Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 hours ago, Ulicni basketas said:

Izvinjavam se ako je bilo, ne stižem sve da isčitam, ali ako nekome još uvek nije jasno zašto Boriša ne igra i neće igrati ni kod jednog trenera.


dfc2833e71f274a6bbd98bf382ca9b8c.jpg


Smeta ovo i bode oči svakako, koliko nama a verujem višestruko onima koji čine tu neku zajednicu i kolektiv sa njim - saigračima a posebno treneru.

No ipak mi ovo nije dovoljno opravdanje da prakticno iz utakmice i utakmicu gledamo Simonovićeve preterane minute. Sinoć je bio jedan od zasluznijih zašto smo u 3/4 ispustili 10 poena prednosti. A sigurno i ovakav letargicni Simanic je mogao bolje, uostalom ono što je odigrao protiv Albe je bilo više nego korektno.

 

Nisam imao nameru da protežiram toliko Simanica koliko sam hteo reći da mislim da Simonović, kolikogod bio gotivan lik, nije više upotrebljiv na ovom nivou, možda po neka sporadična rola i specijal, i da Obradović preteruje sa njegovim minutima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ulicni basketas said:

Izvinjavam se ako je bilo, ne stižem sve da isčitam, ali ako nekome još uvek nije jasno zašto Boriša ne igra i neće igrati ni kod jednog trenera.


dfc2833e71f274a6bbd98bf382ca9b8c.jpg

Meni je ovo tuzno,ali stvarno tuzno bez ikakve ironije.Ljudi koji cekaju smrtnu kaznu imaju vise srece u mimici lica nego ovaj mlad covek.Ili da se obrati nekome za pomoc ili ga prankuju saigraci svaki dan pa je ovo njegov odgovor.Ej imas 20 i koju,igras evroligu i imas sansu da ti ostatak zivota bude krajnje udoban.POSLE NEK MI NEKO KAZE DA STRANI IGRACI NE MOGU DA OSETE ATMOSFERU I ENERGIJU KOJU IM MI DAJEMO.Bukvalno cu uvek postaviti ovu sliku bez ijedne reci.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Sta ti decko radis....

Ko bre izgubio? Nemo' da mi krades najomiljeniju pobedu u Pioniru uz onu protiv Fenera

Haha, ladno sam mislio da je iz ove godine. Nisam video ni publiku 😂   

Inace sinoc na 50:40 za nas Simon sutira trojku u 6sec napada i oni spustaju na 6 razlike.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

Jed(i)na pozitivna stvar, pored naravno same pobede, koju trenutno vidim iz ove utakmice je izdanje JOBa. Ne toliko po učinku, znali smo od starta da ima kvalitet za takve predstave, a odigrao je i dosta racionalnije i pametnije nego inače, već najviše po odnosu prema saigračima i samom načinu kako se trudio, kretnje su mu bile energicnije, sve je radio sa stavom i utiskom kao da mu je stalo do ishoda utakmice

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, placebo said:

Moram da podelim sa vama,

Kad posle mucenja od kosarke koju igramo ovaj idiot koji se lazno predstavlja kao glumac provrišti kroz dnevnu sobu LAJV SE KLADI...Ubio bi sebe,zenu,decu

Uzasan tip,uzasna reklama,uzasni mi.Gde je bre ono u mirnom kraju Zemuna...

Kome smeta jaka Zvezda?

Kome smeta jak Andrija?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, placebo said:

Moram da podelim sa vama,

Kad posle mucenja od kosarke koju igramo ovaj idiot koji se lazno predstavlja kao glumac provrišti kroz dnevnu sobu LAJV SE KLADI...Ubio bi sebe,zenu,decu

Uzasan tip,uzasna reklama,uzasni mi.Gde je bre ono u mirnom kraju Zemuna...

Treba napraviti peticiju da se vrati hleb Tonus, on nam je bio amajlija

  • Like 6
  • Love 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ridji said:

A sigurno i ovakav letargicni Simanic je mogao bolje, uostalom ono što je odigrao protiv Albe je bilo više nego korektno.

Nemoj brate, molim te. Još će ispasti da je bio dobar pa posle nije dobio šansu. Kad je ušao u prvom poluvremenu zadržao se na terenu 1-2 min, dao jednu trojku i uhvatio jedan skok. I da je ostalo na tome moglo bi se reći da je bio korektan. Međutim kad je ušao u 4/4 bio je apsolutno užasan. Totalno pogubljen. Igrao u paru sa Kuridžom. Razbila nas Alba u reketu. Pogledaj ponovo taj deo utakmice pa mi reci da nisam u pravu. Kad je O'Brajant izašao zbog pete lične odbrana reketa se raspala. Kuridža nije izgledao toliko loše dok je JOB bio u igri. Pucalo je na svakom piku. Bilo je situacija kad Simanić nije znao gde je levo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A baš će igrač koji ne igra da napravi razliku u svojim prvim minutima u EL ove sezone, uz minut i po protiv Baskonije. 

 

Jasno je da nema ništa od njega i ne vidim poentu njegovog ubacivanja ako se sistemski ne pokuša bilo šta. Garnet da sedi na klupi ili pored nje 15 utakmkca i ubaciš ga, izgledao bi kao tele. 

Ili ga najuriti ili mu daj svaku da igra, ovo nema smisla stvarno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moram da podelim sa vama,
Kad posle mucenja od kosarke koju igramo ovaj idiot koji se lazno predstavlja kao glumac provrišti kroz dnevnu sobu LAJV SE KLADI...Ubio bi sebe,zenu,decu
Uzasan tip,uzasna reklama,uzasni mi.Gde je bre ono u mirnom kraju Zemuna...
Ja ga psovao ovih dana dok smo gubili.. Gledam juče utakmicu i dolazi mi ćera (5 godina) u tom kreću reklame kad ona Andriji viknu MRŠ! Umro sam od smeha na svu onu muku..
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hm, ja videh jos ponesto pozitivno.

Lopta je isla vrlo dobro u prvom poluvremenu. Spustanje na Dekija i njegovi katovi postaje pravo oruzje. Uopste, igra mnogo bolje u odnosu na pocetak sezone. Kuzmic je meni sinoc bio sjajan, to je to, bolje od toga mi (vise) necemo videti. Dzoni je radio odlicne stvari ofanzivno, ajd sto je unosio Labisija, nego i Tobija. I uspeo je da nadje X na svom dzojstiku 🙂 . Radi se sa ovim timom, ne treba biti u zabludi...

Sad, slazem se sa da u poslednjoj cetvrtini sve padne u vodu igra se neka druga kosarka (ili 'kosarka'), kao i da Sale hronicno kasni (sa njegovim rotacijama nemam problem, vidim tu da ima ideju sta radi). Sa dva pleja vise u sastavu mora biti bolje. Em ce Volden ponovo prodisati, em ce valjda Kolom doneti malo pika u drugu postavu.

Edited by Geronimo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Opet pobeda od 76-73 protiv Valencie.

 

Ovaj tim je do sada igrao egal sa svima u Beogradu i zato mislim da je ono protiv Efesa krivica trenera koji nije spremio ekipu da igra na veliki broj faulova i tako izbaci goste iz komforne zone. Utakmica prelomljena na slican nacin kao i protiv CSKA, kad je takodje uslo par ludih ulaza i suteva. Na 72-71 Loyd i Davidovac pogadjaju dva teska suta i nekako prelamamo mec.

 

Imali smo srece da Dubljevic odigra bas lose, ali to je i razumljivo jer su oni bili umorni od 2 gostovanja.

 

Nista u EL nije izgubljeno i treba ici iz meca u mec i boriti se dok god postoje sanse (bez onog, energuju trosimo na mec ABA lige, pa ne mozemo da pruzimo 100% na mecevima u EL). Zenit mozemo da dobijemo, uzasno igraju kad su favoriti i imaju pritisak da moraju da dobiju, slede Panatianikos i Fenerbahce koji su tu negde kao i mi i ako dobijemo bar 2/3 penjemo se ka sredini tabele.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ulicni basketas said:

Izvinjavam se ako je bilo, ne stižem sve da isčitam, ali ako nekome još uvek nije jasno zašto Boriša ne igra i neće igrati ni kod jednog trenera.


dfc2833e71f274a6bbd98bf382ca9b8c.jpg

Upraopastavamo mlade igrace koji gore od zelje da zaigraju?????

Mladi igraci ne dobijaju sansu?????

Stranci ce ubiti nasu kosarku?????

Samo da vam kazrm da svako u sportu dobije ono sto zasluzuje.Mnogo stvari treba da se poklopi da bi bio Luka Doncic,Djokovic,Dragic,Jokic...Sve moze da se nadoknadi osim volje za sporskom moci.Pustao bi Borisi reakcije 33 godisnjeg Mo Fajea 24 h da vidi kako se zivi za igru,igru kao takvu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najgore je što su očekivanja obično prevelika, svi bi da taj mlad igrač bude kao neka NBA "zver". Davno je Kari lepo govorio " prvo budi Nemanja pa onda Nedović". Kod nas se uvuklo neko "pravilo" da mlad i talentovan momak mora da pokida i bude nosilac ekipe pa kad taj igrač to ne pokazè na terenu onda krene srozavanje do dna. Treba igrača formirati pa iz sezone u sezonu da napreduje. Plašim se da u Zvezdi taj proces nisu ispratili kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to posledica globalizacije. 

 

Nema vise Torlaka nego vakcine uvozimo. 

Sve manje ima domaceg voca i povrca, a sve vise uvoznog. 

Sve manje ima stocnog mesa, a sve vise ga uvozimo. 

Nema vise domacih giganata i kompanija u industriji, nego sve proizvode ili usluge uvozimo. 

Strucnjaka ima sve manje u svim oblastima, pa sve vise i obicnih radnika jer su svi otisli da rade za te strane "gigante" koji proizvode prethodno nabrojano

 

Sto bi i u sportu bilo drugacije? Pre neki dan sam procitao info da je najtalentovaniji kadet bek Zvezde potpisao za neki Spanski klub. Ko ce onda da ostane u Zvezdi? Pa samo onaj ispodprosecni koji ne bude imao dovoljno kvaliteta za krupnog kapitalistu. 

 

I tako oni unistavaju sve sto valja u ovoj drzavi, uzimaju decu, a uvaljuju svoje proizvode i usluge, za koje cemo se zaduziti kroz kredite. A kad se dovoljno prezaduzimo i formalno cemo postati sluge iako to defakto vec i jesmo. 

 

Legitimno je pitati a zasto mi sami isprva ne radimo kako valja, pa da ne budemo instrumenti velikih? Zato sto kako kaze Klint Istvud - u zivotu postoji dve vrste ljudi: oni koji kopaju i oni koji drze pistolj. Ocigledno smo mi ti koji kopamo... a kad i pomislimo sta bi mogli da uradimo da to popravimo, vecinom ljudi misle samo na sebe i to linijom manjeg otpora, pa se odluce da se isele preko, a ne da pokusaju da se domognu pistolja od onoga ko ga drzi uperenim protiv nas. Onda nema sta da se bunimo... dok bude robova bice i robovlasnika. A robovi se nikada oslobodili ropstva nisu tako sto se robovlasnik smilovao prema njima... 

 

 

Edited by mmajstor
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

Sve je to posledica globalizacije. 

 

Nema vise Torlaka nego vakcine uvozimo. 

Sve manje ima domaceg voca i povrca, a sve vise uvoznog. 

Sve manje ima stocnog mesa, a sve vise ga uvozimo. 

Nema vise domacih giganata i kompanija u industriji, nego sve proizvode ili usluge uvozimo. 

Strucnjaka ima sve manje u svim oblastima, pa sve vise i obicnih radnika jer su svi otisli da rade za te strane "gigante" koji proizvode prethodno nabrojano

 

Sto bi i u sportu bilo drugacije? Pre neki dan sam procitao info da je najtalentovaniji kadet bek Zvezde potpisao za neki Spanski klub. Ko ce onda da ostane u Zvezdi? Pa samo onaj ispodprosecni koji ne bude imao dovoljno kvaliteta za krupnog kapitalistu. 

 

I tako oni unistavaju sve sto valja u ovoj drzavi, uzimaju decu, a uvaljuju svoje proizvode i usluge, za koje cemo se zaduziti kroz kredite. A kad se dovoljno prezaduzimo i formalno cemo postati sluge iako to defakto vec i jesmo. 

 

Legitimno je pitati a zasto mi sami isprva nr radimo kako valja, pa da ne budemo instrumenti velikih? Zato sto kako kaze Klint Istvud - u zivotu postoji dve vrste ljudi: oni koji kopaju i oni koji drze pistolj. Ocigledno smo mi ti koji kopamo... a kad i pomislimo sta bi mogli da uradimo da to popravimo, vecinom ljudi misle samo na sebe linijom manjeg otpora pa se odluce da se isele preko, a ne da pokusaju da se domognu pistolja od onoga ko ga drzi uperenim protiv nas. Onda nema sta da se bunimo... dok bude robova bice i robovlasnika. A robovi se nikada oslobodili ropstva tako sto se robovlasnik smilovao prema njima... 

 

 

 Ko što nas ejsploatišu bogatiji od nas, tako i mi moramo da eksploatišemo one koji su slabiji. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...