Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Malo smo pritegli odbranu, od napadačke igre ni i.

 

Povreda Voldena u najgore moguće doba, od njegove sposobnosti da se potpuno uključi u igru zavisi previše toga.

 

Lojd da se udara u dupe ako mu ponudimo veći ugovor, mi smo mu taman vrhunac karijere.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Hugo Punch said:

Davidovac i jeste nesto najblize Bodirogi sto smo od tada imali. Naravno, Bodiroga je mnogo bolji ali to je taj tip igraca, svestran, veoma kosarkaski inteligentan, koji bukvalno nista ne dobija na fizikalije, ali svaki pokret, dribling i potez su izusetno kosarkaski pametni.

 

Tako da, poredjenje i jeste po stilu igre, svakako ne po kvalitetu.

I ja sam nesto najblize Roko Sifrediju jednom u 15 dana, u ostalim tekmama imam jedva pozitivan index. Stvarno je postalo bzvz ovo poredjenje sa Bodirogom svaki put kada se Davidovcu posloze Mars, Saturn i Jupiter, on mora da bude mnogo, mnogo konstantniji da bi moglo da se kaze da je nesto vise od prosecnog ABA role player-a. 

  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Lojda da nema,ne bi bilo prostora za ostale igrace. Njega udvajaju, preuzimaju, tuku i samim tim ostali igraci dobijaju manje paznje i vise prostora.

 

Pohvalio bih i Hala koji je uskocio sa odlicnom odbranom i sa njim smo delovali dobro na obe strane terena. Noko je bio solidan,lavovski se borio i uglavnom su njihovi centri i prodori bili zaustavljeni.

 

Ovo je pre svega timska igra, cak pored Kuridze imali smo dva povredjena igraca, teska sezona,puno trzavica,dosta ala Satoshi navijaca koji ne mogu da pruze podrsku ni kad je skripac.

 

Svakako treba samo odrzavati domaci teren i otvoriti seriju sa pobedom, prvi mec je  kljucan i ko ga dobije taj i osvaja seriju po meni. Daj da vidimo te Buducnost Globtroterse :))

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pretekosmo. Kakva je rolerkoster ova ekipa, posle utakmice samo da ti pripadne muka.

 

Koliko se lakse igra kad dobijes nesto od centara. Nnoko odlican u prvoj cetvrtini i kada igra tako imamo neki balans izmedju unutrasnje i spoljasnje linije, lici to na nesto. Kuzmic je vrhunski pokrio sve u 4/4, kao u najboljim danima. Problem je samo sto je sa nasim centrima cist rulet, nikad ne znas sta ces dobiti od njih i realno se ne mozes osloniti na njihov ucinak.

 

Standardna partija Davidovca kad je gusto.

 

Protiv Buducnosti sa ovakvim amplitudama nemamo sta da trazimo. Uzdamo se u trenersko iskustvo i domaci teren. Jedno je sigurno, gledacemo odvratne performanse "prijatelja kluba" sa obe strane, ali to je svakodnevnica u ovoj septickoj jami u kojoj zivimo.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

 Jedno je sigurno, gledacemo odvratne performanse "prijatelja kluba" sa obe strane, ali to je svakodnevnica u ovoj septickoj jami u kojoj zivimo.

Baš zbog toga se radujem da ova liga više neće imati nikakav prolaz ka EC, EL ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deda brate...gugutke te prate. Za ono školovanje muža Jošila imaš čelo stola za Djurdjervdan....ako se tako piše uz ovaj Matalj šardone rinzfuz i kojga izmislijoo....

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Like 4
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Jedna od po meni sigurnih stvari jeste to da Simonović definitivno mora imati manju ulogu/minutažu!

Jeste prethodni meč bio možda i najbolji (u moru očajnih nije mu ni bilo teško) ali danas je bio užasan i totalno beakoristan na obe strane terena! Gubljenja u preuzimanjima, sudaranje sa našim igračima, dva glupa faula kada je lopta već bila naša...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Martin Mystere said:

Jedna od po meni sigurnih stvari jeste to da Simonović definitivno mora imati manju ulogu/minutažu!

Jeste prethodni meč bio možda i najbolji (u moru očajnih nije mu ni bilo teško) ali danas je bio užasan i totalno beakoristan na obe strane terena! Gubljenja u preuzimanjima, sudaranje sa našim igračima, dva glupa faula kada je lopta već bila naša...


Uglavnom se slažem, drugo poluvreme je pokazalo da kadgod bude bilo stani-pani da Davidovac mora, ali i da će imati najveću minutažu i najveći teret na 4, osim ako bas neko iz dvojca Simonović/Rit nema svoj dan/vece.

Mada nije bilo ovo loše rešenje danas i pored toga sto je Simon imao jednu veoma tanku partiju mislim da su se u Igokei opet spremali na prvu petorku sa Davidovcem, a uz to je DeDa nekako ušao sveziji i iz nekog drugog plana ušao u seriju još u prvom poluvremenu.

No opet stajem iza svog stava da bih bilo kakvog Simonović mnogo radije gledao nego Kuridzu.

 

U principu i pored ozbiljne krize u 3/4 opet smo rutinski dobili utakmicu. A na tu krizu ogroman uticaj je imalo Voldenovo stanje, 1/4 dok je još bio zagrejan je odigrao dobro, izuzev standardnih problema kod iskakanja na pik, postizao je poene i dobro je probijao. U drugom se videlo da ne može, čak je i u trenucima kada je Igokea bas prišla Radonjić morao da igra sa Holom. Odmah nakon izmene Kori bi išao na istrzanje i masažu. Nadajmo se da će fa osposobiti do finalne serije, barem do druge utakmice a da prvu nekako na mišice izvučemo.

 

Prvo poluvreme je pokazalo i koliko se košarka lakše igra kad imaš centra u formu. Noko je tada zaličio na svoje najbolje dane iz Nemacke a šta mu se u poluvremenu desilo... Stoji da mi niti imamo plejeve niti postavku napada koja će razigrali visoke igrače, pre svega centre, ali opet za ono sto je radio u drugih 20 minuta nema izgovora na druge faktore.

 

Davidovac standardno kad je zajebano izvlači neke svoje magije i genijalnosti, koliko nema telo toliko ima karakter i mozak. Sve pohvale i za Dobrica, i pored svih propusta kod njega ipak ima napretka ove sezone, najviše u prodoru i odbrani 1 na 1.

Lazić je bio dosta dobar u prvoj četvrtini i malo su bili problem njegovi faulovi zbog kojih je u drugom poluvremenu bio iskjucen iz utakmice.

 

Sve u svemu Radonjić i njegovi saradnici su bili potpuno smireni i samouvereni tokom cele serije, preneli su to na igrači i odradili smo posao. Finale nadam se velika borba, posto nije realno da dobijemo 3:0, a bilo bi malo prijatno iznenadjenje ako uspemo i 3:1. Ali idalje verujem u ekipu i Radonjića, ako Volden bude čitav i u titulu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U finalu ce biti najvaznija koncentracija, ko napravi manje brain-fart-ova, bice u prednosti. Obe ekipe imaju svoje prednosti i mane, i tim koji bolje pokrije svoje mane, a ne isfula sa vrlinama uzima seriju. Bukvalno jedan detalj moze da odluci seriju. 

 

Ja i dalje nisam neki optimista, mislim da imamo los tim koji pravi prevelike oscilacije, kako pojedinacno igraci, tako i ceo tim (retko kad samo jedan igrac isfula, nego je to uvek 2-3 koja podbace). Te oscilacije kod Buducnosti mi deluju manje. Da li ce to odluciti, videcemo. 

 

Uzdam se u Radonju, da ce znati da prepozna zute minute, da ce znati sta da kaze i kada da kaze. Ako smo negde u prednosti to je onda na prvoj stolici na klupi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Istovremeno koristim priliku da se zahvalim i na sjajnom gostoprimstvu u Beogradu, jer Igokea u dosadašnjoj istoriji nije doživela ovakve uvrede", završio je Bajić.

 

Kad ti ovako nesto gost kaze - kako da se radujes pobedi?? Sramota stvarno, i to nevidjena. Ko su ti ljudi? 

Link to comment
Share on other sites

Sva sreća da ni oni nisu imali pravi momentom u 3Q da kazne našu igru i u potpunosti se vrate u meč pošto su promašili nekoliko bitnih šuteva i dva slobodna bacanja u tim momentima.

Naš šut 2/16 gde su ta dva pogotka trojke Dobrića ne treba ni komentarisati jer je razlika u odnosu na njihovih 1/11 u 4Q stvarno u nijansama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...