Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

Pa nebitno je ko im pise, iako ja mislim da Fed pise po tviteru i IG, a da na fb nije uvek on, ali sigurno niko ne pise bez njihovog odobrenja.
 
jesi sigurna?
ja pre verujem da mirka moze da to radi .

Ona nema nalog na drustvenim mrezama i prezire ih, ne verujem da pise umesto njega. Ali mozda uskoci poneki put jer ima vise smisla za pisanje [emoji41]
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Boxy said:

Kad ne bi podjebavao, ne bi bio ti, ali nema veze, uzivaj sad...a da je bilo drugacije, ubedjivao bi nas da si gledao djiro i da je bila ekstra zanimljiva etapa emoji16.png

Foliranti odmah prepoznaju kad se neko drugi folira.. Neko se 4 dana pravi mrtav i vasrsne u momentu kad Novak izgubi mec😂

Link to comment
Share on other sites

Znam da ce ovo nekima smesno da zvuci nakon poraza od 3-0, ali ovo je bilo tako blizu najveceg preokreta u istoriji tenisa... A evo zasto to mislim. Nakon dva seta cinilo se da Djokovic stvarno nema nikakvu sansu, a onda je Nadal poceo u trecem setu da se umara polako i da gresi sve vise, ali je Djokovic nekako previse sporo podizao nivo igre, iako se videlo da igra sve bolje kako mec odmice i da preuzima treci set. Znao sam u tim trenucima da mogu biti samo dva ishoda, 3-0 za Nadala ili 2-3 za Djokovica. Kljucni detalji poraza su onaj lagan udarac u mrezu na svoj servis i 30:15 i onda ona dupla greska na servisu. Bukvalno ga je imao na 5-4 da uzme set i krene u totalni preokret, ali je sam sebe pobedio nekim glupostima. Jako je blizu bilo da ode u 2-1 a onda bi se druga pesma pevala, znamo svi da je Djokovic izdrzljiviji fizicki od Nadala, iako je Nadal da kazem jaci. Tako da bi Djokovicu produzenje meca davalo sve vece i vece sanse, a Nadalu bi stavljalo pritisak. Vidjali smo gomilu puta kako Nole preokrece, ali ovoga puta se to nije desilo nazalost. Tako blizu a tako daleko. Ponekad fali trunka da se to dogodi, neka kljucna lopta bude za trunku napolju i to je to. Sad he verovatno svima jasno da Nole nece juriti rekord Federera nego Nadala. Federer ce ostati na 20 titula, a ova dvojica ce da odu na 25-27 na kraju.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, wrach said:

Priznaj jel odigrao nekada bolji set u finalu?

 

Pa ako gledamo odnos ocekivanja pre meca i sta se desilo u mecu, ovo je miljama daleko ispred svega ostalog.

Sto se igre kao igre tice, 2008. ipak ostaje nivo iznad. Tada mu niko nista nije mogao, pa tacno da su igrali mesec dana dok je danas jednostavno bio Nadalov dan, sve sto je trebalo da udje, ulazilo je... neki drugi dan, rezultat u prvih 6 gemova bi bio 3:3.

 

Inace, neverovatno koliko je takticki bolje Rafa spremio mec... Novak kao da 2 minuta nije potrosio na pripremu ovog meca.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Steva said:

 

Inace, neverovatno koliko je takticki bolje Rafa spremio mec... Novak kao da 2 minuta nije potrosio na pripremu ovog meca.

 

To je i meni najveci utisak, Djokovic kao da je ocekivao da izadje na teren, a Nadal ce da se samoubije sam od sebe.

Isto tako mislim da je tome delimicno kumovao i Ivanisevic sa svojom izjavom:

Quote

"Gledamo Nadala i sve je isto kao uvek, ali nije isto. Ovo su perfektni uslovi za Novaka, ali za Nadala nisu. Nadal će uvek dobiti one koje treba dobiti. Računam na Novak – Nadal finale u kojem, po mom mišljenju, Nadal nema nikakve šanse u ovakvim uslovima, po ovakvoj zemlji i s Novakom koji mu je već ušao u glavu. Malo sam otišao predaleko, ali mislim da je Novak favorit broj jedan Rolan Garosa", rekao je Ivanišević za HRT.

 

Ako je ovo javno rekao, ko zna sta mu je ovako govorio :classic_ninja:

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Previše je samouvereno ušao Nole u ovo finale, tu ubeđenost u pobedu je preneo i na neke od nas navijača. Nije očekivao da će Rafa ovoliko podići nivo igre u finalu, nije imao plan B. Biće teško da ga stigne sad po broju slemova, jer će Nadal verovatno još 2-3 osvojiti. Ako ne uspe, ostaće zauvek rasprava ko je od njih dvojice GOAT.

Link to comment
Share on other sites

Meni uopšte nije izgledalo da je ušao samouvereno u meč, to se videlo u prvom servis gemu, probao je neku siguricu da plasira i dozvolio je Rafi da bude mnogo agresivniji od starta. Izgleda mi da ga je prosto pojeo pritisak na početku, a posle kad je Rafa dovoljno odmakao postalo je preteško da se vrati, pogotovo što je trošio strašno mnogo snage na odbranu svojih servis gemova. Da ne pominjem onolike lopte po linijama kako ubijaju u pojam.

Rafa mi je i fizički izgledao mnogo bolje, da je Novak iščupao treći set morao bi da servira atomski u nastavku da bi imao šanse za preokret, tako da se oko toga ne sekiram, bilo je sve jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drakaris said:

Pa sto se onda igraju ostali turniri, kada su samo slemovi bitni. Jesu slemovi bitni, ali ne i presudni faktor za GOAT-a. A Nadalova karijera je puna rupa po pitanju toga.

 

Da bi se dobilo rangiranje za Slemove i da bi i drugi ljudi ponekad gledali tenis 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ChrisJudd said:

Previše je samouvereno ušao Nole u ovo finale, tu ubeđenost u pobedu je preneo i na neke od nas navijača. Nije očekivao da će Rafa ovoliko podići nivo igre u finalu, nije imao plan B. Biće teško da ga stigne sad po broju slemova, jer će Nadal verovatno još 2-3 osvojiti. Ako ne uspe, ostaće zauvek rasprava ko je od njih dvojice GOAT.

Imam potpuno drugaciji utisak a to je da je Novak usao u finale nekako bez mnogo nade da ce dobiti Rafu i to se videlo na samom pocetku.

 

Nesto mislim da ce mozda naprotiv Goran sada da mu bude stalni trener, po meni danas ga je servis onako debelo izdao

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jevrem69 said:

Federer je bio brzi u cestitkama Nadalu, nego sto je to bio slucaj sa njegova dva najvernija navijaca ovde 😁 .............. bas lepo i dirljivo ....................................

Mogu da budem (malo) pakosna da kazem da je nekako i sebe ugurao sa tom cestitkom u slavljenike pobednike - njegovo pravo naravno.

 

Inace da zabelezimo i da su rekli da ce kroz dve godine i Suzan Lenglen imati krov !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Ja sam od sredine drugog seta počela da...

 

Bio sam uvjeren da slijedi usisavam :classic_biggrin:

 

Šta reći, koju posluku porati? Koliko god sam razočaran Đokovićevim nastupom mora se priznati da je Nadal bio perfektan.

Budući da nije u redu čestitati Stevi i Lavrnji, iskoristio bih priliku da čestitam Loshmiju...i Boxy :classic_biggrin:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Abudžaba Dabila said:

 

Bio sam uvjeren da slijedi usisavam :classic_biggrin:

 

Šta reći, koju posluku porati? Koliko god sam razočaran Đokovićevim nastupom mora se priznati da je Nadal bio perfektan.

Budući da nije u redu čestitati Stevi i Lavrnji, iskoristio bih priliku da čestitam Loshmiju...i Boxy :classic_biggrin:

 

 

 

Ajde Losmi, ali nisi pratio na casu, za mene je ovo bolja varijanta :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...