Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

 Magnus strimovao sinoc, kao opusteno, ljubav prema sahu i sl.

Pokusavao je da usvoji nekog klinca velemajstora ali nisam odgledao do kraja.

Osim u par navrata kad je bio zanimljiv:

'Klinac je suvise neiskusan da zna ovu varijaciju'

ili poneka fora tipa: 'ja sam ruki strimer i sl'

 

moram priznati da je bilo poprilicno dosadno i da mu fali taj minimum harizme.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nicklord said:

On dobro strimuje samo kad se napije pa školuje GMove i smeje im se kako ništa ne znaju a Magnus igra neka glupa otvaranja

 

To. 

Kad ih bije Drunkenstein koji vraca konja sest puta na pocetno mesto i ceri im se u facu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je on samo socially awkward, ako pogledas druge ljude koji su najbolji u bilo cemu, ne mogu previse da ga bashujem zbog personalityja.

Mada mi se licno ne svidjaju ti disrespect strimovi, zato sto je bar meni sah drugacija igra gde za takve stvari nema mesta.

 

Pogotovo znajuci da se on sam ponasa kao veoma sore loser kad se desi da izgubi.

Link to comment
Share on other sites

Najveci sahista svih vremena, meni to vise nije upitno. Neverovatno je sta lik radi iz godine u godinu. Ali mi jako smeta ovo sto je uradio sa mecom za titulu. Kao povukao se jer mu je format smor i sve i sad cemo imati sampiona koga verovatno niko nece smatrati sampionom jer nije dobio Carlsen-a, koji pored dominacije u classical-u, rapid i blitz uzima takodje. Onomad sta je uradio Caruani u SCC-u je pokazatelj kakav je lik monstrum. 

 

Nekako mi se ne odnosi dzentlmenski prema sportu koji ne trpi neka bezvezna ponasanja. Bas mu fali ta Anand harizma. 

Link to comment
Share on other sites

ja se bukvalno ne slazem ovde ni sa kim oko njegovog karaktera xd

 

 

ako ga uporedimo sa nakamurom, carlsen je milion puta gledljiviji. osim sto je harizmaticniji, ne ponavlja se dvadeset puta u minuti, zajebava se i ne tryharduje ali ipak igra i dalje jako visok nivo. i naravno jeste ponekad sore loser ali za razliku od npr nakamure koji ce posumnjati na cheatera ili reci da mu je protivnik imao srece, magnus obicno pohvali protivnika da ga je fer pobedio i kritikuje samog sebe umesto da pokusava da nadje neke izgovore.

 

sto se tice wc. svakako je bezveze da ne igra, ali mogu poverovati da mu je dosadilo da se priprema 9 meseci i onda jos 1 mesec za mec. i mislim da ce biti prvi koji ce reci da ce pobednik biti pravi sampion sveta bez obzira sto ga nisu pobedili, u to sam siguran.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

ja se bukvalno ne slazem ovde ni sa kim oko njegovog karaktera xd

 

 

ako ga uporedimo sa nakamurom, carlsen je milion puta gledljiviji. osim sto je harizmaticniji, ne ponavlja se dvadeset puta u minuti, zajebava se i ne tryharduje ali ipak igra i dalje jako visok nivo. i naravno jeste ponekad sore loser ali za razliku od npr nakamure koji ce posumnjati na cheatera ili reci da mu je protivnik imao srece, magnus obicno pohvali protivnika da ga je fer pobedio i kritikuje samog sebe umesto da pokusava da nadje neke izgovore.

 

sto se tice wc. svakako je bezveze da ne igra, ali mogu poverovati da mu je dosadilo da se priprema 9 meseci i onda jos 1 mesec za mec. i mislim da ce biti prvi koji ce reci da ce pobednik biti pravi sampion sveta bez obzira sto ga nisu pobedili, u to sam siguran.

 

 

Mogu da se slozim sa ovim, ali poredio si ga sa Nakamurom, koji izvan striktno sahovskog domena ima harizmu i nivo empatije jednog fikusa.

 

Link to comment
Share on other sites

OK, sad cemo videti da li im je dao fore, jer ima jos osam kola 

ili je stvarno u nekom teskom smoru.

Ali sad je uzeo rapid i blic i ne kapiram ove dubioze.

 

Danas je Karlsen odigrao tek da prodje partija,

Velja ilic je remizirao nakon sto je razbijao protivnika

napadackom igrom a onda krenuo brljati, luda partija

Edited by Olosh iz Junkovca
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Ruski sahovski savez je presao u Aziju iz Evrope, to je prvi ruski savez u nekom sportu koji je ucinio to. Zanimljivo je da je u Aziji zapravo konkurencija jaca, videcemo kakve ce to efekte imati. I da li ce i drugi savezi poci tim putem. Za sada ne postoje indicije da ce Rusima biti zabranjeno ucestvovanje na bilo kom takmicenju u okviru Azije. 

Link to comment
Share on other sites

Ako Indjic misli da se plasira u top 23 i time se plasira na svetski kup, 

morace da pocne da pobedjuje, ogroman broj igraca je u njegovoj poziciji.

And also, gledajuci chess results website, vidim da smo pod Serbski barjak doveli 

Aleksandr Predkea, koji je sad volsebno 'nas najjaci igrac'

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Izgleda da ce sledeci turnir kandidata biti odrzan u Torontu,

i da ce istovremeno biti odrzan i zenski turnir kandidata.

 

Ustvari jeste sokantno da ce to biti prvi put da se ova dva turnira odigravaju

u isto vreme, na istom mestu.

Priznajem da nisam obracao puno paznje na 

ovaj 'detalj' ali FIDE do sada nije uradio nista po ovom pitanju, uvek su zenski sah 

drzali negde podalje, na odvojenim turnirima, precesto daleko u Sibiru. Kazahstan i Jermenija 

su premija. Nikad ni reci.

 

Ovo mi lici kao u nekoj komediji da je bilo, da je neki referent za jednakost polova u kanadskom savezu upitao:

'A jel postoji i zenski turnir u ovome ?'

Onda su ostali rekli, da ybt, ajde da i to dovedemo u isto vreme.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Krece duel za svetskog prvaka. S obzirom da je Magnus odustao od odbrane titule, duel je izmedju Ding Lirena i Jana Nepomniachtchia.

Igra se 14 klasicnih partija. Ako je rezultat neresen, prelazi se na brze formate.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...