Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

Pa da, kad ne moze da se kudi njegova igra ajd onda da pisemo kako je glup. Scekic je otisao do tribina da se pozdravi sa nekim.
Nadam se da se Holender nije teze povredio i da ce da ga oprave za derbi. Po reakciji bih rekao da je neko ukljestenje nerava. Dobro je da vrv nece ici sa repkom i da ce odmah na terapije.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da ne pamtim kada smo poslednji put igrali ovako jednostavno i pravili ovoliki broj šansi na svakoj utakmici. Sad, moguće je da su odjednom svi počeli da nam se sklanjaju, ali ipak mislim da ima nešto i do trenera i igre koju je postavio. Mene je Stanoje tu iznenadio, ono što sam očekivao je da utegne odbranu i disciplinu i da će nam golmani imati mnogo clean sheet-ova, ali da dajemo po 4 komada po utakmici, to stvarno nisam.

 

I u pravu je @dekifisher za Holendera, njegova zasluga je velika, taktički izuzetno pismen igrač, stvarno bi bila velika šteta ako se teže povredio. Mada su sada napadački generalno svi ok, čak se i Jojić upristojio, Lazar Marković je došao do nivoa da je dovoljno dobar za domaće livade, bekovi i štoperi sasvim korektno doprinose u napadu. Asano igra na vrhuncu samopouzdanja, sad ga prosto i hoće gol, ona lopta juče mu se kotrljala od kolena niz nogu i došla do stopala i uspeo je da je umuva. I naravno da nisu samo golovi u pitanju, meni je potez utakmice juče bila njegova asistencija za Vujačića, ništa epohalno, ali vrlo jednostavno i vrlo efikasno. Iskoristio je svoju brzinu da pretrči igrača i probije po desnoj strani i onda centaršut na drugu stativu blizu gola, takva lopta je uvek velika šansa za gol.

 

Koliko je Asanu samopouzdanje na vrhuncu, toliko je ovom Bajbeku na minimumu. Mislim, vidi se da nije ništa posebno i da od njega ne treba očekivati previše, ali ne verujem ni da je baš toliko loš da onakve zicere ne koristi. Ima ona priča kad hoćeš da opravdaš špica pa kao stalno ulazi u šansu, to u nekim slučajevima i ima smisla, ali ovde jok. Sa ovakvom igrom Partizana i ja bih kao špic stalno ulazio u šansu. Kako god, očekujem ipak malo veći doprinos od Bajbeka uskoro.

 

Ali zato mali Jović odlično koristi svoje vreme na terenu. Juče sam ukapirao koliko mi nedostaju stvari koje su se nekad podrazumevale, da se špic na onako idealnu loptu školski digne, napravi trzaj glavom, gađa i pogodi ćošak gola. Baš je lepo izgledalo, tajming mu je bio savršen. Mislim, to bi trebale da budu osnovne stvari, naročito za špica, ali ja se ne nagledah takvih golova Partizana poslednjih godina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Sad, moguće je da su odjednom svi počeli da nam se sklanjaju, ali ipak mislim da ima nešto i do trenera i igre koju je postavio. Mene je Stanoje tu iznenadio, ono što sam očekivao je da utegne odbranu i disciplinu i da će nam golmani imati mnogo clean sheet-ova, ali da dajemo po 4 komada po utakmici, to stvarno nisam.

Da, toliko jednostavno deluje da se pitaš kako nije moglo ranije. Kao što sam već pisao, čekam da vidim igru u derbiju pre nego što počnem da se ponovo opasno ložim na naš tim ali prikazano je blizu savršenog.

 

Edit: Skoro svi (da ne ispade da protivurečim Arseniju koji je 100% u pravu 🙂). su puni samopouzdanja i tim deluje kompaktnije nego bilo kad u poslednjih pešes godina. Čini mi se da mnogi igraju blizu njihovog trenutnog maksimuma, što je zasluga trenera.

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

onda centaršut na drugu stativu blizu gola, takva lopta je uvek velika šansa za gol.

Meni je dosta da samo vidim onakav centaršut, odvikao sam se kao ti od onog školskog šuta glavom.

 

Asano je napredovao i tehnički, sve više mu se lepi lopta za nogu i u prodorima. Samo neka potraje ovaj njegov uzlet.

Edited by Barkley#34
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Asano igra na vrhuncu samopouzdanja, sad ga prosto i hoće gol, ona lopta juče mu se kotrljala od kolena niz nogu i došla do stopala i uspeo je da je umuva. I naravno da nisu samo golovi u pitanju, meni je potez utakmice juče bila njegova asistencija za Vujačića, ništa epohalno, ali vrlo jednostavno i vrlo efikasno. Iskoristio je svoju brzinu da pretrči igrača i probije po desnoj strani i onda centaršut na drugu stativu blizu gola, takva lopta je uvek velika šansa za gol.

 

Ew7rgtsWYA4Ce9S?format=jpg&name=medium

Link to comment
Share on other sites

Najveca razlika u odnosu na ranije je to sto je ova ekipa fizicki spremna, bukvalno jurimo svaku loptu, kao da je 0:0. Ranije, povedemo i onda otaljavamo posao, cekamo da prodje vreme. Cak se i na Bajbeku vidi da je malo stasao, vidi se i po njegovoj kretnji. Ipak smatram da nam takav napadac ne treba. Treba nam napadac za plan B, kad formacija sa Holanderom ne prolazi. Treba nam neki "sidras", neko ko svojom korpulentnoscu moze da se zagradi, zadrzi loptu i odlozi, neko poput Tawambe. Cudi me da nije jos izasla u javnost vest o tom napadacu sa kojim pregovaramo.
Treba razmisljati i o zameni za Asana. Decko igra mozda i van svojih mogucnosti, daje golove, asistira, aktivan i u odbrani. Bice dosta nepristojnih ponuda za njega.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Barkley#34 said:

čekam da vidim igru u derbiju pre nego što počnem da se ponovo opasno ložim na naš tim

 

Ako još ima toga u tebi loži se odmah, ne čekaj ništa :classic_biggrin:

 

Mene, na žalost, FK ne "radi" već godinama. Ložana je na nuli u nekom rezultatskom smislu, ali volim da vidim ideju u igri, dobar fudbalski potez tu i tamo i to će da me prikuca za tv svaki put kad igramo a božezdravlja i ponovo odvede na jna ponekad.

 

 

7 minutes ago, Cooper said:

Ew7rgtsWYA4Ce9S?format=jpg&name=medium

 

:classic_biggrin:

 

A OK, da budem iskren, nisam ni ja očekivao da Asano može da bude ovoliko efikasan.

Edited by Arsenije Pesic
Link to comment
Share on other sites

Ajd' što su tako pisali na Mocartu 2019, jer istina je da Asano nije nikada bio poznat po golovima, nego što su pre par meseci imali nekoliko bljutavih tekstova o njemu.

 

4 minutes ago, Alek The Great said:

Najveca razlika u odnosu na ranije je to sto je ova ekipa fizicki spremna, bukvalno jurimo svaku loptu,

Da, da, fizička sprema je odlična. Dosta za razvoj tima znači to što rešavamo utakmice u prvih sat vremena. Nema ceđenja pojedinih igrača, a Stanoje je u prilici da maltene ravnopravno uigrava 15-16 igrača. Čak i taj mučeni Bajbek dobija prostor da se lagano ubacuje u tim, bez velikog pritiska.

 

7 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ako još ima toga u tebi loži se odmah, ne čekaj ništa :classic_biggrin:

 

Mene, na žalost, FK ne "radi" već godinama. Ložana je na nuli u nekom rezultatskom smislu, ali volim da vidim ideju u igri, dobar fudbalski potez tu i tamo i to će da me prikuca za tv svaki put kad igramo a božezdravlja i ponovo odvede na jna ponekad.

Ma, napisao sam da rezultat može da ode u svaku stranu, hoću da vidim kako ćemo da izgledamo. Naravno, nadam se i pobedi, posebno zbog ove igre.

 

Jbg, ja se i dalje ložim i nadam da možemo da npr. najesen uradimo nešto u Evropi i drndamo komšiluk ovde. Od ove sezone očekujem da ostanemo na ovom nivou do kraja i da se pobijemo za kup.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alek The Great said:

Treba nam neki "sidras", neko ko svojom korpulentnoscu moze da se zagradi, zadrzi loptu i odlozi, neko poput Tawambe.

 

Meni je, iskreno, dosta takve igre za neko vreme. Neka sidraša u vaterpolu, u fudbalu volim da gledam nešto drugo osim besomučnog gađanja raznih Tavambi i Sadika dugim loptama i gledanja kako se 90 minuta rvu sa dva štopera. Ulenji se cela ekipa kad imaš takvog igrača, preskače se igra, idu svi na sigurno jer ako šibneš loptu napred prema sidrašu po principu ako prođe prođe, ne rizikuješ da otvoriš kontru ili tako nešto, ali onda od igre nema ništa i meni to nije zanimljivo za gledanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidi se pecat trenera, kapa dole za ovaj niz (da ne izbaksuziram)

Ja nisam verovao da je ova ekipa sposobna za tako nesto, zato se i nisam mnogo ljutio na savu kad malo malo pa prospe bodove po nasoj njiva ligi jednostavno sa igracima takvog kvaliteta to je neminovno... ali mi je tako isao na onu stvar sa izjavama kako imamo dobar tim i ne trebaju nam pojacanja pa sa tim dobrim timom mi se od titule oprastamo u oktobru?!

Za stanoja jos je rano davati neke ocene pravi ispiti tek predstoje, derbi, kup(mozda i tu derbi), kvalifikacije... mnogo ce zavisiti od prelaznog roka i od toga koliko ce uprava da usere stvar

No posle mnogo vremena ima sta da se vidi u nasoj igri ne gledamo porodjajne muke na svakoj tekmi i tu sigurno ima ozbiljnih zasluga trenera

 

Ps ne volim ovu neku euforiju pred derbi medju nasim navijacima - to se nikad ne zavrsi dobro, ne treba se plasiti ali pricati o nekom gazenju uf polako, govorimo o ekipi koja je igrala evropu ima +9 u odnosu na nas i docekuje nas na svom terenu, po meni vratiti se ne porazen iz rupe i osvojiti kup i stanoje je polozio za ovu sezonu... a u prelaznom roku nek nam je bog u pomoci

 

Pss Jenny kiss'd me when we met

IMG-20210321-040100-807.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...