Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, goldberg said:

Isto tako, broj pobeda u ovom sistemu prakticno ne znaci nista. Bartomeu ima neku viziju regularnog dela NBA lige, pa tu svako moze svakoga da dobije, samo ako taj drugi odigra katastrofalno, pa smo svedoci da Asvel razbija (znaci ne dobija, nego razbija) Barcelonu. Pa bas bi voleo da vidim da ih tako razbijaju u mecu koji toj Barceloni zapravo nesto znaci.

 

Ma ne, nego je značio nešto u grupi sa 6 timova gde 4 idu dalje, a jedan je Zelena gora. 🙂

 

Stoji da svako može da pobedi po neku tekmu na oruk ili na umor protivnika, ali taj umor važi i za tebe, posebno ako se kolješ u domaćoj ligi za plasman u EL sledeće godine, dok ta Barsa može da ladi jaja. A koncentracija kvaliteta je nikad veća i borba za plej of i poziciju u plej ofu daje važnost skoro svakoj utakmici, bar za jedan tim. Tako da, sve u svemu, pobede u ovom sistemu mogu da budu samo vrednije. 

 

Ok, ima puno tekmi i to čini da svako uzme po neki skalp, ali dugoročno, na uzorku od 5+ sezona, procenat pobeda je i te kako dobar pokazatelj.

 

Sad, stoji da poslednje dve sezone u EL kvare utisak. Ne toliko zbog rezultata, koliko zbog koncepcije tima i nedostatka vizije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je rec o silbovanju jer prosto mislim da sa kraj januara nije mesec za tako sta iz vise razloga. Ostalo je cetri meseca do kraja sezone, silbovanje nije proces koji traje dva dana vec minimum dve nedelje ako ne i vise. Znaci moze se ustedeti najvise tri plate i to pod uslovom da igrac pristane da u se isplati samo ono sto je do tad zaradio, sto je malo verovatno. 

Zaista verujem da je rec o pokusaju disciplinovanja i zbog toga i jeste desetodnevna suspenzija. Jasno je da smo oslabljeni bez JOB-a, ali samo bez JOB-a koji sprovodi zamisli trenera, a svakako ne bez JOB-a koji igra svoju igru. I to ne zato sto mozda nece pogoditi vec zato sto mogu samo da zamislim kako saigracima to opljivanje usred akcije izgleda i kako na njih utice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Ja sam iskreno oguglao na Štimeta.

Već sam kroz taj pakao prošao tri puta.

Umem to da racionalizujem...i sačekam da prođe.

 

 

 

YweD.gif

 

Pusti gif do kraja, gde završava pokret, izvlači pljosku sa špiritusom i sipa je u oči.

Link to comment
Share on other sites

Zamisljam trenere protivnika u plej-of utakmicama i sta bi voleli da sanjaju vece pred utakmicu sa Zvezdom, verujem da bi im jedan od lepsih snova bio taj gde njihova ekipa krece u napad, on zove pick and roll, a taj isti brane Colom na pleju i Stimac na centru u Zvezdi. Jos malo i san ce postati stvarnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam CSKA i to je ozbiljno mucenje da se da kos. Ne samo da se da, nego jedva da vide kos, istice im svaki napad, iznudjeni sutevi...

 

Razlog je to sto im spolja igraju neki Rusi, Strelnieks koji je ispodprosecan ballhandler za EL, Hackett kojem idu ispod bloka i na kraju Hilliard koji bi u CSKA trebalo da bude jedan sidekick, koji ponekad kreira za sebe, a ovde glumi Mikea Jamesa u nedostatku istog. I to ne izgleda dobro. Trenutno su na 2 poena za 6 min igre u cetvrtoj.

 

Ne moze se danas igrati bez bekova, oni su ti koji prave razliku. Sledece sezone sve pare grunuti u spoljnu liniju, a ostatak krpiti sa Djordjevicima, Apicima, Kuzmicima, ne zanima me (samo ne Stimcima).

Edited by Del Piero
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Del Piero said:

Gledam CSKA i to je ozbiljno mucenje da se da kos. Ne samo da se da, nego jedva da vide kos, istice im svaki napad, iznudjeni sutevi...

 

Razlog je to sto im spolja igraju neki Rusi, Strelnieks koji je ispodprosecan ballhandler za EL, Hackett kojem idu ispod bloka i na kraju Hilliard koji bi u CSKA trebalo da bude jedan sidekick, koji ponekad kreira za sebe, a ovde glumi Mikea Jamesa u nedostatku istog. I to ne izgleda dobro. Trenutno su na 2 poena za 6 min igre u cetvrtoj.

 

Ne moze se danas igrati bez bekova, oni su ti koji prave razliku. Sledece sezone sve pare grunuti u spoljnu liniju, a ostatak krpiti sa Djordjevicima, Apicima, Kuzmicima, ne zanima me (samo ne Stimcima).

 

Ovo smo mi probali.

Link to comment
Share on other sites

Videćemo kako će večeras izgledati odbrana reketa bez O'Brajanta koji je do sada to najbolje radio od svih naših visokih igrača. Potpuno razumem Radonjića za disciplinovanje. Siguran sam da razlog nije to što je dva puta šutnuo nerezonski u poluvremenu gde je ceo tim bio negde u oblacima. Nakon ta dva šuta je odigrao dobru odbranu pa postavio odličan blok i otvorio nelom našem beku prolaz na polaganje. Dakle nije ga Radonjić odmah izveo. Pretpostavljam da se nešto desilo na klupi ili u svlačionici, da je loše odreagovao na kritiku i Radonjić ga je ostavio u svlačionici i posle je dobio 10 dana suspenzije. Mora tako ako misli da ima autoritet. Nadam se da će se O'Brajant opametiti i za naše i za njegovo dobro.

 

Ovo sa Štimcem, uauarghhhh 

NHEZuMX.jpg

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

Nije svako branjenje ispod bloka isto. Jedno je kad ti odes ispod bloka i pustis ga da sutira, to je linija manjeg otpora. Ali postoji i aktivna odbrana ako nekom ides ispod bloka, a to Bayern odlicno radi.

 

Uostalom stvarno ne bih da se vracamo na to kako smo mi branili Hacektta. Ajde sto smo mu pustili sut par puta, ali svaki naredni je bio greska odbrane gde je pomaganjem nekako uvek sam ostajao lik koji je u seriji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...