Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 minute ago, propolis said:

 

Ako prave prostor za Melija onda i nije greska.

Ja bas mislim da je greska, Melli ne lici na sebe posle NBA epizode. Leday samo moze da napreduje, pritom je skoro 4 godine mladji

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Si gledao Melija na ovom kvalifikacionom turniru?

 

Nisam,a i ne verujem da moze dobro da izgleda u sistemu koji fura Romeo Saketi gde se igra brza košarka sa dosta suteva za tri.

 

 

Edit, ne znam da li se sećaš Zvezda-Sasari u Pioniru jedna od boljih utakmica koje sam gledao uživo.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

 

Nisam,a i ne verujem da moze dobro da izgleda u sistemu koji fura Romeo Saketi gde se igra brza košarka sa dosta suteva za tri.

 

 

Edit, ne znam da li se sećaš Zvezda-Sasari u Pioniru jedna od boljih utakmica koje sam gledao uživo.

Pitam te jer je jezivo izgledao na jednoj i po utakmici Italije koje sam gledao. Verovatno i najlosiji igrac u timu na ovom turniru, a kapiten je bio. U jednom trenutku je prestao i da uzima otvorene trojke, pustali su ga  u stilu Luke Mitrovica.

 

Ne znam koji je razlog bio, da li neka povredica(mada ne verujem u to), nedostatak samopouzdanja usled male minutaze u NBA ili nesto trece.  Zasto mu ne bi odgovarao Saketijev stil igre.? Jeste mozda malo brze za njega, on je moderan igrac, a sto se trojki tice on je upravo na njima izgradio karijeru, 4 sezone zaredom u EL je imao preko 40%

 

Evo sad sam bas pogledao njegovu statistiku sa kvalifikacionog turnira i oko me nije prevarilo.  

D9R3mfd.png

 

Sve u svemu bas mi je wtf momenat otpustanje Ledeya, koji samo napreduje iz godine u godinu i sigurno nece cekati dugo na novi tim. Jos su coveku platili 150k da bi ga se resili. :ajme:  Izgleda da je ova sezona bila samo izuzetak i plod nekih srecnih okolnosti i da se brzo vracaju u onaj njihov prepoznatljivi mod lutanja i pumpanja novaca u sumnjive igrace.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MrTripleDouble said:

Pitam te jer je jezivo izgledao na jednoj i po utakmici Italije koje sam gledao. Verovatno i najlosiji igrac u timu na ovom turniru, a kapiten je bio. U jednom trenutku je prestao i da uzima otvorene trojke, pustali su ga  u stilu Luke Mitrovica.

 

Ne znam koji je razlog bio, da li neka povredica(mada ne verujem u to), nedostatak samopouzdanja usled male minutaze u NBA ili nesto trece.  Zasto mu ne bi odgovarao Saketijev stil igre.? Jeste mozda malo brze za njega, on je moderan igrac, a sto se trojki tice on je upravo na njima izgradio karijeru, 4 sezone zaredom u EL je imao preko 40%

 

Evo sad sam bas pogledao njegovu statistiku sa kvalifikacionog turnira i oko me nije prevarilo.  

D9R3mfd.png

 

Sve u svemu bas mi je wtf momenat otpustanje Ledeya, koji samo napreduje iz godine u godinu i sigurno nece cekati dugo na novi tim. Jos su coveku platili 150k da bi ga se resili. :ajme:  Izgleda da je ova sezona bila samo izuzetak i plod nekih srecnih okolnosti i da se brzo vracaju u onaj njihov prepoznatljivi mod lutanja i pumpanja novaca u sumnjive igrace.

 

 

Nisam gledao ni jednu utakmicu kvalifikacija.

 

Menjaju koncept vrv jer su Meli i Lidej dijametralno suprotan tip igrača.

 

 

Bajern doveo Obsta, dobar potpis.

Link to comment
Share on other sites

Na sastanku Evrolige minimalni budzet za Evroligu postavljen na €7M (dosadasnji je bio na €5.4M).
Od nove sezone trenerima ce takodje biti dozvoljen jedan "celendz" po utakmici oko sudijskih odluka, ako bude neuspesan to nece oduzeti jedan tajm-aut koji tim ima na raspolaganju (tako je valjda u NBA).

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Borca said:

Od nove sezone trenerima ce takodje biti dozvoljen jedan "celendz" po utakmici oko sudijskih odluka, ako bude neuspesan to nece oduzeti jedan tajm-aut koji tim ima na raspolaganju (tako je valjda u NBA).

 

Sto znači da ako je uspesan vrv nece imati pravo na novi?

Link to comment
Share on other sites

Ko nije procitao promene za sledecu sezonu, ono sto je najvrednije istaci je da se uvodi 1 coach challenge po mecu na uzoru na NBA. Dobra stvar koja moze da promeni ritam utakmice ako se pravilno iskoristi, samo treba biti pametan i ne gubiti ga na glupe i nebitne situacije.

 

Edit: Sad citam detaljnije, ipak nece doci do potpunog prepisivanja pravila iz NBA gde moze da se zatrazi provera bilo koje odluke koja je donesena. U Evropi ce biti moguce proveriti samo odluke koje su i do sada bile dostupne proveri sudijama pomocu IRS-a, znaci:

 Na kraju ĉetvrtine ili produţetka,
 da li je šut za uspešan pogodak iz igre upućen pre nego što je signal sata za igru oglasio
završetak ĉetvrtine ili produţetka.
 da li i koliko vremena treba da pokazuje sat za igru ako je:
- došlo do prekršaja izlaska van graniĉnih linija igraĉa koji šutira.
- došlo do prekršaja perioda šuta.
- došlo do prekršaja 8-sekundi.
- greška naĉinjena pre završetka ĉetvrtine ili produţetka

 

Kada sat za igru pokazuje 2:00 minuta ili manje u ĉetvrtoj ĉetvrtini i u svakom produţetku,
 da li je šut za uspešan pogodak iz igre upućen pre nego što se oglasio signal sata za šut.
 da li je greška dalje od akcije šutiranja naĉinjena u sluĉajevima kada treba utvrditi
- da li je isteklo vreme igre ili perioda za šut,
- da li poĉela akcija šutiranja,
- da li je lopta još uvek bila u ruci(kama) igraĉa koji šutira.
 da li je prekršaj spreĉavanja pogotka ili ometanja ispravno dosuĊen.
 da odredi igraĉa koji je prouzrokovao odlazak lopte van graniĉnih linija.

 

Bilo kada u toku utakmice,
 da li se uspešan pogodak iz igre raĉuna 2 ili 3 poena.
 da li se kod neuspešnog pogotka iz igre dodeljuju 2 ili 3 slobodna bacanja, nakon greške dosuĊene
na igraĉu koji šutira.
 da li liĉna, nesportska ili diskvalifikujuća greška ispunjava kriterijume takve greške ili je treba
pooštriti ili ublaţiti ili smatrati tehniĉkom greškom.
 nakon što doĊe do greške u radu sata za igru ili sata za šut, koliko vremena se ispravlja na
satu(ovima).
 da identifikuje ispravnog izvoĊaĉa slobodnog bacanja.
 da identifikuje uĉešće ĉlanova ekipe, glavnih trenera, prvih pomoćnih trenera i pratećih ĉlanova
delegacije u toku bilo kog akta nasilja.

 

Predvidjam da ce ovde najveci problem biti da treneri nauce kada mogu da traze proveru a kada ne :classic_biggrin:

 

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, propolis said:

 

Sto znači da ako je uspesan vrv nece imati pravo na novi?

 

Nece, postoji samo jedan "celendz" u toku cele utakmice za svaki tim/trenera.

 

Armel Traoré potpisao ugovor na 3 sezone sa Monakom.

Link to comment
Share on other sites

Elie Okobo navodno potpisuje ugovor sa Asvelom.
Peyton Siva navodno posle Evrolige i Albe potpisuje za New Zealand Beeakers.
Andrey Vorontsevich potpisao 1+1 ugovor sa Uniksom.
Artem Komovalov potpisao 1+1 ugovor sa Uniksom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...