Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

Pa suska se da ga zelimo. Ja ga malo gledao juce. Trenutno je konkretniji igrac od Stevanovica, ali i stariji i nije vise "bonus" igrac. Zato ne vidim svrhu pozajmice. Mozda ako dogovorimo neko razumljivo obestecenje ili recimo onu varijantu samo 50% od buduce prodaje.
Ako Svetu misle da dovedu da igra desnog beka onda ne moraju.
Sanjam dan kada ce neki trener Partizana zaigrati u formaciji 3-5-2. Mislim da recimo mali Sehovic moze da igra tog levog beka u takvoj formaciji. Za tu desnu stranu Dundjerski iz Spartaka bi legao samo tako. Tako ne bi smo morali da igramo sa dva zadnja vezna.

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2020 at 9:25 PM, Alek The Great said:

Kakve to veze ima sa vrstom sporta?
Pravno gledano stranac mora da radi u Srbiji 3 godine da bi stekao pravo na pasos. Pored toga mora da odigra i odredjeni broj utakmica.
Sumi je ovo treca sezona u Srbiji, ali verujem da bi mogao da se napravi ustupak. Kako je Evandro dobio posle samo par meseci?! Kako je Kleo posle godinu dana?!

 

Mislim da za UEFA i FIFA vazi pravilo o pet godina provedenih u jednoj zemlji i da nakon toga stranac stice pravo da nastupa za reprezentaciju.

 

Postoji mnogo stranaca koji su duze od jedne sezone u srpskom fudbalu - ako bi svi oni dobili pasos i postali domaci igraci, pravilo bi izgubilo na znacaju i trebalo bi da ukinuti jer nicemu ne sluzi.

 

Srecom, u fudbalu nisu moguci slucajevi Paige ili Ennis, jer da jesu, Boakye ili Ben bi dobili pasos i Crvena zvezda bi mogla da igra sa 5 ili 6 stranaca na terenu u jednom trenutku.

 

Slucajevi Cleo i Evandro nikome ne sluze na cast i radi se o davanju pasosa da bi se zadovoljili klupski interesi. Postoje dva resenja: povecavanje dozvoljenog broja stranaca na 6 (sto je i neki maksimum ako ce biti ogranicavanja) ili ukidanje statusa stranca za igrace koji mogu da nastupaju za reprezentaciju Srbije.

Link to comment
Share on other sites

Jedno je drzavljanstvo, a drugo nastupanje za repku. Da bi sada dobio pasos, ako se ne varam, moras provesti 3 godine u Srbiji i da odigras 2/3 od maksimalnog broja utakmica u domacim takmicenjima (moguce da se kup ne racuna). To bi znacilo da na kraju ove sezone, ako odigra jos 11 utakmica u ligi (mozda i manje u zavisnosti kako se racuna neigranje 7 kola prosle sezone), stice pravo da podnese papire za dobijanje drzavljanstva.
Ako ga trener vidi u timu ne vidim zasto se to ne bi iskoristilo.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto pravilo o strancima onda nema smisla.

 

Trener ako ga vidi u timu neka izbaci iz 11 nekog drugog stranca. Moze i uprava da trazi povecanje broja stranaca ili ukidanje ogranicenja.

 

Moze se napraviti kompromis i dati mu pasos na kraju sezone, ali je pitanje da li Souma ostaje i naredne. Sada da mu se daje pasos samo jer Partizan ima problem sa viskom stranaca bi znacilo da se pravilo krsi u korist odredjenih klubova. Uostalom, jasno je pisalo:

 

Quote

Sumi je ovo treca sezona u Srbiji, ali verujem da bi mogao da se napravi ustupak. Kako je Evandro dobio posle samo par meseci?! Kako je Kleo posle godinu dana?!

 

Ni Cleo ni Evandro ni Souma ne treba da se racunaju kao domaci igraci ako to znaci krsenje pravila.

Link to comment
Share on other sites

Pa da se napravi ustupak sada, jer je ovde vise i od Klea i Evandra. A na kraju sezone i definitivno stice pravo za drzavljanstvo i nema potrebe za ustupcima.
Ja sam inace vise za domace igrace. Ali zamisli nas tim kad bi otisli svi stranci u ovom trenutku. Tesko da bi usli u PO.
Najbolje bi bilo kad bi ubili 2 muve jednim udarcem - da nam stranac bude bonus igrac. U nadi da Ivica cita ovaj forum[emoji16] predlazem dovodjenje Noah Frick-a. Odlican mladi igrac, a sto je najbitnije nama - slobodan. Bukvalno "low risk-high reward" igrac.

Link to comment
Share on other sites

Ostaviću ovde komentar pošto ste počeli priču. Nisu naši kadeti razbili vaše fudbalski kada se gleda cela utakmica. Ne ulazim u pisanje novinara, boli me patka za njih, činjenica je da je moglo pre vašeg prvog gola biti 4:0 ali nije, posle jedan lepo iznudjen penal. U drugom smo mi išli da ostane tih 2:1 i stigla je kazna.
Utakmica omladinaca mnogo fudbalski pismenija od derbija seniora, ili sam ja toliko razočaran seniorima da mi se tako činilo. Zaslužena vaša pobeda kada se sve sabere ali mora se reći da su naši ubedljivo najmlađi u celoj ligi što u tom uzrastu ipak puno znači.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sir Alex Ferguson said:

Sve najbolje Celavom u nastavku karijere, zasluzio je dobro da se naplati u Arapskim zemljama. Bruka je sta su mu radili u Partizanu.

Pise se da vracamo Sehovica da nam bude drugi bonus igrac.

Nedvojbeno bolji igrač od Uroševića, bolje je da njega gurate na mestu levog beka nego neiskusnog klinca na gol. Uz sve to dečko ima solidan potencijal, ako odigra solidno eto njega kroz godinu-dve u reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...