Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

53 minutes ago, Laki21 said:

 

Ma nije čovek ništa kriv, kakva krivica, on igrra ono što ume i može, kad mu od 26. minuta uvale loptu i sklone se. Poenta je zašto je to iz utakmice u utakmicu tako?

 

Zato što to ima najviše šansi za uspeh. "Daj loptu Lojdu i skloni se u ćošak da ne smetaš" objektivno jeste "akcija" koja ima više šansi nego bilo šta drugo  u situaciji kada imamo problem u organizaciji igre i napadačkoj impotentnosti.

Link to comment
Share on other sites

Posto vidim da se daju ocene kako nedostaje trenerske ruke, samo pitanje ko je bio trener u prvom poluvremenu kada je lopta isla, i kada je sve bilo kako treba?

Da li je moguce da je trener toliko glup da pokvari igrace? 

Sale je skroz ok vodio ovu utakmicu i po meni je pogresio jednom kada je zakasnio da trazi tajmaut i sto nije video na vreme da Kuridza pada fizicki i onda se desila situacija sa izgubljenom loptom i 3+1 koja je mogla da nas kosta izgubljene utakmice, jer od tad ide bas dosta nizbrdo.

Ne znam sta ste gledali, ali je on trazio faul u poslednjem napadu(i vikao sto se culo i pokazivao rukama), ali je Davidovac pokusao da ga napravi dosta mlako, pa sudije nisu svirale.

Da li ste primetili, ali igramo samo sa jednim plejmejkerom i to deckom od 21 godine i bez iskustva. Sve izgleda dobro u prvom, jer su igraci jos odmorni, a onda usled potrosnje, jer igraju dve pozicije dodje do umora(ovde mislim na Loyda i Woldena) i samim tim staje protok lopte i nasa igra. Cim se to desi, pocinje i glava da radi, pa se obruc smanjuje, a odgovornost prebacuje na Loyda.

 

Da nije bilo kradje protiv Olympiacosa i nesretne Albe sada bi bili na 7/8 i cak bi mogli do pozitivnog skora na pola odigranih utakmica, ali... to ali uvek srecu kvari.

Sto bi rekao moj omiljeni lik i smeker ,,Idemo dalje".

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Kada je neko glavni igrač, a nije Kobi ili Džordan, i to svi znaju, onda se pažnja odbrane skoncentriše na njega. U principu taj se pusti da natrpa uz očajne procente šuta dok ostali statiraju u kukuruzu. Večeras je Lojd bio extra motivisan i odradio je svoje, ali šta će biti na sledećoj kada ga ne ide? Šta je onda naša opcija? Takve po pravilu gubimo. 

 

Nama nedostaje ideja i koncept. To se ogleda u činjenici da što se utakmica više bliži kraju, to manje igrača u napadu pipne loptu. Neko prenese i uvali je Lojdu, ponekad Voldenu ili OBrajantu i tu se priča završava, taj šta je uradio uradio je, zavisi isključivo od njegovog individualnog kvaliteta.

 

Takva košarka dugoročno jednostavno ne donosi kvalitet. Kad ide šut, super, kad stane provalija. Nama se igrači i dalje sudaraju po terenu, viču i pokazuju jedni drugima ko gde da stane, šta da radi, pa nisu se prvi puta sreli, šta se radi na tim jebenim trenizima? Pogledaš Žalgiris, Pogledaš Bajern, da dalje ne idem, igrači ZNAJU koji se napad igra i po automatizmu zauzimaju svoje pozcije. Igrač s loptom NE MORA DA GLEDA gde mu je saigrač je ZNA da je ovaj na poziciji na kojoj treba da bude. Zašto jebeno ne može da se nači 10-15 akcija? Najsiromašniji smo u EL po tom pitanju. Makabi za siromahe.

Sve se slažem Laki...ja sam samo mislio isključivo na završnicu, poslednji napad, posed, kako god. Lopta , po meni, mora biti kod njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Priznajem, jedan sam od onih koji je upisao poraz i pre pocetka utakmice. Kad nismo mogli da se drzimo konstantno iznad 10p prednosti i kad su poceli da nas stizu u 3/4 pomislio sam to je to, deja vu. 

Iscupasmo nekako. 

 

Obradovic na ovim kratkim intervjuima izmedju poluvremena je show - em traju kratko, em on 90% vremena vrti "you know", "like"... 😄 

Link to comment
Share on other sites

Davidovac je u pravom trenutku krenuo da pravi faul. Da je bilo ranije, Valensija bi posle bacanja na obe strane, opet imala dovoljno sekundi da postigne trojku. I nije Prepelicu tek tako ispala lopta, vec zato sto je bio pod pritiskom od Simonovica. 

 

Primetno je da na forumu neki traze da Lojd treba da preuzme u svakoj utakmici na sebe, a onda se izrazava zaljenje sto se lopta sporo krece. Pa znaju protivnici odakle im preti najveca opasnoat i onda prave specijale za njega. Iako se najmanje dovodi u pitanje nasa odbrana ja mislim da tu itekako postoji prostora za napredak. Precesto im ostaju igraci sami na sutu a tranziciju mi gotovo da i nemamo.

 

Takodje vezano za izolacije - tako uglavnom igramo zadnje 3-4 godine, ali to manje smeta kad u grotlu od 7 hiljada ljudi to sve ulazi i na kraju se ostvari pobeda. 

Takodje niko da prokomentarise onaj napadacki uzas koji prezentuje Volden... gubi lopte, al zato i ne asistira. Dal je umoran ili je prosto takav nemam pojma. 

 

Najvise me zanima sta ce biti sa pozicijom centra posto Teri ne ulazi u igru. Da li ce tu minutazu pokriti O'Brajo ili ce se ici na novog igraca? 

 

Takodje, da cestitamo skidanje nevinosti O'Braji u EL, skupo nas je kostalo ovo njegovo uklapanje u igru. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

 

Zato što to ima najviše šansi za uspeh. "Daj loptu Lojdu i skloni se u ćošak da ne smetaš" objektivno jeste "akcija" koja ima više šansi nego bilo šta drugo  u situaciji kada imamo problem u organizaciji igre i napadačkoj impotentnosti.

 

Ja takvu košarku ne mogu očima da gledam jbg. Košarka je kolektivna igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da ne zaboravim, trebalo bi zakonom zabraniti sutiranje trojke u tranziciji prilikom veceg vodjstva, jer kada se promasi u tranziciji primamo trojku. Protiv Albe smo zbog toga izgubili, a ovde je to moglo lako da nam se opet desi.

Znaci, ako neko ima uticaj i komunikaciju sa strucnim stabom, kada vodimo samo pun napad i ulaz 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mozda se samo meni cini ali od kad je Kalina od gotivca iz komsiluka postao Stejsi Paton iz filma Edi. Nadao sam se da nas ne rascmari ali ovo  veceras je Borisa stepen nezainteresovanosti

 

Debeloguzi crnja pokazuje znake zivota. Steta samo sto ce struka da ga usere sa osmom doselekcijom i razigravanjem novog pleja.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

Ali zašto, o zašto, moramo da igramo samo jebeno ISO košarku? Zadnja četvrtina ni jedna jedina jebena akcija.

Cuti koja akcija zadovoljan i srecan sam bio samo kad izvedemo i prenesemo loptu, sve preko toga sto se desi je samo bonus. 

Obradovica za ovo treba da bude sramota, i protiv Alba i veceras, citavu 4/4 ili ne mozemo uopste da izvedemo loptu, ili da je prenesemo. Ok, desi se nekad da te protivnik iznenadi, jednom ili dva puta, mozda ukrade jednu loptu, jednom zasmeta jakim presingom, ali ovo sto se desava samo je jos jedan od sistematskih propusta kod nas. S jedne strane ni igraci nisu neki kadeti pa da treba toliko da im se crta kako da se snadju, ali opet ovo je toliko rasulo da se ne zna ko sta treba da uradi, ili se sve pogresno odradi. Tanki smo sa bekovima, posebno sa plejevima, a onda neko od njih uzme da ubacuje loptu u igru jer ima sigurniji pas. Pa dzaba siguran pas kad na terenu ostane samo jos jedan bek koji moze da prenese loptu bez problema, kog udvoje i sprece da primi loptu pa mora da je uzimaju Kuridza, Lazic ili ne daj Boze Simonovic

  • Like 6
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Posto vidim da se daju ocene kako nedostaje trenerske ruke, samo pitanje ko je bio trener u prvom poluvremenu kada je lopta isla, i kada je sve bilo kako treba?

Da li je moguce da je trener toliko glup da pokvari igrace? 

Sale je skroz ok vodio ovu utakmicu i po meni je pogresio jednom kada je zakasnio da trazi tajmaut i sto nije video na vreme da Kuridza pada fizicki i onda se desila situacija sa izgubljenom loptom i 3+1 koja je mogla da nas kosta izgubljene utakmice, jer od tad ide bas dosta nizbrdo.

Ne znam sta ste gledali, ali je on trazio faul u poslednjem napadu(i vikao sto se culo i pokazivao rukama), ali je Davidovac pokusao da ga napravi dosta mlako, pa sudije nisu svirale.

Da li ste primetili, ali igramo samo sa jednim plejmejkerom i to deckom od 21 godine i bez iskustva. Sve izgleda dobro u prvom, jer su igraci jos odmorni, a onda usled potrosnje, jer igraju dve pozicije dodje do umora(ovde mislim na Loyda i Woldena) i samim tim staje protok lopte i nasa igra. Cim se to desi, pocinje i glava da radi, pa se obruc smanjuje, a odgovornost prebacuje na Loyda.

 

Da nije bilo kradje protiv Olympiacosa i nesretne Albe sada bi bili na 7/8 i cak bi mogli do pozitivnog skora na pola odigranih utakmica, ali... to ali uvek srecu kvari.

Sto bi rekao moj omiljeni lik i smeker ,,Idemo dalje".

A ne moraš druže ti od mene da braniš Sašu ja bih najviše voleo da si ti u pravu..

Nije ok vodio, i nije samo to što si ti uočio..

Pa najvažniji zadnji napad ti na utakmici, posle tajm auta, završava Lazić šutem za tri.. Kuzmić zaboravljen kad nam buše odbranu, uzimaju skokove i to u utakmici gde je konačno zaličio na onog starog.. Tri puta im dajemo loptu iz auta.. Gde se naši gledaju između sebe pa u trenera, ne znaju šta da rade.. Još par puta na ivici 5 sekundi pa gađaju noge.. Ne mogu sad da seciram celu utakmicu. Ovo šta bi bilo da je baba imala muda, možemo do ujutru.. I Alimpije je dobio Real u Madridu, eh da je... Šta znači prvo poluvreme, prvo rezultat se gleda na kraju, drugo to samo pokazuje da možemo i da smo mogli dobiti(i Albu, Oly, Žalgiris...) ali uglavnom zbog faktora trener nismo.

I ko je kriv što mi nemamo pleja kad nam se povredi rezervni, i to ti sruši ceo koncept, a vrlo lako i sezonu u EL, a bogami ugrozi i koncept prvog mesta u ABA i prednost domaćeg terena.

Tomić je ostao bez prvog pleja Reglanda pa je sa "midžetom" oduvao i Trinkijerijev Partizan i EL Budućnost. Ja Saši želim sve najbolje i u Zvezdi i životu, glupo ga je i smenjivati pre kraja sezone, i nadam se seriji pobeda. Ali jbg moram da kažem da je direktni krivac za izvesno takmičarsko opraštanje u EL pre Nikoljdana. (ne znači da će biti neko tankovanje ili slično ali realno stanje je da se neki kiksevi ne mogu popraviti). I odgovoran je za ovo davanje nade Budućnosti, pa i Partizanu. Videćemo kako će završiti, nadam se da je lažna nada.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

Da nije bilo kradje protiv Olympiacosa i nesretne Albe sada bi bili na 7/8 i cak bi mogli do pozitivnog skora na pola odigranih utakmica, ali... to ali uvek srecu kvari.

Sto bi rekao moj omiljeni lik i smeker ,,Idemo dalje".

Da baba ima muda... I, za jedno oko konj corav

Blize smo bili tome da i veceras bude
 



Lojd je odigrao vanserijski i spogadjao neke ludacke suteva pa je napravio razliku, inace utakmica bukvalno copy/paste sa Albom, a najvecim delom i Olimpijakosom.
Obradovic kao da je nasao neki sablon i samo ih stanca

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Naš budžet ove sezone i pod nekim srećnijim okolnostima nije mogao da zadrži Lorenza ili pazari lidera ranga Pangosa na kecu. I da nam je bio dostupan adekvatan plej do 500k koliko smo bili spremni da platimo, ipak se previše grešaka već napravilo. Nepotreban balast je produžavanje polovnog Lazića...zatim glupiranje sa Simonovićem i dodatno kiseljenje Radanova i Boriše. Na sve to uloga Kuza je ozbiljno precenjena a mi tu rupu kasnije pokušavamo da opravimoTerijem. Da je skauting tim opravdao svoj rejting, Lojd kao uber-nabod ne bi morao vazda da izgara u ulozi hausmajstora i bude jedino rešenje u završnicama...racionalni Wolden bi igrao svoju igru sa početka sezone kada je bio u stravičnom naletu a obojica rasterećeni prenosa lopte i uloge organizatora i uz uvek svežeg bek-apa Hall-a činili bi spoljnu liniju kroz koju bi jedino ludi James mogao da se prošeta. Naravno, nije lako da sve projektovano legne na rudu ali daleko od toga da je novac glavni problem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

A ne moraš druže ti od mene da braniš Sašu ja bih najviše voleo da si ti u pravu..
Nije ok vodio, i nije samo to što si ti uočio..
Pa najvažniji zadnji napad ti na utakmici, posle tajm auta završava Lazić šutem za tri.. Kuzmić zaboravljen kad nam buše odbranu, uzimaju skokove i to u utakmici gde je konačno zaličio na onog starog.. Tri puta im dajemo loptu iz auta.. Gde se naši gledaju između sebe pa u trenera, ne znaju šta da rade.. Još par puta na ivici 5 sekundi pa gađaju noge.. Ne mogu sad da seciram celu utakmicu. Ovo šta bi bilo da je baba imala muda, možemo do ujutru.. I Alimpije je dobio Real u Madridu, eh da je... Šta znači prvo poluvreme, prvo rezultat se gleda na kraju, drugo to samo pokazuje da možemo i da smo mogli dobiti(i Albu, Oly, Žalgiris...) ali uglavnom zbog faktora trener nismo.
I ko je kriv što mi nemamo pleja kad nam se povredi rezervni, i to ti sruši ceo koncept, a vrlo lako i sezonu u EL, a bogami ugrozi i koncept prvog mesta u ABA i prednost domaćeg terena.
Tomić je ostao bez prvog pleja Reglanda pa je sa "midžetom" oduvao i Trinkijerijev Partizan i EL Budućnost. Ja Saši želim sve najbolje i u Zvezdi i životu, glupo ga je i smenjivati pre kraja sezone, i nadam se seriji pobeda. Ali jbg moram da kažem da je direktni krivac za izvesno takmičarsko opraštanje u EL pre Nikoljdana. (ne znači da će biti neko tankovanje ili slično ali realno stanje je da se neki kiksevi ne mogu popraviti). I odgovoran je za ovo davanje nade Budućnosti, pa i Partizanu. Videćemo kako će završiti, nadam se da je lažna nada.

Ne branim ga od tebe.  Cak mislim da si ti jedan od normalnijih forumasa, kritikujes i imas svoj stav. Ne vredjas. Mislim da bi mnogo kvalitetnije bilo ovde na forumu kada bi svi pisali svoje vidjenje, a ne vredjali i merili ciji je duzi.

 

Elem, ja ne mislim da je on crtao na TO napad za Lazica, problem je sto je lopta dosla do njega( i opet dolazimo do prebacivanja odgovornosti gde niko ne sme da sutne), pa se igraju vruce stolice. 

Izvodjenje lopte iz auta je problem u Zvezdi vec par godina i strasno me nervira. Ocigledno je da na treningu mora da se obrati paznja na to, ali na samoj utakmici ne znam kakve to ima veze sa trenerom. Sve je do koncetracije igraca. Nije se ovo desavalo jednom igracu, pa da kazemo da ga nije izveo iz igre.

 

Moje misljenje je da pad u drugim poluvremenima utakmica dolazi zbog premora bekova.

Verovatno je bila greska sa plejom, ali su garantovano mislil da ce izdrzati do decembra, gde ce imati bolji izbor, a Roch do tada da krpi. Kockali su se i nisu uspeli. 

Sto se tice sta bi bilo, to je bila vise moja zal za te dve utakmice.

 

I na kraju za svaki uspeh ili neuspeh je trener direktni krivac, ali danas je sredina decembra, igra se dva meseca, a do kraja sezone ima jos 6, pa mislim da je rano suditi, a posto ga sigurno nece menjati, ajmo malo podrske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...