Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Uuuuu, ovo mi je jako nategnuto; ako Volden i Noko ostanu, ne vidim da cemo uspeti da zatvorimo roster sa jos samo dva stranca. Trebace nam startne opcije na 1, 2 i 4 (minimum), i jos po jedan igrac na pozicijama 1 i 4, a verovatno i na 5 i 3.

Želje su jedno, realnost je malo drugačija ... ne znači da će biti kako je zamišljeno.

Cenim da je šest stranaca neka realnost za EL.

Edited by Kankkunen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Laki21 said:

- Lojd

 

Kobsa vidim kao drugog pleja (Volden na dva), prva jedinica mora biti ujedno (uz Lojda) i najbolji/skuplji igrač tima.

 

Lojd se neće usrećiti kao neka šesta opcija u nekom Olimpijakosu ili Baskoniji, tamo niti će biti starter a glavni igrač da ne pričamo. Takođe nema šanse da dobije sve strpljenje sveta kao kod nas.

 

 

Cobbs, Walden, Loyd i prvi plej - da nije malo mnogo?

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tomas da, ali sumnjam Smit i Mozli da su za njegov sistem. Voli on centre koji znaju dole da igraju, oba u ovom slucaju su operisana. Smit je daj Boze EC nivo,a to mislim i za Mozlija..

 

Tomas,da,licno bih zeleo i Nikolica,malo da imamo sirinu...Od plejeva ni sam ne znam, verovatno ce doci Jovic i jos neki koji ce deliti minutazu sa njim.

 

Prica se i za malog Jovica iz Mege..

 

20 minutes ago, Don Radonja said:

Tomas nikako ne bi legao na ovaj roster.Covek je em nestabilna licnost(a opet nije kvalitet koji je imao Kvinsi) em je jako los suter za 3.Ne bi se lepo proveo u EL a i mi sa njim.

 

15 minutes ago, Kankkunen said:

Igra se košarka i van ABA lige, i to mnogo bolja sa dosta zanimljivih igrača.

 

4 minutes ago, Uti said:

Iskreno niko sa Lakijevog spiska mi se ne svidja sem Mozlija a on sigurno nije Dejova soljica caja....

 

Gledajte ove igrače kroz Radonjićeve oči.

 

Radonjić tim prvenstveno sastavlja na osnovu onoga što igrači mogu da isporuče u odbrani. To je osnova.

 

Na tu osnovu idu jedan ili dva slešera i to je to.

 

Zar vas slučaj JOB nije ničemu naučio? 

 

Radonja će birati na prvom mestu ono što mu je poznato i pred očima, a što se UKLAPA u njegovu trenersku filozofiju (čelična odbrana - krvava kolena).

 

Svi ovi gore navedeni su baš taj tip igrača, kojima je difenz forte i koji ginu na terenu. Trči, udri, skači lomi...

 

Kobs je tu jedini two way igrač, ali da ponovim, Radonjić I NE TRAŽI od svih igrača da to budu. Mada, on praktično UVEK nađe način da i takve ofanzivno uposli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djura.net said:

I ja mislim da bi se iskljucivo trebali pojacavati iz NBA I EL, recimo bi ovo bio tim po ukusu  

 

Larkin, Uskokovic, Westbrook 

Wolden, Loyd

Lazic, Kawhi 

Jokic, Davidovac, Simonovic

Gobert, Tavares

 

Mislim da bi osvojili aba I obezbedili EL uz dobar rad strucnog staba.

 

 

Zanimljivo, šio mi ga Đura ... :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djura.net said:

I ja mislim da bi se iskljucivo trebali pojacavati iz NBA I EL, recimo bi ovo bio tim po ukusu  

 

Larkin, Uskokovic, Westbrook 

Wolden, Loyd

Lazic, Kawhi 

Jokic, Davidovac, Simonovic

Gobert, Tavares

 

Mislim da bi osvojili aba I obezbedili EL uz dobar rad strucnog staba.

 

 

 

Jokić na 4?

 

tenor.gif

 

tenor.gif

 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Nikad nije imao cetvorku koja ne zna da ide na post ili peticu...stvarno sumnjam da bi to sad menjao sa tim da ima Noka i Kuzmica...ne treba mu jos jedna petica bez  suta sa poludistance..eventualno tomas kao 4/5..ne znam da li je Radonjic ikad igrao sa skracenom peticom koja nema vise od dva metra..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Laki21 pamtimo mi koga je sve Radonjić dovodio, ne bih sad o tome ... bilo je tu i ovog i onog.

Tržište je mnogo veće i bogatije od okruženja, o tem se radi ...

i još nešto, postoje i važeći ugovori, čak i u slučaju klauzule mora da se plati obeštećenje.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dogodine prvo plejmejker pa onda sve ostalo, ne zelim da gledam jos jednu sezonu Voldena koji kruzi oko blokova do centra 2/3 napada.

Ako se nema para i pravih opcija, moze i Peri i Kobac u paru, ili taj nivo kvaliteta.

Dakle, ne mora prvi i drugi plej, nego dva podjednaka solidnog kvaliteta. Bolje nego da cekamo Godoa opet.

Samo da nam se ne desi da poslednjih pet minuta odlucujuce utakmice ne igra nijedan od tri neupotrebljiva pleja.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ako postoji ikakva sansa da se iskamci neka 3-godisnja licenca za Evroligu, to je mozda sada ili ko zna kada. 

Kad bi to nekako moglo da se odradi, pa da se ABA ili srpska liga igraju opusteno, i da se da prostora mladjima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, duboko said:

Ako postoji ikakva sansa da se iskamci neka 3-godisnja licenca za Evroligu, to je mozda sada ili ko zna kada. 

Kad bi to nekako moglo da se odradi, pa da se ABA ili srpska liga igraju opusteno, i da se da prostora mladjima.

Bez 10m+ budzetom nema sanse da nam daju bilo kakvu licencu i to da se ima za period koliko traje licenca. Sumnjam da ce bez nekih drzavnih garancija ili novih ugovora to uopste moguce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam za to da se tim osvezi bar sa dva mlada talenta, ali stvarno mlada a ne fmp mlada. 

Ovako nesto bi bilo super:

 

-Peri(Jovic), Kobs, Uskokovic

-Volden, Lojd, Nikola Jovic

-Lazic, Dobric, Radanov

-Nemanja Bjelica, Davidovac, Dalibor Ilic

-Noko, Reed, Kuzmic

 

Moze umesto Reeda jedan 4-5 sa sutem recimo Simonovic iz Mege ako se umilimo Misku, peglala bi se mamojebacka odbrana sa ovakvom ekipom.

Edited by Cavani
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih iz Aba samo Kobsa i Dalibora, i to ovog zadnjeg samo kroz Radonjine oči što reče Laki.. Može da pegla odbranu, preuzima od 1 do 5 sve.. Ja lično ne volim kad igrač nema nekoliko načina da što bi rekao Kari proturi loptu kroz obruč što je i poenta. Ali za Radonjin stil je idealan. Bolja opcija od Lazarevića jer je viši, veći raspon ruku, mlađi.. Kobs ima sigurne poene u rukama, distancu, ulaz, slobodna, nije svilen, naviknut na sredinu, nije problematičan..
E sad verovatno je izuzetno komplikovano ih dovesti iz više razloga, ali neka i uprava radi nešto.. I slažem se da bar dva mlada budu u rosteru, malo sveže krvi pa koliko zasluže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Cobbs, Walden, Loyd i prvi plej - da nije malo mnogo?

 

 

Nije.

 

Priče o 4 stranca su besmislene kada je EL u pitanju, donja granica je 6. Nema dostupnih domaćih. Ili ima, ali koštaju više od boljih stranih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tog Dalibora Ilića koga tako želite biste ovde pljuvali nakon maksimalno mesec dana.

 

Osim toga, imamo Stefana Lazarevića koji je odigrao odličnu sezonu u FMP.

 

Šta je toliko uradio taj Ilić? Osim što je fizički odličan, nba telo. Ali talenat jako limitiran.

4 minutes ago, Perkos2 said:

niko iz Budućnosti neće u Zvezdu sem eventualno Luke kapitena, polako sa pojačanjima, prvo moramo da se oslobodimo barem 4-5 igrača koji su nam teret 

I Apić bi došao odmah.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...