Jump to content

Kosarkaske aktuelnosti


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Ozbiljni Evroligasi vec sklapaju roster za iducu sezonu. Brok Motum vrlo blizu prelaska u Valensiju!

Valensija nikad nije bila ozbiljan eligas. :) Krem e-kupa poslednje dve decenije i najuspesniji klub tog takmicenja, ali nikada - i kada je retko ucestvovala - nije napravila rezultat vredan pomena u EL, stavise obicno je to neki rezultatski fijasko.

 

Kao neki drugoligas koji na svakih par godina izbori plasman u elitu, ali se vec na polovini sezone zna da se vraca u nizi rang.

 

Da me pogresno ne razumes, ovaj tvoj post sam iskoristio samo da pljucnem po ex Pamesi, a inace se slazem da se ozbiljni eligasi pojacavaju i zatvorice vecinu rostera do pocetka priprema za Sp.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Valensija nikad nije bila ozbiljan eligas. 🙂

Krem ekipa poslednje dve decenije i najuspesniji klub tog takmicenja, ali nikada - i kada je retko ucestvovala - nije napravila rezultat vredan pomena u EL, stavise obicno je to neki rezultatski fijasko.

 

Kao neki drugoligas koji na svakih par godina izbori plasman u elitu, ali se vec na polovini sezone zna da se vraca u nizi rang.

 

Da me pogresno ne razumes, ovaj tvoj post sam iskoristio samo da pljucnem po ex Pamesi, a inace se slazem da se ozbiljni eligasi pojacavaju i zatvorice vecinu rostera do pocetka priprema za Sp.

 

 

 

Imali su onu sezonu sa Pesicem na klupi kada izgubili od Rela u majstorici cetvrtfinala(De Colo, Savan, Cook, Javtokas, prime Martinez). Izvrsno su tada igrali. 

Link to comment
Share on other sites

@MTD

To ne umanjuje ovo sto sam ja napisao jer upada u kategoriju "kratkorocni bljesak" :)

Nije bilo kontinuiteta ucestvovanja, a o rezultatima da i ne pricamo na el nivou, pa da bismo ih mogli svrstati u elitne, preciznije u ozbiljne El klubove.

Imali su oni u nekoliko navrata dobre ekipe koje su igrale dopadljivu i dobru kosarku samo se rezultatski bericet ubirao u rang nizem takmicenju.

Gomila eltnih igraca, od Tomasevica, Rakocevica pa do Dubljevica, je prodefilisala kroz taj klub, ali nikad nista zapazeno u nekom duzem periodu, bar na temu stabilnosti i igranja u EL.

Npr, Tau aka Baskonia je ozbiljan el klub.
Gotovo uvek ucesnici, skoro stalno konkurentni za f4, na par njih i ucesnici, a o broju igraca koje su iznedrili i iskopali je suvisno pricati. E, to je ozbiljan i vredan rispekta EL klub.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zizu said:


Jebiga, učio je od najboljih...taj koji je pravio intervju tj, ne Luka. :P

 

1 hour ago, bekrinjo said:

Vrbas osvojio Lipik turnir u Hrvatskoj, Novi Sad je završio kao treći.. 


Pogledao juče finale. Izdominirao Mijatović klasično, baš odigrao pravo ko onaj ćale koji siđe i podeli šamare i ode nazad gajbi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2019 at 12:11 PM, Del Piero said:

Hayes u Zalgirisu.

 

Dobar potez, uveren sam Najdžel može da napravi ozbiljnu EL karijeru.

 

7 hours ago, Mairosu said:

Pogledao juče finale. Izdominirao Mijatović klasično, baš odigrao pravo ko onaj ćale koji siđe i podeli šamare i ode nazad gajbi.

 

Dacivoje cele godine ne može da promaši, bša dobra sezona u ozbiljnim godinama. Moram pogledati ovo finale kad stignem.

Link to comment
Share on other sites

Osedece skroz verovatno Sarunas sa Hayesom u timu naredne sezone. :classic_smile:   Izuzetno nizak kosarkaski iq (moguce ne samo kosarkaski,tako deluje), gomila uzetih onih najgorih suteva iz driblinga kada zakoraci korak unutar linije 6.75, gomila zabijanja u 2 i vise protivnicka igraca, izgubljenje lopte, itd itd... Ali da ima potencijala to stoji, samo sto se mora uloziti ugroman trud i rad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pepe sancez said:

Od interesantnih vijesti sa sportanda:

- Dela Vale u Albu. Opet cini se paketan potez Aita

- Valensija se rastaje sa Hlinasonom. Zar on nije vazio z avekikog talenta.

 

2017e je bio dobar na U20, imao 16+11, oko 25 indeks. Mada, znamo kako je sa tim 215 centrim na takmičenjima mlađih kategorija, ne znači to previše.

 

Nisam ga gledao odavno, ne znam da li je imao ojačao. U nekom trenutku mi je delovao da može postati neki Plajs-type petice, ali očigledno ništa od toga.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...