haliburtona, Barnsa, a najverovatnije i Beglija.

 

Ja bih da se izbegne Memfis na startu, jer je duo Morant i JJJ preopasan i malko potcenjen i na jednu utakmicu je sve moguce.

 

GS 37-33 ---------NOP, Memfis

Memfis 36-33----- Sakramento, Sakramento, GS

 

 

5 hours ago, Radalek said:

Kako LAC moze da namesti Denveru kad Denver sve sto treba da uradi je da izgubi od Portlanda i da zavrsi posao tu. Denver tu kontrolise situaciju da li ce biti treci ili cetvrti, ne Clippersi.

Zato sam i napisao u poslednjem postu, da Klipersi sa dva poraza mogu doci do 4. mesta, ukoliko Nagetsi rese da odmaraju sve startere protiv Portlanda koji ce verujem do kraja ici na pobedu, jer im je bitno da ne idu u plej in. U tom slucaju Denver ima bolji medjusobni skor i prednost plasmana na tabeli.

Link to comment
Share on other sites

Ne moze Irving u petorke nikako prije Hardena,jeste odigrao manje tekmi ali je zato korisniji za ekipu bio barem duplo.Ne znam tacno omjere Bruklina sa njim i bez njega ali znam da je ogromna razlika.Kad moze Embid u prvu sa nekoliko tekmi vise onda je Harden barem za trecu,ostalo je u sustini manje vise to,samo sto mislim da ce i Vestbruka ubaciti u jednu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kyrie irving itekako ima argumenata da bude bar u trecoj ekipi. ima nestvarnu efikasnost. broj utakmica jeste mali ali i dalje ce imati 10+ utakmica vise od jamesa, koji ce biti bar u drugoj ekipi.

 

problem sa njim su 1) ne vole ga mediji koji ce glasati sto znaci da ce u nekom tajbreju uvek uzeti onog drugog umesto njega  2) svi znaju da je broj tri u brooklynu, pa je tesko uzeti njega ispred ove dvojice ili cak da budu sva trojica u all-nba, uvek ce on izvisiti. a kada se pogleda statistika itekako ima prostora za njega. 3) utakmice koje je on propustio nisu bile povrede nego privatni razlozi sto svi misle da je on ladio jaja i nije mu se igralo. osim onog glupog rodjendana sto je slavio, ne zna se drugi razlog sto je on izostajao. nacin na koji su taj ceo izostanak hendlovali u netsima govori da nije bio bullshit razlog.

 

 

5 hours ago, delgado said:

Bas tako, Playoff Lue je jedna od boljih stvari koja se desila ligi

Prizeljkivao sam kod nas... 

 

nemoj da budes nezahvalan. vogel radi fantastican posao. zaboravio sam ga juce spomenuti oko price za coy. malo bezveze izgleda da se on nominuje, niti ce pobediti ali posao koji je napravio sa lakersima u ove dve sezone je fantastican. osim titule, najveci uspeh mu je sto je naterao konjinu™ da opet igra odbranu. svi su vas videli da idete nekih 2-15 u onom delu bez prve dve banane ali on je utegao odbranu jos jace i prosli ste sasvim zadovoljavajuce. kao sto sam i pretpostavio...

Edited by gggggggg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moje all NBA petorke

 

1 :  Dejm - Luka - Lenard- Janis - Jokic

 2 : Kari - PG - Batler - Rendl - Embid

 3 : Irving - CP3 - Simons - Tejtum - Gober

 

Teska prica za Hardena, izbacujem ga kao i Brona zbog nedostatka utakmica. Irving ima bar neki minimum od 53 utakmice, a i mora se ispostovati druga ekipa na istoku.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gggggggg said:

jokic bi realno imao dosta argumenata za mip nagradu, ali tesko da ce bilo ko ozbiljnije glasati za njega. randle je 100% osvajac. 

+1

naravno nece je dobiti pored mvp nagrade, ali ako je neko iz te top grupe igraca napravio ove sezone iskorak to je upravo jokic

i MPJ je tu negde, odmah u vrhu liste igraca koji su ostvarili najznacajniji napredak

Link to comment
Share on other sites

mpj je neverovatan otkad je murray pao. kritikovao sam ga svaki put kada je to bilo moguce, rekao da je smesno uporedjivati ga sa tatumom i slicno ali njegove brojke su neverovatne otkad je drugi igrac:

 

25.4/6.3/1.5 

58%/50%/85%

+/- +9.1

 

nrtg +11.3, ts 72%!!

 

skor 11-4.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, gggggggg said:

mpj je neverovatan otkad je murray pao. kritikovao sam ga svaki put kada je to bilo moguce, rekao da je smesno uporedjivati ga sa tatumom i slicno ali njegove brojke su neverovatne otkad je drugi igrac:

 

25.4/6.3/1.5 

58%/50%/85%

+/- +9.1

 

nrtg +11.3, ts 72%!!

 

skor 11-4.

Istina. Ja za konačnu ocenu u ovoj sezoni čekam da ga vidim u PO. Ako bude na približnom nivou, imaće sve šanse da bude ultra zajeban elitni skorer u narednim godinama i da zaradi mnooooogo novca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...