Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

49 minutes ago, Pavaroti said:

Ima neko nesto da pohvali. Malo preterujete sa NK, kao da je on najpametniji lik u univerzumu sa ne znam kakvim mocima. Ima ih jako malo, a sami WW su jako slabi borci.  Igra prestola nije borba za presto sama, vec spletkarenje, spijunaza i razni momenti izdaja koje ce se desiti u sledecoj epizodi i koji ce dosta togaobjasniti. Samo morate biti strpljivi.. Kako god da se zavrsi, verujem da kolicina pljuvacine se nece umanjiti :))

 

 

WW su vrh borci, ako protivnik nema valirijski mač ili dragonglass oružje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8000 godina stvarajuceg zla smrti se svelo na izbesnelost klinke koja se osilila jer je osetila kurac prvi put u zivotu (da prosti zenski deo foruma). Da je barem iskoristila neku Bravos magiju, ali ni to nisu napravili.
Prepeceni Undertaker ako ne ubije Mountain-a u nekom presudno bitnom trenutku nikakvu svrhu nije imao vec neko vreme a dobio je dosta paznje i dosta scena.
Ispada da ce jedina svrha da mu bude to sto Arya, mala devojcica, omeksa takvog surovog ubicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam cetvrtu epizodu I zapazio scenu:

 

Naime, kod Tiriona I Jaimea se iznenada pojavljuje Bronn,

He talks some shit and then walks out,

I to je za mene najveci WTF koji sam video u ovoj seriji a mozda I u svim serijama. 

Ko li je trolovao ovo, neverovatno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BattleBorn said:

8000 godina stvarajuceg zla smrti se svelo na izbesnelost klinke koja se osilila jer je osetila kurac prvi put u zivotu (da prosti zenski deo foruma). Da je barem iskoristila neku Bravos magiju, ali ni to nisu napravili.
 

 

ma taj arya jordanesque move je zapravo stravinsky ali nije trebalo da se desi u antiklimaksu treće epizode. taj switch sa nite kinga na cercei je stvarno katastrofalan

 

 

znam da smaram sa ringerom ali ljudi se ozbiljno bave temom i artikulišu probleme. neću citirati zasebno delove jer me mrzi. ceo tekst vredi

 

https://www.theringer.com/game-of-thrones/2019/5/9/18537794/game-of-thrones-ending-too-quickly-pacing

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Haha, stvarno je teški besmisao scena sa Bronom (u jakoj konkurenciji dosadašnje sezone).

 

Ne znam šta da očekujem od sledeće dve epizode, više nemaju ni prostora da se povade... bukvalno je samo pitanje koliko će da useru celu seriju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BattleBorn said:

8000 godina stvarajuceg zla smrti se svelo na izbesnelost klinke koja se osilila jer je osetila kurac prvi put u zivotu (da prosti zenski deo foruma). Da je barem iskoristila neku Bravos magiju, ali ni to nisu napravili.
Prepeceni Undertaker ako ne ubije Mountain-a u nekom presudno bitnom trenutku nikakvu svrhu nije imao vec neko vreme a dobio je dosta paznje i dosta scena.
Ispada da ce jedina svrha da mu bude to sto Arya, mala devojcica, omeksa takvog surovog ubicu.

Many faced God i The Lord Of Light mislis da su se zajebavali i ucili Ajru  da bi mogla da ubije ljude sa svoje liste ili da odigra ulogu u  velikom ratu. Malo pogledaj njenu pricu i videces da ima smisla da je ona.

 

Njena sudbina nije da ubije Planinu, ubice ga Pseto, ali i ono ce umreti defintivno. 

 

NK je izgubio i prvu borbu od prvih ljudi i one sumske dece ili sta su vec... Kazem da precenjujete NK i tu celu pricu. Naravno da su opasniji od Deneris ali ih je isto tako lakse pobediti u borbi, dovoljno je da ubijes jednog i sve je gotovo. Prica o njima je ostala netaknuta previse posto sam siguran da ce praviti neku seriju o tome. To je ozbiljna i duga tekmatika koja ne moze da bude ispricana tek tako, posto je u principu niko ne zna od zivih ljudi...a NK nista nije rekao 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

ma taj arya jordanesque move je zapravo stravinsky ali nije trebalo da se desi u antiklimaksu treće epizode. taj switch sa nite kinga na cercei je stvarno katastrofalan

 

 

 

https://www.theringer.com/game-of-thrones/2019/5/9/18537794/game-of-thrones-ending-too-quickly-pacing

 

 

Sad cu uz kaficu da iscitam tekst.

11 minutes ago, Pavaroti said:

Many faced God i The Lord Of Light mislis da su se zajebavali i ucili Ajru  da bi mogla da ubije ljude sa svoje liste ili da odigra ulogu u  velikom ratu. Malo pogledaj njenu pricu i videces da ima smisla da je ona.

 

Njena sudbina nije da ubije Planinu, ubice ga Pseto, ali i ono ce umreti defintivno. 

 

NK je izgubio i prvu borbu od prvih ljudi i one sumske dece ili sta su vec... Kazem da precenjujete NK i tu celu pricu. Naravno da su opasniji od Deneris ali ih je isto tako lakse pobediti u borbi, dovoljno je da ubijes jednog i sve je gotovo. Prica o njima je ostala netaknuta previse posto sam siguran da ce praviti neku seriju o tome. To je ozbiljna i duga tekmatika koja ne moze da bude ispricana tek tako, posto je u principu niko ne zna od zivih ljudi...a NK nista nije rekao 🙂

Nacin na koji su prikazali njen trick je smehotresan.
Naravno da je svako ko je gledao seriju znao da ce Arya da ima jedan od top3 momenata cele serije. Tolika pranja golih, mrtvih tijela, ne moze da bude za dzabe. Svima je bilo jasno da je ona vidjena kao neki special jedi GOT-a.
I ok sto ga je ona ubila, ali su to morali bolje da odrade. 
Da joj se pojavio onaj many faced mentor kao vizija tokom epizode, da je to level up-ovalo na neki nacin. Pa neka postane i nevidjiva skroz. Kad imas zombije, zmajeve, radjanje senke, ozivljavanje, paljenje vatre same od sebe, ne bi bilo nista degutantno ni da misticno uceni GOT-ov jedi postane nevidljiv.
Argument da to nisu uradili tako, jer bi kao tokom epizode bilo ocekivano da bas ona uradi to, ne pije vodu. Ko ce da uradi to, ako ne Arya. Meni je od pocetka epizode Arya bila prvi pick da ga sjebe. Mislio sam da ce Arya kao prvi favorit, ostale 2 opcije su mi bile da se prodaju kliseu i da to uradi Jon ili da tipa to uradi Theon kao redemption ( za sta sam i navijao).
Bukvalno 4. scenario nisam mogao da zamislim. 
Da vrana u kljunu nosi zmajevo staklo i da se Bren, kao vrana, zaleti u NK-a, zrtvuje sebe i da ga tako sjebu?

 

Edited by BattleBorn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pavaroti said:

Many faced God i The Lord Of Light mislis da su se zajebavali i ucili Ajru  da bi mogla da ubije ljude sa svoje liste ili da odigra ulogu u  velikom ratu. Malo pogledaj njenu pricu i videces da ima smisla da je ona.

 

Njena sudbina nije da ubije Planinu, ubice ga Pseto, ali i ono ce umreti defintivno. 

 

NK je izgubio i prvu borbu od prvih ljudi i one sumske dece ili sta su vec... Kazem da precenjujete NK i tu celu pricu. Naravno da su opasniji od Deneris ali ih je isto tako lakse pobediti u borbi, dovoljno je da ubijes jednog i sve je gotovo. Prica o njima je ostala netaknuta previse posto sam siguran da ce praviti neku seriju o tome. To je ozbiljna i duga tekmatika koja ne moze da bude ispricana tek tako, posto je u principu niko ne zna od zivih ljudi...a NK nista nije rekao 🙂

Možeš ti da braniš ali D&D su rekli nešto u ovom fazonu. Imaš u behind the scenes: "we wanted to subvert the viewers' expectations and Arya killing the Night King (instead of Jon Snow doing it) was a great way to achieve that" i kao "it didn't feel right for Jon to do so"

 

To su jedini razlozi za to 😄

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Velika je bitka ko ja zajebaniji assasin Bron ili Arya. 
Stealth? Kolju se opasno, A se prikrade milionima WW i odradi skok, B lagano uleti u sobu sa T&J i takodje odradi stvar.

Bice da ce na kraju da bude shorka izmedju njih 2je
🙂 🙂

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

Eni to sa Arya-om nije big deal, prihvatljovo mi je skroz, sama borba i cela ep mi je lame.

Bas mi je uzasno koncipirana ta bitka. Spektakularnost vatre je beznacajna u odnosu na to kako je sve odradjeno.

 

Ocekivao sam, da ne kazem zahtevao, neki retreat. Ili da rane NK-a, da ga nekako nateraju preko Brena da se povuce na kratko, ili da ljudi jednostavno napuste Winterwell, sa manjom zrtvom. Da ljudi bez od WW-a, i da maltene na vrata King’s Landingsa dodju sa tudjinima za petama.

Sta bi tu Sersi uradila, nemam pojma. Verovatno da sedne u brod i sa Juronom pobegne preko mora, ili da se usere kad vidi ledenog zmaja koji zaledi more da ne mogu brodovi da beze, i da joj nema kud osim da se bori protiv njih.

 

Ovo mi je bas weak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, BattleBorn said:

Eni to sa Arya-om nije big deal, prihvatljovo mi je skroz, sama borba i cela ep mi je lame.

Bas mi je uzasno koncipirana ta bitka. Spektakularnost vatre je beznacajna u odnosu na to kako je sve odradjeno.

 

Ocekivao sam, da ne kazem zahtevao, neki retreat. Ili da rane NK-a, da ga nekako nateraju preko Brena da se povuce na kratko, ili da ljudi jednostavno napuste Winterwell, sa manjom zrtvom. Da ljudi bez od WW-a, i da maltene na vrata King’s Landingsa dodju sa tudjinima za petama.

Sta bi tu Sersi uradila, nemam pojma. Verovatno da sedne u brod i sa Juronom pobegne preko mora, ili da se usere kad vidi ledenog zmaja koji zaledi more da ne mogu brodovi da beze, i da joj nema kud osim da se bori protiv njih.

 

Ovo mi je bas weak.

Samo to bi morao Bill Gates da finansira, ali deluje dobro 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite o novoplasiranoj teoriji da je Drogon onomad dok je bio odsutan pocetkom pete sezone u stvari polozio jajca iz kojih su se izlegla tri zmaja? Navodno se dokaz krije u onom astrolabu u uvodnoj spici gde je prikazan jedan veliki sa tri mala zmaja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Sta mislite o novoplasiranoj teoriji da je Drogon onomad dok je bio odsutan pocetkom pete sezone u stvari polozio jajca iz kojih su se izlegla tri zmaja? Navodno se dokaz krije u onom astrolabu u uvodnoj spici gde je prikazan jedan veliki sa tri mala zmaja. 

i meni se cino tako, cuje se krik zmaja ali ovaj je iznadjen (euron) kad ga vidi...sad postoji teorija da on ima ili oklop neki ili da ih je vise, videcemo sta je od ta 2

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

Odlican je tekst, bas su mi oko nekih stvari pomogli da srusim dilemu da li sam ja debil sto mi smetaju neke stvari 😄

56 minutes ago, Pavaroti said:

Samo to bi morao Bill Gates da finansira, ali deluje dobro 🙂

Ajd, ono, nemoj da me zajebavas...

Kao prvo, dobili su sredstva od HBO-a, i za vise epizoda nego sto su snimili. Kao drugo nisam rekao da ostane ova, na ovaj nacin uradjena Winterfell bitka i da posle toga bude jos jedna ista takva. 
Sama ova bitka mi je suvisna u nekim stvarima, nije trebalo da je naprave toliko haoticnom(in a bad way) i sa toliko troskova. Eto im ustede.
Napravili one silne vatre, zilion ljudi unutar i van zidova, zmajevi se rvu medju oblacima, ali im je zato preskupo da naprave Arya-u Stark da u 37 sekundi bude nevidljiva.

Svaka prica o sredstvima i resursima je suvisna, kad su napravili ovakvu bitku, imali su resurse. Ako su im resursi bili ograniceni, onda su ih lose raspodelili.
Napravili su ovu 3. epizodu koja je verovatno bila mnooooooogo skupa, a ni malo efektivna, i banalno beznacajna, bolje receno obesmisljavajuca za sam zivotni ciklus serije.

Konacni obracun i zavrsetak price sa armijom NK-a je prerano uradjen. Bez obzira na to koliko je to nekima bitna stvar, neki ne pridaju krucijalnu vaznost NK&co, sama serija im je dala. Sami sebi su napravili  tu obavezu. U prosloj sezoni je dogadjaj probijanja Zida preznacajno predstavljen, maltene kao LOTR Mordor-Sauron-Orci momenat.

Uostalom imace jos tu jednu veliku bitku, na koju su sigurno mnogo potrosili, bice potapanja brodova, zmajevi, ogromne armije, ko zna kakvu ce zelenu vatru da izvuce iz rukava Sersi.

Moral of the story, finansijska sredstva ako argument prilikom opravdanja, je promasena tema, airball, 3 metra od kosa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sezoni fali barem ta jedna epizoda. Ovako sve izgleda ubrzanije i usiljenije cak i od prosle sezone. Ne razumem zasto sedma i osma sezona nemaju jednak broj epizoda, tj. po kojoj logici i cijoj odluci. Ne verujem da im je HBO spustio rampu za veci broj epizoda. Koliko sam upucen u nacin na koji oni rade, verujem da ne bi imali nista protiv toga. Znam da su Dejvida Cejsa nagovorili da "produzi" sestu sezonu "Sopranovih" i da je on trpeo izvestan pritisak da to uradi pre nego sto je (prilicno nevoljno, kao i sam Gandolfini) na to pristao.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Sezoni fali barem ta jedna epizoda. Ovako sve izgleda ubrzanije i usiljenije cak i od prosle sezone. Ne razumem zasto sedma i osma sezona nemaju jednak broj epizoda, tj. po kojoj logici i cijoj odluci. Ne verujem da im je HBO spustio rampu za veci broj epizoda. Koliko sam upucen u nacin na koji oni rade, verujem da ne bi imali nista protiv toga. Znam da su Dejvida Cejsa nagovorili da "produzi" sestu sezonu "Sopranovih" i da je on trpeo izvestan pritisak da to uradi pre nego sto je (prilicno nevoljno, kao i sam Gandolfini) na to pristao.

Ima u ovom ringer-ovom clanku, pise da je HBO zeleo da ovo ne bude poslednja epizoda i da nije uopste pravio problema oko finansijskih sredstava, broja epizoda itd.
Njima odgovara da se sve produzi jos malo, cak i da puknu na ovoj sezoni vise nego sto bi zaradili, dugorocno im je to isplativo.

U svakom slucaju, 8 punih sezona, prva scena u seriji je je znacajno i misticno potenciranje na nekoj nadolazecoj, ultimativnoj opasnosti koja ceka ljudski rod. Na dobar nacin razvijas izgradnju te price toliko sezona, i onda sve zavrsis sve u jednoj epizodi. U poprilicno naivnoj epizodi.
Kad pogledas Deneris je 10 puta vise vremena dobila na osvajanju nekih gradova po pustinji, nego ceo taj momenat kad dolazi u Westeros.
Neodbranjivo, jednostavno...

Meni bi bilo do jaja da je razvoj bitke bio takav da su shvatili da moraju beze kao Capitolu, da brzo retreat-uju. Bude neke sorke, skupe se i pobegnu, NK to posmatra, ne jurisa slepo za njima, da se epizoda zavrsi kako je osvojio Winterfell, i posmatra ih kako odlaze i razmislja se "Nemate gde da bezite, ove sto sam sad ovde pobio cu da dignem iz mrtvih i dodatno da pojacam svoju armiju".
Ili ako je bila jedna bitka, ne u jednoj epizodi...

Mogli su da iskorise Bena za neki trickery move gde bi odvukli paznju, spasili grad, navukli NK-a u situaciju gde mora da se povuce na trenutak.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BattleBorn said:

Meni bi bilo do jaja da je razvoj bitke bio takav da su shvatili da moraju beze kao Capitolu, da brzo retreat-uju. Bude neke sorke, skupe se i pobegnu, NK to posmatra, ne jurisa slepo za njima, da se epizoda zavrsi kako je osvojio Winterfell, i posmatra ih kako odlaze i razmislja se "Nemate gde da bezite, ove sto sam sad ovde pobio cu da dignem iz mrtvih i dodatno da pojacam svoju armiju".
Ili ako je bila jedna bitka, ne u jednoj epizodi...

Mogli su da iskorise Bena za neki trickery move gde bi odvukli paznju, spasili grad, navukli NK-a u situaciju gde mora da se povuce na trenutak.

 

Pa i ja sam nesto tako ocekivao. U onom leaku od pre godinu-dve mi se bas to dopalo. Velike borbe na Severu, Zimovrel spaljen i pobeda vojske NK, pa onda beg prezivelih u Gnezdo sokolovo, zamka za utvare u Krvavim dverima gde ih spaljuju zmajevi, pravi se odstupnica za povlacenje ka KL, onda tamo konacni obracun i samoubilacka misija, dizanje celog grada u vazduh zivom vatrom, NK je porazen ali uz velike zrtve, gine i Dzon...Ne znam, mogao je i Harendvor tu da se ukljuci, blizu je Ostrvo lica gde je verovatno NK i stvoren, mogli smo da ga vidimo na tom mestu...

 

Ali sve pada u vodu, sad nam je to sto nam je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, OnionKnight said:

Po ovome prikazanom, za nekoliko decenija će NK i njegova družina biti još jedna priča koju su izmislile budale sa sjevera. Starkovi spominjali tu neku strašnu zimu, a 90% kraljevstva pojma nema šta se desilo.

 

Pa tako je, u Vesterosu zive prilicno tupavi ljudi, cak i da je NK poslao svoje utvare da diljem Vesterosa propovedaju njegovu veru/ideologiju sistemom "od vrata do vrata" (tzv. "Kraljevi svedoci"), oni ni tad ne bi poverovali da on postoji. Kad su im mestri u Citadeli onakvi, sta pricati o obicnim ljudima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...