Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

Jug zavrsavam sa Teksasom, koji je dosta drugaciji od svojih juznjackih komsija i dosta slicniji srednjem zapadu. Ipak Teksas je drzava za sebe i prica za sebe, dosta razlicit od ostatka USA. Republikancima se ne pise dobro na ovim izborima. Ali ne kao sto se fanovi demokrata nadaju da bi Tramp ovde mogao da izgubi. Ne, to se nece desiti, Tramp ce pobediti sa solidnom razlikom. Pobedice i Dzon Kornin, verovatno cak i ubedljivije od Trampa. Ali trend gubljenja mesta na izborima za predstavnicki dom ce se nastaviti i na ovim izborima. Dosta republikanskih kongresmena se penzionisalo, demografske promene su brze, raste i broj latino populacije (na sta repsi nisu dobro odgovorili kao na Floridi i imaju losu podrsku u toj populaciji i skoro uopste nemaju latinose u svojim redovima kao kandidate za visoke funkcije) i to sve utice na sve losije rezultate bez obzira sto vode dobru politiku. Repsi moraju nekako da prezive ovu noc, i onda da izvrse redistrikting i zakljucaju Teksas na jos neko vreme, ipak moraju da izvrse neke promene i nadju nacin da privuku bar deo latino populacije i novih doseljenika. Trenutni odnos snaga je 23-23 za repse. To nece ostati tako, nemaju vecih izgleda repsi da vrate neko mesto koje su izgubili 2018 godine, dok demokrate napadaju jos nekoliko. Cak sedam republikanskih kongresmena se penzionisalo. 21, 22, 23 i 24 distrikt su pod najvecim udarom demokrata, a osebno poslednja dva. 23 distrikt koji je vecinski latino je najblizi da demokrate preuzmu. Tu se povukao Vil Hard umereni republikanac, crnac, koji se u dobroj meri nije slagao sa Trampovom politikom, mlad politicar. 24 distrikt koji je suburban region kod Dalasa je dobar pokazatelj u kom smeru se krece biracko telo, tu se penzionisao Keni Mrcant koji je vec u godinama. 21 i 22 distrikt bi republikanci mogli da sacuvaju. 

 

Ima o Teksasu jos mnogo da se pise, posebno o izborima za predstavnicki dom, ali nema se vremena vise. Videcemo kako ce se stvari razvijati tokom noci, pa cu mozda pisati jos o Teksasu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mare80 said:

 


Sto se samih izbora tice, navijam za Trampa... ne zato sto mislim d je bolji od Bajdena vec zato sto porazene demokrate prave fenomenalne klipove na drustvenim mrezama u kojima vriste,placu i histerisu kada god republikanac dobije izbore...

 

 

 

legit :)

 

mada ako Trump sada izgubi verovatnoca je da ce pasti koji skyscreaming sa rep. strane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nonick said:

mada ako Trump sada izgubi verovatnoca je da ce pasti koji skyscreaming sa rep. strane. 

 Verovatno hoce ,ali ono iz 2016 je bilo urnebesno ... 😄

I ne rekoste mi kada mi u Srbiji mozemo ocekivati rezultate ...

Ajd odo' da ne padne neki nogobulj u aps ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ohajo je za mene lazni sving, o tome sam pisao vec vise puta pa da se ne ponavljam Ja zaista ne vidim kako Bajden ovde moze da pobedi. Sve osim ubedljive pobede Trampe ovde je za mene veliko iznenadjenje. Oko 5% za Trampa.

 

Generalno u Ohaju ocekujem jedno dosadno vece jer ni na izborima za predstavnicki dom nece biti nikakvih promena. Sem prvog distrikta gde demokrate pokusavaju da preuzmu distrikt od republikanaca nigde nece biti uzbudljivu. Prognoziram isti odnos snaga kao i pre dve godine 12-4 za republikance. 

 

Sad mala pauza pa da nastavim sa Rust Beltom, to je ipak najzanimljivije. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

 Verovatno hoce ,ali ono iz 2016 je bilo urnebesno ... 😄

I ne rekoste mi kada mi u Srbiji mozemo ocekivati rezultate ...

Ajd odo' da ne padne neki nogobulj u aps ...

Kada ustanes ujutru imaces rezultate. Zavisi koliko je tesno u par swing steta sto odlucuju ako bude tesno oko 5/6 ces imati neke rezultate.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nonick said:

 

tako rano? To je 8pm eastern.

 

Pa da. Vec idu neke projekcije za Floridu. Ako Tramp izgubi Floridu gotovo je. 

 

Da ti odgovorim ovde i na proslo pitanje. 2% je procenat koji sam uzeo pod pretpostavkom da su penzionere ponovo promasili, ako nisu onda je toss up. 3% je neka ubedljiva pobeda u Floridi, ali je daleko od toga. Ovo bi bilo da je izgubio nesto penzionera, a dobio medju latinosima toliko da uzimaju i jedan od ona dva distrikta koja sam spominjao.

 

U svakom slucaju mislim da Tramp uzima Floridu, trenutno je toss up. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, A sad said:

Jug zavrsavam sa Teksasom, koji je dosta drugaciji od svojih juznjackih komsija i dosta slicniji srednjem zapadu. Ipak Teksas je drzava za sebe i prica za sebe, dosta razlicit od ostatka USA. Republikancima se ne pise dobro na ovim izborima. Ali ne kao sto se fanovi demokrata nadaju da bi Tramp ovde mogao da izgubi. Ne, to se nece desiti, Tramp ce pobediti sa solidnom razlikom. Pobedice i Dzon Kornin, verovatno cak i ubedljivije od Trampa. Ali trend gubljenja mesta na izborima za predstavnicki dom ce se nastaviti i na ovim izborima. Dosta republikanskih kongresmena se penzionisalo, demografske promene su brze, raste i broj latino populacije (na sta repsi nisu dobro odgovorili kao na Floridi i imaju losu podrsku u toj populaciji i skoro uopste nemaju latinose u svojim redovima kao kandidate za visoke funkcije) i to sve utice na sve losije rezultate bez obzira sto vode dobru politiku. Repsi moraju nekako da prezive ovu noc, i onda da izvrse redistrikting i zakljucaju Teksas na jos neko vreme, ipak moraju da izvrse neke promene i nadju nacin da privuku bar deo latino populacije i novih doseljenika. Trenutni odnos snaga je 23-23 za repse. To nece ostati tako, nemaju vecih izgleda repsi da vrate neko mesto koje su izgubili 2018 godine, dok demokrate napadaju jos nekoliko. Cak sedam republikanskih kongresmena se penzionisalo. 21, 22, 23 i 24 distrikt su pod najvecim udarom demokrata, a osebno poslednja dva. 23 distrikt koji je vecinski latino je najblizi da demokrate preuzmu. Tu se povukao Vil Hard umereni republikanac, crnac, koji se u dobroj meri nije slagao sa Trampovom politikom, mlad politicar. 24 distrikt koji je suburban region kod Dalasa je dobar pokazatelj u kom smeru se krece biracko telo, tu se penzionisao Keni Mrcant koji je vec u godinama. 21 i 22 distrikt bi republikanci mogli da sacuvaju. 

 

Ima o Teksasu jos mnogo da se pise, posebno o izborima za predstavnicki dom, ali nema se vremena vise. Videcemo kako ce se stvari razvijati tokom noci, pa cu mozda pisati jos o Teksasu. 

Tramp ce osvojiti Texas, ali ce razlika biti manja nego ikada moguce I svega 0.5%, mada je realnije da razlika bude oko 2,5% 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

 

 


Znimljivo, bez Miami-Dade, nije prevelika prednost Trampa, ako je ovo tacno

 

 

Da ali pet od tih sest sto fale su republikanske. Plus Panhandle kasni sat vremena zbog vremenske razlike, a to je najjaca republikanska baza. 

 

E sad pitanje je i kakva je situaciju u Miani Dade-u. Tamo je u ranom glasanju glasalo vec 920 hiljada ljudi, a 2016 je ukupno glasalo 980 hiljada. Nek ovog puta bude i veca izlaznost, ali ne moze da bude drasticno veca. Jos kad uzmemo u obzir da je Bajden ubio tamo u glasanju postom, pitanje je i kakva ce razlika biti medju ovih 100 do 120 hiljada koji glasaju danas. 

Link to comment
Share on other sites

Kada ustanes ujutru imaces rezultate. Zavisi koliko je tesno u par swing steta sto odlucuju ako bude tesno oko 5/6 ces imati neke rezultate.

Računajte 8 sati u plusu. Mi smo sad na zimskom vremenu, a vi niste. Znači 22-8=14 ili ti 2 popodne. [emoji14]

 

Edit:

Au Hawaii su mi ispali iz vida. 5 popodne

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dva podgrejana leša u trci za predsednika. Nikada neko nije postao predsednik, a da je bio star koliko Tramp na prošlim izborima, a kamoli sada kad kuca na vrata 75 godina, a protivkandidat mu još stariji.

 

Ovi izbori su mi baš kanal za Ameriku. Kad bi skalirali na Srbiju - u jednom uglu bi bio matori Bogoljub (salata) Karić koji završava svoj prvi mandat i solidno stoji za još jedan, a u drugom uglu od svih kandidata izvlače Dragoljuba Mićunovića koji se seća drugo svetskog rata zato što je procenjeno da protiv Bogoljuba niko mlađi nema šanse da prođe.

 

Kanalčina.

  • Like 12
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Više ljudi je pitalo kada se mogu očekivati rezultati pa evo da vam prenesem kako je to izgledalo 2016. Neki rezultati na stabilnijim uzorcima će početi da stižu oko ponoći ali i do ponoći je interesantno pratiti te emisije jer izvuku gomilu statistiku i poređenja. Ja sad ne znam da li brojanje kreće od 21h ili 22h po našem vremenu ali sećam se da su prvi rezultati, doduše na nivou nekih manjih mesta stizali već posle pola sata 2016. godine.

Link to comment
Share on other sites

Ako neko zeli da brzo vidi tok glasanja moze samo da prati Severnu Carolinu i Georgiu, Severna Carolina mozda nesto duze sto su produzili glasanje u 4 okruga i sada se diskutuje da li da objave ili da cekaju. Tako se cini da je Georgia vec kraj veceri. Po exit polls ove nedelje i danas Georgia ide ka Dems.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, CheshireCat said:

Dva podgrejana leša u trci za predsednika. Nikada neko nije postao predsednik, a da je bio star koliko Tramp na prošlim izborima, a kamoli sada kad kuca na vrata 75 godina, a protivkandidat mu još stariji.

 

Ovi izbori su mi baš kanal za Ameriku. Kad bi skalirali na Srbiju - u jednom uglu bi bio matori Bogoljub (salata) Karić koji završava svoj prvi mandat i solidno stoji za još jedan, a u drugom uglu od svih kandidata izvlače Dragoljuba Mićunovića koji se seća drugo svetskog rata zato što je procenjeno da protiv Bogoljuba niko mlađi nema šanse da prođe.

 

Kanalčina.

 

Bogoljub je gospodin covek za Trampa. Na primer i kad bi uporedili profesionalnost nekadasnje BK televizije sa FoxNews-om. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, CheshireCat said:

Ovi izbori su mi baš kanal za Ameriku. Kad bi skalirali na Srbiju - u jednom uglu bi bio matori Bogoljub (salata) Karić koji završava svoj prvi mandat i solidno stoji za još jedan, a u drugom uglu od svih kandidata izvlače Dragoljuba Mićunovića koji se seća drugo svetskog rata zato što je procenjeno da protiv Bogoljuba niko mlađi nema šanse da prođe.

 

Kanalčina.

 

Hahaha jbt, ovo je jedna od najboljih paralela ikada :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pensilvanija. Kazu da su Filadelfija i Pitsburg kao NjuJork i Cikago, a izmedju Alabama. To veoma dobro odslikava prirodu Pensilvanije. Dva velika liberalna grada, a izmedju ultrakonzervativni region. Ipak, naravno, nije tako jednostavno. U toj "Alabami" ima mnogo manjih industrijskih gradica cija radnicka klasa tradicionalno glasa za demokrate. U jednom takvom gradicu, Skrentonu, rodjen je i Dzo Bajden. Pensilvanija je oduvek vazila za swing state, ali je ipak uvek bila bliza demokratama. Posle velike ekonomske krize ti gradici su poceli da se menjaju i da klize ka republikancima. U Trampu su videli spasioca i mosovno su glasali za njega. Mnoga obecanja prema njima nije ispunio, ali oni i dalje u njemu vide nekog ko se brine o njima i njihovim intresima. Da je bilo ko drugi sem Bajdena kandidat demokrata ja bih tipovao za republikance bez mnogo razmisljanja. Bajden je u kampanji insistirao da je on njihov covek, iz Pensilvanije, sa istim radnickim poreklom kao i oni, pa ko ce ih onda bolje zastupati nego on? Mozda u tim gradicima ta prica i nije prosla, ali u predgradjima velikih gradova je imala dosta uspeha i sada deluje da Bajden dobija Pensilvaniju. 

Brojke pokazuju da je jos uvek mnogo vise registrovanih demokrata nego republikanaca, medjutim ta razlika je mnogo manja nego sto je bila 2016 kada je Tramp ovde neocekivano pobedio. Te brojke daju nadu Trampu da rezulultati anketa nisu tacni, kao sto nisu bili ni prosli put. U Pensilvaniji nema ranog glasanja na birackim mestima, samo postom. Tako da republikanci na njemu prakticno nisu ni ucestvovali, tako da je Bajden u izborni dan usao sa ogromnom prednoscu. Ok, glasalo je relativno malo ljudi, ali razlika deluje ogromno i sigurno utice psiholoski na Trampove birace. Kljucna stvar za Trampa da li ce uspeti da animira ruralne birace da izadju u dovoljnom broju i da bar priblizno ponovi rezultat iz predgradja sa proslih izbora. 

 

Teska srca, moram da priznam, da meni deluje da Bajden ima prednost u Pensilvaniji. Takav utisak mi je na osnovu ranog glasanja i izlaznosti na startu glasanju. Nadam se da ce repsi imati snage da preokrenu.

 

Edit.

 

Najvise problema sa glasovima koji su poslati postom moze biti bas u Pensilvaniji. Ova drzava nema nikakvu tradiciju u takvom glasanju i deluje da je ceo posao uradjen traljavo. Sigurno ce biti veliki broj ponistenih glasova i to moze uticati na konacan rezultat. Ako rezultati budu blizu, sigurno ce se potezati razni sudovi. 

Sto se tice izbora za predstavnicki dom tu su demokrate pred prosle izbore uradile redistrikting pa su republikanci izgubili nekoliko distrikta. Sving distrikti su mnogo povoljniji za demse tako da ne verujem da repsi mogu bilo sta da vrate. Trebalo bi da ostane 9-9. 

Edited by A sad
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...