Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Napraviše od Daemona lika koji jezivo smara. 

 

Ne znam do kad će trajati njegove halucinacije i boravak tamo ali su već debelo pretjerali.

 

Btw, rekao bi čovjek da serija ima višak slobodnog hoda ali u stvari skroz suprotno, dosta toga ne prikazuju i ubrzavaju radnju dok vrijeme troše daemonove gluposti.

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

Kojim danom je premijera epizode ? da ne čekiram svaki dan da li je izašla nova epizoda. I ja sam up to date, meni je ok 2. sezona. Pretpostavljam da će ovo oko Demona imati neke važne konsekvence jer u protivnom vreme proećerdano na taj deo radnje je bačeno.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Drug Crni said:

Kunem se..ispizdeću od Daemona i njegovih halucinacija :smiley5:
Iskreno se nadam da će konačno izvući dupe iz one rupetine od Harenhala.

Inače..:59:
 

  Reveal hidden contents

Da li i u knjizi Rhaenyra ulazi u aferu sa Mysariom?

 

 

Sav taj Daemonov cirkus i halucinacije u Harenhalu ima svoje zašto. Alis Rivers je mnogo jak igrač u knjizi. Samo je pitanje koliko će toga preneti u seriju.

 

Spoiler

Što se Renire i Misarije tiče, u knjizi nema ni naznake, osim možda nekog malo dužeg međusobnog pogleda.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Napraviše od Daemona lika koji jezivo smara. 

 

Ne znam do kad će trajati njegove halucinacije i boravak tamo ali su već debelo pretjerali.

 

Btw, rekao bi čovjek da serija ima višak slobodnog hoda ali u stvari skroz suprotno, dosta toga ne prikazuju i ubrzavaju radnju dok vrijeme troše daemonove gluposti.

 

Daemon će imati svoju ulogu u nastavku, i to ihahaj ulogu.

 

Već počinju da mi smetaju prilična odstupanja od knjige. Jedan od jačih i voljenijih likova u knjizi, Netles, se izgleda neće ni pojaviti u seriji, već će njenu ulogu da preuzme Raena.

Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2024 at 10:59 AM, Stiletto said:

Jedan od jačih i voljenijih likova u knjizi, Netles, se izgleda neće ni pojaviti u seriji, već će njenu ulogu da preuzme Raena.

Netles je u prevodu lagune Kopriva? Ako njenu ulogu preuzme Raena biće bulshit. Trenutno čitam knjigu i došao sam do dela gde je epilog sukoba kod Survišta.

 

Što se tiče pitanja koje je @Drug Crni postavio, čak ni taj malo duži pogled se ne spominje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam čitao ništa od Martinovih knjiga,ali otprilike naslućujem nekakav tok rata,obrte i ishod..lično imam dve velike želje:
1. Da neko krvavo kokne Cristona Colea..onu plačipičku ogavnu
2. Da Daemon kokne Aemonda..ćoravo kopile..(iako on nije kopile) :classic_biggrin:

To će za mene biti satisfakcija,iako sam svestan velikih gubitaka i kod Crnih..a nečije sudbine sam već saznao i kroz GoT. Nažalost.

Navijam za Crne...jer realno Zeleni jesu uzurpatori. Viseris nikada nije razvlastio Reniru. To je laž i svi to znaju. Zato nekako držim njenu stranu..uz to oni su mi mnogo simpatičniji..kod Zelenih nemaš za koga da se uhvatiš..sve go kreten. I jako su antipatični..to je neverovatno kako mogu biti odbojni svi od reda. Prednjače mi plačipička Criston i ćoravi zlikovac..ni retardirani pijanac Aegon nije mnogo simpatičniji..

Eto..to je jedan vrlo iskren osvrt jednog laika za knjige :classic_biggrin:

 

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Drug Crni said:

Nisam čitao ništa od Martinovih knjiga,ali otprilike naslućujem nekakav tok rata,obrte i ishod..lično imam dve velike želje:
1. Da neko krvavo kokne Cristona Colea..onu plačipičku ogavnu
2. Da Daemon kokne Aemonda..ćoravo kopile..(iako on nije kopile) :classic_biggrin:

To će za mene biti satisfakcija,iako sam svestan velikih gubitaka i kod Crnih..a nečije sudbine sam već saznao i kroz GoT. Nažalost.

Navijam za Crne...jer realno Zeleni jesu uzurpatori. Viseris nikada nije razvlastio Reniru. To je laž i svi to znaju. Zato nekako držim njenu stranu..uz to oni su mi mnogo simpatičniji..kod Zelenih nemaš za koga da se uhvatiš..sve go kreten. I jako su antipatični..to je neverovatno kako mogu biti odbojni svi od reda. Prednjače mi plačipička Criston i ćoravi zlikovac..ni retardirani pijanac Aegon nije mnogo simpatičniji..

Eto..to je jedan vrlo iskren osvrt jednog laika za knjige :classic_biggrin:

 

 

Šta da ti kažem, fasten your seatbelt, it's gonna to be a helluva ride.

 

Mada ćeš morati da čekaš bar još dve sezone (iliti godine) da saznaš sve. 🙂

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

Netles je u prevodu lagune Kopriva? Ako njenu ulogu preuzme Raena biće bulshit. Trenutno čitam knjigu i došao sam do dela gde je epilog sukoba kod Survišta.

 

Da, Kopriva je. Stavio sam originalno ime ako neko želi da gugla ko je to, Nettles će naći, Kopriva teško 😉

 

Ako gledaš seriju, video si da je Raena ta koja je našla nagorele ostatke ovce,

 

Spoiler

što znači da je odbegli zmaj Ovcokradica (Sheepstealer) u blizini i da će ga ona naći i jahati, a ne Kopriva.

 

Nadam se da neće baš sve preuzeti od Koprive, ipak je Raena Daemonova zakonita kćerka, ali kakvi ludaci vode seriju ne bi me začudilo.

 

Edited by Stiletto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stiletto said:

Ako gledaš seriju, video si da je Raena ta koja je našla nagorele ostatke ovce,

Gledam seriju i iskreno se nadam da Raena neće komplet preuzeti ulogu Koprive što kažeš.

Link to comment
Share on other sites

The Queen of Dragons!! :Hail:

Mada...mada..ide jak spoiler pa možda ne treba da ga otvara neko ko ništa ne naslućuje..Napominjem da nisam čitao knjige i da ne znam nastavak priče,sem onoga što o sudbini Renire znam iz GoT serije..razum i logika mi kažu (a kao gledalac bar ipak imam iskustvo sa Martinom kao piscem i njegovim izborima i logikama):
 

Spoiler

Rekao bih..naslućujem da je upravo angažovanjem ovih niskorodnih jahača zmajeva zapravo sebi potpisala smrtnu presudu..cenim da će izdaja da dođe od njih.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2024 at 11:24 PM, Drug Crni said:

The Queen of Dragons!! :Hail:

Mada...mada..ide jak spoiler pa možda ne treba da ga otvara neko ko ništa ne naslućuje..Napominjem da nisam čitao knjige i da ne znam nastavak priče,sem onoga što o sudbini Renire znam iz GoT serije..razum i logika mi kažu (a kao gledalac bar ipak imam iskustvo sa Martinom kao piscem i njegovim izborima i logikama):
 

  Hide contents

Rekao bih..naslućujem da je upravo angažovanjem ovih niskorodnih jahača zmajeva zapravo sebi potpisala smrtnu presudu..cenim da će izdaja da dođe od njih.

 

Ako budu pratili knjigu

 

Spoiler

Renira neće stradati zbog njih nego zbog izdaje na Zmajkamenu a ova dvojica će tada već biti mrtva. Njih dvojica će počiniti izdaju, ali neće uticati na Reniru. Stradaće tamo gde su i napravili izdaju. Nju će pobuna u samoj Kraljevoj Luci, gde će se dići kuka i motika, oterati odatle

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Finale sezone kao filler epizoda. 4/10 za čitavu sezonu.

Ponovo smo dobili skoro 50 minuta ničega u finalnoj epizodi, koji ne utiču na plot i sve bi se isto desilo da nije bilo tih 50 minuta( Lanister u Esosu, Lena kampuje i ganja zmaja, Dejmon postaje Jon Snow sa "I don't want it" I " My queen"", razgovor Rejnire i Alisent).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uz sve to jos i poslednjih 10 minuta pokretnih slika sa pripremama za rat, pracenih narocito dramaticnom muzikom. Bas kao sto je receno, citava epizoda je filer - samo trosenje tih jos preostalih sat vremena ekrana druge sezone jer je prosto planirano da krene konkretizacija tek u trecoj. Daemonov '100 za jednog' momenat me uhvatio potpuno nespremnog, u zivotu mi ne bi palo na pamet da ce se javiti ta poveznica sa stvarnim likovima i dogadjajima. Razgovor i ceo zaplet sa dolaskom Alicent kod Rhaenire mozda jeste bio nepotrebno dugacak i stetan za flow cele epizode, but then again, potrosili su 50 i kusur minuta na jos trivijalnije stvari za glavnu radnju. Meni se taj "rast" i promena kod Alicent svidjaju, mislim da su kod nje uboli sa prikazom promene i graduelnim menjanjem karaktera uzrokovanim dogadjajima od prve do poslednje epizode. Sa Daemonom je potpuno suprotno, njegov "develooment" je prosto smesan, halucinirao je 7 epizoda, a u osmoj stavio ruku na drvo koje mu je otvorilo 4 cakre, trece oko, kurje oko i sta sve vec ne, video buducnost i kleknuo. Fantasticno. Posebno se jezim na one fleseve i jeftin fan service, vidi Night King, vidi Daenerys, vidi ovo, vidi ono iz GOT. To je najbedniji nacin da se privlaci publika i izaziva neka emocija i kad se za tim poteze uglavnom je jasno da je kreativni deo ekipe u ozbiljnim problemima, sto smo na kraju i videli slikovito do sad sa citavom serijom kao finalnim produktom. Sledeca sezona ce biti sigurno atraktivnija jer ce biti mnogo vise akcije, ali ovde prosto nema supstance i tu nema sta dalje da se prica. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sector said:

Premalo od finala a i cijele sezone generalno.

 

Btw šta je poenta sa onom malom što traži zmaja po brdima? 

 

Poenta je u tome što su jednu od najgotivnijih likova u knjizi, Koprivu, koja u knjizi nađe zmaja Ovcokradicu i s njim učini (neću da pišem šta), zamenili Raenom (koja po knjizi ceo rat presedi u Dolu čuvajući zmajska jaja), a sad ne znaju šta će s njom.

 

 

 

Potvrđeno da će serija imati četiri sezone:

 

https://variety.com/2024/tv/news/house-of-the-dragon-end-season-4-1236095543/

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

Plus ozbiljna zamerka na setove. Kao da su imali 4-5 setova za čitavu sezonu. Imam osjećaj da je Korlis sve svoje scene uradio odjednom,jer su sve bile na istom mjestu u luci u Driftmarku, i na istom mjestu u hali na Dragonstonu.

Neki likovi što su bili zanimljivi u knjizi su ovdje totalno dosadni. Korlis je najbolji moreplovac ikada i plus jedan od najinteligentnijih ljudi u Vesterosu, i sve što mu daš je da se osjeća loše jer nije priznao sina, i onda neki njihovi razgovori koji idu u krug i isto se završe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NikadProtivKaline said:

 

 

na plus strani, rings of power s2, koja valjda pocinje za 20 dana, sigurno ne moze losije od ovoga

 

Rings of Power:

 

Hold my beer! 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2024 at 9:24 AM, Henry Chinaski said:

Plus ozbiljna zamerka na setove. Kao da su imali 4-5 setova za čitavu sezonu. Imam osjećaj da je Korlis sve svoje scene uradio odjednom,jer su sve bile na istom mjestu u luci u Driftmarku, i na istom mjestu u hali na Dragonstonu.

sto je jos gore je cinjenica da su hbo i amazon normalizovali ovo cekanje po 2 i vise godina na sezonu, jer je kao ne znam kakva produkcija u pitanju

i onda dobijes ovakvo govno

stvarno ne vidim razlog da se ovako nesto snima i montira/priprema 2 godine

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo me podseca ovo na Accolyte gde je ekipa kojoj se generalno fucka za ST kao takav samo skoristila platformu za neki svoj bullshit.

Uglavnom imas pisca source materijala ispred nosa i umesto da ga angazujes da bude jedan od glavnih ucesnika u kreativnom procentu, jer ko bolje da taj materijal nadogradi od Martina koji je za 3 klase bolji pisac od ovih priucenih sustera koje su angazovali.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...