Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

4 minutes ago, Drakaris said:

Cisto sumnjam da ce se pojaviti neko kome nece biti apsolutno nikakav problem da osvaja 2 slema prosecno u sezoni 15 godina.

 

Potrebno je imati i rivale koji te guraju preko granice. Motivaciju je jako tesko naci. Federer nije u penziji samo zbog njih dvojice.

 

Sad si se i ti uhvatio za 30 slemova, neka bude rekord +1...

Federer nije u penziji je voli tenis i jer Mirka i dalje hoce da ga prati po turnirima, nisu Djokovic i Nadal bas toliko bitni u njegovom zivotu.

Link to comment
Share on other sites

Mirku sigurno frustrira to sto je Nadal osvojio 20. slem, pa tera muzica na sto intenzivnije treninge.

 

 

Novak i sam priznaje da igra da bi prestigao Federera, njega to drzi i svaki dan izgara na treninzima. Pored toga sto voli tenis. 

 

Nema nista lepse, nego pobediti najvece rivale. Sigurno im nije isto pobediti Dominika Tima ili jednog od njih.

 

Nadal se sigurno mnogo dobro oseca, jer je pobedio bas Novaka.

Link to comment
Share on other sites

Nadalovih 20 GS veze nema s GOAT pričom i Fed to dobro zna. Suviše je on "One trick pony" igrač (čitaj "blato") da bi bio ozbiljno razmatran za Goata. Nema nedelje na 1. mestu, završne turnire, etc...
Jedina "opasnost" tačnije, konkurencija, Rodžeru je Novak.
Samo on.

Sent from my phone using landline

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

Nadalovih 20 GS veze nema s GOAT pričom i Fed to dobro zna. Suviše je on "One trick pony" igrač (čitaj "blato") da bi bio ozbiljno razmatran za Goata. Nema nedelje na 1. mestu, završne turnire, etc...
Jedina "opasnost" tačnije, konkurencija, Rodžeru je Novak.
Samo on.

Sent from my phone using landline
 

 

To je donekle tačno, ali šta ako Nadal uzme sledeće godine AO? Onda on postaje taj koji ima

21 GS i DCGS, dovoljno da krene rasprava među analitičarima, u medijima...meni uopšte ne izgleda nemoguć takav razvoj događaja, NĐ jeste tamo favorit ali ne zauvek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, implant said:

 

To je donekle tačno, ali šta ako Nadal uzme sledeće godine AO? Onda on postaje taj koji ima

21 GS i DCGS, dovoljno da krene rasprava među analitičarima, u medijima...meni uopšte ne izgleda nemoguć takav razvoj događaja, NĐ jeste tamo favorit ali ne zauvek.

bas tako, to bi bila karika koja mu nedostaje da bi i zaista poneo titulu goata, sto bi Zika Obretkovic rekao u "celini i celosti" ............e jos kada bi dograbio i RG 2021, ta prica bi bila i definitvno zavrsena ...................... tako da sam siguran da ce on sada baciti sve karte na osvajanje ta dva Slema ...................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad Djokovic izgubi vidi se zapravo sav jad i cemer u kom zivimo. Na ovom forumu ne toliko, mada i ovde ima ljudi koji, imam utisak, primaju svaki njegov poraz suvise k srcu. I istovremeno projektuju svoje neke fantazije na svog pulena, njegove protivnike na terenu i na protivnicke navijace.

 

A realnost ne moze da bude dalja od istine. Naravno da je Djokovic sada slomljen jer nije uspeo, naravno da je svaki slem, rekord, pa i pobeda protiv random igraca, a kamoli najveceg protivnika, bitna, kako se priblizavaju kraju karijere.

 

Ali prica o tome sta je i kako je bilo i kako je moglo da bude, ko je kome poklonio i slicne ce biti bitne samo navijacima. Ja sam apsolutno siguran da je svako od njih trojice zadovoljan karijerom koju je imao i da se sutradan povuku ne bi imali nikakav problem s tim.

 

To sto su gladni tih uspeha i rekorda ne znaci da se osecaju neostvareno kako ovde provejava posle ovakvog meca Djokovica.

 

Sad malo o mecu - ovo malo analiza sto sam citao, moram da kazem najiskrenije, uvek me negativno iznenade. Gledate ovaj tenis bar 10 godina ako ste samo fanovi Novaka, to je sasvim dovoljno da primetite neke stvari.

 

Ovo sto je Djokovic danas igrao je posledica nekih fizickih problemcica koje vuce i to sto se Nadal odlicno spremio za njega, odnosno onu plan A igru koju je igrao ovde od pocetka. Vec posle dva gema se videlo da plan B nema. S tim u vezi, on je samo igrao ono sto generalno igra vec pet godina, nije ovo bilo nista posebno skandalozno igracki lose - iskljucivo Nadal ga je napravio da izgleda tako. S tim u vezi, jako mi je zanimljivo, gotovo urnebesno, da isti ljudi koji kada Djokovic pobedjuje dok mu se protivnik raspada to pripisuju njemu, a u suprotnom slucaju kakav smo videli danas, opet je kriv on, iako je bolno ocigledno da ga je Nadal rasrafio i da ovaj tu nije mogao nista da uradi.

 

Nadal je danas odigrao brutalni mec koji moze da se poredi sa Rolan Garosom 2008, nivoom na tom turniru. A na tom turniru ni onaj robot Djokovic iz 2011. godine ne bi mogao da uradi apsolutno nista. A Djokovic je danas suva senka tog igraca. Djokovic se nakupio trofeja u poslednjih par godina gotovo iskljucivo na tu mentalnu auru koju ima i na to sto osim u pojedinacnim mecevima drugi igrac treba njega brutalno da nadigra da bi ga dobio, pa opet bude povuci-potegni zbog te njegove snage.

 

To smo videli i protiv Tima na AO ove godine, Federera pogotovo na W prosle, a videli smo i drugacije, protiv Medvedeva, kada on ne pokazuje znake pucanja, pobedjuje. Djokovicev igracki nivo u ovom trenutku ne moze da isprati ono sto je Nadal danas odigrao, to je suva istina.

 

Djokoviceva snaga je negde drugde, ali ocigledno zbog toga sto nije potpuno fit i sto je bio svestan da moze da se nada da Nadal ima malo losiji dan i da ga isecka sa izbacivanjem iz igre i dropsotovima, nekim sahom i mind gameom, pa da dobije, mec je izgledao ovako. To mu nije proslo i bilo je samo pitanje da li ce ipak uspeti da ukrade set ili ne.

 

Inace, Boxy je potpuno u pravu - I Sampras je gledao i cestitao uzivo Federeru obaranje rekorda. Te projekcije u vezi toga da Federer vise voli Nadala koji mu je tehnicki upropastio mnogo vise karijeru (mada je upropastio bas teska rec) dok je bio u prajmu, i onemogucio ga da osvoji jos nenormalniji broj slemova i turnira i da Djokovicu ne bi cestitao na obaranju rekorda ako se desi, je suva fantazija i projekcija svog misljenja, a mozda i licnosti, na nekog drugog.

 

Niti mozete da znate kako se zaista oseca i da li mu je mnogo krivo ili je besan, niti je to u krajnjoj liniji i bitno, pa bih cak i voleo da se to desi, da bismo videli da li ce se Rodzer ponasati kako projektujete.

 

mada bi onda to instant zaboravili i okrenuli pricu kako je "kiseo" i "kurtoazan jer mora", kao sto je bila prica i oko takve stvari poput Laver Kupa, kako Federer nece da pozove Djokovica da igra sa njim, pa kad ga je pozvao, onda se vestacki radovao i vestacki ga bodrio. Mislim da potencijalne probleme ne trazite na pravom mestu.

 

Sto se tice Nadala, licno mi je interesantno da ga vidim ovako fizicki spremnog imajuci sve sto ga prati u vidu, ali odgovore na ta pitanja sada i da trazimo necemo ih dobiti. Igracki, takticki, u svakom smislu je danas razbio Djokovica i mislim da je Novak imao i srece, moglo je da bude jos ruznije, da se nije desio onaj najslabiji gem u mecu i ribrejk u trecem setu.

 

Videcemo dokle ce svako od njih da tera.

 

Ono sto je sigurno, sva trojica su ispisala istoriju i navijac svakog od njih ima argumenata da nazove svog pulena GOATom, ako je to nekad i bilo pitanje, vise nije. To sto se nece nikada sloziti oko ocene je neka druga prica.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vanjabarsa said:

kako se ovde dele gs titule, a sta ako sledece godine ne bude ao , zbog corone, recimo ? 

ne pravite kalkulacije, ludo je vreme , nije bilo wimb. pa je sad jos zalije sto je onako novak ispao iz ny. mada, ko zna dali bi i tamo uzeo titulu 

 

Ne dele se ovde slemovi, nego razmatramo varijantu u kojoj bi Nadal mogao da se smatra goatom (ja smatram da goat ne postoji, btw.). Pričamo, razgovaramo...nisam iz fazona "Nadal sigurno osvaja AO", a što se korone tiče, videćemo, nadam se da neće biti više otkazivanja.

Link to comment
Share on other sites

Sto se Serene tice, dok sam ovde, proguglajte najbolje sportiste, znaci ne tenisere, nego sportiste, svih vremena. Na listama americkih sajtova Serena je uglavnom u top 10, Federer retko, Nadala i Djokovica ima MOZDA ako je lista top 50-100 sportista.

Link to comment
Share on other sites

2 stvari:

 

1. Djokovic treba da zaboravi na dropshotove, tj. da ih koristi dozirano, kao Nadal danas (2 od 2, ili 3/3 u drop shotovima, tako nesto). Cicipasa jeste uhvatio u masinu sa skracivanjem, ali ne donose sustinsku razliku. Cicipasa bi pobedio kako god okrenes, a sa Nadalom bi imao vise sanse da je manje skracivao loptu.

 

2. Servis - katastrofa. To sto je angazovao Ivanisevica izgleda nije dalo rezultate. Neka vrati staru servu i sve ce biti u redu. Ona je danas bila glavni razlog poraza - nikada, od kada pratim duele njih dvojice (a pratim od pocetka) Nadal nije imao prednost u servi, to je bio elemenat igre na koji je Djokovic mogao da se osloni, i onda kada ostale stvari ne idu. A kada je Nadal tu u prednosti, onda nema sta da se prica - nije toliko cista statistika sto je lose, vec samopouzdanje koje dolazi sa dobrom, odnosno nestaje sa losom servom. 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, McLeod said:

Ono sto je sigurno, sva trojica su ispisala istoriju i navijac svakog od njih ima argumenata da nazove svog pulena GOATom, ako je to nekad i bilo pitanje, vise nije. To sto se nece nikada sloziti oko ocene je neka druga prica.

 

Hehe... vidi se da pises za zapadne medije :classic_tongue: poceo si da okreces plocu, vise nema jednog GOAT-a, sad svako ima svog GOAT-a i to je skroz legit :classic_biggrin: stavise, od danas, to je jedini ispravan pogled na tu temu.

 

Dobar si McL-e, svidja mi se kako pises... kupicu ti veliku pljeskavicu kad se vidimo. 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, diego said:

2 stvari:

 

1. Djokovic treba da zaboravi na dropshotove, tj. da ih koristi dozirano, kao Nadal danas (2 od 2, ili 3/3 u drop shotovima, tako nesto). Cicipasa jeste uhvatio u masinu sa skracivanjem, ali ne donose sustinsku razliku. Cicipasa bi pobedio kako god okrenes, a sa Nadalom bi imao vise sanse da je manje skracivao loptu.

 

2. Servis - katastrofa. To sto je angazovao Ivanisevica izgleda nije dalo rezultate. Neka vrati staru servu i sve ce biti u redu. Ona je danas bila glavni razlog poraza - nikada, od kada pratim duele njih dvojice (a pratim od pocetka) Nadal nije imao prednost u servi, to je bio elemenat igre na koji je Djokovic mogao da se osloni, i onda kada ostale stvari ne idu. A kada je Nadal tu u prednosti, onda nema sta da se prica - nije toliko cista statistika sto je lose, vec samopouzdanje koje dolazi sa dobrom, odnosno nestaje sa losom servom. 

Imao je u finalu US Opena 2013.godine, tada je Nadal nestvarno dobro sevirao .................. kao sto Novak nikada ovako lose nije servirao u nekom vaznom mecu ....................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, McLeod said:

Sto se Serene tice, dok sam ovde, proguglajte najbolje sportiste, znaci ne tenisere, nego sportiste, svih vremena. Na listama americkih sajtova Serena je uglavnom u top 10, Federer retko, Nadala i Djokovica ima MOZDA ako je lista top 50-100 sportista.

So?

Kako je to relevantno za bilo sta?

Sva trojica su ispred Serene objektivno gledano.

Kao da su ameri apostoli istine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darth Steva said:

 

Hehe... vidi se da pises za zapadne medije :classic_tongue: poceo si da okreces plocu, vise nema jednog GOAT-a, sad svako ima svog GOAT-a i to je skroz legit :classic_biggrin: stavise, od danas, to je jedini ispravan pogled na tu temu.

 

Dobar si McL-e, svidja mi se kako pises... kupicu ti veliku pljeskavicu kad se vidimo. 

 

To je samo prelazna faza do Djokovic je GOAT. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vamos Laki said:

So?

Kako je to relevantno za bilo sta?

Sva trojica su ispred Serene objektivno gledano.

Kao da su ameri apostoli istine.

 

Poenta je u tome da takve price mogu da imaju smisla ili nemaju smisla jer su subjektivne. To sto je Serena smesna u poredjenju sa njima nema veze jer Serenin status dolazi i van terena iz raznoraznih razloga, kao sto recimo danas cetiri od pet Amerikanaca smatraju Muhameda Alija najvecim sportistom svih vremena, umesto fakin Dzordana, koji je verovatno jedini koga ima smisla nazvati najvecim sportistom svih vremena, jer je otelotvorenje ne samo jednog sporta nego sporta uopste, i to samo teren, ne sranja van njega koja uticu na sliku i auru.

 

Plus ce oni da cene neke iz nekih za nas levih sportova, dok ce iz pravog fudbala koji oni jedini na svetu ne igraju staviti na listu mozda Pelea i Maradonu, dok ostatak sveta boli ona stvar za Vejna Greckog i Bejba Ruta (kao sto realno i treba, no disrespect) koji su njima top 10 sportista svih vremena.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, vepar said:

Gotivim Rafu i svaka mu cast za rg ali uvek ce biti samo kralj sljake

 

 

Vidis, ti to kazes kao nesto negativno ali je u stvari pozitivno... GOAT diksusija nikada nece prestati medju navijacima/medijima jer ako se jos diskutuje na temu da li je Jordan GOAT onda mozes biti siguran da je to u tenisu bukvalno never-ending discussion. Sa druge strane, King of Clay je jedan jedini i to se nece dovoditi u pitanje dok je tenisa kao sporta.

 

p.s. Da mogu da biram, pre bih izabrao da do kraja karijere Rafa uzme jos 3 RG-a nego da osvoji jos po jednu titulu na ostala 3 GS-a

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...