Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 minutes ago, Markoss said:

 

Znas koje su sanse da dovedemo Simonovica da bude treci centar ili Petruseva koji je najbolji igrac u ligi posle Lojda i neko ko ce u NBA na leto? 0 posto. 

Ne bi bio treci, samo sam tako napisao.

Meni bi Petrusev igrao 30min.

Link to comment
Share on other sites

Iako je Sasa Obradovic najznacajniji krivac sto ekipa izgleda kako izgleda sad, mora se pomenuti i javasluk iz prrthodnih par sezona.

Apsolutno se nije nazirao neki ozbiljan long term plan ili bilo sta.

Plan sa domacim igracima nepostojeci, a plan sa strancima je bio dovedi isluzene rage ispod cene.

Tu je samo Milan Tomic odradio dobar posao. I cini se da smo sa njim propustili priliku za nesto dugorocno. Mada i on kad je odstupio od nekog plana u drugoj sezoni, neslavno je zavrsio.

 

Glavni odgovorni je onaj sto se ne oglasava ali uredno ide na meceve Fmpa.

Ako se vec razilazimo, valjda nece nama zapasti neki limar, samo ovog puta mozda ne iz Cacka.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni said:

Svi zajedno nemaju 20 poena! 

Laza u prajmu je imao odbranu, pa smo i mogli da istrpimo njegov nikakav doprinos u napadu. Ovo sada što sam nabrojao ne igra ni napad ni odbranu. Mislim pogodiće Dobrić i Davidovac po koju trojku kada im se otvori i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, K.Dot said:

Laza u prajmu je imao odbranu, pa smo i mogli da istrpimo njegov nikakav doprinos u napadu. Ovo sada što sam nabrojao ne igra ni napad ni odbranu. Mislim pogodiće Dobrić i Davidovac po koju trojku kada im se otvori i to je to. 

Davidovac je mlohav, ni senka nekadasnjeg Dede, Dobric je sto neko rece ne dalje od opanaka, a Lazic je razlog sto smo nezdrav organizam.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:

Uskoković, Dobrić, Lazić, Simonović, Davidovac, MJK, Kuzmić. Kakva nam je osnova domaćih igrača dobro se još i igra neka košarka kod nas. 

Sve smo to znali, al nismo videli šumu od drveta ...

opet, trenutni problem je više psihološki nego košarkaški, da se to popraviti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sector said:

Da je ovo iole ozbiljna Zvezda, Dobric bi se standardno borio za mjesto u 12. Kad on zajase ozbiljnu minutazu, znas da smo u belaju. 

 

Isto ovo važi i za "dosta boljeg igrača" Davidovca... Samo što on je šatro raznovrstan i može da pokrije više pozicija (a ne može da brani ni jednu).

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Crni said:

Davidovac je mlohav, ni senka nekadasnjeg Dede

 

Zar Deda nije uvek izgledao mlohavo, mada ne bih bas rekao da je toliko slabasan....on mozda ima i najmanje oscilacija u igri od svih. Mozda ako bi se vratio na Marlboro light bi bilo bolje....

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon 6 meseci rada...igra tima je dovedena do nivoa zablude da su glavni problem povredjeni Hall i debel Kolom. Obojica i da su operativni ne vrede jače od 250k...đuture. Hall je i pored toga očigledno vraćen u rotaciju nezalečen. Kolom se potrudio koliko može da doprinese ali u ovakvom stanju nije za parket...kreće se kao u papučama...bez kontakta ispada iz balansa jer telo ne može da izdrži promene pravca, nakon onog bloka pada na ledja kao neko debelo dete, dezorijentisan i na granici da se samopovredi...nezgrapnim bacanjem za loptom koja mu je pobegla umalo nije izlomio nogu igraču Igoke-e. Njegova odbrana je uvek bila na ovom nivou. Ako njega čekamo da se vrati u formu i nemamo u planu drugu opciju...jadni i mi i Radonja ludi ako je to potpisao.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma, svi preterujemo. Naravno da se nikome ne svidja sto smo izgubili, pa jos ovolikom razlikom u ABA ligi. Bit ce to sve ok. Dobre igrace imamao, Radonjic ce to sve posloziti, vec protiv panatanaikosa ce to izgledati mnogo bolje.  Jedino mi zao sto smo se oterasili Rita, a zadrzali Hola. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Guru said:

 

Isto ovo važi i za "dosta boljeg igrača" Davidovca... Samo što on je šatro raznovrstan i može da pokrije više pozicija (a ne može da brani ni jednu).

 

Ne cijenim ja pretjerano ni Davidovca. Stagnira godinama i rupa je u odbrani. Ne postoji pozicija na kojoj je on idealna opcija, a satro pokriva 4 pozicije. No ipak mi je on sa svim manama daleko manji problem od ostatka domace garde. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa je totalno psihološki razjebana, bez samopouzdanja i sigurnosti, bez neke jasne hijerarhije. Trebaće neko vrijeme da Radonjić dovede ekipu barem na granicu pristojnosti, jer ovo u poslednja dva meča je stvarno bolno loše u svakom mogućem smislu. Ja mislim da će biti još nekih rezova, neki igrači izgledaju zrelo za pedaliranje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih sve da zaborave pominjanje prezimena Kolom kao nečeg što ima veze sa košarkom.

 

Preko njega smo večeras primili koš iz SVAKOG napada gde je igrač sa loptom išao na njega. Još jedna stvar koju sam prvi puta u životu video, da te neko zaobilazi doslovce kao džak cementa u svakoj situaciji, kao da ne postojiš na terenu.

Filip Čović je neuporedivo bolji defanzivni igrač, ovo govorim apsolutno bez ikakve ironije.

 

Ja, u ovom trenutku sada, 18 godina od kako sam prestao da se bavim košarkom, imam brže lateralne kretnje od njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Ekipa je totalno psihološki razjebana, bez samopouzdanja i sigurnosti, bez neke jasne hijerarhije. Trebaće neko vrijeme da Radonjić dovede ekipu barem na granicu pristojnosti, jer ovo u poslednja dva meča je stvarno bolno loše u svakom mogućem smislu. Ja mislim da će biti još nekih rezova, neki igrači izgledaju zrelo za pedaliranje.

Ja mislim da je to i glavni problem, igraci su u psiholoskom grcu. Znaju da ce biti 'silbovanja' i da im svaki mec moze biti sledeci, pogotovo sto je tu novi trener a igra katastrofa. Sto pre da se sreze i definise ekipa i bice bolje za sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sledece 3 utakmice u ABA su Zadar (poslednja utakmica prvog dela regularne sezone), Cibona i Borac, sve 3 se igraju u Beogradu.

Mozda se izmedju uglavi i odlozena utakmica sa Cedevita-Olimpijom (mada tesko posto Ljubljancani imaju vec 2 odlozene u rasporedu u narednom periodu, a pocinje i drugi deo EK) ali i ta bi se igrala u Beogradu.

 

Sada da li je to dobro ili lose ostaje da vidimo, "reakcija" na terenu posle ovoga veceras bi morala da usledi.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki21 said:

Zamolio bih sve da zaborave pominjanje prezimena Kolom kao nečeg što ima veze sa košarkom.

 

Preko njega smo večeras primili koš iz SVAKOG napada gde je igrač sa loptom išao na njega. Još jedna stvar koju sam prvi puta u životu video, da te neko zaobilazi doslovce kao džak cementa u svakoj situaciji, kao da ne postojiš na terenu.

Filip Čović je neuporedivo bolji defanzivni igrač, ovo govorim apsolutno bez ikakve ironije.

 

Ja, u ovom trenutku sada, 18 godina od kako sam prestao da se bavim košarkom, imam brže lateralne kretnje od njega.

 

Veceras smo primili kos preko svakog naseg igraca. 

Link to comment
Share on other sites

Mnogi su to pominjali ali mora se izgleda i dalje pisati da košarka bez ozbiljnog pleja ne moze da se igra cak ni u srpskoj ligi. Prvo što Radonjić mora da uradi je da tu dovede pravog igrača i osposobi negog od ovih koje imamo da bude barem korektan rezervni plej. Mora i odbranu da utegnemo ali to već znamo da Radonjić može ali ovo sa plejom je prioritet najveći.

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...