Jump to content

Cigar and Tobacco Lounge


mrd

Recommended Posts

Hiram and Solomon Grand Architect toro

 

A blend of carefully selected Aged Tobacco featuring a smooth, satiny, coffee bean brown Corojo Wrapper.

Medium to full body cigar with a Rustic aroma, light citrus and cinnamon spice that changes to a sweet cedar and leather notes That switches at the last third to some Vanilla, light spice and coffee.

Wrapper: Nicaraguan Corojo
Binder: Nicaragua
Filler: Paraguay, Ligero Esteli, Ligero Jalapa

 

whiskylogy-15958410336951.jpg

Edited by Doorn
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Među cigarama od nastanka teme pa do sada nisam video da ste komentarisali Cohibine cigare, pa me zanima vaše mišljenje generalno, a i konkretno, na Cubi sam letos nabavio nekih 10tak Cohiba Behike, i čini mi se 6 Cohiba Limitada Edition 2014. Zanima me da li je neko ima iskustva sa ovim cigarama?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Help!

Uhapsilo Koleta, zatvorili mu butigu 18 put za 5 godina koliko se bebatetka i ja snabdevamo kod njega  rezanim duvanom.

Babatetka pala u depresiju, njen pusacki staz je stariji od mene. Iz depresije ulece u agresiju, gleda me popreko i javlja mi se da necu naslediti njenu divnu cilibarsku mustiklu, sahranice je sa njom. Pravdam se da ne poznajem ni jednog drugog dilera, da ce sve da se sredi za par dana, prolazile smo kroz to, vratice se Kole....

"Eureka" - vrisne tetka i objasni mi da je nekad, negde, cusnula paketic od 250 gr dobrog duvana, u stanu je i da izvolim da smesta krenem sa pretragom fijoka, ormana, i da joj ne izlazim na oci dok to ne nadjem. 

Nasla sam paketic u shpajzu u jednom cupu na najvisoj polici.

Pitam: duvan lepo izgleda, fina boja, nema budji ali je suv kao barut, kad smotam cigaretu popusi se u 3 dima a ja mrzim da to radim, pola dana mi treba da snabdem sebe i tetku.

Kako da duvanu vratim malo vlage, drzla sam otvorenu vrecicu u frizideru i nista se nije dogodilo. 
Ima neko ideju?

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pletilja said:

Kako da duvanu vratim malo vlage, drzla sam otvorenu vrecicu u frizideru i nista se nije dogodilo. 
Ima neko ideju?

 

 

U frižideru je hladno, vodena para, ako je bilo, kondenzovala se, ja bih pokušao, sa manjom količinom da ne upropastim sav duvan, zagrejao lonče, šerpicu vode do ključanja i stavio u zatvoren prostor zajedno sa duvanom, recimo u rernu, bez uključivanja, da odstoji pola sata, sat.
Dok sam bio pušač, dešavalo se da se cigarete osuše, pomoć je bila da se cigareta dobro oliže, nakvasi, onda kad se zapali zajedno sa dimom kroz celu cigaretu ide i vodena para.

Male tajne nauke.:classic_tongue:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Div said:

 

U frižideru je hladno, vodena para, ako je bilo, kondenzovala se, ja bih pokušao, sa manjom količinom da ne upropastim sav duvan, zagrejao lonče, šerpicu vode do ključanja i stavio u zatvoren prostor zajedno sa duvanom, recimo u rernu, bez uključivanja, da odstoji pola sata, sat.
Dok sam bio pušač, dešavalo se da se cigarete osuše, pomoć je bila da se cigareta dobro oliže, nakvasi, onda kad se zapali zajedno sa dimom kroz celu cigaretu ide i vodena para.

Male tajne nauke.:classic_tongue:

Palim rernu, krecem sa operacijom "cilibarska mustikla"  pa javljam efekat....bankrotiracu ako budem jos 2 dana kupovala cigarete, tetka odbija da daje novac za pakovanja sa akciznom markicom jer nece da finasira  "onog idiota i njegovu bandu'.......

Edited by Pletilja
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vilhelmina said:

List kupusa ili isecena jabuka u kesi s duvanom. Duvan brzo povuce taman koliko mu treba vlage. Ako je zurba, trosi se prvo ono najblize listu. Ipak najbolje da se saceka dok se vlaga izjednaci u celoj kesi.

Bas tako je radio moj otac. Posto je mala kolicina duvana trebalo bi biti oprezan  sa listom kupusa . Mislim da bi trebala da bude manja liska kupusa. Kao sto je tesko pusiti previse suv duvan (tad je mnogo jak) tako je tesko pusiti mnogo vlazan duvan. U tom slucaju davi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

https://www.despotcigars.com/

Tek sam ove godine saznao da i mi imamo svoj brend cigara jos od 2019. Naravno, proizvodnja je u Nikaragvi, tako da vjerujem da je samo brendiranje radjeno u Srbiji. 
Naime, za sada sam uspio da probam samo Salomones 190mm X 23mm (7½ X 57) Double Figurado i moram da priznam da je odlicna.  Nekako je bas umjerena i definitivno je preporucujem. Nisam nikada probao nista tog tipa, mislim na Figurado, i na pocetku me je iznenadila sa lakocom i ukusima, da bi posle postala malo jaca, ali sve nekako umjereno.
Uzeo sam i A size 235mm X 19mm (9 ¼ X 48) koju jedva cekam da probam, samo moram da nadjem sa ekipom tih 2h kako bi se uspjela zavrsiti. Bukvalno sam je poredio sa sirimom MacBooka i cigara je duza od toga, prosto nerealno. Naravno, planiram da probam sve koje imaju jer je za sada ova jedna uspjela da me odusevi, ne vidim zasto ne bi i ostale.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...