Jump to content

Pogodi ko je?


Milutinov Tata

Recommended Posts

200.gif

 

Samo hrabro naprijed, imaš realnu šansu biti prva koja je baš sve točno odgovorila :))

7 hours ago, Abudžaba Dabila said:

jako je dobar prijatelj sa jednim GOAT-om koji ima WS titulu

 

Da ispravim sad kad više ne mogu editirat pitanje iz kviza, ovdje umjesto jednim treba pisati jedinim, mada je lako povezati i bez ove ispravke o kome se radi.

Link to comment
Share on other sites

A onda dobro. Eto koliko se snalazim :lol_2:

Spoiler

Ali sam pretpostavila da je kontinent Južna Amerika jer sam povezala s tim drugim pitanjem.

U stvari preciznije da kažem sa prethodnim kvizom.

Spoiler

Nema šanse da se setim nijednog Peruanca da me ubiješ, a sa onim putokazima iz prethodnog kviza pogubila sam se sasvim za ovog prvog. Eto jedino da kažem da ovo zadnje mora da bude Monako 2007, iako ne mogu uopšte da se setim da je nekad dobio Nadala :classic_wacko: 

 

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milutinov Tata said:

Kakva petica, 10 ko vrata :classic_smile:.

 

Meni zao sto nemam vremena tokom dana da na miru analiziram i razmisljam, odlicna pitanja :thumbsup: .

 

 

Hvala Tata. I meni je super kad ti postavljaš pitanja i kako nas vodiš do odgovora, jedino je problem što neki od nas nisu bili ni rođeni kad se događalo to što se traži :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Evo, konačno sam uspio naći vremena za ultimate wooden spoon tennis quiz pt4!

 

Najprije ću tagirati one koje bi ovo moglo zanimati tj. jedine forumaše koji su se išli oprobavati (i to vrlo uspješno!) u ovim wooden spoon kvizovima a da to znam(o)  @Malkolm Brogdon , @alcesta , @Boxy , @zoe Bg

 

Pa, krenimo s pitanjima;

 

1. Uz sve igrače navedene u prethodnim WS kvizovima, još su dvojica Top 10 igrača u ovom stoljeću (veku) uspjela osvojiti počasnu WS titulu na nekom GS-u. 

 

Prvi kojeg tražimo je bio Top 10 igrač nakratko prije više od 20 godina, i to one godine kada je igrao svoje jedino GS polufinale. Te godine su njegovi sunarodnjaci igrali finale tog istog GS-a, na podlozi koja je svoj trojici navedenih igrača bila daleko najdraža. To je bilo one godine kad je Mijat pogodio prečku. Ako se netko slučajno ne sjeća koja je godina u pitanju, te godine su vaši komšije bili treći na svijetu (:classic_tongue:). Dakle, igrač kojeg tražimo je Srećko a njegovo prezime dobit ćemo ako zamijenimo jedno slovo (i to suglasnik) u riječi "mantija". Kojeg igrača tražimo (1A), koje godine je igrao to (svoje jedino) GS polufinale (1B) i koji je GS u pitanju (1C)? Tko je izgubio u tom GS finalu te godine (1D, to mu je i jedino GS finale u karijeri) i tko je tada osvojio taj GS (1E, to mu je i jedina GS titula u karijeri)? Čeka se @zoe Bg  za barem jedan točan odgovor (:classic_biggrin:)

 

Drugi Top 10 igrač kojeg tražimo je svoju (zasad?) jedinu WS titulu osvojio još dok je bio tinejdžer, na turniru na kojem je godinu dana kasnije ostvario svoj do sada najbolji GS rezultat, polufinale (taj rezultat je ponovio na jednom drugom GS-u godinu dana kasnije). Na putu do tog (svog prvog GS) polufinala dobio je jednog od GOAT-ova, da bi u polufinalu bio počišćen od jedinog od triju GOAT-ova koji ima wooden spoon GS titulu (sad valjda već svi znaju tko je taj GOAT :classic_biggrin:). U finalu tog turnira je taj GOAT bio počišćen od trećeg od GOAT-ova, i to je bila titula kojom je taj GOAT došao na vrh liste po broju osvojenih titula na tom GS-u. Kojeg igrača tražimo (1F)? Koji GOAT je igrao finale te godine (1G) kad je ranije spomenuti igrač ostvario svoj dotad najbolji GS rezultat a koji GOAT je osvojio titulu te iste godine na tom GS-u (1H) ? Koje je to godine bilo  (1I) i koji je GS u pitanju (1J)? 

 

2. Trostruki osvajači wooden spoon titule. Tražimo dvojicu bivših Top 10 igrača, jedinih igrača kojima je pošlo za rukom triput ostvariti ovaj hvalevrijedan (WS) učinak u čitavoj Open eri, osim onoga jadnička kojeg smo spominjali u drugom po redu od ovih kvizova, čini mi se.

 

Prvi od tih je prvi igrač koji se tražio kao odgovor u 3. pitanju prethodnog (jučerašnjeg) wooden spoon kviza. Pa da ga sad opet ne opisujem, samo prepišite svoj odgovor na to pitanje iz prošlog kviza ili riješite (samo to) podpitanje. On je (2A)?

 

Drugi kojeg tražimo dolazi sa kontinenta kojeg smo tražili kao odgovor u 2. pitanju jučerašnjeg WS kviza. Sad kad znate koji je kontinent u pitanju reći ću da je taj igrač drugi* daleko najbolji igrač u povijesti svoje zemlje. Njegov puno manje poznati brat je također tada igrao tenis i zajedno su predstavljali svoju zemlju u Davis Cupu dugi niz godina, gdje nikome nije bilo lako protiv njih kad bi im došao u goste (između ostalog i jer bi gostima često bio problem da dođu do daha). Ipak, budući da je on, kao što rekoh, bio jedini koji je u to vrijeme bio odličan igrač iz te zemlje, samo su dvaput u toku njegove karijere došli u World Group Davis Cupa. Još da dodam zemlja iz koje navedeni igrač dolazi je jedna od dvije zemlje koja ne graniči s najvećom zemljom tog kontinenta. Tko je taj drugi trostruki osvajač WS-a u Open eri kojeg tražimo (2B) i iz koje zemlje dolazi (2C)?

 

Dva bonusa ovdje. Koji je najbolji* (bolji i od ovog drugoga kojeg tražimo pod 2B) igrač iz te zemlje (2C)  ikada, bivši No4 je u pitanju, osvojio je svoju jedinu GS titulu na svojoj (i svih drugih navedenih mu sunarodnjaka) omiljenoj podlozi, one godine kada je Ivković u zadnjem nastupu bivše nam države obranio Maradoni penal, ali na kraju nije bilo dovoljno. Spominjao ga je već @Milutinov Tata na počecima ove teme. Tko je on (bonus 1)?

 

Drugi bonus je ako netko slučajno zna kako se zove brat od 2B igrača (bonus 2), ovo je teško, ali mislimd da bi @Milutinov Tata i to mogao znati, a možda i još netko :classic_smile:

 

P.S. Imam materijala za još jedan ovakav kviz.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ok, 1A je Mantilja, koji je igrao polufinale FO 1998. a tad je u finalu Moja dobio Korecu, ako dobro pamtim.

 

Drugi deo pitanja je Cicipas, koji je pociscen od Nadala, a ovaj od Djokovica na AO19, a pre toga je na AO18 izgubio od Sapovalova u prvom kolu, pamtim taj mec, nisam znao da je uzeo wooden spoon iskreno.

 

2A je Gonzo, 2B je Lapenti koji dolazi iz Ekvadora. 

 

Prvi bonus je Andres Gomez, a za drugi iskreno ne znam.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo @Malkolm Brogdon, samo jedna mala greškica.

 

Spoiler

Naime, odgovor na 2A u ovom kvizu je prvi igrač koji se tražio u onom wooden spoon nizu Top 10 igrača u prošlome kvizu u trećem pitanju, to te možda zbunilo, znači krivo si prepisao odgovor pa kao da nisi ni pogriješio. Možeš ga sad napisati/prepisati pa da i službeno dobiješ peticu.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...