Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

On 5/11/2019 at 1:35 PM, Arsenije Pesic said:

Nego, ime topika postade zastarelo. Zima je prošla. :classic_biggrin:

 

Predlozi za novo ime:

 

Vratite nam pare

D&D Sestre Karić > D&D GoT

Najtkinže pizdo zimu si izdo

Zmajovi su mnogo glupi

 

Sam ću da izađem.

Promenila sam distributera zbog njih jer ovaj pethodni slabo stoji sa HBO,  imam 2 rupetine u zidovima koje su napravili majstori razvlačeći kablove! Nije dolazilo u obzir da ne gledam kraj u prime time a oni tako.....vaške jedne!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2019 at 9:16 AM, Dobar Los Milos said:


Ali ja jos uvek ne mogu da verujem da je neko stvarno seo i rekao "da, to je sjajna ideja" nakon sto je procitao scenario.

 

Znaju oni da je ovo loše i da su zajebali publiku, ali samo onu hardkor, za koju im šište jajca. Ovo što sada rade je prilagođeno publici koja visi na Twitteru, Fejsu i Instagramu i ispaljuje tupave komentare i fake reakcije, a takvih je, na žalost, ogromna većina. Hteli su da završe brzo a da im ne opadne gledanost, šta se radi u takvoj situaciji? Jednostavno, ideš na snimanje spektakularanih scena i njima prilagođavaš plot, nije prvi put da prisustvujemo nečemu takvom. To što je GoT trebalo da bude nešto novo, nešto divlje u njihovoj računici nema nikakve veze, jedino je bitna gledanost i hajpčina oko serije.

 

Ono što te face iz Holivuda nikako ne mogu da shvate (a što je lepo formulisao jedan Reditor) je sledeće: ako zadovoljiš gikove, velika je verovatnoća da će i casual publika biti zadovoljna. Na kraju, casualci su se i navukli zbog Red Weddinga, Nedovog smaknuća, nekih kultnih momenata iz knjige koji su u seriji odlično odrađeni i o kojima su gikovi razvijali teorije i hajpovali ih godinama. Zašto su sada, kada su imali vreme i novac da razvale poslednju sezonu rešili da baš ovoliko ubrzaju i alienizuju😉 nemali deo publike (skoro sve gikove i deo casualaca koji malo vise obraća pažnju), ostaje misterija. Kolaju priče da žure da rade Star Wars; nisam siguran da će Dizni biti oduševljen rejtingom ove sezone i odnosom DiD prema poslu, iako bi DiD trebalo da budu idealni za ovaj novi, isprani SW.

Edited by implant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Znaju oni da je ovo loše i da su zajebali publiku, ali samo onu hardkor, za koju im šište jajca. Ovo što sada rade je prilagođeno publici koja visi na Twitteru, Fejsu i Instagramu i ispaljuje tupave komentare i fake reakcije, a takvih je, na žalost, ogromna većina. Hteli su da završe brzo a da im ne opadne gledanost, šta se radi u takvoj situaciji? Jednostavno, ideš na snimanje spektakularanih scena i njima prilagođavaš plot, nije prvi put da prisustvujemo nečem takvom. To što je GoT trebalo da bude nešto novo, nešto divlje u njihovoj računici nema nikakve veze, jedino je bitna gledanost i hajpčina oko serije.

 

Ono što to face iz Holivuda nikako ne mogu da shvate (a što je lepo formulisao jedan Reditor) je sledeće: ako zadovoljiš gikove, velika je verovatnoća da će i casual publika biti zadovoljna. Na kraju, casualci su se i navukli zbog Red Weddinga, Nedovog smaknuća, nekih kultnih momenata iz knjige koji su u seriji odlično odrađeni i o kojima su gikovi razvijali teorije godinama. Zašto su sada, kada su imali vreme i novac da razvale poslednju sezonu rešili da baš ovoliko ubrzaju i alienizuju😉 nemali deo publike (skoro sve gikove i deo casualaca koji malo vise obraća pažnju), ostaje misterija. Kolaju priče da žure da rade Star Wars; nisam siguran da će Dizni biti oduševljen rejtingom ove sezone i odnosom DiD prema poslu, iako bi DiD trebalo da budu idealni za ovaj novi, isprani SW.

 

Mislim da je objasnjenje skroz jednostavno... oni su uzeli da rade adaptaciju knjiga a zavrsavaju sa tim da moraju sami da pisu scenario.

Kada su za osnovu imali dobar Martinov materijal i oni su bili majstori da naprave odlicnu seriju, kako je kvalitet Martinovih knjiga poceo da opada tako smo sve vise dobijali prosecne epizode po sezonama i na kraju smo dosli do ovoga, da Martinovih knjiga vise nema tako da je sav fokus na ovoj dvojici koji ipak nisu dorasli tom zadatku jer ipak nije isto raditi adaptaciju i pisati scenario od 0.

Takodje, zar stvarno mislis da bi bilo vise kvaliteta da su uzeli da rade sezone 7 i 8 po 10 epizoda ili da su na primer dodali sezone 9/10 kao sto je HBO nudio? Dobili bismo samo jos epizoda poput s08e01.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darth Steva said:

 

Mislim da je objasnjenje skroz jednostavno... oni su uzeli da rade adaptaciju knjiga a zavrsavaju sa tim da moraju sami da pisu scenario.

Kada su za osnovu imali dobar Martinov materijal i oni su bili majstori da naprave odlicnu seriju, kako je kvalitet Martinovih knjiga poceo da opada tako smo sve vise dobijali prosecne epizode po sezonama i na kraju smo dosli do ovoga, da Martinovih knjiga vise nema tako da je sav fokus na ovoj dvojici koji ipak nisu dorasli tom zadatku jer ipak nije isto raditi adaptaciju i pisati scenario od 0.

Takodje, zar stvarno mislis da bi bilo vise kvaliteta da su uzeli da rade sezone 7 i 8 po 10 epizoda ili da su na primer dodali sezone 9/10 kao sto je HBO nudio? Dobili bismo samo jos epizoda poput s08e01.

 

Ima tu istine, Martin ih je gadno zeznuo. Ali, ozbiljan profesionalac zna i svoja ograničenja; oni su sigurno svesni da pravo pisanje nije njihova jaka tačka, makar negde u dubini duše😀. Rešenje: angažuj još pisaca, ima ih jako kvalitetnih i uz Martinov input to je sigurno moglo da bude bolje - i da kvalitetno popuni dve pune sezone od po 10ep. Mislim da ju tu proradila sujeta, možda i neki sukob sa GRRM i sada smo ovde...

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

nadam se da je arijica krenula da kokne ovu geneticki predodredjenu ludacu 🙂

btw samo da joj je onde jon podario masan seks nista od ovoga ne bi bilo. smirene duse i zadovoljena stala bi kad su zvona zvonila

Edited by nemanjau5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Epizoda kao epizoda veoma dobra, par dobrih fajtova, Tirion&Dzejmi momenat, Klegejt fight odlican i vizuelno je epizoda bila brutalna.

Malo mi je glupo sto je Arija opet prezivela, 1000 katastrofa i opet ostala ziva.

Od Deneris sam ocekivao da zapali ceo grad i da sve pobije nakon prosle epizode, imala je taj pogled i to je uradila...

Svi koji su poginuli ocekivano je bilo za ovu epizodu, stvarno za razliku od ostalih epizoda ova nije bila toliko losa nego su ostale epizode bile bas katastrofa pa to baca malo senku i na ovu epizodu...

Sledeca epizoda nam preostaje za kraj John vs Deneris, tu ocekujem da ga Deni ubije, nakon toga Arija nju i da to bude neki kraj...da neko treci sedne za tron.

Mada ostaje mi uloga Brana, mora da ima on neku ulogu za sam kraj, ne odbacujem i cinjenicu da John u nekoj varijanti postane NK na kraju sezone.

Takodje ocekujem da od Tiriona bude to to, izdao je jos jednom Deni i to bi bilo to od njega...

Ocekujem da crva ubije John, i to po onom pogledu u sred fajta...izgleda da se ne mirisu nesto 😄 

Uglavnom ocekujem da se pokolju izmedju sebe u sledecoj epizodi i ko ostane ziv ima da sedne na presto 😄 ako uopste bude bilo zivih 😄 

 

PS:Opet je bilo toliko glupih scena da je to neverovatno, 2 zmaja nisu mogli da srede 20 brodova ali zato je jedan sredio ceo grad bukvalno bez oziljka...ni jednom nije pogodjen

WTF 

Mada nista me ne cudi, 8 sezona je katastrofa po tom pitanju, mnogo WTF scena

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako sam iz onih spojlera znao okvirnu pricu ove epizode... Odlicno odradjeno, najbolja epizoda u sezoni.... Napokon da prikazu dany iz knjiga ( razmazeno impulsivno deriste free the slaves)... Arya kill that green eyed bitch...

Link to comment
Share on other sites

Pfffffff ne znam.. meni onako. Jamie i Tyrion scena vrh, Petefi Sandor fight meni nista posebno (sem skonchanje kiburnovo).. Jamie sa 2 uboda pretrcha pola KL..

 

Drogon je vazda bio najzajebaniji zmaj, ali da bude tolika razlika izmedju glinenih golubova i Grim Reaper Drogona, ne ide.. onu zlatnu cetu hypovali sve vreme, a oni nestadoshe k'o dotraci protiv WW..

 

Je l ovo bila poslednja izdaja za deni? Nekako sam ocekivao jachi kraj i za cercei, tolike face je poklala, havarije napravila i padne joj tavanica na glavu... mmmmm tanko..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

svidja mi se i ne svidja mi se

posle duzeg vremena epizoda u kojoj sam uzivao i koju cu premotati nekad

 

ne svidja mi se sta su uradili sa Deneris, nekako nije posteno da se jedan good guy pretvori u blood hungry genocidnog psihopatu u roku od jedne epizode

nije bilo neophodno pobiti ceo grad da bi nam prikazali Deneris kao negativca, bilo je drugih nacina 

 

na kraju ne vidim kako zavrsetak moze biti ista osim bitter, svi likovi su toliko osteceni da ne vidim nikakav sweet moment u svemu

Edited by Esc
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Esc said:

svidja mi se i ne svidja mi se

posle duzeg vremena epizoda u kojoj sam uzivao i koju cu premotati nekad

 

ne svidja mi se sta su uradili sa Deneris, nekako nije posteno da se jedan good guy pretvori u blood hungry genocidnog psihopatu u roku od jedne epizode

nije bilo neophodno pobiti ceo grad da bi nam prikazali Deneris kao negativca, bilo je drugih nacina 

 

na kraju ne vidim kako zavrsetak moze biti ista osim bitter, svi likovi su toliko osteceni da ne vidim nikakav sweet moment u svemu

mozes izneti jedan nacin?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...