Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

11 minutes ago, ciao said:

Ja sam dosla do toga da se samo nadam da Novak nema neku ozbilniju povredu ramena i sl, pu pu

Ne verujem da ima toga.

Meni deluje da je lose spremio mec i takticki i mentalno. Rafa je nashpanovan do pucanja,a Nole kao da igra mec prvog kola otprilike.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno, koliko je Novak raštiman , a Nadal u robot modu. Mesecima vežbao , čekao i dočekao priliku da uništi Novaka

 

A posle neko kaže , ma nemaju žrebovi veze, neće biti testiran ako igra sa lakim protivnicima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada se setim vrsnih strucnjaka od pre desetak godina, kako ce Nadal da propadne nakon 30-e, a onda on bez izgubljenog seta osvaja RG sa 34.5 godina.

2 minutes ago, jevrem69 said:

Bice ovo vece rasturanje nego 2008.godine kada je Rafa prepustio Federeru 6 gemova u finalu ......................

*4 gema

Link to comment
Share on other sites

Kakva crna povreda, Nadal ga je pocistio sa terena nazalost. Novak je bukvalno promenio sudbinu meca onim pocetkom kad je na 40-15 bacio dropshot u vrh mreze, onda smec u pogresnu stranu, pa posle aut. Izgubio je samopouzdanje, a Nadal je stekao samopouzdanje, i sve je krenulo nizbrdo nakon toga. Svasta je Novak u karijeri preokretao, ali ovo moze da se preokrene samo ako se Nadal povredi i zavrsi u bolnici, ne vidim drugi nacin iskreno. Velika je steta sto Nole ostaje na 17 Grand Slamova, moralo je biti drugacije nakon US opena, ali takva je sudbina. Ovo je definitivno Novakov najgori mec u karijeri za titulu koji sam gledao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, djordjem said:

Kako šljaka najbolje otkriva sve mane igrača i ono gde su najviše nazadovali kada dodju u odredjene godine. 

 

To je ovde Djokovićev bekhend. Ma sve, i dijagonala i paralela i ritern. 

 

Dve klase ispod većeg dela karijere. 

Djkovicev bh je precenjen, oduvek bio.

Velicao se zbog toga sto je tim udarcem neutralisao rafin fh.

Al van tih meceva, njegov bh je suv prosek.

Link to comment
Share on other sites

Polako ljudi, meč na 2 dobijena tek počinje 😀.

 

Šalu na stranu, mislio sam da je Rafa favorit ako zaigra bolje nego u prethodnim mečevima što je i uradio + se ovaj naš raspao...zašto se ovako raspao, to nek analizira sa Goranom koji je tvrdio da Nadal nema šanse u ovom finalu.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vamos Laki said:

Djkovicev bh je precenjen, oduvek bio.

Velicao se zbog toga sto je tim udarcem neutralisao rafin fh.

Al van tih meceva, njegov bh je suv prosek.

 

Ma daj, ne preteruj. 

 

Neko ko neutrališe Rafin fh kao niko pre njega na šljaci, ne može da ima bekhenda koji je suv prosek. Pre će biti jedan od najboljih ikada. 

 

Pogledaj highlights-e sa finala Madrida i Rima i uporedi sa ovim danas. U Madridu je uništavao dijagonalama Rafin forhend, a u Rimu je Nadal promenio taktiku i slao balone kao danas, samo što ih je tada jeo za doručak i zakucavao. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...