Jump to content

Best live performance


Klotzen

Recommended Posts

Prvo moram da kažem da je za mene Madonna žestoko precenjena. Da su ona i Gaga bile head-to-head u istom vremenu, Gaga bi je potopila... Tome je više razloga, pre svega taj što nije samo šokirala javnost kroz karijeru već je i artistički nastrojena, bolja pevačica, tekstopisac, kompozitorka itd. Za ovaj konkretan nastup, Gaga je tada izjavila sledeće: 

 

Quote

If I'm gonna be sexy on the VMAs and sing about the paparazzi, I'm gonna do it while I'm bleeding to death and reminding you of what fame did to Marylin Monroe, and what it did to Anna Nicole Smith, and what it did to... yeah, do you know who? (Amy Winehouse)

 

Naravno, Madonna se pojavila prva i tu nema zbora, Lady Gagu će kao i sve ostale koje pretenduju da budu "kraljice popa" uvek porediti sa njom. 

Link to comment
Share on other sites

Madona nije to što jeste jer je dobar pevač. Ona je pre svega bila hrabra da izaziva javnost i mora joj se priznati da je odličan tekstopisac. Ja ne mislim da je ona precenjena iz prostog razloga što nju nikad niko nije hvalio, ona je uvek bila predmet kritike javnosti jer je uvek provocirala, bila je u neku ruku crna ovca "šta sad ova hoće ?" 🙂 . Mladi ljudi su to voleli, pa čak i ako nisu voleli respektovali su je jer je u neku ruku izazivala svet koji su nam starije generacije ostavile.

 

No glavna stvar za "kraljice" je da izdrže pritisak medija. To je najteži deo posla jer ako ne znaš kako da se postaviš mediji te psihološki razvale. Madona je tu plivala odlično i zato je na vrhu ceo život. Gaga me tu podseća na nju, kada gledam njene intervjue i sada posle 20 godina se vidi da ne beži od medija nego i dalje želi da bude u njima i da "vodi kolo". A bez stalnog prisustva u medijima nema tog glamura.

 

Teško je nju objasniti nekom ko nije 80-ih živeo. Jer tada su postojali standardi šta se sme a šta ne sme u medijima, danas toga gotovo da i nema. Zato njene pesme i nastupi deluju kao ništa specijalno kada se danas gledaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Krajem/pocetkom godina Rolling Stones uvek apdejtuje listu najboljih pevaca svih vreme, i gle cuda, Celine Dion se nije nasla na listi. 

 

9 hours ago, Klotzen said:

 da je odličan tekstopisac.

 

Veliki broj pevaca pise pesme, a jos veci broj njih samo dobije kredit na listi tekstopisaca, a mnogi koriste ghostwriters i sav kredit pripisu sebi. Ne kazem da nije Madonna pisala pesme, sigurno jeste, ali sigurno ne bas sve za koje je dobila kredit. Tejlor Svift je prosecan pevac, ali veliki tekstopisac. U Americi su ludi za njom. (Ima neka anegdota kada pitas sa kim se zabavlja Tejlor, svi kazu, ni sa kim, posle pise o njima i to niko od njih ne zeli da slusa 😄 )

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Madona nije to što jeste jer je dobar pevač. Ona je pre svega bila hrabra da izaziva javnost i mora joj se priznati da je odličan tekstopisac. Ja ne mislim da je ona precenjena iz prostog razloga što nju nikad niko nije hvalio, ona je uvek bila predmet kritike javnosti jer je uvek provocirala, bila je u neku ruku crna ovca "šta sad ova hoće ?" 🙂 . Mladi ljudi su to voleli, pa čak i ako nisu voleli respektovali su je jer je u neku ruku izazivala svet koji su nam starije generacije ostavile.

 

No glavna stvar za "kraljice" je da izdrže pritisak medija. To je najteži deo posla jer ako ne znaš kako da se postaviš mediji te psihološki razvale. Madona je tu plivala odlično i zato je na vrhu ceo život. Gaga me tu podseća na nju, kada gledam njene intervjue i sada posle 20 godina se vidi da ne beži od medija nego i dalje želi da bude u njima i da "vodi kolo". A bez stalnog prisustva u medijima nema tog glamura.

 

Teško je nju objasniti nekom ko nije 80-ih živeo. Jer tada su postojali standardi šta se sme a šta ne sme u medijima, danas toga gotovo da i nema. Zato njene pesme i nastupi deluju kao ništa specijalno kada se danas gledaju.

 

Pa to ti kažem, Madonna se našla na pravom mestu u pravo vreme. To što je ona radila 80ih je 2009. bilo ništa, ali isto tako je Lady Gaga 2009. bila nešto u odnosu na danas kad smo navikli na svakakve skandale. Za mene je Gaga u svakom mogućem muzičkom aspektu, što se tiče čistog kvaliteta, iznad Madonne. Što se tiče performansa tu su negde, stvar je ukusa, ali obe su diktirale trendove. Ja sam okačila onaj Gagin live nastup jer je nakon Madonnine pojave to jedan od najupečatljivijih momenata u pop kulturi. Lady Gaga je postavila osnove za mnogo pop performera danas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da se oplemeni malo rokom ova tema 🙂 Ova zena nije ljudsko bice definitivno -

 

 

Malo Dine kako jede malu decu.

 

 

Sve sam sigurniji da je ovaj decko najbolji pevac u istoriji sa ovih prostora. Moze da peva sta hoce, bukvalno Fredi Merkjuri/Dio rang kvaliteta. Effortless singing potpuno, bez obzira na zahtevnost pesme, po tome su i ova dvojica bili poznati.

 

 

Kako ova pesma moze da zvuci...

 

 

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2023 at 9:53 PM, DameTime said:

Prvo moram da kažem da je za mene Madonna žestoko precenjena. Da su ona i Gaga bile head-to-head u istom vremenu, Gaga bi je potopila... 

Ouf, kakva blasfemija :lol_2:

Ko što reče Klotzen, ja sam živela osamdesete i slušala tu muziku, kada nije bilo lošeg benda i pevača ili pevačice...za mene je čak britanska scena bila jača od američke, sećam se koliko sam bila bez daha ostala kad sam prvu put čula i videla Eurythmics i Eni i čula Sweat Dreams.

 

Kako sam bila opčinjena Boy Georgom i CC i prevrtala očima dok je moj socijalistički tata trapavo pokušavao da mi objasni "neke stvari" koje dolaze sa kapitalizmom :lol_2: a ja već imala tri druga u medicinskoj koja su gej...

 

Vriskala sam na Sindi I girl wanna i plakala na Time after time i sad se odjednom pojavljuje nekakva Madona sa glasom Miki Mausa...šta hoće...TA...

 

Mrzela sam je kao niko i čudila mojim prijateljima kako mogu..NJU ...i onda je kliklo  i mislim da boljeg BLP  nema...Ja ne znam ko je osmislio originalnu koreografiju za Vouge,al je meni to best koreografija ever...čak i u ovom live nastupu

 

 

I samo da dodam-Madona je pure art, naročito rani radovi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Ouf, kakva blasfemija :lol_2:

Ko što reče Klotzen, ja sam živela osamdesete i slušala tu muziku, kada nije bilo lošeg benda i pevača ili pevačice...za mene je čak britanska scena bila jača od američke, sećam se koliko sam bila bez daha ostala kad sam prvu put čula i videla Eurythmics i Eni i čula Sweat Dreams.

 

Kako sam bila opčinjena Boy Georgom i CC i prevrtala očima dok je moj socijalistički tata trapavo pokušavao da mi objasni "neke stvari" koje dolaze sa kapitalizmom :lol_2: a ja već imala tri druga u medicinskoj koja su gej...

 

Vriskala sam na Sindi I girl wanna i plakala na Time after time i sad se odjednom pojavljuje nekakva Madona sa glasom Miki Mausa...šta hoće...TA...

 

Mrzela sam je kao niko i čudila mojim prijateljima kako mogu..NJU ...i onda je kliklo  i mislim da boljeg BLP  nema...Ja ne znam ko je osmislio originalnu koreografiju za Vouge,al je meni to best koreografija ever...čak i u ovom live nastupu

 

 

I samo da dodam-Madona je pure art, naročito rani radovi...

 

Okej, da raščistim ovo jednom za svagda 😄 Kao neko ko obožava 80te i smatra taj period najjačim u muzičkoj istoriji, smatram da je Madonna bila potrebna kao pojava i da je utrla put mnogim performerima posle sebe. Ali istovremeno, ništa što je ona ikad snimila i(li) otpevala nije kvalitetnije od onog što je produkovala Lady Gaga. Madonna nosi obeležje jednog vremena kada se sve smatralo boljim nego danas, ali ako bi se ogolila priča o kvalitetu, Vogue ne može biti kvalitetnija pesma od recimo Born This Way. I rest my case.

 

4 hours ago, McLeod said:

Da se oplemeni malo rokom ova tema 🙂 Ova zena nije ljudsko bice definitivno -

 

 

Malo Dine kako jede malu decu.

 

 

Sve sam sigurniji da je ovaj decko najbolji pevac u istoriji sa ovih prostora. Moze da peva sta hoce, bukvalno Fredi Merkjuri/Dio rang kvaliteta. Effortless singing potpuno, bez obzira na zahtevnost pesme, po tome su i ova dvojica bili poznati.

 

 

Kako ova pesma moze da zvuci...

 

 

 

Ahh, Dino. 😍 Definitivno omiljeni pevač sa ovih prostora i slažem se da je gotovo sigurno i najkvalitetniji. 

 

Inače, noćas je održana Grammy dodela po 65. put. U Harryjevu čast jer je njegov album Harry's house osvojio Grammy za najbolji pop album godine.

 

 

Potpuno zasluženo!

Link to comment
Share on other sites

Ako insistiraš, Madona je meni bolji umetnik, sa jačim pesmama, eto...

Tema je Best live performance i tu je Madona neprikosnovena, ilustrovala sam jednom pesmom-dakle, ne samo vokal.

 

 Naravno da su ovakve stvari uvek subjektivne....osim ove :lol_2:🙃

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

 

Nemoguće je ne osetiti emociju u ovoj izvedbi... Savršeno se uklopila sa orkestrom. Kada na kraju bend prestane da svira i ostane samo Damiano sa gudačkim instrumentima, gotova sam, sakupljajte me s patosa... 

 

 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto volim kad (ponovo) otkrijem neki novi bend... kacio sam vec na Kafanu, ali ovo je stvarno fantasticno. Tri sestre Meksikanke, jedna cini mi se i dalje tinejdzerka. Same komponuju. Takva varijacija na temu, a opet sjajno, gradjenje pesme, glas, prisustvo na sceni... sve. A jedva imaju 20-ak godina. Svaka cast devojcice.

 

 

Evo i ceo koncert

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...