Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Zašto mi imamo Lazića, koji je bivši košarkaš, a ne moramo da ga imamo?

 

Ili, zašto je njegovo mesto zacementirano u timu, uz negativan učinak na terenu, u meri da momak od 23 godine ne može da dobije šansu zbog toga?

 

Da li bi bilo manje bolno da jedan Radanov ima minusni (a to se ne bi desilo u još tri života) indeks u EL?

 

Recimo, Sofija Loren je pre 50 godina bila riba do jaja. Što ne bi sada odigrala neku ulogu seks bombe? Ili Brižit Bardo?

 

Одговор је сигурно због Човића. Е сад, да ли за њега шпија или шта већ није ми познато, али свакако не постоји ни један кошаркашки разлог да га послије свих ових година гледамо и то са траком на руци док Раданов блеји.

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam nešto više da napišem, ali sam odustao. Užasni ste, apsolutno mi se ništa ne sviđa, na prvom mestu trener, na drugom kako on vozi tu mašinu koju ima, na trećem to što mašina ima mnogo skupih inostranih delova a deluje kao da ne može da se vozi po evropskom putu, na četvrtom što deluje da biste pre da imate penzionere u timu nego koliko toliko talentovane domaće igrače... 

 

Nije vam loš raspored u narednom periodu (mada Makabi je mnogo utakmica izgubio bezveze, moraju i oni nekog da dobiju), kapiram da možete da se izvadite, ali morao bi prvo trener za napad da smisli još nešto osim daj loptu Lojdu pa ćemo da vidimo... Za večerašnje ponašanje u građenju i generalno u odbrani neko bi morao da odgovara (Teri?), ali nije problem samo večeras, ni protiv nas to nije izgledalo ne znam kako, pa Mozli, koji je jedan EC centar, je dominirao u reketu. 

  • Like 15
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Lazic i Simonovic su ti koji uopste nisu potrebni Zvezdi, kamo li da uzimaju minute. Hol je super za drugog pleja, ovom timu fali samo prvi plej i da se uigra. Jedina po meni trenutna nepoznanica je Teri. Kuz ni nije upitan, on je jedini ozbiljni centar koji reketom gospodari u pravom smislu. Nazad na Terija, avaj sve fizikalije kad je iq diskutabilan. Mislim da smo se zaleteli sa njim, da nam nije potreban. Videcemo jos.

Link to comment
Share on other sites

Sad idemo u ono cuveno: kad se gube utakmice - trener neznalica, kad se dobijaju - trenercina. Tako smo od Blesingejma i najurivanja Radonjica dosli do toga da ga neki prizivaju i 4 godine nakon sto je svojevoljno otisao za boljom zaradom. Krilatica po kojoj smo poceli da ocenjujemo trenere je - kako vetar duva. Danas jedno sutra dugo. 

 

Medjutim zaboravili smo na jednu bitnu cinjenicu. Koliko dugo na okupu Otoman ima ove igrace u Efesu... tri ili cetiri sezone? A koliko ih mi imamo... tri ili cetiri meseca? A koliko dugo je Zocu bilo potrebno da osvoji trofej sa jednim od najvecih budzeta u Feneru.... tri ili cetiri sezone? Dakle mi ocekujemo da sa zbrda zdola skupljenom kamarom igraca budemo konkurentni timovima sa igracima koji em sto su skuplji i kvalitetniji, em igraju sezonama zajedno. Pa koji to madjionicar moze? Pada mi na pamet pun Pionir, ali je taj madjionicar trenutno sprecen da nam pomogne. Dakle, ako hocemo da malo napredujemo od tog 12og mesta treba da malo porazmislimo o strategiji... jer vec duze vremena ne mozemo od tog mesta da se pomerimo. I naravno da ima gresaka trenera, ali da li ste sigurni da je to glavni razlog? 

Edited by mmajstor
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, placebo said:

Jeste,jer je prihvatio nesto cemu nije dostojan.Isto kao i Sale,sto je u ljudskoj prirodi normalno prihvatiti izazov.Pokusao si,ne ide i to je to,vrati se tamo gde pripadas.Ovaj brod ce sve vise da tone,sminkao ga je Loyd dok je mogao i prikrivao tudje nedostatke.

Sale

Hol

Simon

Laza

Rocesti

Visak i samo visak.

Kolega dopisi i Terija.

Njega bi jedino Marcus Wiliams ili kamenjar Calates znao da hrani loptama za kucanje, a realno on od toga zivi.

Kod nas je potpuno beskoristan u ovom rosteru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Walden je od EC igrača preko noći postao legit EL igrač, Loyd od ubice privatnik, Hall od nedoraslog igrača odjednom nenadoknadiv gubitak, Kuzmić je do juče bio drvo javorovo sad je pravi EL centar, u Rochestiju do juče ostalo malo magije, danas je ipak penzioner, Terry juče bio moderan centar koji krpi odbranu, danas je glupak zalutao u košarku itd. Klasičan ciganski overreacting. Ne treba nama treća doselekcija, to ne radi ni Real, treba da se dosta trenira i uigrava ova ekipa sa svim prednostima i manama. Sve i da dovedemo nekog, to neće biti Lebron nego neko koga nije hteo niko bogatiji, i taj bi danas bio do jaja a sutra krava muzara. Raspored jeste bio brutalan plus nema publike da boostuje ekipu. 

 

Ovo de facto jeste bio naš najlošiji meč ove sezone i to treba pošteno reći, odradio nas Efes rutinski bez Micića, Rodija, Danstona i Plajsa. Igrali smo bez energije, krenuli dobro a onda kao da smo pomislili da će se ovi sami od sebe pobediti, loš meč Loyda kao da unosi dodatnu nervozu kod ostalih jer zahteva od njih veće ofanzivne uloge. Kapiram Sašu, često rotira da bi održao svežinu i defanzivni intenzitet jer mi možemo da se napucavamo sa Evroligašima samo ako je Loyd u 30+ fazonu, a on ipak nije NBA igrač. Zaista se osetilo odsustvo limitiranog Halla, i takav je naš najbolji PG. Očajna utakmica Terrya, večeras je uvek bio na pogrešnom mestu. Slabi su bili i ostali, posebno Loyd i Davidovac u standardno neupotrebljivog Simonovića. Lazić ima svoju ulogu i bio je u okviru svojih 15 min max. Prelazne ocene samo za Waldena i Kuzmića, Dobrić i kad je korektan napred, pozadi je propuh. 

 

Idemo dalje, duga je sezona, a mi smo, da vas podsetim, autsajder u EL. 

  • Like 14
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

Sad idemo u ono cuveno: kad se gube utakmice - trener neznalica, kad se dobijaju - trenercina. Tako smo od Blesingejma i najurivanja Radonjica dosli do toga da ga neki prizivaju i 4 godine nakon sto je svojevoljno otisao za boljom zaradom. Krilatica po kojoj smo poceli da ocenjujemo trenere je - kako vetar duva. Danas jedno sutra dugo. 

 

Medjutim zaboravili smo na jednu bitnu cinjenicu. Koliko dugo na okupu Otoman ima ove igrace u Efesu... tri ili cetiri sezone? A koliko ih mi imamo... tri ili cetiri meseca? A koliko dugo je Zocu bilo potrebno da osvoji trofej sa jednim od najvecih budzeta u Feneru.... tri ili cetiri sezone? Dakle mi ocekujemo da sa zbrda zdola skupljenom kamarom igraca budemo konkurentni timovima sa igracima koji em sto su skuplji i kvalitetniji, em igraju sezonama zajedno. Pa koji to madjionicar moze? Pada mi na pamet pun Pionir, ali je taj madjionicar trenutno sprecen da nam pomogne. Dakle, ako hocemo da malo napredujemo od tog 12og mesta treba da malo porazmislimo o strategiji... jer vec duze vremena ne mozemo od tog mesta da se pomerimo. I naravno da ima gresaka trenera, ali da li ste sigurni da je to glavni razlog? 

Koji Otoman ?😂😂😂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Teri sred punog Pionira pregoreo za jednu četvrtinu...ili bi se samopovredio nakon nekog preračuna i zabadanja u tablu. On je večeras u garbage time-u proslavio svoje zakucavanje u zadnjem minutu koje nas je eto spustilo na 11 razlike u porazu kojem se nismo skoro ništa pitali. Može se on i donekle efikasnije upotrebiti ali se ne može naučiti fundamentima koje do sada nije naučio. Mora ipak da se zna neki solfedjo majkumu. Lagano postaje zabavan i protivničkim klupama...što je večeras uz svu našu nemoć imalo posebnu dimenziju nelagodnosti. Zamislite samo kako profesionalci gledaju ono njegovo tutumračenje u napadu. I u derbiju i večeras videlo se da je Sale samo po izlasku Terija potpuno odustao od nekog držanja bukvice. I što je najgore stiče se utisak da ga i opasno nervira, za šta nema nikakvo opravdanje pa sve i da je Teri pao s Marsa...jer nije. Sam pao, sam se ubio...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Larkin-Anderson-Simon-Moerman-Singlton je preozbiljna EL petorka. Zadesilo se da imaju samo pet igraca ali na nasu zalost na razlicitim pozicija, a Atamanu nije problem da mu igraci igraju 30+minuta, pa se to nije i osetilo na jednoj utakmici. To se resava tempom, rotacijama, a to je nesto sto ni sami nismo imali zbog povreda i ritma utakmica. Nismo uspeli ni jednog od tih pet igraca da uvedemo u faul trouble, ali treba reci i da je sudjenje bilo u najmanju ruku problematicno kada smo mogli da zapretimo. Nekako sakato delujemo, videcemo na sta ce to da izadje. Ono sto je sigurno je da nam uskoro treba jedan ozbiljan reset, videcemo na leto na kojim sve nivoima. Ne moze doveka da se mazu oci navijacima time sto smo prvi u selu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Pocinjemo svi da kontamo zasto je Lazic jedini ostao iz Radonjine zlatne ekipe, a ? :18:

Kontamo, zato sto ga niko drugi nije hteo, pa da smo ga dzabe dali sa sve masnicom. Dok je mogao nekog nogama da isprati, zavrsio bi par puta u reklamama, sto bi prosecan ciganski auditorijum ispratio kolektivnom prevremenom ejakulacijom, pa tu nastade legenda o kapitenu, koji bi mnogo vecu karijeru imao kao kaskader.

A onda su noge usporile s godinama, pa vise ne moze da stigne ni u reklame da skoci.

I onda lepi Laza shvati, da je jedino sto ce lebom da ga hrani, da postane gazdin mali od svlacionice i batler.I eto, 10 godina kasnije, fenomen Branko Lazic, i dalje plodi na evropskim terenima, i drzi index na nivou prosecne temperature u martu u juznoj Norveskoj.🤐

Sad ozbiljno, ja stvarno vise ne mogu ocima da vidim tog rukometnog pivota sa pogresnom loptom u rukama u nasem dresu.

Hvatam sebe kako izgubim zelju da gledam voljeni klub, kad vidim tog nemaca pojma na terenu.Eto veceras npr, pocnemo super, a onda batler napravi faul iz nemoci, promasi otvorenu trojku i zavrljaci zicer preko kosa, na izmisljeno Voldenovo dodavanje, i ja vec hvatam sebe kako se mislim da prebacim na fudbal...ej, bre na fudbal!!!!!😝

Eto toliko mi ovaj covek ogadi voljeni klub i najdrazi sport.

Necu se trezniti 7 dana kad doticni prestane da nosi nas dres...

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Ne, nije mi jasan. To su izgovori. I Efes igra isti ritam, cak je i Partizan igrao dve utakmice evrokupa pre nas. Split je igrao utakmicu dan pre nego sa nama. Ne zelim da cujem te glupe izgovore. 

Efes je imao 7 dana odmora pre ove utakmice.

Partizan igrao 7. novembra, pa 14., onda 17. i 19., pa 3 dana pauze pre derbija. Od ove 4 utakmce u novembru, igrao je samo jednu na strani. Da ponovim, mi smo im bili 5. utakmica u novembru mesecu.

 

Zvezda je igrala 2. novembra, 6., 8., 11., 13., 15., 18., 20. i onda 2 dana pauze pred derbi. Od tih 8 utakmica, 5 su bile na strani, od kojih 4 u EL . Znaci, derbi nam je bila 9. utakmica u ovom mesecu.

 

I sve ovo je izgovor.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@John Terry

Nemam danas više reakcija, pa samo da ti napišem da potpisujem sve što si napisao.

@Laki Dzep Hvala, komšija. Kad neko strane potvrdi sumnje, onda znaš da si najebao 😁 Plus si lepo to opisao, i ja imam utisak da je tako, i to ne samo u ovoj utakmici. 

 

A one koje smo dobili u EL? Te 4 tekme baš pokazuju princip kako je zamišljen ovaj tim. Na svima smo imali više od 50% šuta za 3. Mali izuzetak je CSKA sa takođe visokih 43% + su se igrali i produžeci.

Znači ili ne mašimo za 3 ili Lojd poludi i pogađa nemoguće (kao protiv CSKA), ili i jedno i drugo na 2 od 4 dobijene.

Pretpostavljam da Sale to baš ne želi tako, ali mi smo kao neki defanzivni Sasari, koji igra čvrstu Žalgiris odbranu do granice faula, ali se onda muči da osvojenu loptu doda do igrača za 3. Kontre slabe ili nikakve (uz časne izuzetke). Dakle, hard difens - jes, tranzišn ofens - nou, nemamo. Ostaje nada da ćemo to nekako razviti do kraja ove i za sledeću sezonu.

Zato me je i smorilo ovo opravdanje - umorni smo. Jer, ovo je princip koja se ponavlja kroz EL, a u poslednjih 5 kola i kroz ABA tekme. Včrs je jedino odbrana 90% vremena bila raspad, kao uostalom u 4/4 protiv Žalgirisa, Himkija, Bajerna i Reala (Barsu ne računam, nisam baš odgledao). 

 

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Slabi su bili i ostali, posebno Loyd i Davidovac u standardno neupotrebljivog Simonovića. Lazić ima svoju ulogu i bio je u okviru svojih 15 min max. Prelazne ocene samo za Waldena i Kuzmića, Dobrić i kad je korektan napred, pozadi je propuh. 

Objasni mi, molim te, na šta misliš? Odigrao je koliko je trebalo i kad je trebalo, ili? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Efes je imao 7 dana odmora pre ove utakmice.

Partizan igrao 7. novembra, pa 14., onda 17. i 19., pa 3 dana pauze pre derbija. Od ove 4 utakmce u novembru, igrao je samo jednu na strani. Da ponovim, mi smo im bili 5. utakmica u novembru mesecu.

 

Zvezda je igrala 2. novembra, 6., 8., 11., 13., 15., 18., 20. i onda 2 dana pauze pred derbi. Od tih 8 utakmica, 5 su bile na strani, od kojih 4 u EL . Znaci, derbi nam je bila 9. utakmica u ovom mesecu.

 

I sve ovo je izgovor.

 

Paklen raspored, bez mogucnosti treninga, i jos bez dvojice standardnih igraca rotacije da se rasporede minuti i energija. Jbga Novembar je, profesionalni sportisti su u pitanju, placamo ih nasim parama - moraju da izgaraju. Ok je izgubiti, ali makar da vidimo krv ne terenu.

 

Ne daj Boze raditi za nekog od kolega na forumu 😄

  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...