Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Nešto je trulo u državi Emirates. Ne može se pita od govana praviti, ali imamo bolji tim u odnosu na stanje na tabeli i igru tj nedostatak iste. Ovo polako ide Arteti na dušu, nemamo nijednog igrača, možda Gabrijel, da je u formi. Imamo od 0-3 šuta u okvir po utakmici, igramo sporo, govor tela igrača je očajan.

Sebaljos nije za Arsenal, njegov stil ne prolazi + plata i otkupna cena nije sitnica.  I dalje mislim da moramo igrati sa 3 pozadi, jer bez bekova koju su malo više. mi ne možemo probiti nijednu ekipu. 

Vratiti Ramba ili dovući Eriksena (ako je istina da su Arteta i on pričali o dolasku u januaru) jer kreacije nemamo, samim tim Auba postaje bezkoristan. Mislim da pod Emerijem nismo bili toliko bezopasni u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto se desava su klasicni arsenalovski problemi koji nas prate 15-ak godina. Poceo je polako da se kristalise tim, dosao je Parti, krenuli smo da ga uvodimo, i onda povreda, povreda, povreda - raspad. Iako imamo bar kvantitativno dovoljno igraca da pokrijemo sve pozicije, ocigledno je da to krpljenje vise ne moze da prodje ni u rangu poslednjih Vengerovih godina.

 

Ogroman problem je to sto nemamo jasne uloge u timu, a Artetina vizija jednostavno ne odgovara ovim igracima koji su ovde. Odnosno, ono sto on hoce da igra ne moze moze da prodje.

 

Meni je jasno sta on hoce - hoce nesto slicno onom Gvardiolinom sistemu gde povlaci beka na stopera i igra sa tri pozadi, neka hibridna 3-2-2-2-1 formacija, a kad napadamo to se transformise u 4-3-3. Ako izgubimo loptu prelazimo u presing da je uzmemo nazad, a Dzaka je tu osigurac i roamer izmedju zadnjeg veznog i levog beka koji moze da zapocne novi napad simple pasovima unapred.

 

Parti treba da ima ulogu holding midfieldera, sigurnog na lopti koji brzo vraca posed i razbija protivnicke linije. Takodje, kad Dzaka ne igra, Parti moze da igra ono sto on igra, samo sa desne strane.

 

U napadu su Saka i Auba po strani i Laka/Nketija da glume neku laznu devetku, odnosno ono sto Firmino igra u Liverpulu, da odvlaci igrace kako bi Auba katovima isao iza ledja odbrane i izlazio 1 na 1 sa poslednjim odbrambenim / golmanom. Tako igramo svaku kontru prakticno.

 

E sad, gde su ovde problemi? Pa prvi problem i najveci je taj da je Obamejang u najgoroj formi od kako je dosao, a mi zamenu za njega nemamo. Drugi problem je sto Sebaljos ne igra ono sto treba da igra, on mora da ima coveka iza sebe i mislim da bi bio dobar par sa Partijem. On ne moze da bude dobar par sa Dzakom zato sto je ovaj trom kao trolejbus i onda Sebaljos posto ima takav mentalitet pokusava neke hail mary stvari kao tipican Spanac i cesto gubi lopte, onda gubi i sampouzdanje i pretvara se u simple passera samo da ne pogresi i onda imamo nula kreativnosti jer je tu i Elneni, koji je meni uvek bio skroz gotivan lik, ali on ne zna jebi ga. On je Gatuzo, da mu nacrtas kvadrat na terenu gde se krece i kazes mu ti si vezan lancem, ali kad ti neko udje u kvadrat ujedas, kad uzmes loptu dajes prvom do sebe i cao.

 

Ja vidim dva resenja ovde - da cutimo i trpimo i iskristalisemo sta od ovih igraca valja, a sta ne valja, i izgubimo jos jednu (ili vise) sezonu, ili da u januaru probamo da je spasemo.

 

Cistka je svakako potrebna, a ocisceni su pogresni igraci, na prvom mestu Sokratis, koji iako nije opravdao bar moja ocekivanja, u ovakvoj postavci ima mesto. Mustafi je i dalje tu, Marijev status se ne zna, a covek je onih par utakmica koje je igrao pokazao da nam je verovatno najbolji stoper. Gabrijel je svetla tacka, cekamo da Saliba zaigra.

 

Inace, mrsenja muda Artete oko nekih igraca zaista ide na zivce. Dzaki ledja kad budem video slavicu, ali i dalje mislim da on moze da bude koristan za tim, narocito sa ovim stilom igre gde Arteta zeli da stabilizuje odbranu. I to mi se jako svidja, problem je sto sad primamo 1-2 gola, ali dajemo jedan ili nijedan 😄 Dzaka je tu dobar za osiguraca sa klupe, starter nikako!

 

Dalje, mrsi oko Salibe, te nije spreman, te veliki prelaz Francuska - Premijer liga. Gabrijel se dobro snasao. Fofana igra u Lesteru odlicno takodje, kao jos mladji igrac, iz istog tog Sent Etjena, koji je vazio za manjeg potencijala od Salibe. Pa cekaj rodjace, ko je tu lud? Dok je ti je jebeni raspadnuti pomocnik Bob nezamenjiv, a Holding je i dalje talenat koji se ceka. Holding vec ima 25 godina! Cembers isto! Zavrsice isto kao talenti Vilser i Volkot, trpecemo ih 50 godina nadajuci se da ce nesto biti od njih, a onda cemo ih prodati da zavrse karijere u najgrdjim PL klubovima, ako ne i u Cempionsipu.

 

Znaci potpune nelogicnosti i za ovu viziju koju on ima, a koja je provaljena pre nego sto je uopste uspeo da je napravi. Lepo je to trust the process, ali igra mora da ima glavu i rep i kada se gubi, a nije sramota izgubiti od Volvsa, Volvs je opasan tim.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čitao sam za Salibu, nedavno je valjda izgubio oba roditelja, pa došao u PL, ne zna engleski i navodno nije u glavi još sklopio sve, valjda mu se previše izdešavalo za kratko vreme, pa računaju da će od nove godine krenuti da igra polako. 

Arteta je pokazao da zna šta želi, samo je pitanje da li to može sa ovom ekipom. Mada i neka rešenja nisu logična, nemoguće da smo toliko dobri da Čembers nema mesta? Beljerin se raspada. Luiz redovan, Mustafi uvek u protokolu... bacio sam u glavi i ovu sezonu u Q. Ne očekujem ništa ni od januara, pošto mi nemamo ni glavu ni rep, a Arteta polako, ali sigurno klizi dole kao Emeri. Sa ovom ekipom, mislim i dalje da jedino možemo sa 3 pozadi i da se aktiviraju bokovi, pošto drugačije ne znam kako ćemo postići golove. Očaj!

Link to comment
Share on other sites

@McLeod,slazem se sa tobom osim Džake.Njega treba pod hitno prodati.Ne bih ga ni na klupi držao.I da,ne slazem se oko Sokratisa.Veliki borac i gotivan lik,ali previše spor i u ozbiljnim godinama.

Mari kad se vrati,uz Gabrijela trebao bi da bude dobar tandem pozadi.Salibu nećemo gledati ove sezone u klubu.Mislim da želi da se vrati u domovinu.Dečko psihički nije ok i ne uspeva da se uklopi.Baš šteta.Odbrana je koliko-toliko skockana.Vezni red je najveći problem.Najbolji igrač(Parti) je povređen i neće ga biti narednih nekoliko utakmica.Ostatak veznog reda su Džaka,Elneni,Sebaljos i Vilok.Složićete se da je to najgori vezni red od kako pratimo Arsenal.Sebaljos i Elneni su dobri,Vilok potencijal,ali ljudi,to je vezni red za sredinu tabele maks.Mora se dovesti kreativac pod hitno.

Evo Fabricio Romano najavljuje da očekuje nešto specijalno od Arsenala u Januaru.Nadam se tom veznjaku.

Što se tiče napada,Auba je van forme.Pepe pokaže na jednoj utakmici koliko može i onda nestane na sledećih deset.Vilijan bi više donosio na sredini nego po boku.Za Lakazeta nemam više živaca

Leno,Gabrijel,Tirni,Parti,Saka,Martineli i Auba+Sebaljos.Oko njih treba graditi tim.

 

Ne treba odmah otpisivati Artetu.Ja sam da se čoveku da vremena još dva prelazna roka pa da vidimo koliko vredi.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Ako postoji promil sanse za transfer, mislim da bi trebao da se pojuri Eriksen koji u januaru gotovo sigurno napusta Inter. Naravno ukoliko finansije to dozvoljavaju i ukoliko on moze da predje preko rivalstva sa Spursima.

Eriksen,Isko i Mađar-Dominik Soboslai(valjda) se najvise povezuju.Od Auara nema ništa do leta.

Mislim da Eriksen i nije u nekim odnosima sa bivsim klubom.Problem sa njim je konstantnost,ali radi se o odličnom igraču.

Link to comment
Share on other sites

Soboslai, moj vlažni san 😀 Ako bi on došao, moje praćenje Arsenala bi skočilo za 200%. Odličan igrač, konstantan, normalan u glavi, ima muda..sve što nam sada treba. Neće biti jeftin, ali plata neće biti problem pošto u Salzburgu niko nema veliku platu. Eriksen bi mogao doći, ali sigurno će tražiti ogromnu platu jer zna da smo očajni.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je Murinjo naguzio Artetu, dao mu ceo teren i mnogo jalove inicijative i ubio nas iz 2 kontre. Stavio odbranu nisko, gurao nas na stranu, a mi kao slepci cepamo "centarsuteve" . Osim Kejna i Sona, recimo i Aldervilda, koji igraci su jos wow u totenhemu? Nijedan. A mi imamo mnogo bolje igrace od stanja na tabeli. Mali Saka je nesto odigrao, Vilian i Tirni levo koliko su mogli i to bi bilo to.  Nemamo resenja, igramo sporo, stalno lopta ide unazad, u kontri imamo po 2 igraca, ocaj. Da su problem Dzaka i Beljerin mi bi bili extra tim. Arteta trazi dobitnu kombinaciju vec pola godine i jos je nije nasao izgleda. Pod Emerijem nismo izgledali ovako jadno, a imao je 3x gore igrace. Ako je istina sto se pise za Alegrija, potpisujem odmah!

Link to comment
Share on other sites

Arteta se pretvori u Emerija, ovo ni na sta ne lici. Sve sam uvereniji da ovom klubu treba jedan jako autoritativan trener tipa Ancelotija ili moje velike zelje Simeonea. Brate , ako vec ginemo daj da poginemo boreci se, ovo je definicija malodusnosti.

Arsenal u dubokom procepu, nista ovde ne funkcionise.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BratMinli said:

Ovo je Murinjo naguzio Artetu, dao mu ceo teren i mnogo jalove inicijative i ubio nas iz 2 kontre. Stavio odbranu nisko, gurao nas na stranu, a mi kao slepci cepamo "centarsuteve" . Osim Kejna i Sona, recimo i Aldervilda, koji igraci su jos wow u totenhemu? Nijedan. A mi imamo mnogo bolje igrace od stanja na tabeli. Mali Saka je nesto odigrao, Vilian i Tirni levo koliko su mogli i to bi bilo to.  Nemamo resenja, igramo sporo, stalno lopta ide unazad, u kontri imamo po 2 igraca, ocaj. Da su problem Dzaka i Beljerin mi bi bili extra tim. Arteta trazi dobitnu kombinaciju vec pola godine i jos je nije nasao izgleda. Pod Emerijem nismo izgledali ovako jadno, a imao je 3x gore igrace. Ako je istina sto se pise za Alegrija, potpisujem odmah!

Nisu jedini problem Džaka i Belarin.Najveći problem je što na svakoj utakmici samo 3-4 igrača igraju dobro,dok su ostali samo prisutni.

Misliš li da ne bi bio brži protok lopte da su Sebaljos ili Elneni igrali umesto Džake?I da li Granit bolje pokriva prostor od Elnenija?

Problem je i samopouzdanje igrača.Kejnu i Sonu je dovoljno malo prostora,a nasem napadu?

Nije Arteta ovoliko loš,već mu se ne poklapaju neke kockice.Ova situacija je kao prošle sezone.Tada sam bio da Emeri ode.Sad nisam siguran da bih voleo da Mikel dobije šut kartu.

 

edit:i da,ni ja ne mislim da Totenhem ima sad neki strašan tim.Imaju Kejna i Sona koji kidaju.Videćemo kao će to izgledati kada prestanu da igraju na ovakvom nivou.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

To bismo morali videti da procenimo. Elneni je ok odigrao na pocetku, ali mi ni on nije nekakva sigurnost u bilo kom pravcu. Sebaljos je pokazao da ima potez, ali davi loptu, okrece se sam oko sebe i nije disciplinovan kada se branimo, mnogo se trudi da presece loptu pa napravi naivan faul ili ispadne. Ako se vec duze vreme samo par igraca pojavi na tekmi sa nekom zeljom, onda to ne moze, a da nema veze sa trenerom. Mora nesto drasticno da se menja, mi poslednje 3 tekme u PL nismo 5x sutnuli u okvir. Najbolje od svega sto rokamo centarsuteve danas, a on stavi igrace na kontra gard, Viliana levo, Saku desno, pa ne mogu uputiti nijednu ostru loptu iza linija iz prve, jer se moraju namestiti na jacu nogu.... Stvarno ne vidim nista smisleno u nasoj "igri", sto je opet najvise do trenera. 

Edited by BratMinli
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je i do trenera.Taj isti je na kraju prošle sezone lepo skockao ekipu i onda gledamo sve ovo.Kažem samo da nije sve do njega.

Ne mogu kazem da nisi u pravu kada kažeš da treba da se smeni,samo što mislim da ima to nešto u njemu i da će to vremenom pokazati.Pitanje je imamo li mi vremena i živaca da to istrpimo.

Ja ga još ne bih menjao.

 

edit:videli smo protiv Junajteda kako je izgledao vezni red kada su igrali Parti i Elneni.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sasha arsenal said:

Naravno da je i do trenera.Taj isti je na kraju prošle sezone lepo skockao ekipu i onda gledamo sve ovo.Kažem samo da nije sve do njega.

Ne mogu kazem da nisi u pravu kada kažeš da treba da se smeni,samo što mislim da ima to nešto u njemu i da će to vremenom pokazati.Pitanje je imamo li mi vremena i živaca da to istrpimo.

Ja ga još ne bih menjao.

 

edit:videli smo protiv Junajteda kako je izgledao vezni red kada su igrali Parti i Elneni.

Da, ali Junajted isto gnjavi u sredini + pogledaj ko je igrao protiv nas tu tekmu, Fred, Mektomini i Pogba, 3 lagera. Onda je ok, ali ako igras protiv stekara i jake kontre kao danas, skroz drugaciji sistem moras. A mi igrali bas kako su nas cekali, i sto je najgore, nismo promenili nacin ni kada smo skontali posle 58. centarsuta da ovako ne ide. Arteta je pokazao da ima nesto, ali tabela kaze malo iznad zone ispadanja, 11 bodova vec zaostatak za liderom i ukupan broj datih golova 10. Sve lampice za alarm su upaljene, a tek predstoji sex, sve tvrde tekme + 2 derbija. Dakle od 15 bodova, uzecemo 3 ili 4? 

Link to comment
Share on other sites

Jedan od problema je sto nemamo igrače,osim Sake koji može da probije odbranu.Trebali bi da to budu Pepe i Vilijan,ali od toga nema ništa.

Ovakva ekipa koju Arsenal ima može da igra dobro samo na kontre i to je veliki problem.Nedostaje tu još pojačanja da bi se igrao kvalitetan pozicioni napad.

Laka je jedini igrač koji napred zna da se zagradi i proigra.Kada je on u raspadu,što je 70% sezone,onda nema rešenja napred.Auba nije taj tip igrača,Nketija je zelen.Treba tu jos jedan vrhunski igrač.

Leno,Gabrijel,Tirni,Saka,Parti,Martineli i Auba.To su igrači,kao što sam već rekao,oko koji treba da se gradi ekipa.Ovo ostalo je za rotaciju ili za prodaju.

 

edit:i Junajted je ekipa koja voli kontre baš kao i Totenhem,ali za razliku od Solšera,Murinjo je ipak držao ekipu skroz pozadi jer zna da može da se osloni na ovakvog Kejna i Sona.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Razumem ja da imamo dosta igrača iz ranijih perioda, još od Vengera i da je teško da se njih otarasimo pošto imaju jake plate + kriza ove sezone usled korone. Ali ne može me niko ubediti da smo klub par mesta iznad zone ispadanja.  Emeri je imao gore igrače pa igrao finale LE i imao 3 zicera za top 4. Dakle, mislim da je najviše do trenera. Ja bih mu dao rok do zime, dakle tih 5-6 tekmi i ako ne bude pomaka u rezultatima, koji su ipak glavno merilo, onda da se ne ljubimo.  Onda lepo otvoriti kasu i dovesti Alegrija. 

Link to comment
Share on other sites

Kakvi bre Soboslai i/ili Eriksen? Niste vi AC Milan! :classic_tongue:

Sad ozbiljno..dosta sam vas gledao ove sezone. Meni izgledate..pa,nikako. Bez uvrede,ofkors.
S tim u vezi htedoh da pitam - sta ste vi tacno dobili sa Artetom i odakle toliki hajp oko njega? Ja ili sam slep pa ne vidim "to nesto" ili delujete bas lose..po meni je cak sa Emerijem to izgledalo dosta bolje..

Link to comment
Share on other sites

Pa pod Artetom se video napredak i to ozbiljan na kraju sezone i na pocetku ove.Onda se sve raspalo.

Više faktora je uticalo na sve to.Vezni red i napad su katastrofa i to je najveći problem.Parti je doveden kao veliko pojačanje a lik je sastavio ukupno dve utakmice(bas me zanima koliko je propustio utakmica u Atletiku zbog povreda).Takođe,svi smo ocekivali od Vilijana i Pepea nešto,ali ljudi ništa ne doprinose na terenu.

Ako izuzmemo Partija,Arsenalov vezni red je za neku sredinu tabele,realno.Kada se igra na kontre,to i funkcioniše koliko-toliko,ali kada se igra pozicioni napad,tu su ogromni problem.Nedostaje kreativan veznjak+kada odu svi napred,pozadi prostor pokriva Džaka.

Mišljenja sam da kada se vrati Mari,Parti i Martineli+kada se dovede taj veznjak i oteraju Džaka,Mustafi,Belarin i ostali visak,ekipa će dobiti drugu dimenziju.

 

"Malo" se izgubio Arteta i greši u nekim stvarima,ali ne verujem da bi nešto dobili smenom trenera u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Jedan od glavnih konstantnih problema(vec godinama) Arsenala je sto svi stejkholderi Arsenala (od navijaca, tako i ljudi u klubi) dobre igrace vorsipuju u world class igrace.
Sve sto vam je potrebno je da se jedan igrac malo istakne, i odmah tripujete neku world class talisman pricu.

Sad je tako sa Aubameyangom. Nista vise od dobrog igraca. Onda imate kampanju plakanja da mu se da novi ugovor (to je vama pa tek dogadjaj, THE NEW CONTRACT).

Arteta je dobar trener, ali bice potrosen veoma lako. Zahtevi i nuznost promena u modernom fudbalu ce ga pokositi kao trenera Arsenala.
A nema dovoljno iskustva, niti taj CV, da moze autoritativno da delegira sustinske promene u Arsenalu.

Isto tako, produzavate agonije sa nekim osvedocenim luzerima, mediokritet fudbalerima, ili pak sa blentama. Neki Bellerin odigra 2 meseca dobro, pa onda krene neka iluzija da je top class, i da vam je jedini problem sto ce mozda Barsa ili Real da ga uzmu. I nakon tih 2 dobra meseca, dodju 2 godine brainfart-ovanja, i cekanja ponovo tih 2 meseca, gde se ponovo probudi iluzija.
Isto kao mi sa svim tim Rojo, Jones, Matic, Mata, Pereira pricama.
"Ajde mogu da izguraju jos jednu, 2 sezone... imaju neki svoj kvalitet, koji moze da se iskoristi"

Ozilu je trebalo da se prikljuce i Bellerin i Xhaka. A ne znam ni sta vam jos trazi u timu Mustafi.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...