Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

3 minutes ago, marko_pantelic said:

Alibi dodavanja unazad ubijaju svaku želju za gledanjem.

 

Mi imamo POGREŠNU ŠKOLU fudbala od najmlađih kategorija. Ništa ovo ne valja

Mislim da je ovo u vezi mladjih kategorija mozda i sustina svih problema,jer naviknuti na takav sistem i formirani na taj nacin igraju fudbal koji se kosi sa danasnjim.

Previse pasova unazad,komplikovanja,dodira sa loptom,previse sporo oslobadjnje i neka pas igra koja se svodi na 2/3 terena "prvom do sebe i da slucajno ne pogresim".Nema tu fudbala

Link to comment
Share on other sites

Imamo selektora bezveznjaka i partijskog piona. Imamo tri centralna beka od kojih samo Milenkovic ima neku pokretljivost. Imamo dva igraca u sredini koji su defanzivno orjentisani. Tako dobijamo pet defanzivno orjentisanih igraca, dvojicu na krilima koji su univerzalci i tri ofanzivna igraca. 

 

Formacija je ok, jer mi nemamo bekove, ali igraci koji su izabrani za ove uloge su bas bas pogresni.

 

Link to comment
Share on other sites

U principu, imamo prilicno slab tim igracki. Pre smo bar imali neke zvezde tima, Stankovica, Vidica, Matica, Ivanovica, pa cak i Kolarova seljaka, bio je standardan u Sitiju. Ok, ostao je Kolarov ali i on i Tadic su na zalasku, s tim sto Tadic bar moze jos uvek nesto da pokaze. Ovo ostalo sve suvi prosek ili jos gore

 

E sad, moze se i od govana napraviti pita, da ima ko da je napravi... ali Tumba ne bi mogao ni sa 3 puta boljim igracima

 

Atmosfera, pickasti stil igre, nezalaganje i sve ostalo sto prati fudbalsku reprezentaciju je i dalje prisutno, tako da stv nema nikakve nade za buducnost ni po jednom osnovu

 

 

Link to comment
Share on other sites

Овакви избори за селекторе репрезентације са тоталним почетницима или незналицима који се нису развили ни јоту кроз своју каријеру, могу да направе само олоши или фудбалски дунстери. Нема треће. Уствари у нашем случају има, и једно и друго...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Imamo selektora bezveznjaka i partijskog piona. Imamo tri centralna beka od kojih samo Milenkovic ima neku pokretljivost. Imamo dva igraca u sredini koji su defanzivno orjentisani. Tako dobijamo pet defanzivno orjentisanih igraca, dvojicu na krilima koji su univerzalci i tri ofanzivna igraca. 

 

Formacija je ok, jer mi nemamo bekove, ali igraci koji su izabrani za ove uloge su bas bas pogresni.

 

 

Ovo mi je bolo oči i kad je igrao "tandem" Milivojević - Matić, i sada mi smeta sa Gudeljom i Maksimovićem, dvojicom igrača koji nit' smrde nit' mirišu. Stalno imamo te neke bezlične zadnje vezne bez tehnike, bez ideje, bez minimuma kreativnosti, praktično nevidljive u igri a o vraćanju lopte unazad i da ne govorim. Kod Hrvata na toj poziciji igra Brozović, koja razlika čoveče.

Link to comment
Share on other sites

standardno lose od izbora igrača, taktike, tehnike(pola igrača bi trebalo u pionirsku skolu) nedovoljno hrabrosti u igri, neodgovornoati i nefikaanosti. Jedino po meni što nije bilo lose se novi dresovi. Naravno da i ne očekujem da ce biti bolje u srpskoj reprezentaciju koju vode kokezanija i tumbak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imamo i sada zvezde,samo novinarski nabedjene.

A od ove srpske fraze "zadnji vezni" mi se bukvalno i da izvinete na izrazu sere.

Postoji jedino i samo cenralni vezni koji moze biti vise defanzivnih ili ofanzivnih karakteristika.A vecina nasih centralnih veznih igraca su iz ove prve kategorije jer licem okrenuti golu veze o fudbalu nemaju.Ono sto fali Srbiji u sredini je jedan Luka Modric i sa takvim tipom igraca bi ova ekipa prodisala.Mozemo da se lozimo da to SMS,ali od toga nista

Link to comment
Share on other sites

Protiv Turaka staviti nekoliko bržih igrača, poput Kostića, Gaćinovića, Radonjića da probamo nešto na brzinu, kad već ne umemo na tehniku i kreaciju. Da probamo i sa nekim od ovih mlađih napadača (Jović, Vlahović) ili eventualno Despotovićem. Ne može da nas košta više, nego što nas inače košta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...