Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

5 minutes ago, tsva said:

Vukanovic, Petrovic, Nikolic i Ivanic cetiri fudbalska invalida, Uz to zabar danas katastrofalan.

 

Најбољи су када треба одиграти до себе не даље од 5м и вратити назад. Иванић и покушава ка напријед али оправдава га дебил са Арене каже не ваља терен.

Треба им јавити да смо извукли Милан и да имају пуно преноса лига петице да погледају у директним преносима. 'Бем ти српску фудбалску школу...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Juan said:

Nije. Propadanje je počeli rasprodajom ekipe iz Barija i Tokija, onda sankcije i neke stvari koje su bile tada aktuelne, a niau imale veze sa fudbalom. 

I ovo što pričaš za Džajića ne stoji. Tj ne odgovara činjeničnom stanju.

  

49 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Zar nije propadanje naglo ubrzalo nakon sto je Cvele otisao? Ne secam se najbolje, bio sam klinac, ali cini mi se da je Dzaja najzasluzniji za zesce unazadjivanje Zvezde. Prevrne mi se zeludac kad neko kaze da je teranje Dzaje bilo greska. 

 

Rasprodaja tima iz Barija i Tokija u principu nije mogla da se spreči, tj. prodaja nosilaca igre (Belodedić, Jugović, Prosinečki, Savićević, Mihajlović, Pančev). Klub je spremno dočekao sezonu posle Sampdorije jer su dovođena solidna pojačanja i stasavali su mnogi mladi igrači iz omladinskog pogona (Leković, Tanjga, Kristić, Stojkovski, Stefanović, Krupniković, Adžić, Ivić, Petković, Bolić). Problem je nastao sa krizom zima 92/93 i embargom, kada se nije ni znalo zbog čega se igra i tada se skliznulo u evropski prosek nepovratno. Nije bilo Evrope da mladi igrači napreduju, krenulo se sa kombinacijama svih vrsta. Već 1993. novca nije bilo i bukvalno se živelo od transfera. Igrači su igrali za sramno mali novac (do pet hiljada maraka mesečno koliko znam da je dobijao Ivić, Maslovar je recimo igrao za tri hiljade mesečno). Dobijali su pri potpisivanju za Zvezdu pare na ruke i dobijao se procenat od transfer novca (20-30%). Nije tajna da je najviše kinte otišlo na ratište, takvo je bilo vreme.  Priča o finansiranju SPS kasnih 90ih je grobarska podmetačina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dzistrou said:

  

 

Klub je spremno dočekao sezonu posle Sampdorije jer su dovođena solidna pojačanja i stasavali su mnogi mladi igrači iz omladinskog pogona (Leković, Tanjga, Kristić, Stojkovski, Stefanović, Krupniković, Adžić, Ivić, Petković, Bolić).

 

Избаци свакако Тањгу а ако си мислио на нашу омладинску школу имаш их још

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Dzistrou said:

(Leković, Tanjga, Kristić, Stojkovski, Stefanović, Krupniković, Adžić, Ivić, Petković, Bolić).

Bolić je tu bio najozbiljnije pojačanje. Šteta za sve ono sranje koje smo doživeli, i Zvezda bi bila drugačija i karijera Bolića bi bila drugačija. Sjajan igrač je bio.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bas dobra polusezona u prvenstvu. Bilo je smor tekmi, ali smo uglavnom igrali atraktivno i uspeli da pobedjujemo. Ostaje zal za kikseve protiv Partizana i Javora, ali sta je tu je, nadam se da cemo ih pobediti na prolece.

 

Bitno je i da se kupu maksimalno pristupi. Rad je smesan, ali bi bilo dobro da se igraci ne ponasaju kao da su na odmoru.

 

Mnogo ovo bolje dleuje u odnosu na pre godinu dana, kompaktniji smo, jasno su raspodeljene uloge, bolje igramo u Evropi (ok verujem da na ovo utice i nivo takmicenja koji igramo), i zaista smo poceli dopadljiv fudbal da igramo. Samo se bojim prelaznog roka i novih Spiridonovica i kombinacija koje ce dolaziti umesto zaista neophodnih igraca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Don Juan said:

Bolić je tu bio najozbiljnije pojačanje. Šteta za sve ono sranje koje smo doživeli, i Zvezda bi bila drugačija i karijera Bolića bi bila drugačija. Sjajan igrač je bio.

Bilo je tu još dobrih igrača pre svega Vidaković i Ratković ali ratno vreme je klub bacilo u srpsko blato umesto da budemo stalno u evropskom vrhu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos nesto - Stankovic je od Milunovica i Ivanica napravio igrace za Zvezdu, digao ih iz mrtvih. Isto vazi i za Gajica. Sva trojica su do pre godinu dana igrali kao kurac ili nisu ni igrali. Pa i Njegos je poceo nesto da pokazuje.

 

I za to svaka cast. 

 

Samo sto manje Gobeljica, Vukanovica, Spiridonovica itd itd. 

Edited by Markoss
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2020 at 10:49 AM, Sprivel said:

 

-Zaista mi je ukazana velika čast. Posle ovoga 500-600 ljudi će dobiti posao i zbog toga mi je jako drago. Želim svim akterima, a posebno predsedniku Vučiću i saradnicima da čestitam na realizaciji projekta koji će mnogo značiti za Srbiju. Želim da pozdravim i moje prijatelje u Japanu-rekao je Piksi i na japanskom kratko poručio "Živeo Japan, živela Srbija".

Ljakse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, materazzi said:

Gajic i dalje igra ko kurac...da covek od 20 idealnih pozicija za centarsut 1 krsten ne moze,da je podigne na glavu sci fi

Nazalost, ic nije napredovao koliko god se u ono vreme kad je odlazio u Francusku kleliu talenat i potencijal.

Niti ume da dribla u trku, da izbaci cuvara potezom, centarsut kritican iako je svakako boljs opcija od allround Gobeljarda.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

 

Избаци свакако Тањгу а ако си мислио на нашу омладинску школу имаш их још

Tanjga je bio svakako odličan štoper, a osim toga imali smo Vidakovića iz Mostara. A što se omladinske škole tiče nije bilo puno materijala osim navedenog. Eventualno Predrag Djordjević, mada je on priključen timu tek '93. 

 

38 minutes ago, Perkos2 said:

Bilo je tu još dobrih igrača pre svega Vidaković i Ratković ali ratno vreme je klub bacilo u srpsko blato umesto da budemo stalno u evropskom vrhu

Tako je, plus nesretna povreda Lukića. Bilo je materijala za još par dobrih sezona u Evropi... 

 

57 minutes ago, Don Juan said:

Bolić je tu bio najozbiljnije pojačanje. Šteta za sve ono sranje koje smo doživeli, i Zvezda bi bila drugačija i karijera Bolića bi bila drugačija. Sjajan igrač je bio.

Brutalno dobar, gotovo mit od igrača. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Bolić je tu bio najozbiljnije pojačanje. Šteta za sve ono sranje koje smo doživeli, i Zvezda bi bila drugačija i karijera Bolića bi bila drugačija. Sjajan igrač je bio.

Bolić je došao u januaru 1992. sa 19 godina kao kapiten Čelika i najbolji strelac druge lige sa nekih petnaestak golova za polusezonu. Zbog rata u Bosni posle 6 meseci odlazi u Tursku. On, Mitko i Ilija Ivić su trebali da budu nosioci te nove Zvezde uz Jugovića i Mihajlovića.

@Dzistrou Tanjga je došao u leto 1991. po želji Siniše Mihajlovića čiji je kum. U Zvezdi je odigrao, pa prilično tanko i 1992.  odlazi u Hertu.

Vidaković je došao 1992. iz Sarajeva. Tada su došli i Rambo, Maslovar, Drobnjak i  Grof, a Djordjević vraćen sa pozajmice iz Spartaka.

Iz Pirota Džaja dovodi Jovana Stankovića i proglašava ga za svog naslednika. Možda bi nešto i bilo od te ekipe da Vladica Popović nije na početku sezone otišao u Kolumbiju i na njegovo mesto postavljen idiot Milan Živadinović.

Edited by pavijan2
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gajić nije vrhunski desni ali je najbolji srpski desni dek pa dok se na našim livadama ne pojavi neki novi i bolji bek on moze sasvim korektno da pokriva tu poziciju. Ista je priča i sa Rodićem koji naravno kad je zdrav i spreman zavrsava posao na levom beku. Zvezda nije Real ili Siti pa da kupuje i bekove na stranom tržistu

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzistrou said:

Tanjga je bio svakako odličan štoper, a osim toga imali smo Vidakovića iz Mostara. A što se omladinske škole tiče nije bilo puno materijala osim navedenog. Eventualno Predrag Djordjević, mada je on priključen timu tek '93. 

 

Tako je, plus nesretna povreda Lukića. Bilo je materijala za još par dobrih sezona u Evropi... 

 

Brutalno dobar, gotovo mit od igrača. 

 

Ма указао сам ти на грешке. Тањга је тада имао близу 30 година, Лековић је дошао из Подгорице а Болић директно из Зенице.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Perkos2 said:

Gajić nije vrhunski desni ali je najbolji srpski desni dek pa dok se na našim livadama ne pojavi neki novi i bolji bek on moze sasvim korektno da pokriva tu poziciju. Ista je priča i sa Rodićem koji naravno kad je zdrav i spreman zavrsava posao na levom beku. Zvezda nije Real ili Siti pa da kupuje i bekove na stranom tržistu

Najbolji srpski bek tj opcija nama dostupan je ok kad se samo tako posmatra.

Na terenu jako tanko to deluje u ofanzivi, prakticno dva duela nijd dobio kad pokusa da probije, nisam video jedno zavrtanje lopte na 7-8m sa golaut linije, centarsutevi su mu slaba tacka takodje.

I sam sam bio srecan kad je Gajic stigao kod nas iako se nije uklapao u startu, evidentno Deki racuna na njega, ali po meni dosta je tu manjkavosti.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Manoly said:

Najbolji srpski bek tj opcija nama dostupan je ok kad se samo tako posmatra.

Na terenu jako tanko to deluje u ofanzivi, prakticno dva duela nijd dobio kad pokusa da probije, nisam video jedno zavrtanje lopte na 7-8m sa golaut linije, centarsutevi su mu slaba tacka takodje.

I sam sam bio srecan kad je Gajic stigao kod nas iako se nije uklapao u startu, evidentno Deki racuna na njega, ali po meni dosta je tu manjkavosti.

 

Само се сјети гардијске незналице који му је узимао мјесто и одмах је бољи осјећај. Он и Панков има шансе да напредују, наш проблем су гомила играча који то нису у стању.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...