Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

6 minutes ago, Angelia said:

Pa evo ja cu :classic_smile: konzervativna fiskalna politika.

Sutra kad Biden krene da dize poreze, resava svetske krize, finansira NATO i WHO, ulaze u green deal i slicno...pa ko ce to da plati? 

 

 

Ok, ovo podrzavam.

 

btw....kao apsolvent na fakultetu sam pisao rad na temu trade off izmedju efikasnosti i pravičnosti u oporezivanju. Na konto tog rada dobio posao u firmi koja je sa faksom organizovala taj konkurs.

 

Elem, tu sam, između ostalog, pisao o poreskim politikama republikanaca/demokrata i baš ovaj izraz koristio :lol_2: 

 

Eto, to za poreze je vrhunski argument pro Trampa. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NMX said:

 

Ok, ovo podrzavam.

 

btw....kao apsolvent na fakultetu sam pisao rad na temu trade off izmedju efikasnosti i pravičnosti u oporezivanju. Na konto tog rada dobio posao u firmi koja je sa faksom organizovala taj konkurs.

 

Elem, tu sam, između ostalog, pisao o poreskim politikama republikanaca/demokrata i baš ovaj izraz koristio :lol_2: 

 

Eto, to za poreze je vrhunski argument pro Trampa. 

 

Naisla sam na neki tekst nekih milionera iz Teksasa (ako treba trazicu gde sam procitala). Oni smatraju da treba da se placa veca taksa i da smatraju da treba da postoji univezalna zdravstvena zastita jer na taj nacin se podize ekonomija jer onda ljudi imaju da trose pare na proizvode i usluge, a ne samo na zdravstvo i osiguranje. Naravno da se ne zalazu za neke sulude takse, ali da se malo podigne i usmeri u nesto drugo, to da... 

 

Snizavanje takse je omogucilo korporacijama da uzmu veci deo kolaca koji nisu usmerili po predvidjenom, u zaposljavanje i podizanje proizvodnje, nego u investiranje putem stock marketa. Naprotiv, nova radna mesta je omogucila uglavnom tehnologija. 

 

Edit: nasla sam tekst iako mislim da sam citala negde drugde, ali nema veze

https://www.nbcnews.com/politics/2020-election/new-patriotic-millionaires-group-says-please-tax-me-more-n994371

 

Quote

"It's a matter of equity, fairness and the fact that we have the money to pay the taxes and we're not being asked to pay them," Stewart, a former real estate executive, told NBC News. "My sense is we are really at a cusp. We better get our act together because ... the lack of fairness and opportunity is growing."

"We see how the system is skewed in our favor and how that's really hurting our country, and in the very long run, hurting us, too," 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Nema sta, cestitke Bidonu, verovatno da nije bilo korolije, jahao bi Trampy jos jedan mandat. 

Od Bajdenove administracije ne ocekujem, ali se nadam da ce podrzati smisleni dogovor izmedju Beograda i Pristine, kako bi ovaj region mogao da krene napred. Forsiranje price sve Kosovu, nista za Srbe, amnestija za ratne zlocine albanskih vodja, nece doneti niceg dobrog ni Kosovu ni Srbiji, te se nadam de ce naci nekog proaktivnog, pragmaticnog coveka koji ce se istinski posvetiti pregovorima, jer iskreno ne verujem da ce Bajden sa 78-82 godine da se bavi nama. 

Takodje, za ceo svet bi bilo pozitivno da USA opet ozbiljno shvati klimatske promene. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2020 at 6:38 PM, vladaboss90 said:

 

Ajde sve ovo ostalo i da bude podlozno diskusiji (ako se naruceno ubistvo Iranskog generala moze smatrati miroljubivom spoljnom politikom, ako se bailout velikih korporacija moze smatrati ekonomskom deregulacijom, itd.), ali da li si zaista naveo ljudska prava ovde 😄 

Kako ne, ljudska prava su kljucna (njihova zastita je jedina makar-kako legitimna funkcija drzave), i uvek su temelj svake uspesne politike. Sto se mene tice, koncept prirodnih (ili negativnih) ljudskih prava je najvazniji (pa mozda i jedini) frejmovork kroz koji treba procenjivati neciju politiku ili drustveno uredjenje generalno (iz njega izviru sve druge stvari, kao sto su licne i gradjanske slobode slobode, uspesna ekonomija i td). Kada se govori o Trampu, evo samo 2 poslednja drasticna slucaja:

 

1) nasrtaj crnih kosulja na nevine americke gradjane i imigrante, na njihove zivote, imovinu, crkve itd. Dok je kompletan Dvor podrzavao falangiste, izabrani deputati na lokalu povukli policiju i gradjane prepustili batinasima, mediji zmurili na njihovo nasilje, demokraturski politicari, plasticne guzice i ostali najbogatiji, najuticajniji i najpopularniji ljudi u zemlji (uneredjeni od straha da i oni ne dodju na crnu listu totalitarnih jurisnika ako neko cuje da nisu platili i podrzali "stvar") im placali kauciju da mogu sutra opet da dodju pred radnju istog kubanskog imigranta, da ga opet maltretiraju i reketiraju (reketaski novci su isli direktno u Bajdenovu kampanju) - ko je imao hrabrosti i pameti da stvari nazove pravim imenom i da stane u odbranu najelementarnijih ljudskih prava ovih nevinih ljudi?  Bajden Bombas? Nije, on je jedan od ljudi koji im je donirao u kasu iz koje su placali kaucije - radilo se, naravno, o predsedniku Trampu;

 

2) lockdown, kada su politicari docekali priliki da na najeklatantniji nacin nasrnu na ljudska prava svojih podanaka (kako oni vide slobodnog americkog gradjanina), zabranjujuci im izlaske iz kuca, odlaske na posao, mogucnost da slobodno rade i prehrane svoju decu itd. Ko je u TOJ situaciji stao u zastitu njihovih ljudskih prava, koliko god je to bilo u okviru njegovih zakonskih moci i ovlastenja? Kao iznad, opet Mister...

Edited by bohumilo
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sprivel said:

 

Pa ti neces sigurno.

:classic_huh: naravno da hocu. Kao sto sam placala za Obamacare - svasta cu da cujem.

7 minutes ago, NMX said:

 

Eto, to za poreze je vrhunski argument pro Trampa. 

Nije jedini argument, politika ka ilegalnoj imigraciji, recimo dosta poteza u spoljnoj politici, ka Kini, Iranu, izraelu.

Izmedju ostalog i ne volim da me neko zove rasistom zato sto sam bela, ili sto necu da kazem ACAB, podrzavam slobodu govora ali riots ne smatra slobodom govora....

 

Zato i ima toliko glasova, uprkos tome sto je Tramp - Tramp.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

To je tek druga priča. Da Biden sada nije pobedio, ja verujem da bi se žestoko podelila partija, a i do sada je bila blizu pucanja. Ova pobeda je možda malo vratila mir u kuću, ali za koliko? Svi znaju da je Biden iznuđeno rešenje, a šta će biti posle to niko ne zna. Zato sam i rekao da mogu da dožive žestok poraz na sledećim izborima, samo ako republikanci kandiduju iole ozbiljnog kandidata.

 

Za kratko, do sledecih izbora. Bajden sigurno nece ici na drugi mandat (realno je i da ne zavrsi prvi), a Kamala je los kandidat (to se videlo na prajmarisima). Leva frakcija ce sigurno imati kandidata na prajmarisima (to nece biti Sanders jer i on je prestar). A kada imas protivkandaidata aktuelnom predsedniku to vodi u rat i raspad. Mejnstrim demokrate jednostavno ne mogu da prihvate ultralevog kandidata i to je uvod u katastrofu. Njih je na okupu drzao samo Tramp, kad nema Trampa vise nema nicega sta ih ujedinjuje. Jednostavno nema ideoloske slicnosti izmedju dve struje demokratske stranke.

 

2 hours ago, Don Juan said:

Pa pazi ja ne živim u US i verovatno vi tamo imate bolju sliku onoga šta se dešava, ali je recimo zanimljivo da je Fox News, kao medij uvek okrenut ka republikancima, prvi okrenuo leđa Trampu i nije mu dao vetar u leđa kakav je recio dao Bushu Junioru 2000 godine. To je po meni vise nego jasan signal da se za mnoge sprema "svileni gajtan" i da će ekipa oko Trampa koliko sutra biti izbrisana iz vladajućih struktura partije. Možda grešim, ali ja sam takvog dojma (što bi rekao Balašević).

Sa druge strane ja čak mislim da je i dobrom delu partije laknulo kada je Bajden izabran za kandidata. Biće predsednik, ali opet ne toliko levo da ne bi moglo da se sa njim sarađuje po mnogim pitanjima, a opet imaće priliku da pročiste partiju. 

 

To ce se tesko desiti. Naravno da bi establisment republikanske stranke to voleo, ali za cetiri godine se mnogo toga promenilo. Republikanska stranka je nepovratno otisla u desno i tu vise nema nazad. Ni taj establisment vise nije isti, vecina njih se distancirala od stranke, i Bus porodica, i Kasic (koji je aktivno ucestvovao u Bajdenovoj kampanji, i Flejk i jos nekoliko senatora i kongresmena koji su se sami povukli, dok su ostali pronasli zajednicki jezik. Jedino su tu ostali Romni i Sase koji iskacu. Iskocili su neki novi likovi, smena generacije je vec uzela maha, a i stvorila se jaka koalicija koja ima odlicne rezultate na izborima i daje recept ostalima kako da dodju do pobede. 

Bitna stvar, a velika razlika u odnosu na demokrate, je to da izmedju dva tabora zapravo i nema ideoloskih razlika, one su minimalne, toliko male da bi oni i u Evropi gde ima hiljadu stranaka bili u istoj stranci. Razlika je samo u pristupu, Trampovoj neartikulisanosti i nedostatku samokontrole. Florida je model kako doci do uspeha. Teksas je za dve godine od katastrofalnog midterma dosao do jednog fantasticnog rezultata. Koton, Hauli, Niki Hejli se odlicno uklapaju u tu ekipu. Oni su spojili mejn strim republikanizam sa trampovim populizmom i dosli do rezultata. To sta oni rade se moze nazvati umiveni trampizam. Mekkonelu bi mozda odgovarao neko kao Taker, novajlija u politici kojeg bi on brzo stavio pod kontrolu, ali za 4 godine on ce jednostavno biti prestar i gledace samo da se uklopi i ostane uticajan medju mladim lavovima. 

Nece republikanci menjati mnogo toga, samo ce se umiti. Promena politike ih tera iz Rust Belta, a u njihovim tradicionalnim bazama je doslo do promene demografije, neke su zauvek izgubljene, a neke su postale sving. Bez Rust Belta koji ce sve vise biti crven njima nema zivota, tako da nece mnogo menjati svoju politiku, samo nastup.

 

Postoje jos i RINO-i. Ali oni su nebitni za usmerenje stranke. Oni deluju u ultrademokratskim oblastima. Imaju odlicne uspehe na lokalu, ali retko kad na saveznom nivou. Sto se stranke tice, ako uspeju da se probiju do senata ili doma super, ako ne, niko to od njih nije ni ocekivao. Na politiku stranke imaju vrlo malo uticaja.

 

Ne treba zaboraviti, da ide veliki redistrikting koji ce republikancima doneti nekoliko sigurnih mesta u kongresu, ali i nekoliko novih elektorskih glasova. 

Edited by A sad
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, AgroLaki said:

Nema sta, cestitke Bidonu, verovatno da nije bilo korolije, jahao bi Trampy jos jedan mandat. 

Od Bajdenove administracije ne ocekujem, ali se nadam da ce podrzati smisleni dogovor izmedju Beograda i Pristine, kako bi ovaj region mogao da krene napred. Forsiranje price sve Kosovu, nista za Srbe, amnestija za ratne zlocine albanskih vodja, nece doneti niceg dobrog ni Kosovu ni Srbiji, te se nadam de ce naci nekog proaktivnog, pragmaticnog coveka koji ce se istinski posvetiti pregovorima, jer iskreno ne verujem da ce Bajden sa 78-82 godine da se bavi nama. 

Takodje, za ceo svet bi bilo pozitivno da USA opet ozbiljno shvati klimatske promene. 

 

Polako sa cestitke. :classic_sleep:

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da nije bilo korone mozda Tramp ne bi izgubio izbore, ali isto tako zbog covida je delom i dobio ovih 70 miliona glasova. Da budem precizan, ljudi su glasali za onoga koji nece da ih zakljucava i za koga covid nije nista strasno. Prosto im se smucile maske, lockdown, mere, distanca, nezaposlenost i neizvesnost, a Tramp je taj anticovid kandidat.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NMX said:

 

 


Thread

 

Moram da postujem protivargumente na koje sam naleteo na fb : D Ne pratim stvarno i ne tvrdim da je bilo sta tacno...i ako moze neko najkrace moguce (npr "nista nije tacno") da mi kaze da li ima istine bar u necemu? 🙂

Spoiler

Овај "Кловн“ управо је у Белој кући испословао четири блискоисточна мировна споразума, нешто што његови претходници 71 годину политичке интервенције и бесконачног рата нису постигли.

'' Кловн '' у Белој кући је први председник од Ајзенхауера који није умешао САД у страни рат.

„Кловн“ Беле куће имао је највећи економски утицај, стварајући радна места и смањујући незапосленост црнаца и латиноамериканаца коју је изазвао други председник.

„Кловн“ у Белој кући разоткрио је дубоку, широко распрострањену и дуготрајну корупцију у FBA, CIA, NSA и у републиканској и демократској странци.

'' Кловн '' у Белој кући окренуо је НАТО и пустио савезнике да почну да плаћају своје обавезе.

'' Кловн '' у Белој кући неутралисао је Северне Корејце, спречио их да развију другу нуклеарну силу, шаљући ракете у Јапан и претећи западној обали Сједињених Држава.

" Кловн " Беле куће трансформисао је односе са Кинезима, вратио стотине предузећа у САД и ревитализовао економију.

'Кловн' Беле куће завршио је именовање три судије Врховног суда и скоро 300 савезних судија.

Исти тај '' кловн '' у Белој кући смањио је порез, повећао стандардни одбитак за повраћај пореза са 12.500 долра на Marrie Filig Joints на 24.400 УСД и довео до тога да се тржиште акција пребацило на рекордне максимуме преко 100 пута већи, што је позитивно утицао на пензије десетина милиона грађана.

Овај „кловн“ Беле куће разоткрио је широко распрострањену педофилију у влади и Холивуду и разоткрио сексуалну трговину малолетницима широм света.

'Кловн' Беле куће ради бесплатно и изгубио је преко две милијарде долара сопственог новца у служби - и још толико више у сусрет неуморном подривању и противљењу људима, којима се прети, јер знате да су изложени нападима као криминалци - ако буде поново изабран.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ras kass said:

Da nije bilo korone mozda Tramp ne bi izgubio izbore, ali isto tako zbog covida je delom i dobio ovih 70 miliona glasova. Da budem precizan, ljudi su glasali za onoga koji nece da ih zakljucava i za koga covid nije nista strasno. Prosto im se smucile maske, lockdown, mere, distanca, nezaposlenost i neizvesnost, a Tramp je taj anticovid kandidat.

 

 

Da nije bilo korone on bi verovatno dosta tesko odrzao ekonomski trend koji je zapoceo, jer je pocelo usporavati krajem 2018. Da nije bilo korone verovatno ne bi izbile ni ove masovne rusilacke demonstracije koje su odvukle glasove od demokrata zbog rusenja i paljenja. Da nije bilo korone ko zna sta bi sve Tramp u medjuvremenu napraivo i rekao, iako je najludje bilo ustvari u vezi sa koronom. Ko zna sta bi bilo da nije bilo korone... 

 

49 minutes ago, NMX said:

 

 


Thread

 

 

Ja sam negde duboko ubedjena da bi on u drugom mandatu zapoceo neki rat, najverovatnije sa Iranom. Ne vidim svrhu uduvavanje jos vise para u naoruzanje ako nemas nameru da ga koristis, a Tramp je samo dizao i dizao cifre. 

 

Njegov prvi mandat bi sigurno bio upamecen kao raj u odnosu na drugi, jer onda vise nema reizbora i ne mora da jasi na talasu popularnosti (nije zapoceo rat). Niko zid vise ni ne spominje, a to mu je jedan od najvecih fijaska od proslih izbora. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, A sad said:

Ne treba zaboraviti, da ide veliki redistrikting koji ce republikancima doneti nekoliko sigurnih mesta u kongresu, ali i nekoliko novih elektorskih glasova. 

Inace, da, sto ce malo pomrsiti konce Demokratam za narednih 10 godina. Oni koji bolje poznaju situaciju u US, mislim na politicke komentatore, i koji nisu toliko bias, govore da to sto je Biden dobio, je 4 godine za njega i ogroman poraz za Dems.

Nije ni cudo da se poteglo pitanje uklanjanja Pelosi.

Link to comment
Share on other sites

Oduvek sam voleo one navijace koji ne mogu da razumeju razloge onih sto ne navijaju. Ili sto ne razumeju one sto navijaju za nekog drugog.

 

One sto gledaju kviz i misle da je namesten, jer je nemoguce da oni tako pametni ne znaju odgovor na 80% pitanja, a takmicar zna skoro sve.

 

One sto pricaju o politickoj korektnosti i femkanju, jer je nemoguce da neko zapravo jeste takav i da ne laze kada kaze da bastini odredjene vrednosti.

 

One sto nalaze objasnjenja za dogadjaje koji im se ne dopadaju u nekim fantazijama i teorijama zavere.

 

Samo treba pogledati u ogledalo koje ne laze nego prikazuje stvari onakvima kakve jesu. Samo ne treba zaboraviti da je leva ruka zapravo desna.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, extremesportist said:

 

- Transrodnost je pre par godina izbačena sa liste bolesti iako ni jednog razumnog dokaza za to nema (u prevodu odluka je politička, a ne zasnovana na nauci).

 

 

 

 

Ček samo da vidim da li sam dobro razumeo, ti misliš da je transrodnost bolest? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bohumilo said:

Kako ne, ljudska prava su kljucna (njihova zastita je jedina makar-kako legitimna funkcija drzave), i uvek su temelj svake uspesne politike. Sto se mene tice, koncept prirodnih (ili negativnih) ljudskih prava je najvazniji (pa mozda i jedini) frejmovork kroz koji treba procenjivati neciju politiku ili drustveno uredjenje generalno (iz njega izviru sve druge stvari, kao sto su licne i gradjanske slobode slobode, uspesna ekonomija i td). Kada se govori o Trampu, evo samo 2 poslednja drasticna slucaja:

 

1) nasrtaj crnih kosulja na nevine americke gradjane i imigrante, na njihove zivote, imovinu, crkve itd. Dok je kompletan Dvor podrzavao falangiste, izabrani deputati na lokalu povukli policiju i gradjane prepustili batinasima, mediji zmurili na njihovo nasilje, demokraturski politicari, plasticne guzice i ostali najbogatiji, najuticajniji i najpopularniji ljudi u zemlji (uneredjeni od straha da i oni ne dodju na crnu listu totalitarnih jurisnika ako neko cuje da nisu platili i podrzali "stvar") im placali kauciju da mogu sutra opet da dodju pred radnju istog kubanskog imigranta, da ga opet maltretiraju i reketiraju (reketaski novci su isli direktno u Bajdenovu kampanju) - ko je imao hrabrosti i pameti da stvari nazove pravim imenom i da stane u odbranu najelementarnijih ljudskih prava ovih nevinih ljudi?  Bajden Bombas? Nije, on je jedan od ljudi koji im je donirao u kasu iz koje su placali kaucije - radilo se, naravno, o predsedniku Trampu;

 

2) lockdown, kada su politicari docekali priliki da na najeklatantniji nacin nasrnu na ljudska prava svojih podanaka (kako oni vide slobodnog americkog gradjanina), zabranjujuci im izlaske iz kuca, odlaske na posao, mogucnost da slobodno rade i prehrane svoju decu itd. Ko je u TOJ situaciji stao u zastitu njihovih ljudskih prava, koliko god je to bilo u okviru njegovih zakonskih moci i ovlastenja? Kao iznad, opet Mister...

Hvala na odgovoru. Jasno je da imamo razlicite poglede na ljudska prava, te dalje ne bih sirio diskusiju. Ali moram da napomenem da nije istina da Biden nije osudio "crne kosulje".

 

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-biden-condemned-antifa-idUSKBN2712ZA

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wrecktangle said:

Ako The Greatest Country In The World sa svojih 330 miliona stanovnika ne moze izroditi “krstenog” kandidata onda jebga. Sunovrat poslije Obame...nevazno sta ko mislio o njemu. 

 

Predviđa se da će na kraju Biden da ima 300 elektorskih glasova od 538 a u popular vote ima trenutno skoro 5 miliona više od Trumpa. Nije baš da je pomeo Trumpa, ali nije ni razlika uopšte mala. 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NMX said:

 

Evo ja ću odmah.

 

To što nije wannabe diktator.

 

A ovde si u pravu a i ankete to pokazuju, za Trampa je veliki procenat glasao jer ga voli kao Trampa i misli da je dobar. Za Bajdena je većina glasala jer misle da je dobar ali i ogroman deo kontra Trampa. 

 

Ne, za Trumpa je glasao veliki broj onih koji ne zele demokratu za predsednika.

 

Tu imas i glasace koji nece podizanje poreza i ogorcene ljude bez posla koji u Trumpu vide najmanje loseg kandidata i evangeliste koji zele predsednika koji ce promovisati "protestanske vrednosti" i obicne republikance koji ne zele demokratu za predsednika.

 

To je tuga ovog sistema, sto ne postoji mogucnost da svako glasa za svog kandidata, pa da se na izborima izmere Trump, Cruz, neki prosecni republikanac (Kasich), Biden, Sanders, mozda jos neko.

 

2 hours ago, A sad said:

 

Za kratko, do sledecih izbora. Bajden sigurno nece ici na drugi mandat (realno je i da ne zavrsi prvi), a Kamala je los kandidat (to se videlo na prajmarisima). Leva frakcija ce sigurno imati kandidata na prajmarisima (to nece biti Sanders jer i on je prestar). A kada imas protivkandaidata aktuelnom predsedniku to vodi u rat i raspad. Mejnstrim demokrate jednostavno ne mogu da prihvate ultralevog kandidata i to je uvod u katastrofu. Njih je na okupu drzao samo Tramp, kad nema Trampa vise nema nicega sta ih ujedinjuje. Jednostavno nema ideoloske slicnosti izmedju dve struje demokratske stranke.

 

 

Pa nema ni izmedju struja u republikanskoj stranci velikih slicnosti, ali takav je sistem.

 

Nije svet ni politika u USA pocela sa pojavom Trumpa i Sandersa. Kandidati na izborima samo osluskuju misljenje biraca i onda ih raspiruju. Kao sto je George Wallace, bivsi guverner Alabame i covek koji je menjao misljenje vise puta u politici rekao:

 

Quote

You know, I tried to talk about good roads and good schools and all these things that have been part of my career, and nobody listened. And then I began talking about niggers, and they stomped the floor.

 

Trump je mnogo dalje od "dobrog vernika" ili "poboznog coveka" od Obame ili Bidena, ali je bitno samo sta govori i kojoj stranci pripada i onda demokrate tu nemaju sanse.

 

Sto se tice rezultata izbora, mediji su iste zaista lose odradili. Ako su ispitali 60% ili 70% materijala, pa ocekujem da se stvari vise ne menjaju tako brzo. I idiot bi shvatio da GA i PA idu Bidenu, cemu onako holivudsko cekanje, a da se ni u jednom trenutku glasovi ne menjaju i pristizu samo Bidenovi glasovi? Pa proglasi pobedu odmah, sta cekas?

 

Takodje, trebalo je da sacekaju da dodju ti glasovi, pa onda da pocnu da broje kao ljudi i ne bi imali Trumpa da im visi nad glavom jer su brojali kako su brojali.

 

Trump je uspeo da izgubi Arizonu (osim ako mediji opet nisu bas lagali) i Georgiu, za to treba talenat. Opet, kao sto on nije "ubedljivo" dobio HC, tako ni Biden nije ubedljivo dobio njega, ali je bas super sistem da predsednika odlucuju tri drzave. Krajnje fenomenalno resenje, umesto da najvece drzave odlucuju izbore, sad se pitaju samo WI, MI i PA, ostale mozemo zanemariti. Dobijes dve od te tri i dobio si izbore.

 

Da podjemo od zapada: CA, OR, WA - uvek glasaju za demokratu. NV - ni ovde nema sanse za republikance. Onda imamo UT koja je uvek crvena (nisu bas mormoni najzadovoljniiji Trumpom, ali manje zlo i tako), Montanu i Dacote koje su crvene i Colorado i NM koji su plavi. AZ je crvena, ali tu je moguce da dodje do preokreta.

 

Dalje imamo crveni zid, vec pomenute Dacote, pa Kansas, Nebrasku, Oklahomu i Texas. Istocno imamo MN koja je uvek plava i Iowu koja je nekad plava, nekad crvena. Jug je mahom crven, a severoistok (Maine, NH, Vermont, NY, NJ, Delaware, Maryland, DC) plave. Zaboravio sam Alasku i Havaje.

 

Sto znaci da ce demokrate manje - vise uvek moci da racunaju na 232 elektora i sta treba da rade? Pa samo da zadrze PA, MI i WI. Clinton je te izbore izgubila smesno malom razlikom (10, 22 i 44 hiljade), sad je Biden ove izbore dobio smesno malom razlikom i to prosto nije dobro i nesto treba da se menja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...