Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

Ja pratim političke teme svakodnevno u poslednje vreme (Vox Populi i Rat u Ukrajni najviše) i ni jednom nisam naleteo na post gde se neko Amigu ruga zbog bolesti.

Prvi bih reportovao tako nešto.

 

Do juče nisam ni znao da je Amigo bolestan, a verujem i velika većina ljudi koji pišu na tim temama.

 

Glede Amiga, video sam da mu se malo nakačila ekipa koja potencira kanadsku pomoć Ukrajini, pa ga peckaju zbog toga, to jeste neki vid stalkinga ali takvih stvari ima podosta, ne samo prema Amigu.

Devila stalkuje većina neutralaca npr, K.Dot prednjači u takvim postovima, većina njegovih postova je takva, pa nisam video da Devil kuka zbog toga.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dulematic said:

Devila stalkuje većina neutralaca npr, K.Dot prednjači u takvim postovima, većina njegovih postova je takva, pa nisam video da Devil kuka zbog toga.

Devil je čoek sportista, jasno mu je da ponekad moraš da pretrpiš i jači faul, pa i lakat u rebra koji sudije ne vide.

Jedino je šteta što i međunarodna dešavanja kapira kao fudbalsku utakmicu 😛

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Ae vise i Amigo zasluzuje bancinu zbog ovog.

 

Ima 5-6 strana unazad na temi UA.

 

Covek je rekao da pare treba da idu siromasnima, za bolnice i da se popravi stanje u Kanadi.

 

Napisao sam mu da u Srbiji imaju nove bolnice, da nam je inflacija 15% i da UA nismo dali pet centi te da dodje ovde da zivi. 

 

To je sve i moze se proveriti. Niti zndm da je bolestan, niti sam aludirao na tako nesto. Sam bi sebe banovao za tako nesto, ali za mene je ovo neoprostivo i sa mnom je zavrsio jer tako nesto je pokusao da koristi protiv mene.

 

Sve to jos stoji na temi UA.

 

Pa presudite u jednom smeru, nemam problem sa tim. Bukvalno niti znam, niti ima bilo kakvih indi ija i sram ga bilo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ae vise i Amigo zasluzuje bancinu zbog ovog.

 

 

Amigo nije zlonameran i nikada ne videh da je nekog uvredio. Jednostavno imate pik na njega zato sto vam ne odgovara ono sto pise. On ima neko svoje vidjenje sveta u mnogo boja, dok su na forumu uglavnom zastupljene crno bele nijanse. 

Link to comment
Share on other sites

Pisao je Amigo na pandemijskoj temi da je bolestan, to nije bilo tako skoro i znam da je bas ostavilo utisak na mene.

 

Kako god, mislim da ne bi trebalo da dobija neki popust samo zbog toga, ali je svakako nedopustivo da se bilo ko sprda na taj nacin. Drugim recima, svako moze da mu napise da su njegovi stavovi ovakvi ili onakvi, ali bez pominjanja bolesti.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Amigo nije zlonameran i nikada ne videh da je nekog uvredio. Jednostavno imate pik na njega zato sto vam ne odgovara ono sto pise. On ima neko svoje vidjenje sveta u mnogo boja, dok su na forumu uglavnom zastupljene crno bele nijanse. 

Jel tebi jasno zasta je on mene optuzio?

 

Pa mene cimaju crni i beli. Salimo se manje vise i sve je to korektno nisam nikom uzeo za zlo. Ipak ovo prevazilazi sve, boli me uvo za njegov ban, ali hoce da kaze i dokaze da sam govno od coveka, a to je bas lose!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jel tebi jasno zasta je on mene optuzio?

 

Pa mene cimaju crni i beli. Salimo se manje vise i sve je to korektno nisam nikom uzeo za zlo. Ipak ovo prevazilazi sve, boli me uvo za njegov ban, ali hoce da kaze i dokaze da sam govno od coveka, a to je bas lose!!

 

Nije, bar ne iz onog gore sto si napisao. 

 

Ja gde god pogledam vidim da tebe strartuju za nesto i na kraju ispadne svi su zezatori, samo je Amigo nasilnik. 

 

Ne znam o kom banu pricas. Nebitno. Samo sam rekla da Amigo malo gleda sarenije svet i nadje svuda nesto dobro i nesto lose. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Nije, bar ne iz onog gore sto si napisao. 

 

Ja gde god pogledam vidim da tebe strartuju za nesto i na kraju ispadne svi su zezatori, samo je Amigo nasilnik. 

 

Ne znam o kom banu pricas. Nebitno. Samo sam rekla da Amigo malo gleda sarenije svet i nadje svuda nesto dobro i nesto lose. 

 

Nije on nasilnik, daleko od toga. Vidi zasta me je optuzio, ne pricam sta stslking vec da sam se rugao sa njegovom bolescu.

 

Zezo je i on milion puta i sve ok, ali ovo je ono bas truba..

11 minutes ago, goldberg said:

Mislim da je ovaj post u pitanju:

 

 

Da, bas taj.

Link to comment
Share on other sites

Evo malo da pojasnim pa ko shvati shvati. Ja imam neki svoj problem, da ne patetisem o detaljima, i svijet sada gledam malo drugacije, otkrio sam cijelu jednu populaciju o kojoj sam vrlo malo znao, ciji jedini san je da to nekako prebrode, kojoj i sam pripadam. Vidio sam toliko mladog svijeta, pa cak i djece od 2-3 godine koji se bore sa tom nemani. Takodje sam upoznao ljude koji pomazu koliko mogu, ali mogucnosti su ogranicene i sa strane nauke, ali i sa strane osoblja koje je preoptereceno i koje se trudi maksimalno.

Zbog toga kada vidim koliko se novca tako lako trosi na oruzje, a ne na trazenje lijeka protiv najgore bolesti sto postoji i koja ubija vise ljude na svijetu nego rat, imam pravo da to i kazem, jer nisam nikada cuo da je neki politicar rekao, od danas cemo da potrosimo millijardu dolara na tako nesto, a redovno primam pisma da dam prilog za istrazivanje raka, parkinsona, MS itd, sto znaci da ne dobivaju dovoljno novca od drzave. Pokojni Serdjo Blazic je pjevao u pjesmi Saznao sam dijagnozu, nesto slicno.

I kada ja to kazem, neki se smiju, kako to da objasnim nego kao neko podjebavanje ili me zovu da dodjem u Srbiju da se lijecim, sto je takodje prije svega nekulturno.

Jednom broju forumasa je problem rat u Ukrajini, pa mogu slobodno reci i neka opsesija, sto ja nemam nista protiv, medjutim ko se ne slaze sa njima, je automatski napadnut, ne pisanje i neki argumenti, nego se ide direktno na licnost, te onda komentari tipa srce moje neutralno ili ti si za happy, u prevodu budala itd.

Ja cak ni ne ulazim u rasprave sa njima ili vrlo rijetko, shvatio sam da je to besmisleno, i ostace tako. 

22 minutes ago, goldberg said:

Kako god, mislim da ne bi trebalo da dobija neki popust samo zbog toga, 

 

Apsolutno se slazem, niti trazim popust.

Kada sam to napisao ja sam vec bio bolestan godinu dana i u jednoj raspravi mi je to izletilo i poslije mi je bilo krivo, ali gotovo, mada bih zelio i da pomognem ljudima bar sa nekim savjetima iz svog iskustva.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

Zbog toga kada vidim koliko se novca tako lako trosi na oruzje, a ne na trazenje lijeka protiv najgore bolesti sto postoji i koja ubija vise ljude na svijetu nego rat

Evo ti analogija tvom doživljaju pominjanja bolnice:

- ti vidiš koliko se novca troši na oružje;

- ja se ne slažem sa tobom i u slučaju Ukrajine ne vidim to tako;

- osim toga, ja sam slijep na lijevo oko i ozbiljno kratkovid na desno oko;

- ti dakle mene podjebavaš zato što sam slabovid.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Evo ti analogija tvom doživljaju pominjanja bolnice:

- ti vidiš koliko se novca troši na oružje;

- ja se ne slažem sa tobom i u slučaju Ukrajine ne vidim to tako;

- osim toga, ja sam slijep na lijevo oko i ozbiljno kratkovid na desno oko;

- ti dakle mene podjebavaš zato što sam slabovid.

 

U pravu si, izvini. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

U pravu si, izvini. 

Nema potrebe da se izvinjavaš, nisi ništa pogrešno napisao, ja sam dio tvoje rečenice izvadio iz konteksta i interpretirao na tendenciozan način, da ti pokažem da je u nekim situacijama uvreda i u oku posmatrača (da ne bude da se grubo šalim samo na tuđi račun 😄).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Beonegro said:

Pa je li ovo sprdanje sa njegovom bolešću? ... mi necemo dati centa, otvaramo nove bolnice, inflacija najmanja...

 

Pa nije, ali recimo ako je @Amigo tako shvatio, nista ne skodi da @Devil In My Pants napise "ja mu se izvinjavam ako je on to tako protumacio, a ni u snu bi mu to ne bi palo napamet" ili tako nesto.

 

U tvom primeru sa slabovidoscu, recimo da si ti napisao da slabije vidis na nekoj temi, a onda na temi o Ukrajini napises "ja nisam primetio da su Ukrajinci bili agresivni prema ziteljima Donjecka pre pocetka invazije" i on tebi napise "onda imas problem sa ocinjim vidom jer su te stvari ocigledne" ti bi mogao da shvatis taj post kao ruganje na racun tvog zdrastvenog stanja.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

onda imas problem sa ocinjim vidom jer su te stvari ocigledne

Zato što je Devil napisao Amigu ako se ne slažeš sa mnom idi liječi se u novim bolnicama? Neće biti da je baš tako bilo, pomenuo je nove bolnice (zajedno sa inflacijom, kako li to da uklopimo u teoriju o podjebavanju na račun bolesti) kao ilustraciju kako u Srbiji cvjeta zato što ne bacamo pare na naoružavanje Ukrajine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...