Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

Na ovom USCC se od Nimana vidi jasan sahovski stil. Nekako je u fokusu na internetu bila

prica o minimumu gresaka koje pravi, savrsenim partijama i slicno,

ali ono sto ja vidim je sledece. 

Decko klejmuje da je jako teorijski potkovan i iskljucivo igra glavne linije prvih 10-12 poteza. 

To samo po sebi bilo bi cudno bilo za nekog IMa, jer u analizama njegovog 'nevidjenog ELO rasta' 

je bilo price kako bi njegov pravi nivo bez masine bio mozda IM.

 

Nieman kao beli napusta te teorijske linije kasno, posebno kao beli.

Nieman po meni ima game plan u svakoj partiji. Protiv Karuane je nakon napustanja teorije

isao a pesakom napred, da razbija damino krilo, a zatim odigrao e6 sto bi bio klasican ljuCki plan.

Protiv Domingeza i u grugim partijama kad je bio crni on takodje igra duge teorijske linije, 

ali onda protivnicima ponudi malu prednost, pri cemu odlucuje da brani malo slabiju poziciju.

 

Ne znam sta da zakljucim iz svega, ali nastupila je jedna tisina medju svima koji su trazili prevaru u njegovoj igri,

kao da i oni slute da njegov stvarni OTB sah i nije neka sala i da ima mozda i potpuno realan rejting.

To bi ujedno bio i najbolji rasplet ove price, da je Nieman legit.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On verovatno i jeste legit u najvecoj meri, tj. legit je GM. Sad, da li je varuckao malo pa je dobio neke partije koje nije trebalo za veliki boost, pitanje da li cemo saznati.

 

Ali ono sto je jasno je da takvim igracima ako saznaju top engine move u datoj poziciji svakako mogu da vide ideju iza toga, ma kako obicnim smrtnicima delovalo nedokucivo. Verovatno je kombinacija oba, on je sigurno varao, da li i OTB ikad, to vec nisam siguran, za online ima pregrst dokaza.

 

Glavno pitanje ostaje kako dozvoliti igracima koji su dokazano varali od kuce da igraju OTB.

Link to comment
Share on other sites

O toj zadrsci koju pokazujes ce se i razgovarati u buducnosti, ako prezivi ta prica o OTB varanju.

Znamo da je varao u online chessu, 10 instanci je taksativno nabrojano sa preko 100 partija,

ukljucujuci 4 turnira gde su i novcane nagrade bile u igri. (Nemamo podatak kako je prosao na tim turnirima,

da li je zavrsio u top 3).

 

Mene interesuje kako ce se ta prica o njegovoj realnoj snazi razvijati. Da li je legit u punom smislu, kao redak devetnaestogodisnjak sa 

rejtingom od 2700+ ili kao neki granicni slucaj velemajstora koji ima neku vrstu pomoci spolja.

Link to comment
Share on other sites

Vidim po Veljinom renkingu da nije uspeo da nastavi sa usponom. Zapravo je i izgubilo 70tak renking poena u poslednjih godinu dana.

 

Inace i Velja i Luka, lagano pobedise svoje protivnike u prvom kolu.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gggggggg said:

 

navodno je krstic bio polomljen pa je zabagovao i hteo da ga popravi, cak je i pokazivao hansu da izadju da ga zalepe :classic_laugh:

 

'Idemo napolje...psro je kralj...

Molim? Vrati bre Kralja...

Idemo napolje da nadjemo super lepak i da nam sudija zalepi krst. Sta nije jasno?'

 

(A Kajri irving i Konor McGregor gledau neveruu)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo se resava settlementom za sicu. Ako bude bas gurao sigurno izvlaci deblji kraj.

 

Magnus i chess.com i njihovi pravni timovi (za Hikarua ne znam, mada je on ovde manje vise kolaterala) pre onih saopstenja su sigurno dooooooooobro pretresli sve pre konacnog izlaska u javnost.

 

Plus van trazenja ovolikih para zvuci prilicno neozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bukvalno uradio da bi išli naslovi - "Niman tužio chess.com i Karlsena za 100 miliona!!!11"

 

Zna i on da ovo nigde ne ide

 

Sad sam prelistao dokument, ima jedno 6 grešaka u kucanju, neke gramatičke greške i očigledno je napisao on lično a ne advokat lol

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

 

Magnus i chess.com i njihovi pravni timovi (za Hikarua ne znam, mada je on ovde manje vise kolaterala)

 

Hikaru je u tezoj poziciji nego Deni i Magnus. Deni je uglavnom iznosio podatke o varanju na chess.com i nije spekulisao za OTB sah.

Magnus je izneo svoje misljenje, bio Murinjo prvo, zatim jos jedno saopstenje koje je verujem dobro pregledano sa pravne strane.

 

Sa druge strane, Hikaru je mleo satima na strimu uzivo o Hansu. 

 

Chess.com je pre par dana, verovatno sluteci ovakav scenario izdao jos jedno saopstenje gde je po meni pokusao da ublazi situaciju, 

i da implicira da postoji mogucnost da se Hansu dozvoli povratak u nekom formatu.

 

+

Hans je ok, klovn, ali mislim da on to ne krije, vec je od toga satkao sebi i novu auru.

Na USCC svi su gledali koji potez ce povuci Hans, a on je isporucio i odigrao taj svoj ' psychotic chess '.

U isto vreme Magnus je pichio protiv svojih drugara iz Meltwatera rapid, 

ali verujem da je bilo mnogo slabije propraceno.

 

Hans je sad potreban za tablom, da bismo dugorocno dobili normalan izlaz iz svega ovoga. 

Recimo jedan mec protiv Kaymera, ali tesko da ce ga biti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...