Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

23 minutes ago, noćna frajla said:

Meni je isto neverovatno da su NK ubili na pola sezone i da je zavrsena prica oko najveceg straha koje moze da zadesi ljudski rod, a to je nestanak, mrak i smrt, brisanje svega, sto bi rekao Bren i secanja, jer ne bi imao ko da ga prenese dalje.

 

Dati prednost ljudskoj pohlepi i zelji za vlascu ispred pitanja opstanka vrste, bas mi je nerealna.

 

Na kraju setite se prve scene prve epizode u prvoj sezoni, pre spice. Secate se?

I uopste graditi pricu na toj sceni i posati koja stize sa zavrsetkom dugog leta i dolaskom duge zime i onda mucak, cao, smandrljase onako emoji852.png

 

 

 

 

 

 

 

Ne moraš uopšte da ideš toliko daleko u prošlost: seti se prošle sezone i Džejmija koji napušta KL a sneg počinje da pada. Pa onda NK ruši zid...ja mislio to je to, zima je stigla, čim pada i u KL nadrljaće svi. Kad ono lagana susnežica, jbt, ceo taj plot skenjan da bi se šta? Posvetili pravim zlikovcima, Juronu i Sersei🙄.

Edited by implant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo istina sto sam procitao, od lika koji je pogodio svaku epizodu do sad GOT-a kraj serije cu da bude tolika bljuvotina da je to neverovatno...

 

Sve se i dalje tesim da to nije istina sta je sve napisao covek, ako se to stvarno dogodi bice stvarno skandal kako su uspeli da uniste toliko dobru seriju od 4 sezone...

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stex said:

Ako je ovo istina sto sam procitao, od lika koji je pogodio svaku epizodu do sad GOT-a kraj serije cu da bude tolika bljuvotina da je to neverovatno...

 

Sve se i dalje tesim da to nije istina sta je sve napisao covek, ako se to stvarno dogodi bice stvarno skandal kako su uspeli da uniste toliko dobru seriju od 4 sezone...

 

 

Ako smo pročitali isto sami događaji su totalno u skladu sa serijom i pričom. Samo već vidimo kako D&D to rade tako da će biti zanimljivo koliko će likova u seriji uspeti da zaboravi na vojske razne 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

Liam Cunningham as Davos Seaworth, Kit Harington as Jon Snow, and Peter Dinklage as Tyrion Lannister.

 

Marc Rissmann as Harry Strickland.

 

 

official stills. 

Mogu delimicno da se povade samo ako bude dobar fajt...

 

Nadam se da neće biti samo neki borbuljak ili početak borbe sa prekidom zbog nečeg neverovatnog... Moj tip je da će ovaj glavni bata protiv Grejvorma, a da će strategija biti kasično Džonovska, let's charge into those guys, every man for himself...

Edited by AgroUrban
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  Ne moraš uopšte da ideš toliko daleko u prošlost: seti se prošle sezone i Džejmija koji napušta KL a sneg počinje da pada. Pa onda NK ruši zid...ja mislio to je to, zima je stigla, čim pada i u KL nadrljaće svi. Kad ono lagana susnežica, jbt, ceo taj plot skenjan da bi se šta? Posvetili pravim zlikovcima, Juronu i Sersei[emoji849].

 

Ma ja to najvise zbog ovih sto vicu-ali serija se zove Igra prestola. Ta prva scena govori sve.Na kraju i NK se borio za presto, mozda ne za ono u Kraljevoj Luci, ali da apsolutno zavlada to svakako.

 

Za sve je onaj matori kriv. Ne popravi li stvar jednog dana...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noćna frajla said:

Ma ja to najvise zbog ovih sto vicu-ali serija se zove Igra prestola. Ta prva scena govori sve.Na kraju i NK se borio za presto, mozda ne za ono u Kraljevoj Luci, ali da apsolutno zavlada to svakako.

 

Za sve je onaj matori kriv. Ne popravi li stvar jednog dana...

 

 

 

 

Mislim da ima više krivaca i da D&D nisu jedini. Koliko znam, oni su dobri u adaptaciji postojećeg materijala za mali ili veliki ekran, a i potpisali su takav ugovor. Dok su imali šta da adaptiraju, stvari su funkcionisale dobro, uz neke manje zamerke na sezone 1-6. Onda je serija postala globalni fenomen, a D&D su ostali bez materijala i morali su sami da smišljaju kraj, u čemu nisu dobri, jbg. Poznato je i da su trpeli pritiske HBOa da daju više prostora nekim likovima, morali su da obraćaju više pažnje na političku korektnost...i jednostavno su se smorili i odlučili da završavaju što pre, uz zadovoljenje ukusa nove, brojnije publike kojoj se fućka za neki smislen kraj, daj samo da padaju glave i da pršte efekti. Meni to tako izgleda...to ih naravno ne opravdava za neprofesionalnost - ako si se smorio, angažuj još pisaca, pare sigurno nisu bile problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah sve.

Druga epizoda mi je by far najbolja do sad u sezoni, treca mi je bas uzas. Gledam epizodu i cekam kad ce da se zavrsi, proveravam jos koliko je ostalo do kraja epizode. Verovatno prva epizoda GOT-a da mi se to desilo. Ne bi mi bilo krivo da je nisam gledao, vec da sam pitao nekog da mi preprica sta se desilo.
I to sam uspeo da zanemarim sve te silne naivne propuste i brainfartove ("kako se provuko tu, kako je dosao tu, kako Jon izdrao na zmaja kao na terijera, a do tada zmaj spalio ceo grad" itd itd)
Sve to na stranu, to mi ne utice na utisak o epizodi.
Prvenstveno, vizuelno je lose odradjeno, premracno, premonotono i repetativno sa scenama.
Sat  vremena nekog slo-mou-a gde po 15 puta jedni te isti likovi su na ivici smrti, u poslednjem trenutku izbegavaju smrt.
Taktika za borbu ekstremno uzasna i glupa. Ajd' kapiram, morali su da naprave spektakl i da bude otvorene borbe, ali ono je preuzas. Skupile se najpametnije glave i vojskovodje, da bi onako krenuli u rat. Scena Mormontice i Arya u onoj biblioteci, to je malo povadilo epizodu, odlicne scene.
Jon nit tamo, nit ovamo, luta i koprca celu epizodu, cela epizoda mu se svodi da mu Deneris spasava dupe, a njoj Ser Dzora 😢

Cela prica sa Brenom i NK-om skandalozno nerazradjena, ostali su duzni da to razrade.
Kao sto rekoh, ne mogu u ogromnoj meri da mi zasmetaju stvari kao to sto se Arya samo prikrala i preklala NK-a.
Jeste glupo, 10,15 minuta pre toga se jedva sakrila od 6,7 w-walkera, krijuci se iza polica, sad je prosunjala kroz celu armiju i prisla ovom.
Ako su tako vec hteli, bolje da su ubacili da moze da uzima lica i WW-a, pa da se tipa pretvorila u onog night commandera(sta je vec), zombi sa dugom belom kosom.


Vise puta se probijaju jedna te ista vrata. Ljudi drze odredjen prolaz/kapiju/vrata, naravno u nekom slo mou horda zombija do probija. Ako su to probili kako posle na istom mestu ponovo neki ljudi drze to.
Propust ko propust, problem je sto ovde utice na to da se razvija odredjena monotonija, gubi se bilo koji koncept, usled silne makljaze svaka scena borbe i gubi smisao zato sto ih je previse, nijedna ne ostaje znacajna. Ne postoji jasna slika o napredovanju WW-a, koji deo grada je pao...
Da bi dosao do glavnog motiva cele epizode, vec pre polovine epizode vidis da ce biti ovog beznadeznog i haoticnog makljanja koje vodi u smrt, ali da ce ipak neko na kraju na neku foru da sjebe NK-a.

ep04 je isto mlaka, definitivno prve 2 najbolje.

Zaista sam razocaran da je cela prica sa WW-ima tek tako zavrsena. Tolike silne price da to rade sa odredjenim smislom, da potencijalno nisu oni bas bad guys, na kraju se cela prica svela na neki zombie shit film trece kategorije.
Sta god da se desi u nastavku, tesko da moze da opere ovo.
A i tu su krenuli sa time da ne primete 15 brodova, kao da su neke stelt podmornice.
Evnuh ima svuda pticice, ali sad mu niko nije javio da je Sersi izgradila ogromne baliste (sta god je ono) koje je stavila na zid i da joj je to glavni plan da ih sjebe.
 

Edited by BattleBorn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iz današnje perspektive (nakon odgledane ep 3) fascinantno je koliko je glumac koji glumi Night Kinga spoilao stvari prije 8. sezone u interviewu za EW. 

Evo, uvjerite se sami. :lol_2:

https://ew.com/tv/2019/03/07/night-king-game-of-thrones-interview/

 

 

Quote

What can we expect from him in the final season?
People will see he has a target he wants to kill, and you will find out who that is. There’s also that moment [in “Hardhome”] when Jon Snow was on the boat and the Night King looked at him and raised his arms — there’s a similar and even stronger moment between Jon and the Night King this time.

 

 

Link to comment
Share on other sites

I da, 99 posto sam ubedjen da Sansa nije rekla Tirionu za Jona.

Namerno je tako ostavljeno da se misli da je preko nje Tirion saznao. Da se Sansi dodatno uvelica taj spletkaroskis skill.
Ubedjen sam da su Evnuh i Tirion sumnjali neko vreme, pre ce da bude da su imali svoje spijune kod onog drveta kad su pricali Starkovi.

Prvo, Tirion je slab na Sansu, ne bi je odao tek tako.
Drugo, jos bitnije, Tirion je dovoljno pametan da zna da ako Evnuh sazna za Jona, da ce da okrene ledja Deneris, a Tirion je lojalan Deneris, i nju smatra najboljom za presto.
Ovako je samo ili potvrdjena neka njihova sumnja ili su nekako dosli do toga.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, BattleBorn said:


Evnuh ima svuda pticice, ali sad mu niko nije javio da je Sersi izgradila ogromne baliste (sta god je ono) koje je stavila na zid i da joj je to glavni plan da ih sjebe.
 

Sve ostalo se slažem. Samo za ovo, ne bi trebalo da ih ima više. Tu mrežu je preuzeo Qyburn 

30 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ove 2 slike iznad , da li ce  opet sibanje ispred zamka?!!?! Ai Total War logic. Zamkovi i zidovi su  pravljeni u Westerosu  samo zbog vizualne slike a ne zbog odbrane od napada strane vojske... Ili ce da ih pusti GC da prodju bez borbe, sto je jos gore od tuce ispred zamka...

Što je najgore i u samoj seriji je postojalo nekoliko opsada 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AgroUrban said:

Marc Rissmann as Harry Strickland.

 

Kačio sam već ovu sa Golden Company, kostimi su očajni. Jeftini oklopi uvučeni u ove smešne pantalonice, bruka. Izgledaju kao da ih oblači Crveni krst.

 

A nekada se brinulo o izgledu...

 

mLKEIB9.jpg

Edited by lekoviti
Link to comment
Share on other sites

Ima neko nesto da pohvali. Malo preterujete sa NK, kao da je on najpametniji lik u univerzumu sa ne znam kakvim mocima. Ima ih jako malo, a sami WW su jako slabi borci.  Igra prestola nije borba za presto sama, vec spletkarenje, spijunaza i razni momenti izdaja koje ce se desiti u sledecoj epizodi i koji ce dosta togaobjasniti. Samo morate biti strpljivi.. Kako god da se zavrsi, verujem da kolicina pljuvacine se nece umanjiti :))

Link to comment
Share on other sites

To se slazem, njih dvoje su katastrofa bili u vecem delu serije po meni. Tu se slazemo, ajde Kit se i nije toliko digao, koliko se digla Emilia sa zadnjom epizodom gde je bila izmedju ludila i da donese dobre odluke. Koliko god neko mislio da ludi, ona je donosila dobre odluke, ne svidja mi se samo ona scena gde ona kao nagovara Johna da ne govori nikom. Sto naravno on nije uspeo, kao ni posle Sansa. Arja je odglumila fenomenalno, a i ostali, bas dobra gluma vecine gulmaca. 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Jon je imao dobar monolog na startu prosle epizode.
Znaci sve je dobro sem DD dua a tu je Martin najveci krivac pa su oni morali izvan svojih opanaka. Da je zavrsio knjige ne bi imali ovi slobodu

Da su knjige zavrsene znali bi kraj svi, ovako ne znate. Sigurno je Martin radio sa njima, jezivo koliko kukate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...