Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

6 hours ago, Magia said:

Prvi put sam gledao Bajern ove sezone (i to samo drugo poluvreme) kako bih video zbog cega oni igraju toliko dobro s obzirom da na papiru imaju jedan od najgorih timova u Evroligi. I nista, i posle celog poluvremena ne mogu da kazem nista posebno o kvalitetu pojedinaca, igraju dobru i agresivnu odbranu a u napadu ne srljaju, ali stvarno je Trinki neocekivano brzo podigao ekipu na naredni nivo, mada ne verujem da su ovakve igre odrzive s obzirom na kvalitet sastava.

 

zapravo, lopta u napadu se jako dobro kreće - donose brze i jednostavne odluke prilikom dodavanja protiv pozicione odbrane, bukvalno izgleda kao da im je zabranjeno da razmišljaju sa loptom u rukama, što dovodi do dovoljno otvorenih pozicija za šut, koje su, makar sinoć, uglavnom promašivali do pred kraj tekme, jbga.

 

onaj wade-baldwin ima slobodu i fizikalije da napada nepostavljene odbrane u orvoj trećini napada i to je to.

 

jednostavna filozofija igre primerena sastavu. zato je trinkijeri odličan trener a ne zbog toga što je trenirao ovu ili onu ekipu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da Himki nema A licencu, cenim da će dobiti pošto se ukida prolaznost iz nacionalnih i regionalnih liga.

Pored najavljenih tu je Virtus i taj toliko željeni London ... i to bi bilo to, plus pobednik EC.

FIBA je budućnost za ovaj region, hteli (voleli) mi to ili ne ... nema nam druge.

edit: Valensiju sam zaboravio ... uh, kako sve to spakovati u 18.

Ma, mora to potpuno da se zatvori, ne vidim drugo rešenje.

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

Najavljeno odavno i sada polako ostvaruju onih 16 stalnih + 2 iz EK. Posto su do sada imali 11 stalnih bilo je i najavljeno da ce Avel i Bajern biti sigurna 2 nova, nisu im tek tako dali ove privremene licence od nekoliko godina. 


Sada izgleda Alba upada u Bajern/Asvel ulogu sa 2-godisnjom licencom, verovatno priprema za 14-ti siguran klub nove EL.
Ostace onda 2 mesta, ne znam kojim cudom u ta 2 nece biti neki klub iz Rusije (neko od Himki/Zenit kombinacije mozda), a i Djordi stalno hvali napredak Virtusa na svim poljima.

 

ABA ligasi da se nadaju osvajanju EK za mesto u EL, moze i finale ali to nije sigurno mesto.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kankkunen said:

Zanimljivo je da Himki nema A licencu, cenim da će dobiti pošto se ukida prolaznost iz nacionalnih i regionalnih liga.

Pored najavljenih tu je Virtus i taj toliko željeni London ... i to bi bilo to, plus pobednik EC.

FIBA je budućnost za ovaj region, hteli (voleli) mi to ili ne ... nema nam druge.

edit: Valensiju sam zaboravio ... uh, kako sve to spakovati u 18.

Ma, mora to potpuno da se zatvori, ne vidim drugo rešenje.

Nema sanse da zatvore ligu sa samo 18 klubova. Region Balkana se mora pokriti i oni su toga svesni. Sve je to na kratkom stapu zbog razlicitih mogucnosti u budzetu. Ta prica o zatvaranju EL je smesna. London je bas daleko od neke EL, nisam siguran za njih da uopste imaju kapacitet za tako nesto. Dug put im treba mislim.

 

Zvezda bi morala da misli o privatizaciji ako zeli EL i da neko bas ulozi pare+ drzava da nsto pomogne na neki nacin. Ovako bas tesko,ovo su neki maksimalni Zvezdini dometi...Apsolutno sam siguran da EL mora imati jedan klub sa ovih prostora a Zvezda trenutno ima taj kapcitet, ali uz privatizaciju.

 

Svi timovi imaju svoje hale i to je takodje jako bitno. Zvezda trenutno nema...videcemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Borca said:

ABA ligasi da se nadaju osvajanju EK za mesto u EL, moze i finale ali to nije sigurno mesto.

Da bi igrali jednu sezonu, pošto licencirani klubovi ne ispadaju ... ne znam kome je to u interesu.

Zašto bi neko sutra igrao EC? nije čudo da sve više klubova prelazi u FIBA takmičenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, LosmiSK said:

Nema sanse da zatvore ligu sa samo 18 klubova. Region Balkana se mora pokriti i oni su toga svesni. Sve je to na kratkom stapu zbog razlicitih mogucnosti u budzetu. Ta prica o zatvaranju EL je smesna. London je bas daleko od neke EL, nisam siguran za njih da uopste imaju kapacitet za tako nesto. Dug put im treba mislim.

 

Zvezda bi morala da misli o privatizaciji ako zeli EL i da neko bas ulozi pare+ drzava da nsto pomogne na neki nacin. Ovako bas tesko,ovo su neki maksimalni Zvezdini dometi...Apsolutno sam siguran da EL mora imati jedan klub sa ovih prostora a Zvezda trenutno ima taj kapcitet, ali uz privatizaciju.

 

Svi timovi imaju svoje hale i to je takodje jako bitno. Zvezda trenutno nema...videcemo.

Jes, baš Jordija zabole za Balkan ... bio mu je bitan i ULEB, više nije :classic_smile:

samo interes i ništa drugo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Jes, baš Jordija zabole za Balkan ... bio mu je bitan i ULEB, više nije :classic_smile:

samo interes i ništa drugo.

Pa kosarka je ovde veoma popularna, glupo je da izgubi taj veliki broj navijaca ipak Srbija ima neko ime u kosarci. Samo je na nama da radimo na tome da je uhvatimo. Sigurno Baskonija nije veci interes..ima jos klubova. Ludost je izgubiti ovaj region.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LosmiSK said:

Pa kosarka je ovde veoma popularna, glupo je da izgubi taj veliki broj navijaca ipak Srbija ima neko ime u kosarci. Samo je na nama da radimo na tome da je uhvatimo. Sigurno Baskonija nije veci interes..ima jos klubova. Ludost je izgubiti ovaj region.

Sve stoji, ni meni nije jasno zašto nas obilaze u širokom luku ...

pominje se tržište, ovo, ono ... kao da je Litvanija neko tržište.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Sve stoji, ni meni nije jasno zašto nas obilaze u širokom luku ...

pominje se tržište, ovo, ono ... kao da je Litvanija neko tržište.

 

Oni su napravili foru drugaciju. Oni tamo nisu samo Litvanija, vec ceo Baltik. Gledao sam bas emisiju gde dolaze Estonci, Letonci, kurci palci da gledaju Zalgiris, ali i sa svima njima je to opet smesno trziste. Kazem ti, mislim da mora ta neka privatizacija, vidis da su Lion i Bayern gradili hale, tj grade jos. Mora to biti na nekom nivou da bi te primili. 

 

Mislim da imamo dobre sanse ako se nesto tog tipa desi, ovako su znatno manje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakva hala, to je sigurno najmanje bitna stavka.

Zasto bi klub imao svoju halu pored arene i sta to EL dobija time sto klub ima halu u vlasnistvu?

Nista.

Trziste je isto glup izgovor.

Nesto trece je u pitanju. Moguce je da je u pitanju reputacija sto se tice izmirivanja obaveza i sam budzet.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LosmiSK said:

Pa kosarka je ovde veoma popularna, glupo je da izgubi taj veliki broj navijaca ipak Srbija ima neko ime u kosarci. Samo je na nama da radimo na tome da je uhvatimo. Sigurno Baskonija nije veci interes..ima jos klubova. Ludost je izgubiti ovaj region.

 

Pa ne bi on voleo da izgubi, zeli ovaj region sigurno u EK i da im uz posetu na utakmicama Partizan ili Zvezda naprave jos nekog igraca za ove sa EL licencama, a mozda i osvoje EK pa ce ih pocastiti EL na jednu godinu. Doduse ako se plasiraju onda u top 8 bice i druga sezona za redom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Vamos Laki said:

Ma kakva hala, to je sigurno najmanje bitna stavka.

Zasto bi klub imao svoju halu pored arene i sta to EL dobija time sto klub ima halu u vlasnistvu?

Nista.

Trziste je isto glup izgovor.

Nesto trece je u pitanju. Moguce je da je u pitanju reputacija sto se tice izmirivanja obaveza i sam budzet.

Najmanje bitna stavka, a novi klubovi sa licencom je grade. Alba ima vrhunsku halu, ne znam da li je njihova ili dele, ali oni i nemaju A licencu. 

 

Svakako za samo finansiranje kluba je bolje imati svoju arenu koja moze da zaradjuje svaki dan. Arena moze da bude zauzeta, da ima raznih dogadjaja koje ne mozes da pomeris, a od nje nemas nikakvu korist.

 

Reputacija da, ali ne samo u izmirivanju obaveza ili budzeta, vise bih tu dodao predsednika koji sluzi u dnevno politicke svrhe,onda finale ABA, papci, gusle i ostali dekor koji nas prati. Mislim da je Covic taj poslednji deo pokusao da hendluje, ali je zasro poprilicno sa ABA finalom. 

 

Privatizacija je to, Covic ima lokal limite i to je to. Za EL trebaju pare i mnogo bolja organizacija kluba. Tacnije za A licencu. Koliko god neko mislio da je Covic namazan i da ce resiti Djordija, to je poprilicno smesno i netacno. Svakako Covic moze ostati u klubu ako to zeli novi gazda..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LosmiSK said:

Najmanje bitna stavka, a novi klubovi sa licencom je grade. Alba ima vrhunsku halu, ne znam da li je njihova ili dele, ali oni i nemaju A licencu. 

 

Svakako za samo finansiranje kluba je bolje imati svoju arenu koja moze da zaradjuje svaki dan. Arena moze da bude zauzeta, da ima raznih dogadjaja koje ne mozes da pomeris, a od nje nemas nikakvu korist.

 

Reputacija da, ali ne samo u izmirivanju obaveza ili budzeta, vise bih tu dodao predsednika koji sluzi u dnevno politicke svrhe,onda finale ABA, papci, gusle i ostali dekor koji nas prati. Mislim da je Covic taj poslednji deo pokusao da hendluje, ali je zasro poprilicno sa ABA finalom. 

 

Privatizacija je to, Covic ima lokal limite i to je to. Za EL trebaju pare i mnogo bolja organizacija kluba. Tacnije za A licencu. Koliko god neko mislio da je Covic namazan i da ce resiti Djordija, to je poprilicno smesno i netacno. Svakako Covic moze ostati u klubu ako to zeli novi gazda..

Bio sam u Albinoj hali, ozbiljan kompleks. Doduse tamo se kao i areni svasta dogadja. Ne verujem da je njihova.

Miks je faktora u igri, a prilicno sam siguran da hala nije u top5, narocito jer slicno Albi, igramo u ozbiljnom kompleksu.

Cak i kad pobrojimo sve faktore, nejasno je zasto Alba pre Himkija.

Mislim da ni ne treba lupati glavu, ko zna sta Djordi mulja i sa kim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...