Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Jbg, možemo u krug do prekosutra. Mislim da su se svi složili a i pomenuo sam to u prethodnim postovima, kvalifikacije za SP i LN su jedna priča, za koju je Piksi zaslužio sve čestitke. Međutim, mi poslednjih godinu dana, počev od SP igramo loše i ne vidi se nikakva nada da je to prolazna kriza. Sa takvom igrom teško da bismo ponovili uspeh protiv timova iz LN.

Zar ne shvatas da pricas o babi koja da ima muda bi bila deda? Ti unapred znas da mi ne bismo sad ponovo pobedili Svedsku, Norvesku i Sloveniju? Samo zato sto nismo demolirali Bugarsku i Madjarsku? To nema veze jedno sa drugim, to su opet babe i zabe. Svaki ciklus, i svaka grupa su prica za sebe gde se igra od nule, a mi smo svaki ciklus pod njim za sada uspesno zavrsili. Ponavljam, jedino merilo je rezultat, a ne kafanska nagadjanja sta bi bilo kad bi bilo.  Piksi je odigrao lose grupu na svetskom, kao uostalom i Antic i Krstajic, tako da nista nije zasro, to je nasa dugogodisnja realnost. 

Edited by diego
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Piksi je uspeo da mu odbrana izgleda kao Zvezdina, nekad i gora.

Znas da ce barem jedan gol da se primi, znas da je svaki napad protivnika sansa, znas da oni koji gluma bekove ocas posla ispadaju, znas da je panika vrlo cesto u nasem sesnaestercu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, diego said:

Zar ne shvatas da pricas o babi koja da ima muda bi bila deda? Ti unapred znas da mi ne bismo sad ponovo pobedili Svedsku, Norvesku i Sloveniju? Samo zato sto nismo demolirali Bugarsku i Madjarsku? To nema veze jedno sa drugim, to su opet babe i zabe. Svaki ciklus, i svaka grupa su prica za sebe gde se igra od nule, a mi smo svaki ciklus pod njim za sada uspesno zavrsili. Ponavljam, jedino merilo je rezultat, a ne kafanska nagadjanja sta bi bilo kad bi bilo.  Piksi je odigrao lose grupu na svetskom, kao uostalom i Antic i Krstajic, tako da nista nije zasro, to je nasa dugogodisnja realnost. 

Ako je jedino merilo rezultat onda su i dva remija i dva poraza u grupi takođe merila. Kad je pre toga imao toliko izgubljenih bodova i to u jačoj konkurenciji?

 

A ako ćemo da cepamo dlaku načetvoro, osvojio je i manje bodova na SP od Antića i zamlate Krstajića.

Link to comment
Share on other sites

Ali ja i dalje ne mogu da shvatim taj stav da je jedino rezultat bitan u ovakvoj kvalifikacionoj grupi. Da pricamo o samom prvenstvu gde je zaista rezultat jedini bitan, pa bih onda sve razumeo, cak sta vise bio bih na strani svih ljudi koje ne zanima kako smo igrali nego ih zanima samo dokle smo dogurali. Ali da u kvalifikacionoj grupi koju treba da zavrsis minimalno sa skorom npr 6-1-1 jer si toliko kvalitetniji na papiru od ostalih ti prodjes dalje na jedvite jade, gde su ti ispodprosecne ekipe sa ispodprosecnim igracima bez problema davale golove i gde si jedva iscupao dva puta X protiv Bugara, gubio dva puta od Madjara i dobio Crnogorce i Litvance sa ne previse ubedljivom igrom... Pa ja stvarno ne mogu da budem zadovoljan time. EP je za malo jace od pola godine, a ne znam kojim cudom cemo izgledati tamo protiv jacih ekipa bolje nego sada. Kroz nekoliko prijateljskih utakmica koje cemo odigrati do tada sigurno necemo nista popraviti, a selektor apsolutno ne odaje utisak coveka koji je spreman da bilo sta menja ili popravlja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ako je jedino merilo rezultat onda su i dva remija i dva poraza u grupi takođe merila. Kad je pre toga imao toliko izgubljenih bodova i to u jačoj konkurenciji?

 

A ako ćemo da cepamo dlaku načetvoro, osvojio je i manje bodova na SP od Antića i zamlate Krstajića.

Ti pricas o prosutim bodovima u grupi u kojoj je Piksi prosao dalje na evropsko prvenstvo? Mislim, to je bas tuzno, i jasno mi je zasto nam tako ide lose u fudbalu. Zar smo u situaciji da trazimo bodove za artisticki dojam i stil, kada nismo tamo bili 24 godine? Krajnji rezultat je - plasman.

 

A ako cemo stvarno da cepamo dlaku, Krstajic i Antic jesu uzeli po 3 boda, i ispali iz grupe - krajnji rezultat ispadanje. Piksi je vec sad nadmasio obojicu jer je uspeo da spoji dva ciklusa na koje je odveo ekipu. Naravno, Antica je oterala stoka nezasluzeno, kao i Muslina, ali opet to nema nikakve veze sa Piksijem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, diego said:

Ti pricas o prosutim bodovima u grupi u kojoj je Piksi prosao dalje na evropsko prvenstvo? Mislim, to je bas tuzno, i jasno mi je zasto nam tako ide lose u fudbalu. Zar smo u situaciji da trazimo bodove za artisticki dojam i stil, kada nismo tamo bili 24 godine? Krajnji rezultat je - plasman.

Kao da ih je prosuo protiv top selekcija a ne protiv Bugara i Madjara.

 

Jeste bitan plasman ali takodje je bitan i nacin. A nacin gde mi strepimo u ovakvoj grupi do poslednje sekunde je los.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, СтелаРоса said:

a selektor apsolutno ne odaje utisak coveka koji je spreman da bilo sta menja ili popravlja.

Popravio je neodlazak na evropsko prvenstvo 24 godine. Popravio je nas plasman iz B u A ligu nacija. Popravio je cak da su Mitar i Tadic i ostali nasmejani i raspolozeni cak i kada izgube i odigraju lose, i vidno motivisani da naprave uspeh. Popravio je slogu i atmosferu u ekipi. Jedino sto nije popravio je nerealno ocekivanje Srba, evropskih Brazilaca, koji nisu usli u drugi krug svetskog prvenstva gde nikada nismo bili kao Srbija, i sto nismo dominantno osvojili grupu kao Francuska. Tu je stvarno kiksno.

Edited by diego
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma cak i sve na stranu, ali na osnovu cega mozemo da se nadamo bilo kakvom uspehu na EP? Eto plasirali smo se tamo i jel to to onda? To je kraj? Kako god tamo da prodjemo nebitno je? 53 ekipe su ucestvovale u kvalifikacijama, a 24 ekipe se plasiraju na zavrsni turnir. To znaci da je skoro svaka druga selekcija nasla svoje mesto na EP i to u konkurenciji sa: Lihenstajnom, Andorom, San Marinom, Belorusijom, Bugarskom, Estonijom, Farskim Ostrvima, Letonijom, Maltom, Gibraltarom, Kiprom, Litvanijom, Azerbejdzanom, Jermenijom, Makedonijom, Kosovom, Islandom, Severnom Irskom, Crnom Gorom, itd... Pa bruka i sramota bi bila da nismo uspeli da budemo za nijansicu (jer za toliko smo na kraju i bili) bolji i uspesniji od nabrojanih nacija i da se nismo plasirali. Bruka i sramota. Kao sto su i rezultati nekih ranijih selektora i generacija takodje bili bruka i sramota i to nije nesto sto treba da bude referenca za bilo sta. Odnosno treba da bude samo primer kako ne treba da se radi, a ne da se poredis sa tim i ako budes bolji da se busas u grudi. Ne treba da budes bolji od je*enog Curcica ili Krstajica, nego treba da radis tako da ti ekipa izgleda kao tim koji igra sa max potencijalom, a onda i ako se desi neuspeh da mozes sebi da kazes - eto to je to, dali smo sve od sebe, ali naisli smo na jaceg i boljeg. A ne da nam Kamerunci i Svajcarci us*ravaju odbranu.

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Odustajem. Čestitke i tebi i Piksiju na nezapamćenom uspehu, da ne kažem herojskom, i bez sarkazma se nadam da ćemo na EP da odigramo i prođemo u skladu sa tvojim ružičastim pogledom a ne u skladu sa onim što gledamo već godinu dana i čega se pribojavam.

Zapravo, Piksi ima pravo i da izgubi sve 3 na evropskom, i dalje nas je tamo odveo i to je uspeh u odnosu na one pre njega koji nas tamo nisu odveli. To je onako strogo matematicki, a pored toga i igramo ofanzivno i nismo dosadni kao ekipa, tako da predvidjam da cemo da prodjemo grupu i dostignemo uspeh sa evropskog 2000. a u nokaut rundi se nikad ne zna. Cujemo se za 7 meseci na ovom istom mestu.

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Constantin said:

Samo mi ovo objasni šta si hteo da kažeš, i da se samoproglasim najvećim slepcem i neznalicom apropo fudbala ....na ovom forumu. Na forumu, a i šire.....:smiley33:

Kako god igrali, trio iz Niša mora da bude na terenu makar po 10 minuta. Čime to zaslužuju Radonjić i Ilić je misterija a Živković koji je dobar igrač igra na pogrešnoj pozociji ali igra uvek iako nas košta mnogo puta što je on desni spoljni.

Link to comment
Share on other sites

Piksi nije vec sad uspesniji od Antica, jer se na EP ne bi plasirao da je ostao stari sistem od 16 ekipa. Antic je uz to na SP pobedio jednu Nemacku sto je i danas najveci uspeh srpskog fudbal u 21. veku (ne racunam juniorska dostignuca), dok Piksi nije mogao da pobedi Kamerun, kao jednu od najgorih ekipa na turniru. Svaka cast za Portugal doduse, nije mala stvar nikako. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

 ali na osnovu cega mozemo da se nadamo bilo kakvom uspehu na EP? Eto plasirali smo se tamo i jel to to onda?

С обзиром на игру овакву, а убеђен сам да неће ту бити неких промена на боље, да то је то. Опет Зависи од групе, али пошто ћемо гтово сигурно пасти у четврти шешир пред жреб група биће тешко. 

 

Ако узмемо у обзир целокупну слику наше репрезентације на првенству ће бити једно 15-ак екипа са којима би тешко излазили на крај, а то је ипак пуно од укупно 24 колико ће их бити. 

 

Сад вероватно има и оних који мисле да паднемо са Мађарима опет на ЕП-у (биће могуће јер су други шешир) реално би било да их добијемо, али ја нисам тај. Немам разлога да мислим да можемо да их добијемо на првенству.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, diego said:

Zapravo, Piksi ima pravo i da izgubi sve 3 na evropskom, i dalje nas je tamo odveo i to je uspeh u odnosu na one pre njega koji nas tamo nisu odveli. To je onako strogo matematicki, a pored toga i igramo ofanzivno i nismo dosadni kao ekipa, tako da predvidjam da cemo da prodjemo grupu i dostignemo uspeh sa evropskog 2000. a u nokaut rundi se nikad ne zna. Cujemo se za 7 meseci na ovom istom mestu.

Piksi za plasman na EP treba da dobije premiju ali za rezultat na samom EP treba da se napravi dogovor sa savezom. Ako ne prođe da sam podnese ostavku a ako pobeđuje da dobija premije i pohvale. Ovo što smo videli u kvalifikacijama je užas i neće ništa doneti na EP, zato mora da radi na svom usavršavanju na boljoj igri i jačoj disciplini u ekipi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, diego said:

Zapravo, Piksi ima pravo i da izgubi sve 3 na evropskom, i dalje nas je tamo odveo i to je uspeh u odnosu na one pre njega koji nas tamo nisu odveli. To je onako strogo matematicki, a pored toga i igramo ofanzivno i nismo dosadni kao ekipa, tako da predvidjam da cemo da prodjemo grupu i dostignemo uspeh sa evropskog 2000. a u nokaut rundi se nikad ne zna. Cujemo se za 7 meseci na ovom istom mestu.

A to sto je EP promenilo format i umesto 16 sada ima 24 mesta nije cinjenica na koju se obaziremo. 

 

Ako si vec toliko zapeo da poredis onda bar poredi kako treba. Piksija i Tumbakovica, jer svi selektori pre toga su imali tezi posao da se plasiraju na EP zbog svega 16 mesta. Zanimljivo da smo i u ovoj i u prosloj kvalifikacionoj grupi imali isto bodova i isti skor 4-4-2. S tim da smo u prethodnoj grupi bili sa Portugalom i Ukrajinom, a sada sa Madjarskom i Crnom Gorom. Naravno, Piksi je kroz ligu Nacija obezbedio bolju situaciju na zrebu, ali ga je i sreca pogledala da izvuce jednu od najlaksih grupa. Na kraju su i jedan i drugi igrali mec za prolaz i obojica remizirali sa Skotskom, odnosno Bugarskom. Naravno, Tumbakovic je igrao baraz, gde je ispao na penale. Ako je ovo neki pomak, ja ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Antiću, a i nekima pre i posle njega, zadnja linija su bili Kolarov, Vidić, Subotić i Ivanović, pa ni s njima nismo videli EP.
Piksi možda ima bolje napadače, plus Tadića. Najbolje da čovek koncipira igru na zategnutoj odbrani.
Logično da u nekom momentu da dođe do pada, ali u njegovom mandatu Srbija je igrala najzanimljiviji fudbal, a bilo je i rezultata koji nisu za podcenjivanje.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

A to sto je EP promenilo format i umesto 16 sada ima 24 mesta nije cinjenica na koju se obaziremo. 

Ne. Nije ni Zvezda osvojila Ligu Sampiona, nego Kup Sampiona, i na to se ne obaziremo, osim grobara u kafanskoj prepirci. Svetsko i evropsko prvenstvo je pre 50 godina bilo duplo "lakse" osvojiti, na evropskom se islo odmah u polufinale posle grupe, pa se na to ne obaziremo i svi rekordi uredno stoje svim reprezentacijama i isto se racunaju kao i ovi sada. Ne obaziremo se na to sto su patike i podloga za sprintere dozivele evoluciju i napredak zadnjih decenija, nego kazemo da su ovi sada brzi nego oni pre njih. I naravno, ne obaziremo se na to sto je EP promenilo format, na to se obazire samo neko ko trazi dlaku u jajetu i zeli da napakosti Piksiju i ovom uspehu, umesto da ga puste da dovrsi zapoceto pa posle da pricamo. 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Posteno. Nek dovrsi posao da nas izblamira do kraja, jer mi deluje da to jedino trenutno i pokusava da radi. Samo je greota da nas jedna takva neznalica vodi na velikom prvenstvu, ali Boze moj. Bice ih jos (prvenstava).

Meni nije greota da nas vodi covek koji je odveo moju zemlju na svetsko i evropsko prvenstvo za redom, to sam poslednji put doziveo pre 25 godina.

Link to comment
Share on other sites

Teško će Piksi smanjiti ego, ali ga možda racio natera da pojača stručno štab pred EP, ako je to uopšte sve do njega.
Ne znam ni ko je zadužen da prati igre naših igrača u klubovima, tu isto ima prostora za pomak.
Ova ekipa je u padu u svakom smislu. Stari, motiva je sve manje i pitanje je da li igraju najbolji i najspremniji.
Nešto tu jeste do Piksija, a nešto i nije.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...