Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pitanje je koliko su te pare... Simon, Radanov, Dobric, Davidovac, Rit, Kuridza sigurno nemaju neke prevelike ugovore. Domaci igraci su nam suvi prosek, pa cak i stranci

 

Ne mozemo stv finansijski da se nosimo sa ostalim el timovima, ajde da smo doveli Pangosa i tako neke igrace pa da mozemo nesto da ocekujemo

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, K.Dot said:

Nisam ispratio, šta je bilo sa Smorišom? Zašto nije igrao? 

 

7 hours ago, Dropkick Murphys said:

Jbt, nisam ni primetio da ga nema. Ali stvarno, ne sprdam se.

 

Evidentirani ste jer se sprdate sa našim nba prospektom, svima je jasno da bi se juče usrao u Fener da je igrao.

Šalu nastranu na stranu, trebaju nam još tri pojačanja kako bi kvaliteti domaćih igrača više došli do izražaja, a to znači da manje igraju. Za Lojda ne brinem, Baskoniji će da utrpa 25.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

I jbga, ali zaista je nemoguće ne postaviti pitanje čemu služe Lazić i Simonović, pogotovu ovaj drugi, koji bukvalno nije napravio jedan jedini koristan korak tokom utakmice.

 

A što se Lazića tiče, postoji li bilo kakvo razumno objašnjenje za dva namerno napravljena faula u prvom minutu utakmice? Budući da ih je oba namerno napravio, u oba slučaja igrač mu je bio na 8 metara od koša.

 

Да шпијају по свлачионици за газду ваљда, баш су јадно обојица изгледали...

 

Рано је још за оцјене а ваљда није касно за комплетирање ростера који за овај ниво такмичења мора да се заврши на прави начин.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ovde dosta ljudi navija za Zvezdu od 2011-te. Prva utakmica i odmah neki defetizam provejava po forumu.
Prvo: da je BCL u pitanju meni je užitak da gledam tim za koji navijam, a kamoli elitno takmičenje u kome samo 8 zemalja ima svoje predstavnike. Ne znam da li ste svesni gde živite? Uživajte dok smo tu gde jesmo, jer lako se sve okrene, a hoće li pojedini i onda "navijati" za Zvezdu?
Drugo: nema svrhe sada raspravljati o Čoviću, jer dok je ovako u zemlji...neće on niđe'!
Treće: Ja sam prvi "Radonja fan", ali realno i njemu je trebala sezona i po da dođe na neki nivo dostojan Zvezdinog imena. Ovde Obradovića posle prve utakmice pojedinci razapinju (EC pojačanja, prečesto menja...), malo strpljenja nikoga nije ubilo.
Četvrto: slažem se apsolutno da su Lazić i Simonović samo balast ovog tima. Mora Dobrić da dobije mnogo više minuta od pomenutog dvojca, jer startnu trojku nećemo sigurno dovoditi (recimo Perperu iz prve sezone je jučerašnja utakmica bila kao nacrtana).
Peto: Trio Hall, Walden, Loyd će doći na potreban nivo za EL, uz tog jednog koji će doći očekujem da budu forte ovog tima.
Sad malo o utakmici...
Poraz boli uvek, oko toga ćemo se složiti. Suđenje ne bih komentarisao jer kada izgubiš ovolikom razlikom teško da je to faktor, ali po meni jeste faktor baš za toliku razliku. Nekako, kad god je trebalo uzimali su nam posed (faul u napadu, greška u vođenju...) i sekli energiju generisanu iz dobre odbrane. Faulovi Waldena na De Colo-u su u najmanju ruku sumnjivi, najviše onaj na šutu za tri. Sa druge strane Loyd nije dobio ni jedan faul, a bilo je barem tri-črtri koje Harmonika "nije video".
Mislim da smo dosta dobro u odbrani delovali, Reath se malo izgubio u kretnjama, ali i bilo je za očekivati jer mu je ovo prvi susret sa dva nivoa višim takmičenjem (igrao samo ABA). Izuzmite ove smešne faulove na De Colou i barem dva "nemoguća" šuta Dixona koja su ušla i verujem da bi drugačije percipirali taj deo igre. Napad...pa očigledno je da treba još dosta da se radi. Tj. mislim da treba da se nađe balans kada taj ekstra pas na kome Sale insistira treba da se pusti, a kada da se digne na šut. Imam utisak da su insistirali na tome čak i kada je bilo prilike da se digne na šut. Čak mislim da u tim napadima nismo ni šutnuli na koš. Kuzmić mislim da je na pravom putu, Hall iznenađujuće dobar i miran. Wolden sjajnu energiju ima i mislim da može da bude motor ove ekipe, juče ga je "Harmonika" baš isekao sa dva faula. Loyd mora da se navikne da je prva violina tima, što nikada nije bio, te da shodno tome i prilagodi svoju igru.
Možemo mi da naglabamo još godinu dana, ali činjenica je da smo imali novca, Zo ili Pangos bi bili na mestu startnog pleja i ovo bi potpuno drugačije izgledalo.
Možda sam mator pa ne razumem što odmah ide drvlje i kamenje po svemu u klubu. Meni je bitan onaj grb i sve ono što on za mene predstavlja i nikakav Čović,Terzić, kvalitet Zvezdine ekipe, neće uticati na to da se ja zakucam na tribine ili ispred TV-a u ovom slučaju i bodrim tim za koji navijam od kada znam za sebe.
Ok, svako ima svoje mišljenje i pogled na stvari, ali shvatite da gledamo najbolju košarku u Evropi, a tim za koji navijamo se tu takmiči. Zato uživajte i samo opušteno. Na kraju krajeva to je sport i ako ne znaš kako da prihvatiš poraz, nikada od tebe neće postati šampion.
Ne zamerite na dužini posta...otrgla se tastatura [emoji1].

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Mnoga trinaesta prasad tako prate timeout-e.

Zato su i trinaesta prasad... Mada niko nije ni ocekivao da ce igrati u prvom kolu EL. Imace sanse Radanov u ABA i po kojoj EL ako zasluzi... Od Simanica ne ocekujem nista, sve vise mislim da ide uskoro a da se pojacanje na 4 trazi..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Zato su i trinaesta prasad... Mada niko nije ni ocekivao da ce igrati u prvom kolu EL. Imace sanse Radanov u ABA i po kojoj EL ako zasluzi... Od Simanica ne ocekujem nista, sve vise mislim da ide uskoro a da se pojacanje na 4 trazi..

 

Ne slazem se. Ako ni u pripremnom periodu ne dobijes minute, onda znas da si nepotreban.

To je moja jedina zamerka Obradovicu za sinoc. Gubis 20 razlike i ne padne ti na pamet da ubacis jedinu cetvorku sa mekanom rukom (Simanica) ili da pruzis sansu Radanovu da proba nesto.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Ne slazem se. Ako ni u pripremnom periodu ne dobijes minute, onda znas da si nepotreban.

To je moja jedina zamerka Obradovicu za sinoc. Gubis 20 razlike i ne padne ti na pamet da ubacis jedinu cetvorku sa mekanom rukom (Simanica) ili da pruzis sansu Radanovu da proba nesto.

Mozda se minuti zasluzuju odnosom na treningu, van treninga itd. Probace sa Radanovom sigurno protiv Cibone, mislim da ce igrati bar 15min. Opet sto se Simanica tice ne ocekujem da ce dobijati sansu, bar ne ozbiljnu... Zasto bi ubacivao igraca u igru ako planira da ide iz kluba...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, big bad bruin said:

Izgleda da ovde dosta ljudi navija za Zvezdu od 2011-te. Prva utakmica i odmah neki defetizam provejava po forumu.
Prvo: da je BCL u pitanju meni je užitak da gledam tim za koji navijam, a kamoli elitno takmičenje u kome samo 8 zemalja ima svoje predstavnike. Ne znam da li ste svesni gde živite? Uživajte dok smo tu gde jesmo, jer lako se sve okrene, a hoće li pojedini i onda "navijati" za Zvezdu?
Drugo: nema svrhe sada raspravljati o Čoviću, jer dok je ovako u zemlji...neće on niđe'!
Treće: Ja sam prvi "Radonja fan", ali realno i njemu je trebala sezona i po da dođe na neki nivo dostojan Zvezdinog imena. Ovde Obradovića posle prve utakmice pojedinci razapinju (EC pojačanja, prečesto menja...), malo strpljenja nikoga nije ubilo.
Četvrto: slažem se apsolutno da su Lazić i Simonović samo balast ovog tima. Mora Dobrić da dobije mnogo više minuta od pomenutog dvojca, jer startnu trojku nećemo sigurno dovoditi (recimo Perperu iz prve sezone je jučerašnja utakmica bila kao nacrtana).
Peto: Trio Hall, Walden, Loyd će doći na potreban nivo za EL, uz tog jednog koji će doći očekujem da budu forte ovog tima.
Sad malo o utakmici...
Poraz boli uvek, oko toga ćemo se složiti. Suđenje ne bih komentarisao jer kada izgubiš ovolikom razlikom teško da je to faktor, ali po meni jeste faktor baš za toliku razliku. Nekako, kad god je trebalo uzimali su nam posed (faul u napadu, greška u vođenju...) i sekli energiju generisanu iz dobre odbrane. Faulovi Waldena na De Colo-u su u najmanju ruku sumnjivi, najviše onaj na šutu za tri. Sa druge strane Loyd nije dobio ni jedan faul, a bilo je barem tri-črtri koje Harmonika "nije video".
Mislim da smo dosta dobro u odbrani delovali, Reath se malo izgubio u kretnjama, ali i bilo je za očekivati jer mu je ovo prvi susret sa dva nivoa višim takmičenjem (igrao samo ABA). Izuzmite ove smešne faulove na De Colou i barem dva "nemoguća" šuta Dixona koja su ušla i verujem da bi drugačije percipirali taj deo igre. Napad...pa očigledno je da treba još dosta da se radi. Tj. mislim da treba da se nađe balans kada taj ekstra pas na kome Sale insistira treba da se pusti, a kada da se digne na šut. Imam utisak da su insistirali na tome čak i kada je bilo prilike da se digne na šut. Čak mislim da u tim napadima nismo ni šutnuli na koš. Kuzmić mislim da je na pravom putu, Hall iznenađujuće dobar i miran. Wolden sjajnu energiju ima i mislim da može da bude motor ove ekipe, juče ga je "Harmonika" baš isekao sa dva faula. Loyd mora da se navikne da je prva violina tima, što nikada nije bio, te da shodno tome i prilagodi svoju igru.
Možemo mi da naglabamo još godinu dana, ali činjenica je da smo imali novca, Zo ili Pangos bi bili na mestu startnog pleja i ovo bi potpuno drugačije izgledalo.
Možda sam mator pa ne razumem što odmah ide drvlje i kamenje po svemu u klubu. Meni je bitan onaj grb i sve ono što on za mene predstavlja i nikakav Čović,Terzić, kvalitet Zvezdine ekipe, neće uticati na to da se ja zakucam na tribine ili ispred TV-a u ovom slučaju i bodrim tim za koji navijam od kada znam za sebe.
Ok, svako ima svoje mišljenje i pogled na stvari, ali shvatite da gledamo najbolju košarku u Evropi, a tim za koji navijamo se tu takmiči. Zato uživajte i samo opušteno. Na kraju krajeva to je sport i ako ne znaš kako da prihvatiš poraz, nikada od tebe neće postati šampion.
Ne zamerite na dužini posta...otrgla se tastatura emoji1.png.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kako ce neki nasi igraci pojacati ritam, tako ce i neki drugi igraci iz drugih timova. Mislim tu na Rita, vidi se da je izgoreo u zelji, ali nije Zvezda socijalna ustanova pa da od nekog stranca skromnih mogucnosti pravi igraca za L, a dotle tona nasih igraca bleji u prazno. Tu mu je malo Sale razocarao. 

 

Meni je Hal, kao i svima drugim jako dobar, ali za drugog pleja. To se moralo traziti dosta pre, a ne sad kad je vec sve pocelo dovoditi alfa i omegu tima.

 

Misljenja sam da je za ovaj Fener dosta kvalitetniji od onog iz prosle sezone, ako nista drugo onda zbog svezine koje su doneli novi igraci i trener. To sto je njima budzet ''samo'' 24m ne znaci da su losiji nego prosle sezone.

 

Mene malo brine sto je Sale pustio Loyda da divlja, nije bas ni prvi put, ali ne bih da rezultat mog kluba zavisi dal ce Loydu upasti neki sutevi ili ne. Covek je juce pokazao da ne zna da se kontrolise i da Sale isto to ne zna. Nije mu ovo prvi put da izdivlja sa kriminalnim sutem, a da Sasa nista ne uradi po tom pitanju.

 

Odbrana mi se uopste ne svidja na ovom mecu, ali to ce se popraviti dolaskom Terija. Ljudi su nas radili samo tako i mahom su imali dobre pozicije za kos. Mnogo ce nam znaciti Teri koji ce uneti energiju u sam tim, ali dobicemo skok i odbranu x2.

 

Kuzmic moze biti solidan kao prvi centar, solidno je odigrao, ali se vidi da to nije onaj stari Kuzmic. Poprilicno spor u odbrani, ali za tih 15minuta po mecu ce biti perfektan. 

 

Najveca misterijaje svakako dolazak Simonovica, ono sta on baca na pripremama i sad ovaj jedan mec, prosto je neverovatno i nepotrebno.

 

Forum i sluzi da se hvali i kritikuje. Sasvim normalno svuda na svetu da se posle poraza kritikuje,a pobeda hvali...u vecni slucajeva. 

 

Kod Hala i Voldena za sad postoji konstantost koja je dobra, ali to je za ulogu back up PG i SG i nista dalje od toga za level EL. Loyd je ocekivano live or die igrac, ali pokazao je tu stranu sebicnosti koja mi se uopste ne svidja. On sa ovakvom igrom, pa mi smo mu vrh piramide...

 

Deda je igrao 27m, ajde da kazem da sam vise ocekivao od njega, malo mi je bio neprimetan, doduse kao i ceo tim.

 

Pogubio se i Sasa dosta, prvo je presekao Hala kad je bio vruc na pocetku utakmice, dozvolio divljanje Loyda i na kraju je uzeo napad sa protivnicke polovine i ako su imali vremena za taj sledeci napad ako uhvate loptu. Malo su mi to pocetnicke greske, ali ajde da je prvi mec i pritisak.

 

Lazic je stvarno bio deo jedne ere koja je donela mnogo toga, ali svaki minut sto je na terenu je velika sramota. On bukvalno u Dinamiku ne bi pravio predost tj KLS-u..

Edited by LosmiSK
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira sto je tek pocela sezona i ne treba suditi po jednoj utakmici neke stvari su ocigledno vec sada. Ovo je moj utisak kao laika za kosarku. 

 

Bivstvovanje Branka na terenu i na platnom spisku je zlocin protiv Zvezde. Covek vec standardno zavrsava utakmice u prvom minutu jer dobija 2,3 faula. 

 

Simonovic moze da udje i pripali dve tri trojke i to je sve sto on moze da uradi. Sve preko toga je kobno po nas tim, a juce ni to nije smeo da uradi. 

 

Lojd je tezak indijanac i ne mogu da verujem da mu Obradovic daje onoliku slobodu, bas bezobrazluk i nepostovanje saigraca. Natrpace Lojd neke nesretnike ali ce neretko imati ovakve partije gde ne moze vola da ubode. 

 

Utisak je da je Hol skroz dobro resenje, ali kao opcija sa klupe. Fali ovde prvi plej pre svega, pravi organizator a ne neki novi Lojd. 

 

Meni je dolazak Voldena nejasan, ako moze neko ko se vise razume da mi objasni sta on to nama donosi u igri, mislim pre svega na napad. 

 

Fali ovde prvi centar, koliko moze da doprinese taj Teri to stvarno ne znam, Kuzmic bi bio dobra opcija kao bek up. Rit je zelen za ovaj nivo, ponekad nije dobro preskakati stepenike. Mada, vidi se da ima potencijala.

 

Ostatak tima je standardan, Dobric nit smrdi nit mirise, Davidovac neprimetan, Simanic ocigledno decko nije za kosarku bez obzira na fizikalije. Nije cudno sto ne moze da dobije sansu ni kod jednog trenera, a bilo ih je mnogo u prethodnim sezonama u Zvezdi. 

 

Ne znam samo zasto nije dao Radanovu ili Uskokovicu, makar koji minut. 

 

Ovaj tim je po meni za klasu slabiji od proslogodisnjeg, Beron, Braun i Panter su zveri. Bitna stvar je da imamo trenera za razliku od prethodnih sezona, pa cemo da vidimo da li moze da izvuce vise od maksimuma iz postojeceg kadra i da usmeri sezonu tamo gde svi mi Zvezdasi zelimo. 

Link to comment
Share on other sites

Vidi se koncept, vidi se ideja, znamo sta hocemo posle dugo vremena, vidi se da 90% pojacanja prvi put igra el, vidi se da je Kuzmic dosta bolji nego prosle godine, fali nam jos uigranosti, da se jos uigramo na ovom nivou. Bas se videlo koliko nam fali jos jedan centar (citaj Terry) i plej.Bice ovo dobro 🙂

Edited by Golijat
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad uporedimo budžete i igrački kadar, nema neke razlike između nas i komšija. Šta bi bilo recimo da smo izgubili od Huventuda a ne od Fenera? Mračite previše. Ja ću igrače i Sašu oceniti tek nakon 2-3 meseca i to ako se kompletiramo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Mozda se minuti zasluzuju odnosom na treningu

 

U ovo, iskreno, nikad nisam verovao, sto naravno ne znaci da mozes da spavas na treningu, ali tesko mi je da poverujem da neko od 20 godina ne izgara na treningu.

 

1 hour ago, Predragdjape said:

Opet sto se Simanica tice ne ocekujem da ce dobijati sansu, bar ne ozbiljnu... Zasto bi ubacivao igraca u igru ako planira da ide iz kluba...

Zato sto nam je trebao sut spolja, jer je Lojd bio u Tomson modu a niko drugi nije bolji suter za tri od Simanica. Ok, ne racuna on na njega mozda, ali kad ga vec imas na klupi i ne ide ti, probaj.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites



Kako ce neki nasi igraci pojacati ritam, tako ce i neki drugi igraci iz drugih timova. Mislim tu na Rita, vidi se da je izgoreo u zelji, ali nije Zvezda socijalna ustanova pa da od nekog stranca skromnih mogucnosti pravi igraca za L, a dotle tona nasih igraca bleji u prazno. Tu mu je malo Sale razocarao. 
 
Meni je Hal, kao i svima drugim jako dobar, ali za drugog pleja. To se moralo traziti dosta pre, a ne sad kad je vec sve pocelo dovoditi alfa i omegu tima.
 
Misljenja sam da je za ovaj Fener dosta kvalitetniji od onog iz prosle sezone, ako nista drugo onda zbog svezine koje su doneli novi igraci i trener. To sto je njima budzet ''samo'' 24m ne znaci da su losiji nego prosle sezone.
 
Mene malo brine sto je Sale pustio Loyda da divlja, nije bas ni prvi put, ali ne bih da rezultat mog kluba zavisi dal ce Loydu upasti neki sutevi ili ne. Covek je juce pokazao da ne zna da se kontrolise i da Sale isto to ne zna. Nije mu ovo prvi put da izdivlja sa kriminalnim sutem, a da Sasa nista ne uradi po tom pitanju.
 
Odbrana mi se uopste ne svidja na ovom mecu, ali to ce se popraviti dolaskom Terija. Ljudi su nas radili samo tako i mahom su imali dobre pozicije za kos. Mnogo ce nam znaciti Teri koji ce uneti energiju u sam tim, ali dobicemo skok i odbranu x2.
 
Kuzmic moze biti solidan kao prvi centar, solidno je odigrao, ali se vidi da to nije onaj stari Kuzmic. Poprilicno spor u odbrani, ali za tih 15minuta po mecu ce biti perfektan. 
 
Najveca misterijaje svakako dolazak Simonovica, ono sta on baca na pripremama i sad ovaj jedan mec, prosto je neverovatno i nepotrebno.
 
Forum i sluzi da se hvali i kritikuje. Sasvim normalno svuda na svetu da se posle poraza kritikuje,a pobeda hvali...u vecni slucajeva. 
 
Kod Hala i Voldena za sad postoji konstantost koja je dobra, ali to je za ulogu back up PG i SG i nista dalje od toga za level EL. Loyd je ocekivano live or die igrac, ali pokazao je tu stranu sebicnosti koja mi se uopste ne svidja. On sa ovakvom igrom, pa mi smo mu vrh piramide...
 
Deda je igrao 27m, ajde da kazem da sam vise ocekivao od njega, malo mi je bio neprimetan, doduse kao i ceo tim.
 
Pogubio se i Sasa dosta, prvo je presekao Hala kad je bio vruc na pocetku utakmice, dozvolio divljanje Loyda i na kraju je uzeo napad sa protivnicke polovine i ako su imali vremena za taj sledeci napad ako uhvate loptu. Malo su mi to pocetnicke greske, ali ajde da je prvi mec i pritisak.
 
Lazic je stvarno bio deo jedne ere koja je donela mnogo toga, ali svaki minut sto je na terenu je velika sramota. On bukvalno u Dinamiku ne bi pravio predost tj KLS-u..


Apsolutno se slažem sa time da je Fener bolji nego prošle godine, sa tendencijom da bude i mnogo bolji.
Forum i jeste zanimljiv što postoje različita mišljenja, ali meni smeta taj "čaša je polu prazna" stav, generalno i u životu ne samo u sportu.
Mi juče nismo imali Dedu u svom "glue guy" modu i zato nam je dobrim delom igra izgledala onako.
Od Terry-ja i ja očekujem mnogo i mislim da je dobar potpis.
Što se tiče Radanova i Simanića, ako je tačno (ja nisam primetio) da su to radili, ja bi ih bez razmišljanja ostavio i protiv Cibone na kraju klupe. Trenerova se mora slušati i poštovati, na kraju krajeva on prvi biva otpušten zbog rezultata. Prošle godine se kukalo na rigišpil trenera, a sada se Saletu na prvoj utakmici nabrajaju greške.
Poštujem i cenim, na kraju krajeva i volim da pročitam dobru analizu ekipe ili igre (ima na ovom forumu baš sjajnih upisa), meni samo smeta taj loš vajb kad ne ide sve kako je cenjeno forumaško društvo zamislilo.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

U ovo, iskreno, nikad nisam verovao, sto naravno ne znaci da mozes da spavas na treningu, ali tesko mi je da poverujem da neko od 20 godina ne izgara na treningu.

Pa moze... Nizak niko koncentracije, ne davanje maksimuma, manjak zalaganja... Ozbiljnost, posvecenost... Na primer, ne moze mlad igrac da ocekuje minute samo zato sto je mlad i perspektivan.. Sam Obradovic je rekao da su mladi igraci(Radanov Uskokovic) nepsremni takticki za ozbiljnu kosarku. Sto ne znaci da se kroz trud rad zalaganje posvecenost nece promeniti.. Svaku sansu treba zasluziti i na najbolji nacin iskoristiti. Bar ja to tako vidim.. Simanica ne bih da komentarisem.. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, big bad bruin said:

Izgleda da ovde dosta ljudi navija za Zvezdu od 2011-te. Prva utakmica i odmah neki defetizam provejava po forumu.
Prvo: da je BCL u pitanju meni je užitak da gledam tim za koji navijam, a kamoli elitno takmičenje u kome samo 8 zemalja ima svoje predstavnike. Ne znam da li ste svesni gde živite? Uživajte dok smo tu gde jesmo, jer lako se sve okrene, a hoće li pojedini i onda "navijati" za Zvezdu?
Drugo: nema svrhe sada raspravljati o Čoviću, jer dok je ovako u zemlji...neće on niđe'!
Treće: Ja sam prvi "Radonja fan", ali realno i njemu je trebala sezona i po da dođe na neki nivo dostojan Zvezdinog imena. Ovde Obradovića posle prve utakmice pojedinci razapinju (EC pojačanja, prečesto menja...), malo strpljenja nikoga nije ubilo.
Četvrto: slažem se apsolutno da su Lazić i Simonović samo balast ovog tima. Mora Dobrić da dobije mnogo više minuta od pomenutog dvojca, jer startnu trojku nećemo sigurno dovoditi (recimo Perperu iz prve sezone je jučerašnja utakmica bila kao nacrtana).
Peto: Trio Hall, Walden, Loyd će doći na potreban nivo za EL, uz tog jednog koji će doći očekujem da budu forte ovog tima.
Sad malo o utakmici...
Poraz boli uvek, oko toga ćemo se složiti. Suđenje ne bih komentarisao jer kada izgubiš ovolikom razlikom teško da je to faktor, ali po meni jeste faktor baš za toliku razliku. Nekako, kad god je trebalo uzimali su nam posed (faul u napadu, greška u vođenju...) i sekli energiju generisanu iz dobre odbrane. Faulovi Waldena na De Colo-u su u najmanju ruku sumnjivi, najviše onaj na šutu za tri. Sa druge strane Loyd nije dobio ni jedan faul, a bilo je barem tri-črtri koje Harmonika "nije video".
Mislim da smo dosta dobro u odbrani delovali, Reath se malo izgubio u kretnjama, ali i bilo je za očekivati jer mu je ovo prvi susret sa dva nivoa višim takmičenjem (igrao samo ABA). Izuzmite ove smešne faulove na De Colou i barem dva "nemoguća" šuta Dixona koja su ušla i verujem da bi drugačije percipirali taj deo igre. Napad...pa očigledno je da treba još dosta da se radi. Tj. mislim da treba da se nađe balans kada taj ekstra pas na kome Sale insistira treba da se pusti, a kada da se digne na šut. Imam utisak da su insistirali na tome čak i kada je bilo prilike da se digne na šut. Čak mislim da u tim napadima nismo ni šutnuli na koš. Kuzmić mislim da je na pravom putu, Hall iznenađujuće dobar i miran. Wolden sjajnu energiju ima i mislim da može da bude motor ove ekipe, juče ga je "Harmonika" baš isekao sa dva faula. Loyd mora da se navikne da je prva violina tima, što nikada nije bio, te da shodno tome i prilagodi svoju igru.
Možemo mi da naglabamo još godinu dana, ali činjenica je da smo imali novca, Zo ili Pangos bi bili na mestu startnog pleja i ovo bi potpuno drugačije izgledalo.
Možda sam mator pa ne razumem što odmah ide drvlje i kamenje po svemu u klubu. Meni je bitan onaj grb i sve ono što on za mene predstavlja i nikakav Čović,Terzić, kvalitet Zvezdine ekipe, neće uticati na to da se ja zakucam na tribine ili ispred TV-a u ovom slučaju i bodrim tim za koji navijam od kada znam za sebe.
Ok, svako ima svoje mišljenje i pogled na stvari, ali shvatite da gledamo najbolju košarku u Evropi, a tim za koji navijamo se tu takmiči. Zato uživajte i samo opušteno. Na kraju krajeva to je sport i ako ne znaš kako da prihvatiš poraz, nikada od tebe neće postati šampion.
Ne zamerite na dužini posta...otrgla se tastatura emoji1.png.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

I losije smo zapocinjali sezone,ona sezona kad je dosao Miler je pocela ocajno a zavrslika se na jednu loptu Jovica protiv CSKA.Ajde bre Ganferi nema defetizma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tomić - Radanov ... scena kad ga Milan tri puta poziva da uđe u igru, ovaj zadremao na klupi, ma pojma nema.

Tek kad mu je trener prišao i proderao se "Oćeš ti da igraš" dečko se razbudio ... ne sme to da se dešava.

 

Edited by Kankkunen
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ulicni basketas said:

Šaras i njegov asistent pozitivni. Šta li će biti dalje sa EL...

Nece biti na klupi i to je to. A ako je neki igrac pozitivan preskace utakmice dok se ne oporavi.. Pa izbacili su pravila. Ako ekipa bude imala manje od 8 igraca gubi 20:0 automatski...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...