Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Nije ni prvi put da neka, bilo koja ekipa, igra dobro bez superstara. Zato što su sve to dobri košarkaši šta god mi pisali ovde 😄  i te kako sposobni da izvuku utakmicu. Uporedite koliko je sinoć više lopta kružila u Baksima nego kad je Janis tu, kao i u prethodnoj u Atlanti bez Janga. Takođe, trapavi Lopez je dobio više prostora i izdominirao Kapelu i Kolinsa. Sve to, naravno, ne znači da su ekipe bolje bez svojih najboljih igrača.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DameTime said:

Ne postoji veći fan Bogdana od mene, ali početkom sezone nije bio povređen a igrao je očajno. Tada se za njega moglo reći da je preplaćen, nebitno što nije na max ugovoru. The point is, previše olako sudite igračima.

Da si GM/vlasnica tima, da li bi dala Collins-u max? 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, DameTime said:

Ne postoji veći fan Bogdana od mene, ali početkom sezone nije bio povređen a igrao je očajno. Tada se za njega moglo reći da je preplaćen, nebitno što nije na max ugovoru. The point is, previše olako sudite igračima.

Niđe veze poređenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Darko said:

Da si GM/vlasnica tima, da li bi dala Collins-u max? 

To zavisi od stanja na tržištu i cost-benefit analize - šta dobijam njegovim ostankom, šta gubim njegovim odlaskom.

 

25 minutes ago, Barkley#34 said:

Niđe veze poređenje.

Zato što ti tako kažeš? 😛  Komentarišemo preplaćivanje igrača pa svaki primer može da posluži, a bilo je tih komentara i za Bogija. Uzela sam ga kao primer da ukažem na bias prema određenim igračima. Ali evo ti primer Gobera, svima je bio preplaćen, dok je on zapravo neizostavni šraf Jute. Milvokiju recimo ne bi vredeo te pare, dok Juti vredi. Slično je i sa Kolinsom u Atlanti, uvek je poenta koliko timu vredi taj igrač, ne tebi ili meni. Uostalom, postoji razlog što nisi GM ni ti ni ja, a ako je neko dobar to je Atlantin GM i sigurno će doneti dobru odluku. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

 

verovatno. problem je što će crowder pre svake tekme morati da se izvini bobi portisu što ga je trener ubacio u ekipu a svi će morati da paze da li bobi do kraja tekme ide ispod 20/10 jer će onda biti jako ljut, pa će sve da ih bije.

Ti se zezaj, ali hajde čik ako smeš stani ispred ogledala i tri puta izgovori bobiportis...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DameTime said:

Zato što ti tako kažeš? 😛  Komentarišemo preplaćivanje igrača pa svaki primer može da posluži, a bilo je tih komentara i za Bogija. Uzela sam ga kao primer da ukažem na bias prema određenim igračima. Ali evo ti primer Gobera, svima je bio preplaćen, dok je on zapravo neizostavni šraf Jute. Milvokiju recimo ne bi vredeo te pare, dok Juti vredi. Slično je i sa Kolinsom u Atlanti, uvek je poenta koliko timu vredi taj igrač, ne tebi ili meni. Uostalom, postoji razlog što nisi GM ni ti ni ja, a ako je neko dobar to je Atlantin GM i sigurno će doneti dobru odluku. 

 

Lilika, to sto je u nekom trenutku na pocetku bio preplacen ponistava se ako to uspe da nadoknadi u tekucoj sezoni i nije tih par meseci uzorak, sve se to gleda na duze staze. Ni ovih godinu dana nije dovoljan uzorak, ali moze da se vidi u kom smeru to ide. Sve je to kocka, ali da bi dobio vise moras to da radis. Na igracu je cak i kada je na prvu loptu pretplacen, da pokusa da demantuje to pa da u narednim godinama ide preko te sume kako bi ispalo na kraju da igra ispod cene.

 

Cim si spomenula cost-benefit analizu, jasno mi je s kim imam posla.😁

Edited by Ta'veren
ispravka
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

To zavisi od stanja na tržištu i cost-benefit analize - šta dobijam njegovim ostankom, šta gubim njegovim odlaskom.

 

Zato što ti tako kažeš? 😛  Komentarišemo preplaćivanje igrača pa svaki primer može da posluži, a bilo je tih komentara i za Bogija. Uzela sam ga kao primer da ukažem na bias prema određenim igračima. Ali evo ti primer Gobera, svima je bio preplaćen, dok je on zapravo neizostavni šraf Jute. Milvokiju recimo ne bi vredeo te pare, dok Juti vredi. Slično je i sa Kolinsom u Atlanti, uvek je poenta koliko timu vredi taj igrač, ne tebi ili meni. Uostalom, postoji razlog što nisi GM ni ti ni ja, a ako je neko dobar to je Atlantin GM i sigurno će doneti dobru odluku. 

Ne nego moraš da posmatraš ceo kontekst. Valjda je PO bolji pokazatelj u odnosu na prvih par meseci u novom timu. Ne govorim o tome šta Kolins zaslužuje nego da se nakon jedne cele sezone (sa sve PO) ipak stiče bolji uvid nego nakon tri utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Pa PO je pokazatelj i za Kolinsa, ne samo za Bogdana... Ponavljam, da on nije poginuo protiv Embiida ne bi prošli Filadelfiju, pa vi vidite. Odmah u utakmici gde su svi bili loši, ne samo "The Baptist" idu komentari: je l' ovaj tražio max? Tako da nisam ja ta koja sudi igračima nakon jedne utakmice ili mesec dana. 😛  Meni je bukvalno svejedno koliko će kome da daju, nije moj keš, ako doprinosi ekipi ja zadovoljna.

 

I da, Kolins je njima i te kako ulaganje na duže staze, ja o tome i pričam, kao što je Juta ulagala u Gobera...

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ta'veren said:

 

pretplacen

 

PreTplacen je onaj koji je platio pretplatu.
A preplacen je onaj koji je previse placen

😉

 

 

Sto se Kolinsa tice, ne znam. Svakako je dobar igrac, ali za max nije imho.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Pa PO je pokazatelj i za Kolinsa, ne samo za Bogdana... Ponavljam, da on nije poginuo protiv Embiida ne bi prošli Filadelfiju, pa vi vidite. Odmah u utakmici gde su svi bili loši, ne samo "The Baptist" idu komentari: je l' ovaj tražio max? Tako da nisam ja ta koja sudi igračima nakon jedne utakmice ili mesec dana. 😛  Meni je bukvalno svejedno koliko će kome da daju, nije moj keš, ako doprinosi ekipi ja zadovoljna.

 

I da, Kolins je njima i te kako ulaganje na duže staze, ja o tome i pričam, kao što je Juta ulagala u Gobera...

Ne govorim o tome da je loš, znam koliko im je bitan, ali da bi se dao max mora više da se promisli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, BartonFink said:

Ti se zezaj, ali hajde čik ako smeš stani ispred ogledala i tri puta izgovori bobiportis...

 

kada vidim bobija, uvek se setim one tvoje "business basket as usual" priče iz 90ih, kada ekipa pre tekme ostavlja svoje utoke ispod koša.

 

osim što bobi portis ostavlja dve cigle koje nosi sa sobom kao oružje.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imao je pokojni Vujadin Boškov svojevremeno u Italiji divne analize ovakvih situacija koje su dovodile italijanske novinare do vrhunca, jer nisu bili upoznati sa zen razmišljanjem...

Ekipa koja da više golova će pobediti. Ili: mi smo pobedili, znači da smo bolja ekipa. 

 

Tako i Kolins i Bogdan, pošto su došli do finala Istoka, nisu preplaćeni, već samo ispodprosečno plaćeni. Nisu ni potplaćeni, to je rezervisano sa sudije.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Malo je bzvz bilo sta lose govoriti o Bogdanu, lik igra najbolju kosarku karijere,ima bukvalno duplo bolje brojke nego prosle sezone(hence MIP),a citavu sezonu igra povredjen. 

Btw napokon sam se odlucio, navijacu za Sunse. Red je da Paul osvoji titulu. A onda moze i u Lejkerse 😁

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BartonFink said:

Tako i Kolins i Bogdan, pošto su došli do finala Istoka, nisu preplaćeni, već samo ispodprosečno plaćeni. Nisu ni potplaćeni, to je rezervisano sa sudije.

 

upravo tako. zato ja apdejtujem goat listu posle svake tekme. ne može se živeti na starim zaslugama. danas jesi (na goat listi), sutra nisi (na goat listi).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ako se trejo nokat vrati za g6 i atlanta pobedi, na kom ce mestu on biti?😁

 

sad je trenutno ispod majkla džordana ali sve zavisi od performansa. može čak i midltona da svrgne sa trećeg mesta u nekom scenariju

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kosta said:

Malo je bzvz bilo sta lose govoriti o Bogdanu, lik igra najbolju kosarku karijere,ima bukvalno duplo bolje brojke nego prosle sezone(hence MIP),a citavu sezonu igra povredjen. 

Btw napokon sam se odlucio, navijacu za Sunse. Red je da Paul osvoji titulu. A onda moze i u Lejkerse 😁

Ček malo, nemojte nam odmah otimati igrače. Red je malo da i mi stvaramo mini dinastiju 😁.  Ionako ćemo i mi putem luxury taxa kako stvari stoje. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Svakako da mora, moja poenta je samo da ne pišemo ovakve stvari nakon jedne utakmice, na kojoj su bukvalno svi u Atlanti bili preplaćeni loši. 😄 

Ovaj ... Collins ima 13.6 poena u proseku u playoff-u, ko priča o jednoj utakmici? 

 

Da odgovorim umesto tebe - ja ne bih. Time se zakopavaš na duže staze i daješ ostalima primer da je samo malo više od solidne igre dovoljna za max. Tačno je da manje franšize nemaju tu privlačnost velikih i da je lakše preplatiti, ali valjda treba da ima neka granica. 

 

Baš se pitam braćo (i sestre) forumaši, koliko biste mu vi dali?

 

2 hours ago, Zvezdinho said:

Trej Jang je S. Kari ver.2 sa boljim abilitijem za asistencije.

Hot take kojem bi i Stephen A Smith pozavideo. I ovo kažem kao veliki fan Young-a, koji je vojevao sa Frensisom protiv Uini-a i Francuskog lepotana još kada je Young bio u koledžu. 

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

za vas koji mislite da ne treba dobiti max, koga bi atlanta trebala dovesti umesto njega?

 

imaju dovoljno para da mu daju max i rekao bih da ce mu dati ali da li je u vakuumu igrac za max? verovatno nije i fo atlante to zna.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...