Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Da, ja mislim da su Walden i Nnoko bas po njegovom ukusu. Lojd ce sigurno biti i dalje prva vilolina, a iako ne znam ni sam odakle mi taj osecaj, bas mislim da ce Kolom biti Radonjina produzena ruka na terenu. 

 

Sta mislite, kakav ce biti status ostalih stranaca, Hall/Reath/JOB/Terry?

JOB je novi Rasko Katic. Bacanje pasa na post igru ledjima do iznemoglosti.:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Pa dobro, Volden je i sad dobar igrač, problem je što je iznuđeno igrao pleja, valjda će se i to rešiti.

Apsolutno. Meni se Walden dopada od samog pocetka, samo mislim da ce Dejo da ga "dotera" jos malo i da ce ovaj da kida. Sto neko napisa pre Djenka 2.0

_____________

 

@Ruby Rhod (koji lebdi)

Mislim da ce tu Terry biti visak. Ne uklapa se nikako u Radonjinu filozofiju igre...

Edited by Golijat
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Deje, licno mislim da ovaj tim nije tako daleko od njegove filozofije. Tim koji moze da igra jaku odbranu. Cak je i JOB po njegovom ukusu. Ono sto mislim da ce se traziti je igrac na na poziciji 3 i zahvaliti se nekim igracima. Igra u napadu se ne moze brzo popraviti, ali odbrana se moze vratiti na nivo pocetnih Obradovicevih utakmica. Za ABA ligu bi to trebalo biti dovoljno, a za Euroligu cemo videti.

Sada treba stati iza trenera i ekipe i pruziti im svu podrsku. Ne trebamo razglabati sta je bilo, vec gledati u buducnost 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

nemoj preterivati

jedna postena borba za 6. mesto u ABA pa dokle doguramo

nema veze sto smo posle prve trecine takmicenja prvi

sada smo prvi ali znas kako to ide, novi trener, sok za igrace, bice prekobrojnih, dok se sve poslozi eto aprila

kad bolje razmislim ne bih se ljutio ni da zavrsimo na 6. mestu, a za ovu pobedu u el sam se salio, koga sada interesuje el, pa ni obradovic koji ih trenira mesecima ne seca se kada je pobedio

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Golijat said:

Apsolutno. Meni se Walden dopada od samog pocetka, samo mislim da ce Dejo da ga "dotera" jos malo i da ce ovaj da kida. Sto neko napisa pre Djenka 2.0

_____________

 

@Ruby Rhod (koji lebdi)

Mislim da ce tu Terry biti visak. Ne uklapa se nikako u Radonjinu filozofiju igre...

 

Znaci, Terry out, a stara zelja Deshaun Thomas in 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je da dosta ljudi ovde i ne kapira koliko je los posao radio Sasa.

Mislim da moze ozbiljna knjiga o tome da se napise.

Kao da je neko uradio lobotomiju coveku pre nego sto je seo na nasu klupu.

Ja o tome pisem vec dugo ovde, ali mnogi su cuvali vatru ili pokusali da stvore laznu pozitivu. Valjda je lakse tesiti se da ce biti bolje.

Ali realnost kaze da je tim svakom novom utakmicom upadao u vece dno.

Tim je izgubljen. A kad se tim izgubi, trener mora da leti. Nikakvo strpljenje tu ne pomaze.

Sto znaci da ce Radonja morati da gradi tim, i to nece biti lako. EL je gotova prica, al treba videti za preostala takmicenja. Februar deluje kao mesec gde mozemo videti neke obrise.

Za pocetak ocekujem da se definise napad, da se izbaci fade away sutevi dzonija, da se postavi pik, i da se odluci kako ce da se brani pik. Takodje ocekujem dosta pametnija resenja. Npr Sasino skupljanje u reketu protiv Zenita je udzbenicki primer svega pogresnog.

Mnogo posla, a proslo je dosta od sezone.

Ja se nadam i nekom silbovanju, pa i doselekciji, ali otom potom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja,ovako u minut do ponoc,i nakon zahtevnog radnog dana,mogu da kazem da su najveci "cuvari vatre" kako ih zove Losmi upravo bili neki od forumasha koji su poslednjih sedmica najglasniji u teranju Sashe.
Ne znam..mogao bih se zakleti da je jedan bukvalno vikao na forumu "Ljudi,mi imamo trenera,konacnooo imamo treneraaa!!" (dobro,mozda preterah sa ponekim slovom ili znakom interpunkcije)

Osim Mileta1. 
Mile Prvi je odmah,u startu poceo sa pogrdnim imenima. On ce reci da to nije vredjanje,vec vidovitost,ali mu makar odajem priznanje za doslednost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni JOB je preozbiljan igrac i ako ostane to cemo tek shvatiti. U glavi je jos veliko dete i kada je dosao zeleo je da se dokaze, a manjak fizicke spreme su dovele do nekih losih partija.Videli smo kada su poceli da ga koriste kako treba i ne uvaljuju mu vruc krompir da je to izgledalo odlicno, kako u napadu tako i u odbrani. Znam da ce mnogi da skoce na mene, ali to je moje misljenje.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam presrecan sto je prepoznato koliko je Sasa gresaka napravio od pocetka sezone i naravno da sam presrecan ukoliko je istina da je Dejan njegova zamena, ali malo smo pogresili u koracima. Nije mi jasno zasto je doselekcija odradjena 3 dana pre zamene trenera. Kapiram da ce Radonja zaplakati mucenik kad vidi Koloma na prvom treningu. Bukvalno poslednji plej na svetu kojeg bi on zeleo.
Mozda ga je Radonjic izabrao.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vlada_79 said:

Biracu nema spavanja. Oci ce nocas da mu ispadnu od biranja igraca. Velika je planeta.

 

Nego sta radi jedan od nasih najboljih ako ne i najbolji pomocni trener u istoriji Borko Radovic? Da li on dolazi? Ipak je i on bio strucni deo tadasnje masine.

Trenutno je u Kini u karantinu i treba da preuzme jedan kineski tim. On i Dejo su se razisli jos u Bajernu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Losmi17 said:

Moj utisak je da dosta ljudi ovde i ne kapira koliko je los posao radio Sasa.

Mislim da moze ozbiljna knjiga o tome da se napise.

Kao da je neko uradio lobotomiju coveku pre nego sto je seo na nasu klupu.

Ja o tome pisem vec dugo ovde, ali mnogi su cuvali vatru ili pokusali da stvore laznu pozitivu. Valjda je lakse tesiti se da ce biti bolje.

Ali realnost kaze da je tim svakom novom utakmicom upadao u vece dno.

Tim je izgubljen. A kad se tim izgubi, trener mora da leti. Nikakvo strpljenje tu ne pomaze.

Sto znaci da ce Radonja morati da gradi tim, i to nece biti lako. EL je gotova prica, al treba videti za preostala takmicenja. Februar deluje kao mesec gde mozemo videti neke obrise.

Za pocetak ocekujem da se definise napad, da se izbaci fade away sutevi dzonija, da se postavi pik, i da se odluci kako ce da se brani pik. Takodje ocekujem dosta pametnija resenja. Npr Sasino skupljanje u reketu protiv Zenita je udzbenicki primer svega pogresnog.

Mnogo posla, a proslo je dosta od sezone.

Ja se nadam i nekom silbovanju, pa i doselekciji, ali otom potom.

 

Ovde je sve sabrano...

 

Što više razmišljam, sve manje imam objašnjenje za sva ova dešavanja sa Obradovićem. Ono što je prikazivao u ranijoj karijeri nema apsolutno nikakve veze sa ovim što prikazuje sada. Neke stvari, kao recimo ovo boldovano što je bilo besmisleno na bukvalno bezbroj načina i jednostavno nezamislivo za bilo kog profesionalnog trenera...

 

On iz svojih grešaka, tj grešaka tima nije izvukao ni jednu jedinu pouku, jer su se iste greške ponavljale beskonačno i to u sve većem obimu - ili jednostavno nije bio sposoban da implementira rešenja za iste - opet - da li zato što su ga igrači bojkotovali, ili jednostavno nije umeo da prenese svoje zamisli. Razlog za to verovatno nikada nećemo saznati, a ja sam recimo ekstremno radoznao da ga saznam, kopka me neprestano, kako je moguće da neko upadne u takav kanal?

 

Sve u svemu, jako mi je žao što ovo nije bila uspešna priča, očekivao sam, kao i mnogi, puno, a dobili smo jako, jako malo...

 

Siguran sam da je Saši najžalije i iskreno se nadam da je izvukao iz svega ovog nauk koji će mu pomoći da u daljoj karijeri napreduje, pa ko zna, možda se jednog dana ponovo sretnemo...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gudura said:

Ja ne znam da li ti, a i vecina ovde ima kolektivnu amneziju, ili ste jednostavno odlucili da napisete romansiranu biografiju Dejana Radonjica? Ali evo, istine radi, malo me nije mrzelo da prekopam po secanju...

Radonjina prva sezona nije ta, vec prethodna kada je dosao umesto Vukoicica negde krajem februara i pod kojim smo sasvim dobro i dopadljivo odigrali EC, i sasvim dobro stajali u ABA, a Vladu je Covic smenio posle 2 uzastopna poraza.

Dolazi Dejo, i mi do kraja igramo uber ruznu kosarku, ali se dovlacimo do Laktasa, gde sa mnogo srece izbacujemo Radnicki, a protiv Partizana u finalu se nista ne pitamo.

Promenom pravila u hodu se dokopavamo EL sledece sezone.

Tu smo uglavnom bili kanta za napucavanje, skor 4-6 koji smo izvukli sa 2 pobede na kraju u nebitnim utakmicama.

Na tribinama uglavnom slusam pljuvanje, uvrede na racun trenera, pominjanje lemura i ostalo, a igramo ofanzivno krs kosarku, gde se sve svodilo na izolacije i pokusaje pika sa centrima, ali peglamo odbranu pa smo se uglavnom drzali, ali i redovno gubili na kraju (zvuci li poznato?). U EC imamo grupu za pozeleti, uspemo da dodjemo do QF, gde nas velikan  Budiveljnik umalo izbaci, ali imamo ludilo od navijanja, 25.000 u Areni, i poludelog Djenku. U SF, odigramo ekstra protiv Uniksa kod kuce, ali nas oni rutiniraju tamo i lako prebace nasih +11, jer pojma nismo imali kako da damo kos u Rusiji.

Onda sledi cuveni F4 ABA u Beogradu, utakmica posle koje je 99% navijaca zahtevalo Radonjinu smenu, gde su pljustale salve uvreda, jer je "lemur", "poluautisticni mutavac" i "nemac pojma koji ne zna da trazi tajm aut" izgubio EL od raspale Cibone sa dva i po igraca u sred Beograda.Srecom, Covic je bio pametniji od svih, a Cibona se zaista raspala.Eto nove sanse za EL, i mi sledece sezone igramo EL i tek tada pocinjemo da licimo na tim sa konceptom, ali i dalje dozivljavamo neke WTF poraze, ali uspevamo zbog lucidnog MWilla da dobacima do drugog kruga, gde smo bili kanta za napucavanje, i gde smo poceli sa 1-7, a zavrsili sa 4-10, i sve to uz krcatu Arenu. Onda konacno dolazi plej of ABA, gde osvajamo prvu titulu ABA, protiv mnogo slabijeg Partizana i to na pomozi Boze i Mwilovo ludilo, a posle i KLS. Dakle 2 i po sezone je Radonja opstao, bez titule i uz igru kija se svodila na odbranu i energiju, a gde se kostur tima zadrzavao, a dugovi gomilali, sto je doslo na naplatu u Alimpije sezoni i sezoni F4 u Beogradu.

Dalje je legenda, ali ne zaboravimo i da je sezona gde smo igrali QF, mogla mnogo drugacije da se zavrsi, da nije u utakmici gde se Pionir zamalo srusio od buke i gde je morao Gudura da izadje na parket vukuci muda po podu, na -10 protiv Bajerna. S tim sto je i posle bilo gomila WTF momenata, tipa izgubljenih +18 iz prvog poluvremena, od mrtvog Strazbura.

Da skratim, dve i po sezone su date Radonji, da dodje do nivoa koji se ocekivao od SO posle 2 i po meseca, a sve to uz obilato polivanje govnima od vecine ovde koja sad od njega pravi bozanstvo, ali uz potpunu podrsku i strpljenje  gazde, i prepune i napaljene tribine.

Sta je od svega toga imao Sasa Obradovic, da bude ovako kao ker oteran posle 3 meseca?🤔

Da se razumemo, volim ja DR, ali se bojim da ga cekaju kofe govana nakon 2 meseca u klubu, a jednu od retkih igrackih legendi naseg kluba smo zafrljacili kroz prozor, ko upotrebljen kondom...

Protiv Partizana u Laktasima je bila jedna od najvecih kradja u zadnjih 10god, tako da nije da se tu bas nista nismo pitali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...