Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

2 minutes ago, Don Dusko said:

I prvo smo ga zamolili lepo preko privatne poruke da skine avatar. I onda je on odgovorio da nece i sta onda da radimo?Jbg neces.

A njegovo obrazlozenje ako mogu ovi nositi Ukrajnske zastave i simbole a sto onda ne mogu ja Lavrova?

 

A što da skloni? 

 

Dobro mu je objašnjenje, ako se neko stavlja na neku stanu, može on na drugu, njegovo pravo. Ni jedni ni drugi pojma nemaju ni o čemu, ali ako mogu jedni, mogu i drugi.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

I prvo smo ga zamolili lepo preko privatne poruke da skine avatar. I onda je on odgovorio da nece i sta onda da radimo?Jbg neces.

A njegovo obrazlozenje ako mogu ovi nositi Ukrajnske zastave i simbole a sto onda ne mogu ja Lavrova?

Pa ....:s_w:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

A što da skloni? 

 

Dobro mu je objašnjenje, ako se neko stavlja na neku stanu, može on na drugu, njegovo pravo. Ni jedni ni drugi pojma nemaju ni o čemu, ali ako mogu jedni, mogu i drugi.

Nije.Jaoj Terry moj...

 

Na stranu agresora jbg...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

Gledao sam taj post i tvoj report, tačnije, nisam jedini, gledali _smo_ - zaključak je da se u toj rečenici ne implicira da je Makedonija nacistička (?!) država.

Samo i ti i ja i ostalih koliko ima članova foruma, znamo da se ovde najmanje radi o Makedoniji i tvojoj zabrinutosti za čast i čest iste :classic_biggrin:

 

I ako može malo o tom partijskom jednoumlju - kako se to jednoumlje manifestuje na temi o Kosovu, Izborima, Bliskom Istoku, Americi, Ukrajini, C. Zvezdi? Partizanu? Reprezentaciji? Feminizmu? Nekretninama? 

 

Šta je npr. to što kaže partija pa mora da se "jednoumi"? - i konačno - kako si ti lično time pogođen, ko vrši pritisak, recimo, na tebe, da pišeš u skladu s narečenim partijskim jednoumljem / direktivom

 

Usput, neka svako sebe zapita isto pitanje. 

 

 

Da li si kažnjavan zbog pisanja na temi koja ti ovde, realno, najviše znači i na kojoj najviše pišeš (al van sporta, tu ne pratim tvoje upise)?  Ali iskreno - kaženjen zbog iznošenja svog mišljenja a ne, šta znam, zbog nečeg drugog?

Da li osećaš pritisak moderacije ili partije ili čega god, da pišeš nešto što ne misliš?  Pa kad se osmeliš da napišeš - paf, ban!

 

ps. dobro ti je ovo boldovano :lol_2:

 

 

Kako bi ti nazvao, definisao smrt cca 22 000 civilnih zrtava u Gazi, 7-8000 dece i rusenje polovine stambenih objekata u Gazi??  

20 dana bana jer se neko eto drznuo da stradanje civila u Gazi okarekterise kao "ratni zločin " i eticko čišćenje???

 

On 1/1/2024 at 4:54 PM, Mr Tuvok said:

Niko osim glasova u glavama srbskih nacoša nije govorio "samo da Makedonija promeni ime pa će postati član EU" i to ostalo o "teroristima", nego je to sve proces pretvaranja zemlje iz nacističke u građansku.

 

Kad Srbija više ne bude nacoška nego građanska zemlja, moći će da se opravdano buni oko nekih uslova za prijem u EU, ako je neko namerno ometa npr. Sve dok Srbija ne postane građanska zemlja, za šta je prvi uslov da se zavrsi agonija sa tim Kosovom, nego se bavi (zamajava)  samo sa "jedan narod, jedna crkva, jedan vođa, teritorije, teritorije, zaokružavanje životnog prostora, Trivuna hoćemo Valentina nećemo itd" jedino što može je da unutar svojih granica sipa vatru iz nozdrva.

 

Nekad na neke druge, a sad uglavnom na "autošoviniste", a polako postaje očigledno da je sama većinski izabrala da izumre, pre nego što se odrekne nacizma.

 

Neka joj. Treba podržati takvu odlučnost.

 

Ako ne znaš,  mogu da ti postavim link definicije Nacizma i "nacoske" države, ... ili ipak mi ne razumemo napisano!!?? 

 

@fancy

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Pa ....:s_w:

Sta pa?Podrzavanje i propagiranje stavova Kremlja ipak nije dobrodoslo jbg. Da je Ukrajna napala Rusiju onda bi bilo propagiranje i podrzavanje Ukrajne ne bi bilo dobrodoslo jbg.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Nije.Jaoj Terry moj...

 

Na stranu agresora jbg...

 

Pa on ne smatra Ruse ili Lavrova agresorima. Kako ne razumeš? 

 

Meni su ti likovi odvratni ali nekome nisu, i ako negujemo korektnu diskusiju onda svako može da iznese svoj stav bez straha da će biti stigmatisan.

 

Skoro sam čitao knjigu koja se zove How to win freinds and influence people. Ta knjiga kaže da ljudima moraš da podilaziš da bi ih okrenuo na pravi kolosek. Prozivanjem nekog ko ima drugačiji stav, iz kog god razloga, za podržavaoca agresije, nećeš ništa postići. Samo ako ga uvažavaš kao ravnopravnog mu možeš skrenuti pažnju na svoje stavove, pa možda ih i usvoji.

 

Ljudi moraju da shvate šta je ratna propaganda. To je nešto najodvratnije, najzlobnije izmišljeno u celoj istoriji čovečanstva. Ali ako si svestan toga, onda ćeš sa rezervom prihvatati ono što čuješ, a ne samo se staviti na jednu stanu. To nije način, tako te najlakše izmanipulišu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Nije.Jaoj Terry moj...

 

Na stranu agresora jbg...

 

 

Just now, Don Dusko said:

Sta pa?Podrzavanje i propagiranje stavova Kremlja ipak nije dobrodoslo jbg. Da je Ukrajna napala Rusiju onda bi bilo propagiranje i podrzavanje Ukrajne ne bi bilo dobrodoslo jbg.

 

 

Čekaj Dule....kad bih ja metnuo sad...npr. Zaharovu, ti bi me banovao....? Čekaj, polako, rat nije gotov....možda se završi negde kad Ukrajinci budu kod Tomska...:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Pa on ne smatra Ruse ili Lavrova agresorima. Kako ne razumeš? 

 

Pa zato i nije za ovaj forum. Ja znam da sam ga lepo i kulturno zamolio da promeni avatar i nije hteo. Jos je izbacio preko pm-a stavove u fazonu zli zapad i teorije zavere sad da ne pisem detalje jer nije za ovaj forum to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Pa zato i nije za ovaj forum. Ja znam da sam ga lepo i kulturno zamolio da promeni avatar i nije hteo. Jos je izbacio preko pm-a stavove u fazonu zli zapad i teorije zavere sad da ne pisem detalje jer nije za ovaj forum to.

 

Pa zašto vam je onda čudno ako neko proglasi ovaj forum za odgajivača jednoumlja?

 

Stav foruma je trenutni stav moderacije. Sutradan da zajaše neki rusofil, odosmo ti i ja u kurac odmah. I čemu to?

 

Ja nisam za to. Ja sam za to da ovaj forum bude jedinstven u poštovanju svakog stava, a da kažnjava lične uvrede i neprikladno obraćanje.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Čekaj Dule....kad bih ja metnuo sad...npr. Zaharovu, ti bi me banovao....? Čekaj, polako, rat nije gotov....možda se završi negde kad Ukrajinci budu kod Tomska...:s_d:

Ako bi iskazao saradnju da je sklonis(ne bih te samo ja banovao vec bi postupio kako ceo mod tim kaze) ali prvo bih te 2-3 puta zamolili da sklonis pa ako neces valjda zna se...

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Više puta je istaknuto da je moderacija jednoglasna, i da u banovima ovde učestvuju i moderatori sa Košarke npr. Ono što bih podvukla je da na PDF Košarka nemamo problem s moderatorima, jer je prisutna transparentna komunikacija izmedju njih i nas. Često odgovore i na potpuno besmislena pitanja na odgovarajućem PDF-u i ne zaključavaju ga kad se usija (što je češće nego ovde).

 

Rekla bih da ipak ima i do toga ko moderiše i kako se obraća forumašima. Ali ok, gurnućemo i ove situacije pod tepih, moderatori nisu dužni da komuniciraju sa nama.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, John Terry said:

...Putler...

 

Meni lično je ovo debilno (kako i kad se napiše "naprdnjaci") - šta god mislio o njemu.  Ali na percepciju kvaliteta i estetike postova onih koji tako pišu ne mogu da utičem... 

 

25 minutes ago, John Terry said:

Ja nikad nisam ...
Ja nikad nisam ...
...samoproklamovani SJW nakači za vrat i nazove me, primera radi, Hamasovcem, na pravdi boga, bez ikakvog dokaza, a da ja budem izbačen na 20 dana bez ikakve mogućnosti da branim svoj stav. Onda smo bili svedoci da se jave ljudi SA KOJIMA SAM polemisao, i kažu da je moderacija pogrešila. I šta bude onda? Umesto ljudskog izvinjenja i ukidanja bana, desi se da moderacija odluči da imputira neizrečeno i potpuno suludo protumači moje upis.

 

1. Ne znam šta je SJW (i da li je uopšte bitno)

2. Da li slučajno znaš koliko sam puta ja bio banovan, na koliko i zbog čega?  Exactly.

 

---------------

 

3 minutes ago, John Terry said:

Pa on ne smatra Ruse ili Lavrova agresorima. Kako ne razumeš? 

 

U zaglavlju teme Rat u Ukrajini stoji sledeće: 

 

Quote

 

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

...

- Negiranje ukrajinske nacije.

...

 

 

Lavrov je direktni sprovoditelj politike gorenevedenog i molba forumašu da skine njegovu sliku s avatara (ne sećam ga se, zaista, ali verujem da je bilo kao što je opisano) je upravo u skladu s tim.

 

Znam da će ovo da odzvanja, ali meni lično je to isto kao kad bi nekoga zamolili da skine Gebelsa, Ajhmana, Geringa ili nekog od sličnih vedeta s avatara.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

1. Ne znam šta je SJW (i da li je uopšte bitno)

 

Social Justice Warrior. Uglavnom self entitled pacijent koji ti uz preteranu dramatizaciju nameće svoje patološke metodologije razmišljanja. Čak nisu problematični ni stavovi koliko metoda obraćanja drugima.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Social_justice_warrior

3 minutes ago, fancy said:

2. Da li slučajno znaš koliko sam puta ja bio banovan, na koliko i zbog čega?  Exactly.

 

Pojma nemam, ali ti svakako ne bih nikad uradio ovakvu odvratnu stvar kao vi meni. Veruj mi. U najmanju ruku bih te pitao da pojasniš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

 

 

 

Lavrov je direktni sprovoditelj politike gorenevedenog i molba forumašu da skine njegovu sliku s avatara (ne sećam ga se, zaista, ali verujem da je bilo kao što je opisano) je upravo u skladu s tim.

 

 

 

 

Ima tu mnogo negatora svega i svačega i ne samo na Ukrajinskoj temi...i na srpskoj i kosovskoj i EU...i vi ste rešili sve nepravde sveta da ispravite.Aferim. Mogli bi i neki priručnik da izdate, šta se ne sme negirati, a šta je poželjno....:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ja inače ne mogu jednu dobru reć o Lavrovu, pa neću dalje na tu temu, ali ja ovde branim pravo nekoga da tog takvog Lavrova ne smatra za zločinca, koliko god ga ja smatrao. Ima čovek pravo na to. Ja ne razumem glasače Zavetnika ili Nestorovića, ali ih ne bih banovao ako bi to priznali ovde.

Link to comment
Share on other sites

Pa i nećemo da gajimo. Nego ćemo da dopustimo stav, a onda će sama interakcija ljudi ovde tom takvom sa Hitlerovom slikom da pokaže da on ovde ne pripada. Ali nećemo da ga sečemo kao inkvizicija. Po čemu smo mi onda bolji od nacionalista i fašista?

 

Znamo li mi uopšte šta je građansko uređenje, demokratija?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, fancy said:

Well, pa upravo si opisao zaveru :classic_biggrin:

 

Ne, ja ne mislim da to radite s predumisljajem. Ergo, nije zavera.

 

Samo lose moderisanje. A to se moze ispraviti.

 

Na kraju to ispadne dobro ali prodjemo bas dug put do toga. Nepotrebno. 

 

45 minutes ago, fancy said:

(Btw, ja nisam za nestanak Rusije i Palestine - vidi podvučeno - kako li sam samo preživeo na forumu :classic_huh: E, hajde da malo ne preterujemo, OK?)

 

Nisam ni mislio na tebe, niti moderaciju generalno, to bi bas bila propast ovog foruma ako bi to bilo tako. 

Medjutim, jasno je da ovde ima likova koji su za tako nesto, apsolutno neprikriveno. I to im se tolerise. Jer su kao neka gradjanska opcija. Ali da ne sirimo pricu. Samo mi nije jasno kako ta gradjanska orijentacija ide sa genocidnim mislima? Nema logike. 

 

48 minutes ago, fancy said:

Aman, primili smo sve, pročitali...

Mislim da niste imali potrebe da briste taj moj post, koji je jos jedan krunski dokaz, a njegov ostavite, gde bukvalno ismeva ceo forum kao da smo neki idioti, i to na celu sa moderacijom, a poziva se na neko postenje. 🙂 pa mega LOL!

 

Bukvalno nije "zalicilo" par fraza i reci, nego vrlo specificne reci i izrazi koje je samo Milenko koristio i sada ovaj Mr T. Znam malo matematike i verovatnoca za tako nesto je mizerna, da se potrefi i tajming i izrazi i celokupni stavovi. Ne znam kako to ne vidite. 

 

Ne znam sta znaci da ne postoje opipljive indicije "geografske lokacije"? I zasto je to bitno? 

 

Ukoliko to nije Milenko, onda je to neko ko zeli da bude kao on, sto je opet kloniranje, ne?

 

Recimo ja otvorim neki novi nalog iz nekog internet kafe-a i napisem nesto u stilu:

Sve te iskote srbskih nacosa, sto se krste kad prodju pored crkve, i predstavljaju jednu anahronu baraberiju koja samo bazdi, treba na suv kolac nabiti, ili jos bolje - bombardovati opet sve, jer su Srbi generalno nacionalisti kojima je forma bitnija od sustine i svaka kolateralna steta je prihvatljiva. Mozda treba organizovati jedan kontra-"narodni odisaj"? 

 

I to je ok? Nista sumnjivo? Ne vidi se nikakvo poklapanje? Nista kaznjivo? Pa cak ni ova generalizacija o Srbima? 

 

 

53 minutes ago, fancy said:

Činjenica da su kažnjavani ljudi različitih mišljenja i ubeđenja baš po svim "gorućim" temama, tj - činjenica da ne možeš da postaviš jasnu ideološku liniju u delovanju moderacije, čini ovaj forum vrednim i dobrim, usudio bih se reći najboljim u ovom geografskom području.

Istina, kaznjavani su, i trajnovani. I tako treba da bude kad se zasluzi. 

 

 

53 minutes ago, fancy said:

Ipak, AKO...

Ne veruješ u dobre namere moderacije na forumu koji redovno posećuješ? Respect, sve 5, sve 10. To se bar lako rešava. 

Verujem. Sto ujedno ne znaci da ne treba da kritikujem kada mislim da za time ima potrebe. Cak i po cenu "negativnog rejtinga", bas zato sto mi je stalo do mesta koje nije poredivo ni sa cim drugim, barem ja ne znam za takvo. Parapsihopatologija, rahmetli RSB, Avangarda i slicni nisu ni blizu. Da ne pominjem neke Ane i Bureke. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

interakcija ljudi ovde tom takvom sa Hitlerovom slikom da pokaže da on ovde ne pripada. 

...

Ali nećemo da ga sečemo kao inkvizicija.

 

Hoćemo.

Tačnije...

Hoćemo nego šta ćemo.

 

Ovo jeste forum koji će to da uradi, ako ti se ovo što si pročitao ne sviđa... well, uvek imaš srpski_anarhisti.rs - tu je valjda dozvoljeno sve.

 

Zaista, ali zaista nam ne pada na pamet da pripuštamo budalu (da, dobro si pročitao, budalu) sa takvom slikom na avataru da provocira i generiše gomile odgovora, pičkaranja i sl. i kad sve ode u majčinu bude moderacija duradi nešto :classic_ohmy:

 

Ako sam srušio nečiji san o slobodi - žao mi je, bolje ikad neko nikad da saznate kakav je ovo forum.

 

16 minutes ago, Constantin said:

Mogli bi i neki priručnik da izdate, šta se ne sme negirati, a šta je poželjno....:classic_laugh:

 

Hvala na dobroj i konstruktivnoj ideji.

Poradićemo na tome.

Za sad se radi ovako kako se radi...  vreme... novac.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Terry said:

Pa i nećemo da gajimo. Nego ćemo da dopustimo stav, a onda će sama interakcija ljudi ovde tom takvom sa Hitlerovom slikom da pokaže da on ovde ne pripada. Ali nećemo da ga sečemo kao inkvizicija. Po čemu smo mi onda bolji od nacionalista i fašista?

 

Znamo li mi uopšte šta je građansko uređenje, demokratija?

 

A kakvu interakciju očekuješ kad neko stavi sliku Lavrova, Hitlera ili Netanjahua? 😄 Mislim lepo od tebe, ali pomalo naivno; na kraju bismo se medjusobno ispičkarali. Moderacija uzela virtuelnu metlu, on popio trajni a mi ostali, kako se kome zalomi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@fancy Mnogim vi budalama dozvoljavate mnogo toga, samo što se slažete generalno sa njegovim stavovima, pa vam ne smeta.

 

Ponoviću, ono što je meni odvratno (Lavrov, Putin) ne smatram da mora svima biti odvratno. Poštujem njihovo pravo na stav, pa sve i da mi se uopšte ne dopada.

 

Ovo što si ti sad napisao JESTE jednoumlje, definicija. I što se bunite? Po takvim kriterijumima, sutradan neko tebe može potpuno nekorektno da šutne s foruma, i nemoj da se žališ.

1 minute ago, DameTime said:

 

A kakvu interakciju očekuješ kad neko stavi sliku Lavrova, Hitlera ili Netanjahua? 😄 Mislim lepo od tebe, ali pomalo naivno; na kraju bismo se medjusobno ispičkarali. Moderacija uzela virtuelnu metlu, on popio trajni a mi ostali, kako se kome zalomi. 

 

Nikakvu. Ja to ignorišem 🙂  Takvi se sami šutnu posle nekog vremena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fancy said:

 

 

 

Hvala na dobroj i konstruktivnoj ideji.

Poradićemo na tome.

Za sad se radi ovako kako se radi...  vreme... novac.

 

Elem...i onaj stari, pa i ovaj forum je, generalno, anti-ruski. Ko zna šta bi bilo i kako bi se situacija razvijala, da sinak tog ruskog atašea nije voštio Kinika kad su bili mali....Ovaj forum nema ni potrebe da bude pro-ruski, ne vidim svrhu, ali se preteruje sa nekim stvarima. Ne mogu ja da budem tu objektivan, jer jan uopšteno, svi što je istočnije od Caribroda baš i "ne mirišem" i isto su mi i Bugari i Moldavci i Ukrajinci i Kirgistanci, kao i Rusi. Mi smo za njih Evropljani...jbg. I to Zapadna Evropa.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Ovo što si ti sad napisao JESTE jednoumlje, definicija. I što se bunite? Po takvim kriterijumima, sutradan neko tebe može potpuno nekorektno da šutne s foruma, i nemoj da se žališ.

 

U svakom društvu mora da postoji jedan vid "jednoumlja" oko najbazičnijih stvari, da bi ono funkcionisalo.

 

Npr, pojavi se na forumu lik koji tvrdi da treba tući i ubijati Norvežane gde god da se nađu, naravno da se neće mnogo raspravljati oko toga da li ga treba šutnuti, pošto oko toga postoji jednoumlje, koje je utkano i u pravila foruma (nema propagiranja nacionalne mržnje). Isto tako, pojavi se neko sa Hitlerovim avatarom, jasno je da taj veliča nacizam, jednoumni smo oko toga, ban.

 

Problem nastaje kod stavova gde se još nismo ujednoumili, a neko pokušava da svoj stav nametne kao opštu vrednost oko koje nema rasprave i to radi na osnovu površnih sličnosti.

 

Npr. Lavrov. Nije šteta što je jedna budala banovana. Međutim, treba samo biti svestan da uopšte nije nerealno da neko ima stav da Lavrov nije nikakav negator ukrajinske nacije.

 

Drastičan primer smo imali na BI, gde je prvi apel za postavljanje disklejmera bio zahtev da se zauzme "civilizacijski stav", što implicira da je suprotan stav anticivilizacijski, što bi jedno pola učesnika te teme označilo kao anticivilizacijski nastrojene. E to bi bilo jednoumlje u negativnom smislu, gde se guši diskusija i nameće mišljenje za koje nismo prethodno "svi mi zajedno" utvrdili da je ispravno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...